הדרך המסורתית ביותר לחדד סכינים עם הידיים שלך הוא אבן שחיקה

הדרך המסורתית ביותר לחדד סכינים עם הידיים שלך הוא עם אבן השחזה

מאמר זה יעזור לכל מצטרף חדש ללמוד כיצד לחדד כראוי סכינים בר באופן ידני (עם וידאו ללא SMS והרשמה) ולהבין למה לעשות את זה בכלל. מקצוענים, כמובן, מודעים לנושא הזה, אבל עבורם, אולי, יש מידע שימושי. או שזה יהיה הזדמנות לעדכן את הידע שלך כדי "לשמור על קשר".

התוכן:

 • הכנה לחידוד. מה אתה צריך לעשות לפני כן?
 • בחירת בר הנכון
 • זווית נכונה של השחזה
 • תחילת העבודה
 • תכונות של תהליך השחזה סכין
 • תביאו לחריפות חדות
גרנולריות שונה של אבן שחיקה יש פונקציה משלה

גרנולריות שונה של אבן שחיקה יש את מטרתה

בעזרת מטבע, ניתן לקבוע את זווית היצר שבו יש צורך לחדד את הסכין

בעזרת מטבע, ניתן לקבוע את זווית היצר שבו יש צורך לחדד את הסכין

סכין מטבח טוב באופן קיצוני משנה את הרעיון של חיתוך הרגיל וחיתוך

סכין מטבח טוב קיצוני משנה את הרעיון של חיתוך הרגיל ההלבשה

כלי ידני לחדד סכינים בבית - מוסט

כלי ידני לחדד סכינים בבית - מוסט

אם אתה צריך לעשות יותר ויותר מאמצים לחתוך, אז זה הזדמנות לחשוב על חידוד הסכין. כי באמצעות נשק קהה הוא מסוכן. זה יכול להחליק בכל עת, ומאמינים כי כדי להחיל פצע רציני לך או אדם עומד לידך, את הקצוות החדים של הלהב יהיה מספיק.

זווית לחידוד סכינים, המחובר לרהיטים

זווית לחידוד סכינים, המחובר לרהיטים

הכנה לחידוד. מה אתה צריך לעשות לפני כן?

להב הסכין על בדיקה קרובה יותר נראה כמו מסור, ולעתים קרובות יותר יש שן ומעבר חלק יותר ביניהם, כך קל יותר להשתמש בכלי. סכין עמום מאבדת את השיניים האלה, הן מתבלות, מתכופפות ומתפוררות.
ישנן דרכים רבות לחדד את הסכין באמצעות sharpeners מכני וחשמל, כמו גם מכונות מיוחדות עם גלגלים שחיקה. אבל מחדדים לא נותנים תוצאה אידיאלית, ואת השחזה כן דורש ידע רב ומיומנויות. לכן, נשקול כיצד לחדד כראוי סכינים עם בר, במדריך צעד אחר צעד לעבודה עצמאית ב תנאי הבית. בדרך זו ייתן לך שני יתרונות עיקריים: לחסוך כסף רב תוצאה מעולה.

הדבר הראשון שיש לעשות הוא לקבוע את מידת הנזק להב. זה מאוד קל לעשות זאת. מניחים אותו בזווית אל קרן אור בהיר. שיטה זו מזהה מיד את כל הצ 'יפס ואת סדרים שאתה צריך לחסל. הם ייראו כמו נקודות או קווים על הלהב. אם הגבול בין המטוסים הוא אחיד, מתואר בחדות, ללא מעברים, אז המכשיר במצב מצוין.
לאחר מכן, את הסכין יש לשטוף במים עם תוספת של סבון. זה נעשה כדי להקל על העבודה שלאחר מכן. הסכין יהיה קל יותר להחליק על הבר שחיקה, וזה יהיה לך קל יותר לשמור את הזווית הנדרשת בין להב להב מטוסים.

