Böyle düzgün bir çalı güzel manzaranızı güzelleştirir

Doğru bitki herhangi bir manzarayı tamamlayacak

Tam adı çalı Spirea gri Grefshem gibi geliyor. Bu bitki, beyaz küçük çiçeklerle kaplı kalın yayılan dalları ile. 1.5 ay boyunca çiçek açar. Küçük çiçekler, yüzeyin üzerini örtüyormuş gibi örtüyor. Bush'un ikinci adı "gelin" dir.

 • Özellikler
 • Dikim için bir yer seçin
 • Peyzaj tasarımında uygulama
 • Olası seçenekler
 • Bitkinin bakımı
 • Nasıl doğar? 
 • Hastalık ve haşere hasarı
Güzel gelin çalı

"Gelin" in gür çalı

Gelinin büyük gür çalı

Kemerli dallar - bitkinin ayırt edici bir özelliği

Beyaz çiçekli lüks çalı

Beyaz çiçekli lüks çalı

Özellikler

Çalı kısaca şöyle tarif edilebilir:

 • Bu dona dayanıklı ve hastalığa dayanıklı bir bitkidir.
 • Sık sık, ama ılımlı sulama tercih ediyor. Sulamadan sonra, zemini gevşetmek, havalandırmayı iyileştirmek gerekir.
 • Fideler sonbaharda dikilirse, kış için onları donmayacak şekilde örtmek gerekir. İlkbahar ekiminde, genellikle suda sulanmalı ve sıcağa sıçramalıdırlar.
 • Çok fazla tahliye edildiyse ekmeden önce toprağı döllemek gerekir. Üst pansuman ilkbaharda yapılır.
 • Yaz aylarında bereketli çiçek açar. Bu dönemde arzu edilir genellikle sulama.
Çiçekler yakın çekim

Çiçekler yakın çekim

Kesilmemiş ve kesin bir şekil verilmemişse, yayılan bir çalı elde edilir.

Çalı kesilmezse ve belli bir şekil verilmezse, yayılır.

Dikim için bir yer seçin

Haşhaş, kar beyaz çiçekleri ile kaplı dikkat çekti. Bu çiçeklenme sırasında göz kamaştırıcı bir kartopu andırır ve üzerinde yapraklar yeşile döndüğünde, sonbaharda parlak sarı bir top gibi görünüyor. Ama bu güzelliği gözlemlemek için bir yer bulmalısın. bahçe, bitkinin kök alacağı ve iyi hissedeceği yer.

Önemli parlak aydınlatma, çünkü gölgeli yerler çalıların büyümesini yavaşlatır. Spiraea herhangi bir toprağa kök salmaktadır ve çok kuru olmaması önemlidir. Bitkinin görünmesine kadar yaprak ya da erken ilkbahar olduğunda, sonbaharda bitkiyi ekin.

Yeşil çim üzerinde gür beyaz çalı

Yeşil çim üzerinde gür beyaz çalı

Küçük çalılar çitin arkasında çim süsleyin

Çitin arkasındaki çimi süslemek için seçenek

Bush, oldukça etkileyici boyuttadır ve bu da, almanın 50 santimetre uzaklıkta olması gerektiğini göstermektedir. çalı çit. Birkaç parça dikim zaman gruplar 70-100 cm birbirinden sapma gerekiyor. Çukur 50 cm derinliğe,% 30 oranında kökleri daha geniş olmalıdır. Eğer dikim bu kurallara uymak, çalı hızlı üremesine yol elde etmek mümkündür.

Güzel çalıların bir çit

Güzel çalıların bir çit

Peyzaj tasarımında gri alanların uygulanması

Tesis, Grefsheim'ı iddiasız bakımı, donma direnci ve uzun çiçeklenme nedeniyle takdir ediyor. Yanında bir çalı dikerseniz laleler, narcissuses veya çiğdemler, Akıllı bir kompozisyon elde edersiniz. Ve bir ya da farklı bir çeşit spiraeus ızgarasından bir çit dikerken, bir çit alırsınız. Site boyunca uzun bir çiçeklenme sağlamak için, farklı zamanlarda çiçek açacak çeşitli çeşitleri dikmek gerekir. Yaz başında spritelar Grefsheim tarafından çiçeklenecek, ortada Vangutt'un çiçekleri ile kaplanacak ve sonunda Japonlar, Büküm çiçeklerini kıracak.

Bir değişiklik için, spiraea, leylak, aksiyonu birleştirin. ardıç. Ayrıca spiraea ile iyi gider ağaçlar (akçaağaç veya kül).

Olası seçenekler

Çoğunlukla şehrin idari binalarının yakınındaki çalılıkların çitlerini karşılayabilirsiniz. Grefsheym, araba egzozlarından kaynaklanan hava kirliliğini iyi tolere eder ve arıtılmasına katkıda bulunur. Çiçeklenme dönemi bittikten sonra bile, çalılar sulu ve yoğun bitki örtüsü sayesinde iyi görünür.

