Çok renkli buttercup alan

Çok renkli buttercup alan

Bakışlar bu çiçeklere dönüştüğünde, gönülsüzce bir istek ve ilham kaynağı hissedebilirsiniz. Bu güzelliğe ilk defa tanıtılmamış bir biçimde katılan çoğu insan bunun minyatür bir versiyon olduğuna inanmaktadır. cular. Ve birisi ve bunun bir gül ya da güzel bir haşhaş olduğuna inanıyor. Bu çiçeğin gelin tarafından takdir edilmediği hiçbir şey değildir, çünkü bitki maksimum hassasiyet ve saflığa sahiptir. Harika görünüyorlar bahçe arsası, içinde bir pot veya tablo evde, bir buket içinde.

Ancak, "raunkunkulus" un neredeyse bilinmeyen ve karmaşık isminin arkasında ortak bir düğün çiçeği var. Küçük basit sarı çiçeklerin temsil edildiği vahşi türleri, Rusya'nın çeşitli yerlerinde bulunabilir. Özellikle beklenen popüler çeşitler bahçede yetişmek. Orijinal ve farklı bir renklendirmeyle donatıldıkları için, geniş ve bereketli rozetleri ve gerçekten hassas bir aroması var. Bu güzelliği sitenize ekledikten sonra Ranunculus'a ve sonuçlara bakmaktan gerçek bir zevk alacaksınız!

Narin buttercup zarif ve ince bir stil taşır.

Narin buttercup zarif ve ince bir stil taşır.

Özellikler dikim tesisleri

Bu kültürün rizomları, formda karga ayaklarını andıran küçük yumrulardır. Bu devralma işleminde, sonbaharda yapılması tavsiye edilir, çünkü bu durumda, bu mevsimde kazılmış taze, yani, kazılma olasılığı azdır. Bu, buttercup'un, zarar görmeden ve zararlılara neden olmadan ilkbahara kadar olduğu anlamına gelir.

Önemli! Yumrular, toprağın zaten 5-8 cm kadar ısınması için zamana sahip olduğu zaman, ilkbaharın ortasına ekilir. Bitkinin "çivi" aşağı doğru çevrilmelidir. Yumrular arasındaki mesafe 12 cm. Dikim işleminden önce, suya batırılabilir veya birkaç saat boyunca talaşa yerleştirilebilir.

Şekildeki buttercup yumruları karga ayaklarını andırıyor

Şekildeki buttercup yumruları karga ayaklarını andırıyor

Buttercups iniş

Bu süreç, bir dizi ardışık aşamaya uyulmasını ve özelliklerin dikkate alınmasını içerir.

 1. İniş, küçük rüzgârın olduğu güneşli bir yerde gerçekleşir.
 2. Toprak önceden hazırlanmalı ve gevşek olmalıdır.
 3. Orijinal bir varyant olarak, yeterli miktarda humus ile karıştırılan chernozem kullanılır.
 4. Rutubetin durgunluğundan ve yumru köklerin çürümesinden kaçınmak için drenaja dikkat etmek gerekir.
 5. Don tehlikesi varsa, oluşan sürgünler saman veya diğer kaplama malzemeleri ile kaplanmalıdır.
 6. Üstleri sararken, kazmasını sağlamak ve yumruyu kurutmak gerekir.

Bu anların gözlemlenmesi, düğün çiçeği dikimi için operasyonel ve kalite önlemleri uygulamanıza izin verecektir.

Ne zaman iniş yapmalısınız?

Yeryüzünün tamamen ısındığı bir zamanda bitkileri dikme işlemine başlayın ve ilkbahar donlarının riski sıfıra indirilir. Deneyimli bahçıvanlar bunu Mayıs ayı başlarında yapmayı tavsiye ediyorlar. Bitki sorunlu bir aktarım süreci olduğu için, bitkiyi nasıl yetiştireceğimiz konusunda önceden düşünmek önemlidir, bu yüzden tereyağlılar rahatlamışlardır.