איך לחדד כראוי את הסכינים עם בר: על ידי הפניית להב הסכין אל אור השמש, אנחנו יכולים לשקול כל פגמים במתכת

על ידי הפניית להב הסכין אל אור השמש, אנו יכולים לשקול כל פגמים במתכת

לאחר השחזה, יש לנקות את הסכין בסבון

לאחר השחזה, יש לנקות את הסכין בסבון

בחירת בר הנכון

הכלי העיקרי בעבודות הבאות יהיה אבן חול. כדי לקבל את התוצאה המושלמת, אתה צריך כמה אבנים של פירוט שונות. הכמות המינימלית היא שתיים, אבל אם אתה צריך חדות חדות של להב, משוכלל, אז אתה יכול להשתמש עד חמישה כפרים.

ברים עם רמת פירוט שונה

ברים עם רמת פירוט שונה

טחנת דו-צדדית עם גרגירים שונים על הצדדים

טחנת דו-צדדית עם גרגירים שונים על הצדדים

ישנם שני סוגים של ברים. הראשון - מלאכותי, משמשים לעיבוד מתכת ראשוני, עשויים מחומרים אלה.

 אבני חן סינתטיות (יהלום, ספיר וכו '):

 • בוראזונה;
 • סיליקון קרביד;
 • elbor;
 • ואחרים.
מגוון רחב של אבן טבעית

מגוון רחב של אבן טבעית

השני - טבעי. הם משמשים לחידוד הסופי של הסכין:

 • יהלום;
 • נופך;
 • קורונדום;
 • אבני מים יפניות.

ברור כי ההימור הטבעי שווה הרבה כסף, אבל אם אתה רוצה להשיג תוצאה טובה באמת, אתה צריך מזלג החוצה קצת.
פרמטר חשוב הוא הבחירה בגודל המתאים לפעולה של הבר. מינימום זה צריך להיות באותו אורך כמו הסכין, אשר יצטרך לעבוד. וגם באופן אידיאלי - חצי עד פי שניים יותר. במקרה זה, רוחב האבן אינו חשוב ונבחר על פי העדפות אישיות. אמנם אם אתה לוקח פער רחב יותר, אפילו לא מנוסה חדש יהיה קל יותר לעבוד איתו.
לפני תחילת, יש צורך לטבול את הבר במים (מלאכותיים) או שמן (טבעי). הנוזל יזין אבן, ייסגר את הנקבוביות בו, להפחית את זיהום וכתוצאה מכך להקל על העבודה שלך.

זווית נכונה של השחזה

כיצד כראוי לחדד בר סכין מטבח? שמור את זה בזווית הנכונה. פרמטר זה יהיה מאוחר יותר מכריע בשאלה של משך חיי השירות של הלהב ואת תדירות השחזה שלה. ככל שזווית זו גבוהה יותר, כך ההתנגדות של המתכת להשפעות חיצוניות גבוהה יותר, ולכן יש צורך לעדכן את חדותה פחות. זווית חדה מקל לחתוך, אבל בשל הדקות של המתכת המתקבל במקום הזה, המתכת נמחק במהירות.

דרך קלה למדוד את זווית השחזה סכין

דרך קלה למדוד את זווית השחזה סכין

ערכת סכין קרוא וכתוב

ערכת סכין קרוא וכתוב

הגורם הקובע הוא תכלית הסכין:

 • להבים קולינריים יפניים חדות בזווית של 10-20 מעלות;
 • סכיני פילה וטבחים מקצועיים דורשים זווית של 25 מעלות;
 • סכינים ביתיות - 30 מעלות;
 • ציד להבי מטופלים על נטייה של 35-40 מעלות.

אתה צריך לא רק כדי לקבוע את הזווית של היצר, אלא גם לעמוד בו במהלך כל העבודה.

השחזה של סכין הציד

השחזה של סכין הציד

עצה! כדי למצוא ולתחזק את המספר הנדרש של מעלות זה טוב להשתמש מקופל כמה פעמים גיליון נייר. זהו מד מהיר, זול ומדויק.

