Podgrzewacze na ręczniki metalowe są funkcjonalnym klasykiem do wnętrz w stylu vintage lub loft

Podgrzewacze na ręczniki metalowe są funkcjonalnym klasykiem do wnętrz w stylu vintage lub loft

Nowoczesny łazienka kojarzy się nie tylko z samą łazienką, kabina prysznicowa i zlew, ale także drobne szczegóły wnętrze, do którego lustro, szafki, półki, podgrzewacz do ręczników i inne ważne i użyteczne rzeczy. Porozmawiamy o podgrzewaczach ręczników, które dziś nie tylko nie straciły na aktualności, ale stały się jeszcze bardziej popularne.

Spis treści:

 • Funkcje urządzenia
 • Rodzaje podgrzewanych wieszaków na ręczniki
 • Użyte materiały
 • Różnorodność form
 • Krótko o instalacji
Luksusowe wykończenie złota - dla prawdziwych estetów

Luksusowe wykończenie złota - dla prawdziwych estetów

Zgadzam się, stara suszarka nie wygląda dobrze w nowym klasyczny lub high-tech łazienka, dlatego musisz wybrać odpowiednie wieszaki na ręczniki, biorąc pod uwagę i oceniając zalety i wady różnych modeli.


Porada eksperta: Użyj ogrzewanego wieszaka na ręcznik jako elementu wnętrza. Wygląda dobrze, gdy nic na nim nie zwisa. Dlatego też, nawet na etapie projektowania, zalecam, aby zapewnić specjalny obszar do suszenia ubrań. 


Funkcje urządzenia

Suszarka do ręczników do łazienki - to znacznie więcej niż sposób na suszenie ręczników. To urządzenie jest potrzebne nie tylko do ręczników i małych ubrań - utrzymuje dobry klimat w pomieszczeniu, kompensując wysoką wilgotność i zapobiegając pojawienie się pleśni i grzybów.

Kolejną ważną funkcją tego jest pojawienie się prostego urządzenia - ozdobnych. Nowy model podgrzewacza do ręczników nada wnętrzu łazienki estetyczny wygląd i kompletność.

Klasyczny model ze stali nierdzewnej

Klasyczny model ze stali nierdzewnej

Stylowy model podgrzewacza do ręczników w formie wieszaka

Stylowy model podgrzewacza do ręczników w formie wieszaka

Kreatywne podejście do aranżacji wnętrz

Kreatywne podejście do aranżacji wnętrz

Rodzaje podgrzewanych wieszaków na ręczniki

Współczesny rynek produktów sanitarnych oferuje następujące typy podgrzewaczy ręczników:

Wyświetl Opis Projekt
Woda Najpopularniejszy na dzień dzisiejszy, działający dzięki podłączeniu do systemu grzewczego lub ciepłej wody. Takie modele mają wygląd estetyczny, różnią się nieznacznie w zależności od materiału produkcyjnego, są niezawodne w użyciu, ale mają wiele wad. Główną z tych wad jest zależność od obecności gorącej wody lub ogrzewania (w zależności od rodzaju rury, do której podłączona jest suszarka) oraz dość skomplikowanego procesu montażu konstrukcji. Suszarka do ręczników do łazienki: ponad 65 stylowych dodatków do wnętrza i designerskie końcówki
Elektryczne Działa z energii elektrycznej i dlatego nie musi pytać Urzędu Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych o zamknięcie sieci wodociągowej i nie zależy od systemów ogrzewania i ciepłej wody, co jest ogromną zaletą. Istnieją jednak również niedociągnięcia w takim urządzeniu: po pierwsze, zużycie energii, a co za tym idzie rachunki za nią, drastycznie wzrosną, a po drugie, będziemy musieli poważnie potraktować liczne wymagania dotyczące urządzeń elektrycznych w wilgotnych pomieszczeniach. Suszarka do ręczników do łazienki: ponad 65 stylowych dodatków do wnętrza i designerskie końcówki
Combi Rozwiązuje problem wad dwóch rodzajów podgrzewaczy ręczników, pozwala wybrać najwygodniejszą metodę ogrzewania w konkretnym przypadku. W obecności gorącej wody lub ogrzewania działają one z tych systemów, a gdy są odłączone - od elektryczności. Wadą takich modeli jest ich wysoki koszt i spełnienie wszystkich wymagań nałożonych na jeden i drugi rodzaj urządzeń. Suszarka do ręczników do łazienki: ponad 65 stylowych dodatków do wnętrza i designerskie końcówki

