Banyoda Stekloboi: tasarım özellikleri, faydaları ve onlar için bakım

Steklooboi nispeten yakın zamanda ortaya çıktı, ancak zaten çok popüler hale geliyor

Steklooboi nispeten yakın zamanda ortaya çıktı, ama çok popüler oldu

Banyo Su prosedürlerini aldığımız bir yer değil. Burada sabah yıkama ile başlar, canlılık alırız ve burada duş ya da uyku için hazırladığımız sıcak banyo ile - gün boyu alınan tüm negatifleri yıkarız. Bu nedenle, banyonun konforlu bir şekilde donatılması ve mümkün olduğunca konforlu hale getirilmesi önemlidir. Modern kaplama malzemeleri pazarı, her odada konfor ve rahatlık sağlayan geniş bir ürün yelpazesi sunar. Mükemmel örnek - cam duvar kağıdı!

 • Fiberglas duvar kağıdı nedir?
 • türleri
 • Avantajları ve dezavantajları
 • Banyo malzemesi seçin
 • Yapıştırıcı teknolojisi
 • Sonuç
Fiberglas duvar kağıdı farklı bir dokuya sahip olabilir

Fiberglas duvar kağıdı farklı bir dokuya sahip olabilir

Fiberglas duvar kağıdı nedir?

Bu materyal piyasada nispeten yakın bir zamanda ortaya çıktı, ancak şimdiden mitler kazandı. Bu nedenle, bu terbiye yönteminin neyi temsil ettiğini anlamak birçok kişi için çok zordur. Çoğu soruya cevap vermenize yardımcı olacağız.

Banyo bitirmek için malzeme neme dayanıklı olmalıdır

Banyo bitirmek için malzeme neme dayanıklı olmalıdır

Fiberglas duvarlarınızı çatlaklardan korur

Fiberglas duvarları çatlaklardan koruyacak

 • cam elyafı İnce elastik liflere dayanan, birbiriyle iç içe geçen ve tek bir kumaş oluşturan bir son kaplama malzemesidir.

Büyük bir hata, bu malzemeyi cam yünü ile karşılaştırmaktır, bu yüzden çoğu insan bunu almayı reddeder. Adın ünsüzlüğüne ek olarak, aslında hiçbir ortak noktası yoktur, çünkü farklı elyaf türleri imalat için kullanılır ve Duvar kağıdı tuvalin bir parçası olmadan önce özel muamele görürler. Sonuç olarak, ünlü yalıtımın aksine, bu malzeme sadece dayanıklı değil, aynı zamanda güvenlidir.

Hijyenik odanın sonundaki siyah renk çok cesur bir karardır.

Hijyenik odanın dekorasyonunda siyah renk - cesur bir karar

türleri

Tüm fiberglasın kalbinde aynı lif bulunur, ancak örgü yöntemine bağlı olarak farklı tipte bezler elde edilir. Bugüne kadar sadece iki grup tuval vardır:

 1. pürüzsüz (genellikle "örümcek ağı" denir);
 2. rahatlama.
Fiberglastan duvar kağıdı doku örnekleri

Fiberglastan duvar kağıdı doku örnekleri

Notuna! Sadece farklı görünüşleri değil, aynı zamanda amaca da sahipler. "Web", güçlendirici özelliklere sahiptir ve yüzeyi düzeltmek için tasarlanmıştır. Bu türün mutlaka boyanması gerektiğini unutmayın..

Sırasıyla, iç mekanın son dekorasyonu için kabartma kullanılır. İkinci tip, görünümüne göre farklılık gösterebilir. Çeşitli teknikler kullanarak fiberlerin birbirine geçirilmesi, çeşitli açık yapı örüntüleri elde etmenizi sağlar. Onlara, istenirse, boyayı uygulayabilirsiniz. Bu durumda almak en iyisidir akrilik veya lateks. Gölgenin seçimi ve ek bir kapak tasarımının kararı, kişisel tercihlerinize bağlıdır.

Avantajları ve dezavantajları

Yukarıda belirtildiği gibi, cam kaplama, yapı malzemeleri pazarında yeni bir malzemedir, ancak çok sayıda avantajı sayesinde hızla popülerlik kazanmaktadır. Aşağıdakilerden ayırt edilebilir:

 1. Mukavemet.
 2. Güvenlik.
 3. Dayanıklılık.
 4. Estetik.
Cheby-chic tarzında bir banyonun tasarımı

Cheby-chic tarzında bir banyonun tasarımı

Fiberglas duvar kağıdı avantajları

Fiberglas duvar kağıdı avantajları

Banyoda asma mobilyalar

Banyoda asma mobilyalar

Bütün bunlar, liflerin yüksek kalite ve özel yapısı nedeniyle elde edilebilir.