באמצעות נייר רגיל, אתה יכול לבדוק את החדות של הסכין

באמצעות נייר רגיל, אתה יכול לבדוק את החדות של הסכין

בנוסף לזווית של הלהב, יש גם צורך לבחון את הזווית בין הבר טחינה לבין חוד החנית של הסכין. זה צריך להיות שווה ל 90 מעלות. כלומר, אתה תמיד צריך להחזיק את הכלי עם להב בניצב לאבן. בשבילך זה אומר את הדברים הבאים: בתחילת התנועה, הסכין ממוקם בצד, במקביל לחזה, ובסוף אתה משאיר בערך בזווית של 45 מעלות (בהתאם לצורת הסכין) ביחס לעצמך.

תחילת העבודה

כיצד כראוי לחדד את הסכינים עם סרגל באופן ידני, בעל זווית הלהב ואת אבן השחיקה בפועל? יש צורך להתחיל עם אבנים של פירוט גדול. הם משמשים מחוספסים עבודה תסיר את כל חריגים ניכרת שבבי של הלהב, ולאחר מכן אתה בהדרגה לעבור שוחקים קטן יותר. ככל שזה קטן יותר, התוצאה האיכותית יותר תקבל. לסיים את השחזה יכול להיות בדרך כלל להדביק שוחקים, ולא בר.

Grindstone דו צדדי עם פירוט שונות

טחינה דו צדדית עם גודל גרגר שונה

עצה! הקפד להגדיר את הבר על משטח העבודה כך שהוא לא זז במהלך העבודה, אחרת אתה מסתכן "מתסכל" התנועה, אשר יכול להרוס את התוצאה הסופית. אפשרות טובה תהיה מחצלת גומי. זה יספק את הדבקה הנדרשת על פני השטח.

מחצלת גומי רגיל מסייע לשמור על בר נייח

מחצלת גומי רגיל מסייע לשמור על בר נייח

ראשית יש צורך לשים את הסכין על פני החותך עם השחזה מעצמו. קצה הלהב מעל קצה אבן השחיקה. לאחר מכן, אתה מתחיל להנחות בצורה חלקה את הסכין, בהדרגה להפוך אותו הצידה, כך בסוף התנועה עולה בקנה אחד עם קצה הלהב. לא מומלץ שהסכין תשבור את קצה הבר, כך שתוכל לגרד את דופן הלהב. כאשר התנועה מגיעה לעיקול הלהב, יש להסיר את הידית מעט, ומתחילה "לעטוף" לכיוון הידית. זה יחסוך את הזווית הנדרשת.

הכיוון הנכון של הסכין בעת ​​השחזה

הכיוון הנכון של הסכין בעת ​​השחזה

תכונות של תהליך השחזה סכין

בסעיף זה, אנו אגיד לך כיצד כראוי לחדד את הסכינים עם סרגל כדי לקבל כלי עמיד וחד. האינדיקטור העיקרי להצלחת הפעולות שלך יהיה המראה על הלהב של מה שמכונה "בר". זה נראה כמו רצועת מצית על פלדה, מכוסה אבק מתכתי. את "burrs" מכוונים תמיד בכיוון אחד, אשר מובטחת על ידי תנועה אחידה של הלהב מחודד.

סכינים החדידו סכין

סכינים החדידו סכין

סכינים חד-צדדיים חד-צדדיים

סכינים חד-צדדיים חד-צדדיים

מכיוון שהשחיזה מתבצעת משני צדדים, הם חייבים להיות לסירוגין. לאחר כל ביצוע על הבר להפוך את הסכין. בגרסה אחרת, צד אחד הוא חידד הראשון, אחרי בדיוק אותו מספר של תנועות - השני. אבל שיטה זו היא קצת יותר גרוע, שכן זה נותן שחיקה לא אחיד למדי.
כאשר "burrs" נוצרות לאורך כל הדרך, אתה יכול ללכת לאבן עם פירוט עדין לחזור על כל הפעולות שתוארו לעיל. עם ירידה בגודל של שוחקים, את גודל של "burrs" וכתוצאה מכך פוחתת, כי שכבת מתכת להסיר את הלהב הופך קטן יותר.

על כל בר רצוי לייצר מ 30-30 תנועות (בהתאם קשיחות של פלדה ואת מידת ללבוש). זכור כי הפרמטר העיקרי הוא סבלנותך תנועות חלקות. כוח כאן לא משנה, ואם אתה לוחץ חזק מדי על הלהב, זה לא מקבל חידד מהר יותר, אבל פשוט יהיה מפונק.
מומלץ בין המעברים לשטוף את הסכין במים, לשטוף את האבק המתכתי שנוצר.

