Valgomojo stalai. Reikėtų atkreipti dėmesį į valgomojo stalo dizainą ir ergonomiką, nes už jo daug laiko praleidžiame šeimos ratuose ir svečiuose

Reikėtų atkreipti dėmesį į valgomojo stalo dizainą ir ergonomiką, nes už jo daug laiko praleidžiame šeimos ratuose ir svečiuose

Tai, kad pietų stalai jau seniai vaidina svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime, akivaizdžiai rodo daugybė pasakymų apie namą. "Stalas yra Dievo delna", - sakė mūsų močiutės, uždengiančios gražią staltiesę ir eksponuojant patiekalais. Šiuolaikinė šeima nejaučia tiek daug įprastų baldų, bet taip pat turi savo reikalavimus šiam naudingam mūsų gyvenimo požymiui. Kokie stalo dizainai gaminami šiandien ir kokie jų bruožai.

Turinys

  • Tipai
  • Stalai valgomajam ištraukiami
  • Stalių-transformatorių mechanizmai
  • Medžiagos
  • Daugiasluoksniai dizainai
Valgomojo stalai. Valgomojo stalas gali būti pabrėžiamas valgomajame spalvos pagalba

Valgomojo stalas gali būti pabrėžiamas valgomajame spalvos pagalba

Blizgus baltas pietų stalas 4-6 žmonėms

Blizgus baltas pietų stalas 4-6 žmonėms

Valgomojo stalai. Medžio tekstūros padengtas stalviršio paviršius nebūtinai padengtas staltiesiu

Medžio tekstūros padengtas stalviršio paviršius nebūtinai padengtas staltiesiu

Tipai

Ilgą laiką lentos buvo vienos formos, stačiakampio formos. Ilgas ar trumpas, jie buvo įsikūrę viduramžių bajorų pilyse ir valstiečių nameliuose, karalių rūmuose ir bajorų dažytose erdvėse. Laikui bėgant, buvo naudojamos skirtingos konfigūracijos lentelės, tačiau jos niekada nepraėjo iš mados ir patenka į nereikalingų dalykų sąrašą. Aktualios pietūs stalai ir kėdės ir šiuolaikiniame interjere.

Didelėje šeimos valgomojo staliukuose tradiciškai suskirstytos į formas. Nepriklausomai nuo triukų dizaineriai, bet atsiplėšti nuo įstatymų ir kitų teisės jie neveikia geometrijos, todėl galime rinktis tarp apvali, kvadratinė, stačiakampė ovalo formos lentelėse.

Valgomojo stalai. Stiklo staliukas trims žmonėms su betonine skulptūra

Stiklo staliukas trims žmonėms su betonine skulptūra

Valgomojo stalai. Žaidimas su natūralių medžiagų vaizdais šiuolaikišku stačiakampiu pietų stalu

Žaidimas su natūralių medžiagų vaizdais šiuolaikišku stačiakampiu pietų stalu

Populiariausias tipas yra didelis valgomojo stalas stačiakampio formos, kurie pasirenka konservatorius. Manoma, kad stačiakampis yra optimalus daugybės svečiams.

Valgomojo stalai. Populiariausias ir universalus variantas: stalas 6 žmonėms. Jei stalas yra dekoruotas savimi, geriau pasirinkti paprastą staltiesę

Populiariausias ir universalus variantas: stalas 6 žmonėms. Jei stalas yra dekoruotas savimi, geriau pasirinkti paprastą staltiesę

Valgomojo stalai. Lentelė pramoniniame stiliu ant sunkiųjų kojų kojų

Lentelė pramoniniame stiliu ant sunkiųjų kojų kojų

Valgykla taip pat naudojama mums apvalus, dažnai užima centrinę vietą gyvenamajame kambaryje arba didelėje virtuvėje. Akivaizdu, kad toks modelis nežiūri į sieną, o kambario ergonomika nebus naudinga. Dėl apskritojo stalo reikia erdvės, koreliuoja su jo dydžiu ir gražus dizainas, nes sprendžiant iš kambario centro, jis neišvengiamai traukia dėmesį.

