Hiacintas yra vienas iš populiariausių naminių veržlių augalų

Hiacintas yra vienas iš populiariausių naminių veržlių augalų

Gėlė hiacintas - universalus augalas. Tai bus puiku bet kurio sodo apdaila ar fasadas. Bet viduje galima mėgautis šios gėlės grožiu namuose, auga ant palangės. Tik rūpesčiai dėl hiacinto namuose turėtų būti kuo arčiau sodo. Tada jis jums patiks su savo neįprastai gražiais, ryškiomis ir kvapnėmis gėlėmis.

Turinys

 • Pagrindiniai hiacintų tipai
 • Hiacintų gėlės - sodinimas ir priežiūra
 • Pagrindinės priverstinio proceso taisyklės
 • Kaip augti hyacinths namuose
 • Hiacintų auginimas sode

Pasak legendos, hiacintas yra pavadintas gražiojo jaunuolio, "Apollo" mokslo ir meno dievo mėgstamiausio vardu

Charming pavasario gruntas - hiacintas

Charming pavasario gruntas - hiacintas

Pagrindiniai hiacintų tipai

Visos šio augalo rūšys yra labai panašios išvaizdos dažymas ir žiedų forma, žiedyno dydis, kilpos aukštis. Žydėjimo metu hiacintai skirstomi į ankstyvą, vidurinį ir vėlyvą veislę. Žydėjimo pradžia skiriasi nuo 10 iki 15 dienų.

Anksčiau hiacintų gentis susideda iš 30 augalų rūšių. Po reorganizavimo botanikos klasifikacijose liko tik trys pagrindiniai tipai:

 • Rytus. Tai labiausiai paplitusi labai malonaus kvapo rūšis. Būtent dėl ​​to sukurtos visos hiacintų dekoratyvinės veislės. Retai ant plonos šakelės gėlės yra rausvos spalvos, mėlynas ir gelsvas-balta atspalviai.
Rytų Hiacintas - labai graži ir kvapti išvaizda

Rytų Hiacintas - labai graži ir kvapti išvaizda

 • Hiacintas Litvinova. Augalas yra 25 cm aukščio, stipriai nupieštos šviesiai mėlynos gėlės, plačios, melsvos spalvos lapai ir išsikišusios tvarsčiai.
Hiacintas Litvinova

Hiacintas Litvinova

Šiuolaikinės hiacinto rūšys stebina grožį ir spalvų įvairovę

Šiuolaikinės hiacinto rūšys stebina grožį ir spalvų įvairovę

 • Kaspijos hiacintą. Turi tokį pat ilgio mėsingų tuščiavidurių lapų, vienas ar du stiebai 20 cm,mėlynas gėlės.
Transcaspian hiacintą - maža ir žavinga gėlė

Transcaspian hiacintą - maža ir žavinga gėlė

Rytų hiacintas turi keletą veislių, skirtų spalvoms:

 • Balta: Edelweiss, Carnegie, L'Innesance
 • Raudonos: General Pelisie, La Victoire, Jan Bos
Hyacinth Edelweiss

Hyacinth Edelweiss

"Hyacinth Jan Bos" arba šviesus sodo papuošimas

Hiacintas L.'Инносанс на фоне красных цветов смотрится просто необыкновенно

Hyacinth L'Inonnace ant raudonųjų gėlių fono atrodo tik nepaprastas

Hiacintas La Victoire

Hiacintas La Victoire

 • Mėlyna: Delft Blue, bliuzo karalius, Marija
 • Pink: Pink Pink, Anna Marie, Lady derbis, Fondant
Mėlynas hiacintas Delfto mėlynas

Mėlynas hiacintas Delfto mėlynas

Prabangus rožinis hiacintas Pink Purple

Prabangus rožinis hiacintas Pink Purple

Hiacinto bliuzo karalius

Hiacinto bliuzo karalius

Žavinga gėlių slyva su rožinio hiacinto Fondant

Žavinga gėlių slyva su rožinio hiacinto Fondant

Hiacintų gėlės - sodinimas ir priežiūra

Negalima sakyti, kad hiacintų auginimas atvirame lauke gerokai skiriasi nuo rūpestingumo namuose. Bet kiekvienoje versijoje yra paslapčių ir subtilumų. Norėdami pasiekti žydinčių augalų tuo metu, kai tai a priori neturėtų būti, būtina suprasti šios gėlės pobūdį ir įpareigojant. Distiliavimas - priemonių, kurių imamasi, siekiant paspartinti augalų augimą. Taikant šį procesą, galite pasiekti hiacinto žydi tam tikrai atostogai ar datai.