Rada! Przy wyborze nie preferuj importowanych podgrzewaczy do ręczników tylko ze względu na kraj produkcji. Większość z nich nie jest przeznaczona do użytku w naszej rzeczywistości, gdzie woda w systemie zaopatrzenia w gorącą wodę jest agresywnym środowiskiem ze względu na nasycenie tlenem i zawartość zanieczyszczeń.

Stylowy dodatek do łazienki

Stylowy dodatek do łazienki

Miedziane rury w interesującym miejscu będą służyć jako suszarka w łazience

Dogodnie umieszczone rury miedziane pełnią rolę podgrzewanego wieszaka na ręczniki

Użyte materiały

Woda suszarki wytwarzane z różnych materiałów, ale najbardziej popularne i praktyczne z nich są rozpoznawane stal nierdzewna. Podgrzewany na wodę wieszak na ręczniki wykonany ze stali nierdzewnej jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych opcji, łatwo dostrzega zmiany temperatury i wpływ agresywnego środowiska w postaci wody z systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę lub systemu grzewczego.

 • Suszarki do ręczników ze stali nierdzewnej mogą być kolorowe, polerowane lub chromowane, która rozszerza ich funkcje dekoracyjne dla różnych rodzajów pomieszczeń.

Używany również do produkcji suszarek czarna stal, ale jest niebezpieczny dla wody, która zazwyczaj płynie w rurach budynków mieszkalnych. Taki materiał może być używany tylko w domach, w których jest zainstalowany indywidualny system zaopatrzenia w wodę.

Rada! Kupując podgrzewany ręcznik wykonany z czarnej stali, dla typowego mieszkania, warto wybrać system obiegowy z dodatkowym wymiennikiem ciepła. Ta konstrukcja urządzenia będzie chronić go przed wodą z nieczystościami.

Kolejny z rozważanych materiałów - miedź. Charakteryzuje się wysokim stopniem przewodności cieplnej, brakiem podatności na korozję, szybkim ogrzewaniem, niewielką wagą i łatwością montażu. Miedź jest używana w przypadku, gdy całe okablowanie jest wykonane z tego materiału.

Absolutnie nie nadaje się do większości naszych domów z metali nieżelaznych. Są bardzo źle dotknięte przez wysokie temperatury i zawartość związków metali w wodzie. Takie podgrzewacze do ręczników są produkowane w innych krajach i są przeznaczone do innych warunków.

Oryginalny pomysł na przestronny pokój

Oryginalny pomysł na przestronny pokój

Niestandardowy materiał do produkcji urządzenia

Niestandardowy materiał do produkcji urządzenia

Czasami mosiądz jest uważany za materiał na podgrzewane wieszaki na ręczniki, ale te urządzenia są również bardziej odpowiednie dla zagranicznych systemów grzewczych.

Ważne! Rury wielopiętrowych domów często doświadczają spadków ciśnienia (młoty wodne), które mogą osiągnąć 8-10 barów, a produkty z mosiądzu nie zawsze mogą sobie z nimi poradzić.

Mogą być zainstalowane w domki letniskowe i podmiejskie domy z indywidualnym podawaniem ciepła, gdy ciśnienie bardzo rzadko przekracza znak 3 barów. Dla typowych apartamenty Podgrzewany podgrzewacz do ręczników, który ma ciśnienie robocze 10-15 barów, jest bardziej odpowiedni.

Odłączona suszarka wykonana z mosiądzu

Odłączona suszarka wykonana z mosiądzu

Różnorodność form

Niektóre przy wyborze są odpychane wyłącznie od wyglądu projektu, chociaż to nie jest w porządku. Dla takich koneserów zewnętrznego piękna oferowane są różne formy podgrzewaczy ręczników:

 1. zygzak (w kształcie litery U, S lub M), który czasami jest uzupełniany wzdłuż obwodu większą rurą;
 1. podgrzewacz do ręczników, "drabina", reprezentowana przez dwie pionowe rury i kilka poprzeczek (często dodatkowo wyposażone w półkę od szyn z góry);
 1. poszczególne modele są zaprojektowane jako prawdziwe dzieła sztuki (w postaci Rośliny, złożone kształty geometryczne itp.). Wyglądają świetnie w wystroju wnętrz, ale najczęściej są wykonane z materiałów o krótkim czasie użytkowania.