Valgomojo stalai. Mažas, apvalus valgomojo stalas kaip kambario kompozicijos centras

Nedidelis apvalus valgomojo stalas kaip kambario kompozicijos centras

Valgomojo stalai. Šiuolaikiškai suprojektuotas medinės pledų stalas ant trikojo

Šiuolaikiškai suprojektuotas medinės pledų stalas ant trikojo

Retai galite pamatyti valgomojo stalą ovalus, nors iš išorės jis atrodo stilingas ir interjere sukuria ypatingą tvistą. Tačiau su juo ta pati istorija kaip ir apvali: ovaliai turėtų būti skirta vieta kambario viduryje, kad ji atrodytų ekologiškai.

Valgomojo stalai. Kraštovaizdžio valgomajame daugybei svečių galite įdėti masyvų natūralaus akmens stalą arba jo imitaciją

Kraštovaizdžio valgomajame daugybei svečių galite įdėti masyvų natūralaus akmens stalą arba jo imitaciją

Kvadratinis stalas ne mažiau populiarus nei stačiakampis, bet yra keletas niuansų, kai jo vieta yra interjere. Kvadratas yra mažiau demokratiškas nei jo stačiakampio formos partneris, ir reikalauja, kad jo pusiausvyra būtų tinkamai sušvelninta su kitais baldais.

Valgomojo stalai. Jei leidžiama valgomojo grindys, galite pasirinkti tvirtą didelį kvadratinį stalą

Jei leidžiama valgomojo grindys, galite pasirinkti tvirtą didelį kvadratinį stalą

Yra trikampio formos variantai, tačiau tai jau yra iš kūrybiškumo srities, sustiprintos pagal stilių orientaciją, arba tuo atveju, kai prieš mus žurnalas-valgomasis stalas. Dažnai dizaineriai tokiems modeliams skiria asimetriškus bruožus, atsisakydami klasikinio trikampio, bet jie pripažįsta, kad juos labai sunku priderinti prie interjero.

Išnagrinėję formas, pereikime prie funkcijų. Valgomojo stalo gyvenime yra darbo dienomis, tačiau yra ir atostogų. Ir čia turime nerimauti dėl objekto dydžio. Tačiau gamintojai jau ilgą laiką išsprendė mūsų problemą ir sukūrė valgomojo stalą, sulankstomą stalą, universalią.

Valgomojo stalai. Nestandartinis ir labai dekoratyvus sprendimas bus valgomasis stalas, pagamintas iš akmens, kurio apdorojimas palieka švelnumo jausmą

Nestandartinis ir labai dekoratyvus sprendimas bus valgomasis stalas, pagamintas iš akmens, kurio apdorojimas palieka švelnumo jausmą

Stalai valgomajam ištraukiami

Su pirmojo lankstymo stalo atsiradimu pradėta aktyviai ieškoti įvairių būdų, kaip pasukti nedidelę stalviršį į didelį. Ir šiandien mes turime platų pasirinkimą. Šiuolaikiška valgomojo stalo transformatorius yra keletas variantų:

  • sulankstomas
  • atvartas
  • stumdomas

Labiausiai ryškus sulankstomos stalo pavyzdys yra stalinė knyga. Sulenktoje būsenoje jis virsta improvizuota naktiniu stalu, pusiau atviroje erdvėje puikiai susidoroja su šeimos valgomojo stalo funkcijomis, o šventėse jis gali būti lengvai paverstas erdvia vieta šventėms.

Valgomojo stalai. Konsolinė staliukas su teleskopiniu mechanizmu, sulankstomas į visą valgomąjį stalą 6 žmonėms

Konsolinė staliukas su teleskopiniu mechanizmu, sulankstomas į visą valgomąjį stalą 6 žmonėms

Galiausiai, pasirinkimas, kai viena countertop dalis yra ant kitos. Atsiskleidžiant, gaunamas knygos pasikeitimo poveikis.

Valgomojo stalai. Klasikinis formos veiksnys ir futuristiniai kontūrai iš blizgančio stalo su auksinėmis kojomis

Klasikinis formos veiksnys ir futuristiniai kontūrai iš blizgančio stalo su auksinėmis kojomis

Lankstymo modeliai yra labiausiai ergonomiški. Jie idealiai tinka maži apartamentai. Jie pritvirtinti prie sienos, aptrauktos kojomis ir beveik nematomos, kai sulankstytos. Jų vienintelis trūkumas yra mobilumo trūkumas. Ši parinktis yra optimali vienam asmeniui ar vyresnio amžiaus pora.

