Štýlové riešenie pre moderný kuchynský interiér

Štýlové riešenie pre moderný kuchynský interiér

výber dokončovacie materiály pre podlahy a steny úloha nie je jednoduchá, pretože musí spájať mnoho vlastností: pevnosť, trvanlivosť, jednoduchosť použitia a atraktívny vzhľad. Všetky tieto funkcie sú vybavené keramickou dlažbou pod kameňom. O tom, čo to je, aké sú rozdiely dlaždice od porcelánové kameniny - podrobnejšie porozumíme.

 • Porcelán alebo dlaždice?
 • Vlastnosti imitácie
 • Prípady použitia
 • Paleta farieb
 • Vlastnosti výberu
 • Pokyny na starostlivosť
Kombinácia dlaždíc pod kameňom na zdobenie stien a podláh je vhodnejšia v minimalistických miestnostiach

Kombinácia dlaždíc pod kameňom na zdobenie stien a podláh je vhodnejšia v minimalistických miestnostiach

Porcelán alebo dlaždice?

Často sa to dá počuť porcelánové dlaždice lepšie dlaždice, ale záleží na tom, ktorú stranu vyhodnotiť. Pre podlahu, samozrejme, lepšie, pretože je silnejšia a trvácnejšia, navyše jeho štruktúra je realistickejšia ako imitácia na dlaždice.

Keramická žula teplých prírodných tónov vytvára atmosféru pohody

Keramická žula teplých prírodných tónov vytvára atmosféru pohody

Dôležité! Pokiaľ ide o steny, potom je vhodnejšia druhá možnosť, pretože jeho inštalácia je výhodnejšia.

Kombinácia malachitových dlaždíc a ľahkej kuchyne vytvára úžasný efekt

Kombinácia malachitových dlaždíc a ľahkej kuchyne vytvára úžasný efekt

K poznámke! Obe keramické výrobky úspešne napodobniť prírodný kameň, najmä ak sa pozriete na zbierku slávnych značiek, ktoré vyrábajú takéto výrobky.

Čo si vybrať, závisí vo veľkej miere od finančných možností. Doska je určite cenovo dostupnejšia a existuje viac spôsobov napodobňovania prírodného materiálu, vrátane rôznych druhov farebné variácie.

Vlastnosti imitácie

Imitácia "pod kameňom" Držia palma v preferenciách spotrebiteľov po mnoho rokov. A to všetko, pretože steny a podlahy zdobené týmto spôsobom vyzerajú prirodzene. Osoba, ktorá prichádza každý deň do domu, kde je taký dizajn, sa bude cítiť pokojne, istý. Paleta farieb je prirodzená.


Vzhľadom k osobitým technológie keramiky, ktoré sú schopné realizovať aj tie najmenšie nerovnosti charakteristické skaly, smaragd modulácia, jemné trhliny a zlomenín. Takýto materiál úspešne zapadá do rôznych interiérov - klasický, škandinávsky, bude to vhodné aj v roku 2009 rustikálny štýl.

Venujte pozornosť! Hlavným problémom predmetného materiálu je, že pokiaľ ide o zneškodňovanie, dekoratívna "kamenná" vrstva je obrusovaná. V dôsledku toho sa stratil taký atraktívny vzhľad, navyše povrch sa stáva šmykľavý. Vo väčšej miere sa to týka dlaždíc.

Nezabudnite na porcelán, pretože sa nazýva skutočný umelý kameň. Tento materiál je vytvorený pod vysokým tlakom z minerálnych pigmentov, guľôčok, ílu a kremenného piesku. Po primárnom lisovaní dochádza k vypáleniu, čo zvyšuje pevnosť. Má relatívne nízku pórovitosť.

K poznámke! Pre väčšie pohodlie pri používaní je povrch pokrytý glazúrou a / alebo leštený.

Každý z týchto materiálov má svoje vlastné špecifické použitie. Takže dlaždice sa nepoužíva na ulici, pretože bude kluzký. Pokiaľ ide o porcelánové kameniny, je to ideálne riešenie terasy, otvorené priestory. Navyše tento materiál má potrebnú silu a odolnosť voči teplotným zmenám. Má však aj svoje vlastné nedostatky: značnú váhu, ťažkosti pri spracovaní, obmedzené dekoračné riešenia a samozrejme vysokú cenu.

Prípady použitia

V závislosti od typu materiálu je možné túto dlažbu použiť v rôznych oblastiach:

 1. Podlahová úprava. Vykonáva nielen dekoratívnu, ale aj čisto praktickú funkciu. Rozumie sa, že táto časť domu musí odolávať silnému mechanickému nárazu, mať potrebnú silu a spoľahlivosť a taká úloha v tomto pomáha len.