שוטפים את הסכין בין השחזה

שוטפים את הסכין בין השחזה

כיצד כראוי לחדד סכינים עם בר: להביא לחריפות גילוח

אם אתה רוצה להב כי גם הוא קל לחתוך את החבל, מקופל כמה פעמים, והיא תספק את העגבנייה הדקה הפרוסות רכות, יש צורך להביא סכין לשלמות. זה יעזור לך עם הדבק שוחקים. אתה יכול לקנות אותו בכל חנות כלכלית או מיוחדת.
עבור השלב הסופי של העבודה תצטרך רצועת עור צפופה. אם הבית לא כל כך, אז זה בהחלט מחליף את החגורה ללא חריטה. משטח העבודה חייב להיות שטוח, ללא כל שינוי.

משחה שוחקים לחידוד חד

משחה שוחקים לחידוד חד

כתם קטן של העור יעזור להפוך את אביזרי המטבח הראשי חריפה יותר

כתם קטן של העור יעזור להפוך את מכשירי המטבח הראשי חריפה יותר

החל את הדבק שוחקים על העור, כך שהוא מכסה לחלוטין את החלק שבו אתה הולך לעשות את הגמר של הסכין. לאחר מכן, שוב בצורה חלקה, לאט לעקוב אחר הלהב לאורך החגורה, לסירוגין להפוך אותו לחדד את הפלדה משני הצדדים.
אל תפחד כי אתה לא תראה את ביטויים גלויים של פעילותה בעת שימוש ריחיים כי רסק מסיר חלקיקים מיקרוסקופיים, כך שהם אינם גלויים לעין בלתי מזוינת. התוצאה של העבודה רק לשנות את הצבע של שוחקים להחיל עור. הוא הופך לאפור אחרי התנועות הראשונות.

בדוק את הסכין על חדות על ידי חיתוך חבל מוצק

בדוק את הסכין על חדות על ידי חיתוך חבל מוצק

ללכת בדרך זו מספר פעמים נדרש ואתה יכול להסתכל על התוצאה:

 • חותכים את הנייר ללא מאמץ;
 • לגלח את השערות על היד;
 • נסה לחתוך חבל או paracord.

אלה הן שיטות סטנדרטיות של אימות.

סכין קרמיקה בעלת להב חד-פעמי

סכין קרמיקה בעלת להב חד-פעמי

מסקנות והמלצות סופיות

אנשים רבים שואלים את עצמם: האם זה הכרחי בכלל להשקיע כל כך הרבה זמן ומאמץ רק כדי לקבל פלדה חדה? התשובה היא פשוטה - זה הכרחי. גם אם יש לך רק סכיני מטבח רגילים. כראוי מחודד, והם יתנו לך הרגשה שאי אפשר לתאר של קלויות חיתוך, להגביר את הבטיחות בעבודה ובסופו של הדבר יחסוך, כי כבר לא מחזיק יתרון, כך גדלו הוא הכלי.

כדי לחדד את סכין המטבח בבית יכול בקלות ובמהירות, את המשימה העיקרית: לא להסיר מן להב יותר מדי פלדה, ולוודא כי החדות של הלהב נשמר במשך זמן רב

לחדד סכין מטבח בבית יכול להיות בקלות ובמהירות. המשימה העיקרית - לא להוריד את הלהב יותר מדי פלדה, ולוודא את החדות של הלהב נשמר במשך זמן רב

אם לאחר קריאת המאמר עדיין יש לך שאלות על איך שצריך לחדד את הסכינים עם סרגל, הווידאו המצורפת אליו יהיה להבהיר אותם לחלוטין. זה בבירור מדגים את כל רצף של פעולות, כלומר, יהיה לך קל יותר לחזור עליהם, מה שהופך את החוויה שלך.

כיצד כראוי לחדד סכינים עם בר: ייעוץ מומחה החדות המושלמת של סכיני מטבח וסכיני ציד

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − 84 =