Valgomojo stalai. Mažas sulankstomas valgomojo stalas yra puikus triukas išlaikyti erdvę su nedidele korpuso medžiaga, su vienu minusu - stacionarumu

Mažas sulankstomas valgomojo stalas yra puikus triukas išlaikyti erdvę su nedidele korpuso medžiaga, su vienu minusu - stacionarumu

Daugelyje stalų populiari, o valgomojo stalas yra universalus ir stilingas interjero dekoratyvinis objektas. Jie gali būti apvalūs ir ovalūs, stačiakampiai ir kvadratiniai. Paprastai pats slankusis mechanizmas yra paprastas ir nereikalauja ypatingų pastangų pertvarkymui: du ar trys judesiai, o svečių stalas priimamas.

Valgomojo stalai. Apvalus stumdomasis stalas, jei reikia, pusę padidina stalviršio paviršių, su minimaliomis pastangomis ir labai sklandžiu jungiamųjų detalių

Apvalus stumdomasis stalas, jei reikia, pusę padidina stalviršio paviršių, su minimaliomis pastangomis ir labai sklandžiu jungiamųjų detalių

Stalių-transformatorių mechanizmai

Transformatorių sudėtis yra kelių tipų lentelių.

Lentelėse su žaliuzės mechanizmu papildomos stalo viršelio detalės tęsiasi iš šonų. Tai yra pats patogiausias būdas atsikratyti, kurį gali valdyti kiekvienas šeimos narys.

Stalai, įrengti su automatiniu mechanizmu, rodo, kad pagrindinė dalis yra keičiama, automatiškai pratęstant papildomą lentelę.

Patarimai! Renkantis transformatoriaus stalą, patikrinkite, ar stumdomas mechanizmas veikiamas, apskaičiuokite, kaip patogu jį išlyginti, ir įsitikinkite, kad dalys yra tvirtai pritvirtintos.

Valgomojo stalai. Du viename: minimalistinis valgomojo stalas, kuris slepia antrą paviršių po stalviršiu, žaidžiant baseine

Du viename: minimalistinis valgomojo stalas, kuris slepia antrą paviršių po stalviršiu, žaidžiant baseine

Medžiagos

Pirkdami valgomojo stalą, be kainų, mes, be kainos, susiduriame su dviem pagrindiniais aspektais: jėga ir grožis. Abu jie priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas modelis.

Tradicinis valgomojo stalas iš masyvo atrodo prabangus ir turtingas, tačiau jis sveria daug, išoriškai monolitinis ir reikalauja nuolatinės vietos. Jis yra geras didžiulėje gyvenamajame kambaryje kaimo namas. Mažoje versijoje tai taip pat tinkama miesto apartamentuose, tačiau yra didelė medžiaga.

Valgomojo stalai. Stacionarios, esančios kambario sudėtyje, masyvi medinė pietų stalas

Stacionarios, esančios kambario sudėtyje, masyvi medinė pietų stalas

Valgomojo stalai. Kontrastas žaidimas: masyvi medinė viryklė iš valgomojo stalo lengvosios metalinės kojos geometrinė forma

Kontrastas žaidimas: masyvi medinė viryklė iš valgomojo stalo lengvosios metalinės kojos geometrinė forma

Dažniausiai aptinkamos medinių valgomojo stalviršių galima priskirti labiausiai tvirtiems modeliams. Paprastas dizainas puikiai tinka kaimo stiliaus. Gerumo gerbėjams geriau pasirinkti rankų darbo gaminius, dekoruotus dekoratyvios detalės detalėmis ir brangias medžio rūšis. Toks stalas taps tikru interjero apdaila, išlaikant visas naudingas funkcijas.

Valgomojo stalai. Neįprasta, staleliai su stalviršiais iš tvirtai pritvirtintų kietų medienos gabalėlių

Neįprasta, staleliai su stalviršiais iš tvirtai pritvirtintų kietų medienos gabalėlių

Valgomojo stalai. Skulptūrinio apvalaus virtuvinio stalo pagamintas iš betono išsidėstęs skanėstas

Skulptūrinio apvalaus virtuvinio stalo pagamintas iš betono išsidėstęs skanėstas

Nauja tendencija yra stiklo valgomojo stalai, kurie yra ne mažiau patvari nei mediena, tačiau reikalauja dar kruopštesnio požiūrio. Ekologiški tokie stiliai kaip aukštųjų technologijų, modernus, Viduržemio jūros. Be to, stiklas reikalauja ypatingos priežiūros, kad ilgainiui išlaikytų savo išvaizdą.