Dikkat edin! Önemli bir faktör, bu malzemenin yanmaz olmasıdır. Yüksek sıcaklıklara dayanabilir, yanmaz ve toksik bir duman çıkarmaz. Ayrıca bakım ve işletme açısından çok basit - nemden korkmuyor, bu da deterjan kullanımıyla bile suyla işlem görmesine izin veriyor.

Çeşitli dokular, bunları iç mekanın herhangi bir stiline sığdırmanıza izin verir. Gerekirse, periyodik olarak rengi değiştirebilirsiniz. Bir yaprağın üzerine 20 kat boya koyabilirsiniz.

Fiberglas duvar kağıdı üzerine çok sayıda boya tabakası uygulanabilir

Fiberglas duvar kağıdı üzerine birçok boya katmanı uygulanabilir

 • Ama cam duvarları ve madenleri var, bunların ana maliyeti yüksek. Bu, imalatın karmaşıklığından kaynaklanmaktadır. Bugün, sadece ithal edilen numuneler piyasada yer almakta, bu da sadece ürünün kendisi için değil, aynı zamanda yapıştırıcı için de fiyatı arttırmaktadır.
 • Diğer bir dezavantaj, kurulumun karmaşıklığıdır ve hatta tüm uzmanlar bu süreçle başa çıkamazlar. Ve profesyonellerin hizmetleri de ucuz değil.

Ancak, tüm dezavantajlara rağmen, kendinizi daha fazla avantajı olduğu için, böyle bir bitişi kullanmayı inkar etmemelisiniz. Ve özel özellikleri düzenli onarımlar için para tasarrufu yapmanızı sağlayacaktır.

Banyo malzemesi seçin

Bugüne kadar sınırlı sayıda banyoda uygulanabilen son kat malzemeleri. Bunun kullanım özelliklerinden kaynaklanır, ancak cam levha bu tür materyallerle ilgilidir. Yukarıda belirtildiği gibi, cam bezi yapmak için cam hammaddedir. Tuvali yaptıktan sonra ipliği içine çekerek özel bir şekilde eritilir. Bu, banyo için kaplama malzemesinin tüm kriterlerini ve gereksinimlerini karşılamasını sağlar, yani:

 • nem direnci;
Fiberglas mükemmel nem direncine sahiptir

Fiberglas mükemmel nem direncine sahiptir

 • bakım kolaylığı;
 • doğallığı;
 • gücü.

Bu kayda değer bir şey. Gözeneklerin varlığından dolayı, bu malzeme olasılıkları azaltır Mantar ve küf belirtileri nemden.

Yapıştırıcı teknolojisi

Yukarıda belirtildiği gibi, bu malzemeyi uzmanlar için bile kurmak zordur. Ancak yeteneklerinize hala güveniyorsanız ve kendiniz yapmak istiyorsanız, duvar kağıtları, yapıştırıcı ve benzeri bir takım araçlar satın almanız gerekir:

 1. yumuşak nozulu silindir;
 2. kauçuk spatula;
 3. rulet
 4. tutkal için konteyner.
Deniz tarzında hijyenik bir odanın iç

Deniz tarzında hijyenik bir odanın iç

Art Deco tarzında siyah beyaz iç

Art Deco tarzında siyah beyaz iç

Boya yapmayı planladığınız takdirde, bir fırça ve su bazlı boya alın.

İpucu! Renklendiriciye dikkat, neme karşı dayanıklıydı.

Her boya banyo dekorasyonu için uygun değildir

Her boya banyo dekorasyonu için uygun değildir

Önemli! Başlamadan önce yüzeyi hazırlayın. Düzgün, pürüzsüz ve temiz olmalı. Bunun için önceden sıvalı ve silinebilir. Bundan sonra, primetuyte yüzey ve 3 saat kurumaya bırakın.

Ardından, işaretlemeye geçin. Bunu yapmak için, duvar boyunca köşegen çizmeniz gerekir, onların kesişme noktası, üzerinde gezinmeniz gereken merkezi belirler.

Duvar kağıdını sabitlemek için, bir merdane ile duvara yapıştırıcı sürülmeli ve daha sonra kesilmiş bir kumaş parçası yapıştırılmalıdır. İçerideki havadan kurtulmak için lastik bir spatula kullanabileceğiniz hizalamaya izin verilecektir. Kanvasın resmi altında astarlanmalıdır. Bunun için, tutturmada olduğu gibi aynı yapıştırıcı kullanılır.

Eklemlerin doğru bir şekilde birleştirilmesi

Eklemlerin doğru bir şekilde birleştirilmesi

Sonuç

Steklooboi, çoğu oda için ve özellikle banyo için mükemmel olan yeni, pratik ve çekici bir malzemedir. Dayanıklı, güvenli ve karmaşık bakım gerektirmez. Üreticiler malzemenin hizmetini 20 yıla garantiler.

Loading...