Pelės hiacintas - plona ir įdomi gėlė

Pelės hiacintas - plona ir įdomi gėlė

Ši gėlė dauginasi lempučių. Sveika lemputė turėtų būti tanki, jos skersmuo turėtų būti 5 cm, svoris - ne mažiau kaip 80 gramų.

Pagrindinės priverstinio proceso taisyklės

 • Potato apačioje įpilamas pirmasis sluoksnis, išpilamas žemė.
 • Svogūnėliai sėdi vazonuose su dirvožemiu, kad jie būtų 2-3 cm virš viršutinio žemės sluoksnio.
 • Svogūnėliai neturėtų liesti sienų puodo.
 • Atstumas tarp svogūnėlių turi būti ne mažesnis kaip 3 centimetrai.
 • Kad augalai nesugestų, žemė, pilama nedideliu kiekiu vandens, yra padengta plonu smėlio sluoksniu.
Hiacinto daigumas

Hiacinto daigumas

2-2,5 mėn. Vazonai su svogūnais turi būti tokios, kad nebūtų panašios į vietines. Vieta, kur jie bus, turėtų būti kietas. Šiuo atveju rūsys yra puikus pasirinkimas. Puodai dedama į maišą, kuriame yra skylės. Visa ši "kompozicija" turėtų būti tamsioje vietoje, kurioje oro temperatūra neviršytų 5-7 laipsnių.

Aušinimo lempučių stadijoje būtina griežtai kontroliuoti dirvožemio drėgmę vazonuose. Žemė neturėtų būti sausa. Drėkinimo dažnumas priklauso nuo kambario, kuriame yra augalas, drėgmės. Esant 90-95% drėgmę lemputė gali būti laistoma 1-2 kartus per visą distiliavimo laikotarpį.

Dėka daugybės spalvų, taip pat paprastos priežiūros hiacintų priklauso populiariausiems sodo augalams

Dėka daugybės spalvų, taip pat paprastos priežiūros hiacintų priklauso populiariausiems sodo augalams

Aušinimo laikotarpio pabaigoje hibrido kopūstai puodelyje turėtų augti 2-5 cm. Šiuo metu jie perkelti į šiltesnę patalpą. Bet jiems dar reikia tamsos. Jei namuose nėra tamsaus ir šilto kambario, tada puodus paprasčiausiai padengia nepermatomi gaubteliai. Galima pašalinti dangtelį tik tada, kai ūgliai pasiekia 10 cm ilgio.

Patarimai! Distiliavimo procesas labai mažina lemputes. Pavyzdžiui, žibintuojant hiacintą, pavyzdžiui, lemputės neturi pakankamai stiprumo. Todėl, priversdami namus, svogūnėliai turi būti sodinami 1-2 metus atvirame lauke, kad juos atkurtumėte.

Hiacinto lempa

Hiacinto lempa

Šio augalo auginimui taip pat naudojamos hiacintinės sėklos. Tačiau šis procesas daugiausia užsiima veisėjais veislinėmis naujomis veislėmis. Tai labai ilgas ir kruopštus procesas. Net esant labiausiai kompetentingai rūpintis pirmojo žydėjimo, galite palaukti maždaug penkerius metus.

Kaip augti hyacinths namuose

Kai distiliavimo procesas baigiasi, o lemputės suteikia reikiamą ilgį, puodus galima saugiai perkelti į šviesią vietą. Pageidautina, kad oro temperatūra naujoje gėlių vietoje neviršytų 15 laipsnių.

