Ülke evinin çiçek güzel tasarımı

Ülke evinin çiçek güzel tasarımı

Her kendine saygılı hostes bir çiçek bahçesi var. Birisi gür, bereketli çiçekli bitkiler, biri - sıradışı yeşillikler veya güzel şekilli yaprakları ile dekoratif yeşil tarlaları seviyor. Yeşile bayılmayı sevenler evsahibi - arada sırada olsa da, mütevazi çanlarla süslenen büyüleyici sıra dışı bir bitki. Başlıca avantajı yeşil, açık yeşil, mavimsi gri, altın sarısı, düzensiz ve çizgili renklerin ve en hayal edilemez biçimlerin yapraklarıdır. Bir zamanlar çiçek bahçenizde bir hostel yerleştirdikten sonra, bahçenize büyüleyici bir görünüm kazandıracak orijinal bir yeşillik çeşidi alacaksınız!

 • Tanım ve ana özellikler
 • Ev sahibi çeşitleri
 • Peyzaj tasarımında ev sahibi
 • Bakım özellikleri
Konak çalılar çok etkileyici görünüyor

Burçlar ev sahipleri çok etkileyici görünüyor

Tanım ve ana özellikler

gerçek: Ülkemizin uçsuz bucaksız ev sahibi, Avrupa'dan gelen tüccarlar sayesinde ortaya çıktı, fakat bu bitkinin doğal toprakları, doğal koşullarda bitkilerin ormanlarda ve verimli toprakların bulunduğu yerlerde bulunabileceği uzak Japonya olarak kabul edilir..

İlk başta, botanik bahçelerinde kök salmış ve dekoratif renklerini çekmiştir. Zamanla, peyzaj tasarımcıları tarafından iddiasız ve bakımı kolay olarak değerlendirildi. uzun ömürlü. Bu nedenle, ev sahibi daha çok kentte bulunabilir çiçek yatakları, park ve kamu bahçelerinin tasarımında. Yurttaşlarımızın zihniyetini bilerek, kentteki çiçek tarhlarından göç etmesi şaşırtıcı değil. ülke özel arazilerin çiçek bahçeleri.

Uzun çiçekli çalılar çit

Uzun çiçekli çalıların evlerinden çit

Peyzaj tasarımında parlak flowerbed

Peyzaj tasarımında parlak flowerbed

 • evsahibi Zambaklar ailesine ait ve biçimdeki bir çalıya benzeyen uzun ömürlü bir bitkidir. Türlere bağlı olarak çeşitli şekil ve renklerde yaprakları vardır. Bugün için 4 binden fazla çeşidi bilinmektedir, bu nedenle ürün çeşitliliğinden istenilen renklendirmeyi, çarşafların boyutunu ve süslemeyi, bahçeyi veya arsa süslemeyi her zaman tercih edebilirsiniz. Ev sahiplerinin en büyük avantajı, yaz boyunca bitkinin dekorasyonunu kaybetmemesi ve her zaman zarif ve sıra dışı kalmasıdır.

Yaprakların rengine bağlı olarak, ana bilgisayarlar şunlardır:

 1. ile parlak parlak veya mat;
 2. su sıçramalarına ve onlar olmadan;
 3. dışarı akışlı ve onsuz;
 4. kenar boyunca beyaz bir sınır veya rengârenk;
 5. ile yeşil kenar boyunca kenar.
evsahibi"Июнь"

Hosta "June"

Buna ek olarak, 10 cm uzunluğa kadar yapraklarla ve 100 cm uzunluğunda yapraklarla dev bir minyatür büyüklüğünde çalılar vardır.Ayrıca, yapraklar kalp şeklinde ve neredeyse yuvarlak veya dar ve uzun biçimindedir.

İlginç! Ev sahibinin merkezinde çiçeklenme sırasında, çan şeklinde çiçeklerle çiçeklenme çiçek açtığı uzun bir sap büyür.

Yemyeşil çalı minyatür ana

Yemyeşil çalı minyatür ana

Notuna! Bush'un iddiasızlığının ve bunun için bakımın kolaylığının nedeni haline gelen ev sahiplerinin bir özelliği, toprağa iyi yetişmesini ve topraktan gerekli besin ve nemi emmesini sağlayan kord benzeri dallarla rizomudur..

Ev sahibi çeşitleri

Yukarıda belirtildiği gibi, birkaç bin tür ana bilgisayar vardır, ancak en popüler peyzaj tasarımı aşağıdakileri kullanın:

görünüm tanım görünüm
vatansever kişi çalı yüksekliği 60 cm, genişlik - 120 cm'den fazla ulaşır.Yapraklar, beyaz bir saçak ile parlak yeşil bir renge sahiptir Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
Plantaginaceae 70 cm yüksekliğe kadar büyür ve beyaz bells ile çiçeği Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
Yeşil Çeşme yetişkin bitki 50 cm yüksekliğe ulaşır ve lavanta çiçekleri ile bolca çiçek verir Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
marginatası beyaz bir sınır, beyaz, mor, mor çiçekler ile koyu yeşil renk yaprakları ile, 30 cm'ye kadar yükseklik. Tercihen çiçek bahçesinin doğu veya batı tarafında ekilir Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
servet 60 cm'ye kadar yükseklik, altın renk tonu ile kalp şeklinde bir form yaprakları, mor çan çiçekleri Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
Lanceolinat veya dar yapraklı yüksekliği 40 cm'ye ulaşabilir, yapraklar keskin, koyu yeşil renktedir Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
Siebold 30 cm'ye kadar büyüyebilen düşük büyüyen bir bitki, soluk yeşil yaprakları vardır, hafif kırışık ve balmumu ile kaplıdır. Soluk Eflatun çiçekler ile Blooms Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
dalgalı çalı yüksekliği 30 cm kadar, yaprakları 20 cm uzunluğunda dikdörtgen ve kenar boyunca dalgalı, her yaprağın merkezinde beyaz bir nokta. Peduncles açık mor renk var Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri
kıvırcık Dalgalı yapraklar ve her tabakanın kenarı boyunca beyaz bir şerit ile karakterize edilen yükseklik 50-70 cm. Çiçekler açık mor Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri

Gerçek! Son zamanlarda, yeni bir tür host tanıtıldı - "Beyaz Kalem". Bu bitki çok sıra dışıdır, üzerinde bitki büyüdükçe uzunlamasına yeşil damarlar ortaya çıktığı kremsi-beyaz bir renge sahiptir. Böyle bir çeşit koyu yeşil arka plana karşı çok orijinal görünecek iğne yapraklı çalılar ve bitkiler.

sınıf"Белое Перо" поможет создать очень необычную атмосферу в Вашем саду

"Beyaz tüy" türü bahçede sıra dışı bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacak

Peyzaj tasarımında ev sahibi

Hosta, peyzaj tasarımcılarının gözdesi, dolayısıyla aktif olarak kullanılıyor. bahçeyi ve çiçek tarhlarını süslemekHem yeni başlayanlar hem de profesyoneller. Yemyeşil ve parlak yeşil olan bu bitki harika görünecek ve alp tepesi, ve üzerinde çiçek yatağı, ve kuru dere. Esas olan, karaya çıkma koşullarının karşılanmasıdır.

İpucu! Hosta harika görünecek gölet, doğanın kendisi için en uygun koşullar yaratılırken, nemi ve penumbrayı da seven diğer bitkilerle iyi geçinecek.

Topluluktaki ev sahipleri çok uyumlu görünecek taş kompozisyonlar ahşap dekorun bir arka plan üzerinde, duvarın ortasında, bir çimenliğin ortasında, bir kaldırım olarak bahçe yolu ve benzeri.

Dekoratif bir gölet ile güzel peyzaj

Dekoratif bir gölet ile muhteşem manzara tasarımı

Beyaz çan ile çalılar merdiven süslemeleri yardımcı olur

Beyaz çan ile çalılar merdiven süslemeleri yardımcı olur

Önemli! Bir alp slayt için bir ev sahibi seçimi, bir bitkinin cüce alttürleri tercih etmek daha iyidir. Diğer ev sahipleri kadar parlak yaprakları olmasa da, ısıyı çok iyi tolere edip hızla güneşe alışırlar.

Bahçeyi süslemek için, büyük yapraklı diğer alttürleri barındırabilirsin - bu bitkinin türünün yararı çoktur.

Bakım özellikleri

 • Bitki, özel koşullar ve düzenli özel bakım gerektirmez, ancak yaprak kronunun mükemmel bir dekorativitesini elde etmek için, ev sahibinin periyodik olarak mineral gübreler ile beslenmesi gerekir.
 • Ana şey, genç bitkilerin dikimi sırasında deliklere gübre yerleştirilirse, ev sahibinin 2-3 yıl boyunca gübreler olmaksızın güvenli bir şekilde büyüyebildiğini, aktif olarak çiçek açabileceğini ve rengini kaybetmeyeceğini hatırlamaktır. Ancak mevsimsel gübre sayesinde, bu önlemleri ilkbaharda, aktif büyüme döneminin başlangıcında, çiçeklenme sırasında ve sonrasında reddetmemek ve uygulamak daha iyidir.
Periyodik olarak, bitkinin mineral gübrelerle beslenmesi gereklidir.

Periyodik olarak, bitkinin mineral gübrelerle beslenmesi gereklidir.

Gelecekteki bahçe güzelliğinin lahanası

Gelecekteki bahçe güzelliğinin lahanası

Unutmayın! Yaprakların boyutunu korumak için, çiçek açtıktan sonra peduncles kesilmelidir! Sonbahar-kış dönemi için bitkinin soğuktan ve dondan korunması için bitkinin kapatılması gerekmektedir.

Ayrıca, anavatanlarında nehir kıyısında ve gölgeli yerlerde yetiştiğini unutmayınız, bu yüzden iyi nemlendirilmiş toprağı ve yüksek nemi seviyorlar. Ama bununla aşırıya kaçmamak istenir. Sıcak günlerde, ev sahibine havalı bir duş ile şımartılabilir ve ertesi gün bu bakımdan minnettar bir şekilde karşılık verecektir. Özetlemek gerekirse, bir ev sahibi yetiştirmenin, en akılsız ve ihmal edilmiş arsaları bile dönüştürebilir ve dekore edebilirsiniz! Ne duruyorsunuz!

Peyzaj tasarımında ev sahibi çeşitleri: türleri, isimleri ve bakım özellikleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − = 8