  Štýlové a spoľahlivé riešenie pre váš domov

  Štýlové a spoľahlivé riešenie pre váš domov

 2. Riešením je vnútorné priestory. Nehomogénna pôvodná textúra priťahuje tých, ktorí snívajú o tom, že žijú na zámku, alebo sa usilujú o to, aby priniesli originálny "kokteil" do svojho domova. Často sa používa ako a miestna výzdoba stien, napríklad v rohoch a dokonca aj v strede steny. Čo sa týka vnútorného priestoru domu, dlažba pod kameňom je celkom vhodná kúpeľňa, kuchyne, predsieň. Samozrejme, je dôležité, aby ste nepreháňali.

  Doska na čierny mramor - nádherne a vkusne

  Doska na čierny mramor - nádherne a vkusne

Tip! Pôvodná dekorácia obkladačiek pre starožitný kameň. Charakteristické ošúchané, trhliny času a mierne upravené prírodné sfarbenie prinesie osobitý šarm.

Paleta farieb

Ktorý tieň vyberiete závisí od štylistických rozhodnutí a preferencií majiteľov, ale nezabudnite, že príliš neprirodzený odtieň bude nevhodný. Výber výrobku, ktorý napodobňuje prírodný materiál, musíte dodržiavať prirodzená paleta.

V závislosti od toho, aký druh kameňa je simulovaný, musíte dodržiavať korešpondenciu odtieňov:

 1.  Pod mramorom - béžový, čierna, biela poprekladané šedá.
 2.  Onyx - oranžová, zelená, ružová.
 3.  Pieskovec, žula alebo vápenec - šedá, béžová.
 4.  Malachit je tmavozelený.

Ak nie je možné presne určiť, ktorý prírodný kameň je základom zbierky, ktorú si želáte, mali by ste si zvoliť čo najprirodzenejšie odtiene: hnedý, šedá, biela, načervenalá.

Vlastnosti výberu

Voľba závisí od mnohých faktorov a predovšetkým to sú plochy, ktoré sa z nej odstránia. Kritériá, ktoré je potrebné riešiť:

 1. značkovanie. Závisí to od toho, za akých podmienok môže byť materiál použitý. Napríklad "A" znamená, že materiál je odolný voči poklesu teploty, "B" - vhodný pre miestnosti s vysokou vlhkosťou. Vedľa listu môže byť ďalšia postava a čím viac je, tým horšia kvalita. Malovaná obuv znamená, že materiál môže byť použitý na podlahu, aj keď je povolený pre steny.
 2. Pri výbere dávajte pozor na večierok, a aj keď je z tej istej kolekcie, môže sa trochu líšiť v tieni, pretože výpal sa vyskytuje práve v dávkach.
 3. Mrazuvzdornosť a absorpcia vody. Tieto ukazovatele ovplyvňujú stupeň pórovitosti. Pre stenové kolektory parameter nepresahuje 10%, pre podlahu 3%. Pokiaľ ide o mrazuvzdornosť, tento odsek ukazuje, či dlaždice aby sa zmrazili a rozmrazili bez straty ich vlastností. Ak je tento parameter vysoký, je povolený vonkajšie uloženie, ak je nízka, potom len vo vnútri miestnosti.

Samozrejme, pred zakúpením by ste mali skontrolovať prinajmenšom horné keramické prvky: nemali by mať čipy, trhliny a iné chyby.

Dôležité! Ak existujú nejaké pochybnosti, akú možnosť si môžete vybrať, vždy môžete požiadať o radu od predávajúceho. 


Skúška kvality

Tip! Môžete skontrolovať základný moment kvality priamo v obchode bez zapojenia predávajúceho. Ak to chcete urobiť, zvoľte jednu alebo viac položiek z krabice a prilepte ich na rovný povrch. Ohýbanie v jednom alebo druhom smere znamená nízku kvalitu.

Okrem toho musia byť navzájom spojené dva prvky, musia byť rovnaké vo veľkosti. Ak niektorý z týchto testov zlyhá, je lepšie odmietnuť kúpiť, inak problémy s inštaláciou budú viac ako dosť.


Pokyny na starostlivosť

Aby sa elegantný vzhľad "pod kameňom" dlhodobo udržiaval, je potrebné sa oň starať keramické dlaždice. vlastnosti:

 •  Glazúra netoleruje abrazíva - nezabudnite na to.
 •  Agresívne čistiace prostriedky sú zbytočné, myseľná voda je celkom vhodná.
 •  Včasné odstránenie značiek znečistenia: nenechajte ich absorbovať do konštrukcie, v takom prípade ich nebude možné odstrániť.

záver

Dlaždice s uvažovaným prirodzeným efektom vyzerá originálne a živé. Je dôležité, aby ste nepreháňali, inak by sa dom alebo apartmán zmenil na stredoveký gotický hrad, kde bude nepríjemné žiť. Avšak, toto je vec chuti, a chutí, ako viete, nehovorte ... Veľa šťastia s vašou voľbou!

Keramické dlaždice pod kameňom: vyberáme paletu farieb a varianty ich použitia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2