Hiacintų gėlės pasižymi intensyvaus kvapo

Hiacintų gėlės pasižymi intensyvaus kvapo

Kai pasirodys pirmieji pumpurai, augalas gali būti bet kurioje patalpoje apartamentai ar namuose. Pagrindinė sąlyga yra išvengti juodraščių ir tiesioginių saulės spindulių. Tai užbaigia sunkiausią ir atsakingą šių gražių gėlių auginimo etapą - hiacintų sodinimą. Jei visa tai išdėstyta teisingai, galime saugiai pradėti tyrinėti temą - kaip rūpintis hiacintais.

Hyacinths iš tikrųjų atrodo tiek sode, ir gėlių lovoje, tiek vazonuose

Hyacinths iš tikrųjų atrodo tiek sode, ir gėlių lovoje, tiek vazonuose

Apšvietimas

Hiacintas puodelyje, kaip antai hiacintas, yra saulėtas šviesa, tik neuždegusi saulės spinduliai. Jei dienos šviesos laikotarpis trunka 12-15 valandų per dieną, augalas kitiems patiks jūsų grožiu. Ir visai nesvarbu, ar jis bus apšvietimas dirbtinis ar natūralus.

Jei sukursite tinkamą apšvietimą, tada augalas kitiems patiks jūsų grožiu

Jei sukursite tinkamą apšvietimą, tuomet gamykla ilgai laukia jūsų grožio

Laistymas ir aprengimas

Normalus hiacintų augimas neįmanomas be jų tinkamo laistymo. Žemės drėgnumas puodelyje turi būti pakankamas. Drenažo sluoksnis kontroliuoja šį svarbų tašką. Pernelyg drėgnas dirvožemis kenkia augalui. Po kiekvieno laistymo iš paletės susilieja vandens perteklius.

Patarimai! Vandens patekimas į lapių, svogūnų ar pumpurų sinusus sukelia augalų puvimą. Todėl geriausia puodą išvalyti.

Normalus hiacintų augimas neįmanomas be jų tinkamo laistymo

Normalus hiacintų augimas neįmanomas be jų tinkamo laistymo

Viršutinis apsirengimas yra svarbi normalios augalų augimo sąlyga. Pirmą kartą gėlė yra maitinama iškart po to, kai ji buvo perkelta iš tamsos į šviesą. Norėdami tai padaryti, naudokite fosfatą, sumaišytą su nitratais. Sumaišius pumpurus su viršutiniu padažu, kalio druska naudojama su superfosfatu (vyrauja superfosfato kiekis). Trečią kartą jie maitina hiacintą po žydėjimo. Šiuo metu kalio kiekis yra lygus superfosfato kiekiui.

Patarimai! Po kiekvieno šėrimo dirvožemis turi būti atlaisvintas. Kad nepažeistumėte augalo šaknų sistemos, atsikratyti reikia atsargiai.

Papildomas maitinimas yra svarbi normalios augalų augimo sąlyga

Papildomas maitinimas yra svarbi normalios augalų augimo sąlyga

Apipjaustymas

Žydintys hiacintojai tam tikrą laiką gali pailgėti, jei naktį padaukite puodą iš augalo į vėsą vietą. Po to, kai hiacintas visiškai išsiplėtė, gėlių svogūnai nulupami. Tuo pačiu metu lapai lieka nepakitę. Po to augalas turi būti laistomas ir maitinamas bent mėnesį. Laistymas palaipsniui sumažinamas ir, galų gale, sumažėja iki nulio.

Hiacintas puikiai atrodo puokštėse

Hiacintas puikiai atrodo puokštėse

Po to, kai visiškai išnyksta, lapai nulupami, lemputė atsargiai ištraukiama iš puodo, džiovinama. Prieš išlaipinant jį galima laikyti šaldytuve.

Ligos

Hiacinto populiarumas yra jo atsparumas ligoms. Bet kartais augalas susirgo.