Klasik tasarım tarzında, sivri suya yakın yerleştirilir. Sudaki yansıma sayesinde, bitki örtüsü bolluğunun etkisi yaratılır. Ayrıca, iyi uyuyor meyve ağaçları ve diğer çalılar.

Küçük bir yapay göletin yanında güzel bir küçük çalı

Küçük bir yapay göletin yanında güzel bir küçük çalı

Peyzaj tasarımında gelinin çalı

Gelinin peyzaj tasarımında çalı

Yaratmak için Provence stili Kırsal bir ev ortamı yaratmak için gereklidir. Bu mobilya, dekor elemanları ve bitkiler kullanılarak yapılabilir. Spirea bu doğrultuda iyi uyum sağlar ve doğa tarafından yerleştirildiği yerde büyüdüğü izlenimini verir.

Örneğin, farklı ulusal stillerde kullanılabilir. Japon, İtalyan, Rusça veya İskandinav. Çalı büyük taşlar ve masif ahşap mobilyalar, taş basamaklar arasında iyi görünüyor. Dayanıklılığı, hastalığa karşı direnci ve gösterişsiz bakımı nedeniyle tasarımcılar genellikle peyzaj tasarımı oluşturulması.

Bitkinin bakımı

Spirea özel bakım gerektirmez. Düzenli yoğun olmayan sulama ve zamanında otların hasat edilmesi gerekmektedir. Donmaya karşı yüksek direnç nedeniyle, bitki genellikle canlı çitler oluşturmak için kullanılır. Bush'un olumsuz tarafı, sıcaklık koşullarındaki ani değişikliklere verdiği zayıf yanıttır. Bölgenizin iklim koşulları kararsız ise, o zaman kış için çalıların köklerini düşen yapraklar ile örtmeye değer.

Bir çalı dikimi

iniş

Doğru düzeltme çalı

Doğru düzeltme

Burcun zamanında ve doğru bir şekilde kesilmesi önemlidir. Uzun çiçeklenme ve büyüme için, her yıl kesmek gerekli değildir. Gri spiraea'nın özel bir özelliği vardır - böbrekler geçen yıldan beri süren çekimi kapsamaktadır. Budama yılında Grefsheim çiçek açmaz. Donmuş uçları düzeltmek en iyisidir ve 7 yılda bir, eski dalları temizlemek ve inceltmek. Bitkinin ömrü yaklaşık 30 yıldır. Gençleşmek için, yeni sürgünlerin gideceği bir kütlenin durumuna kesilir ve bir çalı oluşturmak mümkün olacaktır. Her 2 yılda bir bitkinin taç istenilen şekli olsun.

Nasıl doğar?

Bu bitkinin yayılmasının en iyi yolu kesimlerdir. Bunun için genç dallar alınamaz. Sadece üst kısımların kesildiği ve yaprakların bir kısmının çıkarıldığı sert dallar alın, sonra gevşek ve nemli toprağa ekilir. Sağlam fideler elde etmek için, kesimler 20 cm'lik bir mesafede ekilir ve odada yüksek bir nem oluşturur. Yokluğunda seralar Toprağa dikkatlice bakın - kurulamamalıdır. Hızla büyümek için sık sık sulama yapın.

Kökler ortaya çıktığında, yer yer spiraea ekilebilir, ancak sonbaharda veya ilkbaharda yapılmalıdır.

Bush'un kesimler tarafından yayılması

Bush'un kesimler tarafından yayılması

Hastalık ve haşere hasarı

Genel olarak, çalı nadiren hasta ama istisnalar var. Yenilgiyi önlemek için koruyucu bakımın yapılması önemlidir. En yaygın olanları şunlardır:

 • Örümcek akarı. Dalların üzerinde küçük bir ağ, yapraklar üzerinde delikler, bazen sarı ve düşer. Karbofosla yapılan talihsiz harcamalardan kurtulmak için.
 • Yaprak bitleri. Zarar, yeşillik ve çiçek salkımına neden olur. Onunla savaşmak için bir porsiyon çözümü kullanın.
 • Döner böceği. Bu tırtıl yaprakların% 60'ına kadar yiyor. Yaprakları görünmeden önce kimyasalları işlerken, zararlılar önlenebilir.
Bu çalıya bir gelin denir insanlara şaşmamalı

Mevsiminde gür çiçekli

Zararlılarla savaşmak için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Ayrıca, gübre ile sulama ve gübreleme sağlamak gereklidir. Grefshem en az dikkat gerektirir, bu yüzden bahçıvanlar genellikle kendi başlarına diktirirler evsel araziler.

Beyaz çalılar ev arsa süsleyin

Beyaz çalılar ev arsa süsleyin

Gri alan: Peyzaj tasarımında dikim, bakım ve kullanım özellikleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 − 22 =