Valgomojo stalai. Iš valgomojo stalo viršuje esantis stiklo stalas atveria neįprastos formos ir spalvos kojomis vaizdą, kuris tarnauja kaip nepriklausomas dekoro objektas

Iš valgomojo stalo viršuje esantis stiklo stalas atveria neįprastos formos ir spalvos kojomis vaizdą, kuris tarnauja kaip nepriklausomas dekoro objektas

Valgomojo stalai. Gražiai pažiūrėkite į tradicines valgomojo stalus iš natūralaus akmens ir labiausiai praktišką kasdienį naudojimą - imitacinį akmenį

Gražiai pažiūrėkite į tradicines valgomojo stalus iš natūralaus akmens ir labiausiai praktišką kasdienį naudojimą - imitacinį akmenį

Valgomojo stalai. Stacionarus betono valgomojo stalas su geometrine forma - drąsus pasirinkimas, kuris puikiai tinka ir natūralioms medžiagoms, dekoruojant kambarį

Stacionarus betono valgomojo stalas su geometrine forma - drąsus pasirinkimas, kuris puikiai tinka ir natūralioms medžiagoms, dekoruojant kambarį

Daugiasluoksniai dizainai

Netgi tokioje paprasto baldo, kaip valgomojo stalo, dizaineriai turi galimybę iš pradžių išgydyti savo išvaizdą. Ypač pastebima lentelių transformatorių tendencija.

Valgomojo stalai. Suvirintas stalviršio dizainas iš pramoninio stiliaus ant ratų su improvizuota rirelių sistema, kurioje galima pritvirtinti šviestuvą ar tiesiog pakabinti virtuvės reikmenis

Suvirintas stalviršio dizainas iš pramoninio stiliaus ant ratų su improvizuota rirelių sistema, kurioje galima pritvirtinti šviestuvą ar tiesiog pakabinti virtuvės reikmenis

Menininkų dizainerių vaizdai ir inžinierių techninės galimybės suteikia vartotojui šias magų dėžes. Valgomosios stalai paverčiamos kompaktinėmis stalais, išskirtinėmis lentynomis, stilingomis kavos staliukais. Sudėtingi atsiskleidimo mechanizmai nesijaudina pirkėjų, nes, perkant stalą, jie gauna keletą baldų. Šiuolaikinės stalelės gali nusileisti ir pakilti, tapti platesnės ir ilgesnės, pakeisti konfigūraciją ir formą.

Labai gražus atrodo, kad valgomasis stalas sulankstomas ovalo formos, lygios stalo kreivės, suteikiančios malonų patrauklumą interjerui. Sulenkti gali būti ovalo formos ir apvalios, o tai taip pat naudinga interjerui.

Valgomojo stalai. Modernus medžiagų derinys: baltos spalvos blizgus stalviršis ant tekstūruotos medinės pagrindo

Modernus medžiagų derinys: baltos spalvos blizgus stalviršis ant tekstūruotos medinės pagrindo

Tiesa, nedideliems kambariams, nedideliame valgomajame taip pat nėra dekoratyvinių razinų. Įdomus modelis su puslankiu stalviršiu, pritvirtintas prie sienos. Dažnai "vaikams" yra stiklo viršūnės, pagamintos iš spalvoto ir skaidrio stiklo. Iš mažų lentelių dizaino ypatybių reikėtų atkreipti dėmesį į vienos kojos buvimą, kuris, žinoma, priklauso nuo kambario ergonomikos.

Valgomojo stalai. Apvalus staliukas, skirtas dviems ar trims žmonėms - puiki galimybė taupyti erdvę

Apvalus staliukas, skirtas dviems ar trims žmonėms - puiki galimybė taupyti erdvę

Daugiašalėje valgomojo stalų šeimoje kiekvienas gali rasti vieną, kuri ne tik taptų funkciniu situacijos objektu, bet ir inicijuoja šiltą šeimos tradiciją. Niekas nepageidauja namų ūkių, kaip skanus maistas. Bendra lentelė ir valgio kultūra skiriasi, o šeimininkė šlovina dažniau. Nepalikite senovės tradicijų, pasirinkite stalą skoniui ir mėgaukitės namų komforto žavesiu.

Valgomojo stalai. Stiklo stalas su sklandžiais brėžiais suteiks valgomojo kambario patvarumą ir lankstumą

Stiklo stalas su sklandžiais brėžiais suteiks valgomojo kambario patvarumą ir lankstumą

Valgomieji stalai (56 pics): veislės, medžiagos, dizainas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 − = 80