Kaip nustatyti ligą ir jos priežastis:

 • Dažniausiai hiacintas veikia geltoną bakterijų išsiskyrimą. Nepakankamas kvapas pradeda skleisti iš lemputės, jis tampa slidžias. Deja, tai yra augalo mirtis. Būtina atsikratyti tokios gėlės.
 • Jei yra šakniastiebių iškraipymų, o gėlė pradėjo prastai augti, tai reiškia, kad ją kenkia kenkėjai. Šiuo atveju augalui padės preparatai, kurių sudėtyje yra fosforo.
 • Kartais jaunas žiedynas gali išsiskirti iš paprasto gėlių. Neteisinga hiacinto priežiūra namuose yra pagrindinė šios ligos priežastis. Priežastis gali būti netinkama laikyti svogūnėlių arba padidinti dirvožemio drėgmę.
Vandens hiacintas - gražus augalas su švelniai purpurinėmis gėlėmis

Vandens hiacintas - gražus augalas su švelniai purpurinėmis gėlėmis

Patarimai! Jei lemputė buvo nupirkta parduotuvėje, tada prieš sodinimą pašalinti infekciją, 15 minučių būtina laikyti tirpale, kuriame yra fosforo.

Reprodukcija

Prieš prasidedant poilsio laikotarpiui nuo lempos, jūs galite atskirti vaikus, jei, žinoma, jie yra gerai atskirti. Prieš pradedant procedūrą, lemputė džiūsta kelias dienas. Maži vaikai distiliacijai netinka, jie yra pasodinti tik atvirame lauke. Jei jie neatsiskiria, tada pasodinama svogūnai-mama.

Hiacinte puikiai tinka jūsų interjerui

Hiacinte puikiai tinka jūsų interjerui

Hiacintų auginimas sode

Šių gėlių auginimas lauke yra panašus į jų ūkininkavimo būdus namuose. Tik namuose galėsite pasiekti tinkamą hiacinto žiedą. Atsižvelgiant į atvirą aplinką, klausimas - kada auginti hiacintas? - atsakymas yra vienas - tai būtina prieš šalčio atsiradimą.

Hiacintų auginami atviruose saulės rajonuose su lengvais ir derlingais smėlingais priemolio dirvožemiais

Hiacintų auginami atviruose saulės rajonuose su lengvais ir derlingais smėlingais priemolio dirvožemiais

Tinkamiausias svogūnų sodinimo laikas yra rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje. Anksčiau nusileidimas gali sukelti augalų gauti vyksta augimo ir jis tiesiog miršta žiemą. Vėlai - augalas neturės laiko įsišaknėti iki šalčio pradžios.

Gėlių vieta turi būti apsaugota nuo stipraus vėjo ir gerai apšviestos. Pageidautina, kad svetainė būtų plokščia, bet su vos pastebimu šališkumu. Aktyviai ištirpus sniegui, nuolydis užtikrins vandens srautą.

Hiacintas puikiai atrodo kitomis spalvomis

Hiacintas puikiai atrodo kitomis spalvomis

Dirvožemis turi būti gerai apvaisintas su humusu. Jei jis yra molio, tada į jį reikia įpilti upių smėlio, klinčių arba kreidos. Sklypas paruošiamas likus dviems mėnesiams iki sėjamųjų svogūnėlių, apdorotų iki 40 cm gylio.

Su šaltojo oro atsiradimu hiacintinės svogūnėlės gali būti padengtos pjuvenomis, nukritusiais lapais arba sausais durpiais. Pavasario pastogė turi būti pašalinta.

Švelniai balti hiacinto gėlės

Švelniai balti hiacinto gėlės

Augimo laikotarpiu ir žydinčių augalų laistoma ir tręšiama taip pat, kaip namie. Atsakymas į klausimą "Kada iškasti hyakintus?" - birželio pabaigoje arba liepos pradžioje, kai lapai išsilydo geltonai ir visiškai nudžiūvo.

Iškasta svogūnėlių valoma iš žemės ir kelias dienas išdžiovinta vainiku. Laikykite jas tol, kol bus įmanoma pakrauti kartonines dėžutes.

Dangaus mėlynojo hiacinto vynuogių

Dangaus mėlynojo hiacinto vynuogių

Hiacintas (67 nuotraukos): iškrovimas ir priežiūra namuose

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 − 25 =