İpucu! Yumrular 5-8 cm derinliğinde gözlemlenirken "gaga" ile delik içine gömülmelidir. 10-15 cm mertebesinde olan yumrular arasındaki mesafeyi korumak önemlidir.

Sıcaklığın keskin bir şekilde düşme ihtimali varsa, örtmeniz gerekir çiçek yatağı saman veya diğer özel malzemeler. Bir süre sonra, ilk çiçekler görünecektir.

Bir bitkiyi dikmek için güneşli ve az rüzgarlı bir yer ideal olacaktır

Bir bitki dikmek için güneşli ve küflenme yeri ideal olacaktır

Bahçe koşullarında bitkinin bakımı

Ranunculus iyidir, çünkü bakım açısından hiç de karmaşık değildir. Kök sisteminin çürümesinden kaçınmak için düzenli olarak sulanmalıdır.

İlk çiçekler, inişten 60 gün sonra ortaya çıkar.

İlk çiçekler, inişten 60 gün sonra ortaya çıkar.

Kalıp yapraklarda ortaya çıktıysa ve bitki tomurcukları atmaya başladıysa, bu aşırı bir nem seviyesine işaret eder. Hasarlı bitki öğelerinin kaldırılması ile baş etmek ve aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmek için gereklidir:

 1. toprağı gevşetmek;
 2. tedarik edilen su miktarını azaltmak;
 3. Zamanında, solmuş olan çiçek salkımlarını kaldırın;
 4. çiçeği düzenli olarak besler.

İpucu! Son önlem, her iki haftada bir alınmalıdır, ancak potasyumlu gübrelerin kullanılması önemlidir. Çiçeklenmenin başladığı dönemde, gübre malzemesi olarak potasyum tuzu, kül, potasyum sülfat kullanılabilir.

kışlama

 • Bitki, daha önce de belirtildiği gibi, dona karşı elverişsizdir, bu nedenle soğuk havaların başlangıcından önce yumru köklerini kazmak ve onları zeminden yıkamak gerekir. Bundan sonra, büyümüş "üzüm" onların "çocuk" dan ayrılmalıdır.
 • Buttercup'u sayısız zararlılardan korumak için, bu elementin manganez bileşiminde 10 dakika bekletilmesi gerekir. Bundan sonra, yumruları dikkatlice kurutmak ve onları kum veya turba koymak önemlidir.
 • Stili serin ve karanlık olacak şekilde yerleştirin. Yaz çiçeklenme döngüsü boyunca, bir yetişkin yumru 7 "bebekler" verir, genç yumru 3 verir.
Kışın buttercup yumruların uygun bakım güzel ve bereketli sürgünler ile memnun edecek

Kışın buttercup yumruların uygun bakım güzel ve bereketli sürgünler ile memnun edecek

Salkımın yeniden üretim özellikleri

Buttercup'un güzelliğiyle çoğaldığı ve hoşlandığı iki yol vardır.

 1. Yumrular. Köklerin daha sonra oluşacağı en sağlıklı elementleri seçmek gereklidir.
 2. Tohumları. Mart ayı başında, önceden hazırlanmış bir kapta evin tohumlarını dikmeniz gerekir. Periyodik olarak sulanmalı ve biraz toprakla serpilmelidirler. Yeterli ısı ve ışığın olduğu bir yerde durun. Nem birikimini önlemek için barınak günlük olarak silinmelidir.
Film veya camla kaplı güller, her gün hava şarttır.

Film veya camla kaplı güller, her gün hava şarttır.

Hastalıklar ve zararlılar

Bu çiçeğin etli kısımları aşağıdaki parazitler için gerçek bir muamele görevi görür:

 • yaprak bitleri;
 • kirpikkanatlısı;
 • araknoid akarlar.

Bu bağlamda, böcekleri gördüyseniz, bitkileri yüksek kaliteli insektisitlerle tedavi etmeniz gerekir. Profilaktik amaçlarla, kamyoncu çiftçiler, merkaptopofos ile işlemeyi tavsiye etmektedir.

Ranunculus (buttercup): açık yerde dikim, büyüme ve bakım özellikleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

55 − 51 =