Rada! Wybierając podgrzewacz do ręczników, rozważ parametry Twojej łazienki, w szczególności powierzchnia pomieszczenia. Jeśli łazienka jest mała, lepiej jest preferować małą rurkę w kształcie litery "U" lub "M". A jeśli jest przestronny, możesz wybrać "drabinę" lub wariant z półką.

Klasyczne schody w małym pokoju

Klasyczne schody w małym pokoju

Niezwykła forma w stylu Art Nouveau

Niezwykła forma w stylu Art Nouveau

Serpentynowy kształt z ostrymi kątami

Serpentynowy kształt z ostrymi kątami

Najpopularniejszym wyborem na dziś jest "Drabina", połączenie, które może być różne: na dole, po przekątnej, poprzecznie. Najbardziej odpowiednia do konstrukcji komunikacyjnych w budynkach mieszkalnych jest podgrzewany podgrzewacz do ręczników z bocznym połączeniem: woda przepływa przez lewy lub prawy kanał od dołu i wychodzi przez górny kanał po tej samej stronie. Wybierając boczny podgrzewany wieszak na ręczniki, należy wziąć pod uwagę odległość między wlotem a wylotem a średnicą rur zasilających.

Rada! Często dokonuje się wyboru pomiędzy mechanizmami stacjonarnymi lub obrotowymi. Ponieważ pierścienie gumowe, stosowane jako uszczelki, szybko się zużywają w piecach obrotowych, eksperci zalecają wybór modeli sztywno przymocowanych do ściany i nie ruszających się.

Stabilne i bezpieczne mocowanie

Stabilne i bezpieczne mocowanie

Biała dekoracja z odblaskowymi powierzchniami

Biała dekoracja z odblaskowymi powierzchniami

Krótko o instalacji

Przed zakupem urządzenia należy zwrócić uwagę na dostępność następujących dokumentów:

 1. paszport techniczny produktu;
 2. instrukcje instalacji;
 3. certyfikat higieniczny;
 4. zalecenia dotyczące działania;
 5. kupon gwarancyjny.

Instalacja podgrzewanego podgrzewacza ręczników obejmuje kilka etapów: koordynacja z ZhEK wyłączyć dopływ ciepłej wody, zdemontować starą konstrukcję, zainstalować dźwigi i zwory "omijać" (jeśli to konieczne), zainstalować nowy podgrzewany wieszak na ręczniki i sprawdzić jego jakość. Jeśli nie ma takiej umiejętności, lepiej jest polecić podłączenie podgrzewacza ręcznika do specjalistów. W rękach wykwalifikowanych proces ten zajmie nie więcej niż 2-3 godziny.

Półki na ręczniki w minimalistycznym stylu

Półki na ręczniki w minimalistycznym stylu

Ekskluzywne wnętrze dzięki oryginalnej formie suszarki do ręczników

Ekskluzywne wnętrze dzięki oryginalnej formie suszarki do ręczników

Klasyczna suszarka pomoże skoncentrować się na innych elementach wystroju

Klasyczna suszarka pomoże skoncentrować się na innych elementach wystroju

Soczysty akcent we wnętrzu w stylu loftu

Soczysty akcent we wnętrzu w stylu loftu

Każdy elektryk poradzi sobie z instalacją elektrycznego podgrzewacza do ręczników, ponieważ wystarczy go naprawić ściana. Tutaj ważniejsze są środki przygotowawcze: wybór odległej lokalizacji z kąpieli, instalacja gniazda z wodoodporną obudową, uziemienie podgrzewanego wieszaka na ręczniki i jego połączenie przez RCD (urządzenie zabezpieczające przed zamknięciem).

Suszarka do ręczników do łazienki: ponad 65 stylowych dodatków do wnętrza i designerskie końcówki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 5