Stenová úprava s akrylovou omietkou"короед"

Ozdobné steny s akrylovou dekoratívnou omietkou "kôrovci"

omietka kôrovci, ktorého fotografia veľmi jasne ilustruje jeho výhody, je jedným z najpoužívanejších Povrchová úprava pre vonkajšie fasády a vnútorné steny budov. Tento názov je daný týmto dekoratívnym materiálom kvôli slávnemu chrobákovi, ktorý opúšťa špecifické diery a otvory v tele stromu.

obsah:

 • Výhody materiálu
 • Aplikácia a zloženie
 • Aplikačná technológia
 • Oblasti použitia
 • Omítka na fasády
 • Vnútorná dekorácia stien
 • Farby a odtiene
Dekoratívna omietka"короед" в отделке внешних стен здания

Dekoratívna omietka "kôrovca" vo vonkajších stenách budovy

Interiér"короедом" в цветном формате

Vnútorná dekorácia s kôrovcovou kožou v farebnom formáte

Jasné dekoratívne"короед" на стенах в кухне

Svetlý dekoratívny "kôrový chrobák" na stenách v kuchyni

Použitie niekoľkých odtieňov v dekorácii fasádnych stien s ozdobným"короедом"

Použitie niekoľkých odtieňov v dekorácii fasádnych stien s ozdobným "kôrovcom"

Hlavnou črtou tejto omietky je pozoruhodnosť jej prerezanej štruktúry. Výhodou je jej z dôvodu, že uľahčuje prácu pre pána, a tiež výrazne znižuje výdavky na čas a peniaze. Všetko je to, že vytvoriť dekoratívny vzor, ​​stačí použiť zmes na stenu a rovnomerne ju rozložiť. Pokiaľ ide o odrody, rozlišujú sa len dva: na sadrovej báze a tiež akryl. Preto po vyhodnotení príkladov fotografií, ako omietku si môžete vybrať variant, ktorý vám vyhovuje.

Obývacia izba s prírodnými stenami v mliečnej farbe

Obývacia izba s prírodnými stenami v mliečnej farbe

Ak hodnotíme štruktúru materiálu pre všetky druhy ako celok, potom je to potrebné:

 • plnivo (malé frakcie, pracujúce ako spojivo);
 • Granuly (v závislosti od typu omietky pochádzajú z mramoru alebo minerálnej drviny).

Tak, zriedením prášku s granulami vody, budete pripravení dekoračná omietka. Jediné, čo musíte urobiť, je dať do určitého smeru na správne pripravený povrch steny.

Veľká frakcia"короеда" с мраморной крошкой

Veľká časť "kôrovcovitého" s mramorovými štiepkami

Dôležité! Veľkosť zmesi granúl závisí od parametrov textúrnych brán na hotovej omietke.

Dekoratívna omietka"короед" с рисунком под настоящую кору дерева

Dekoratívna omietka "kôrovci" so vzorom pod skutočnou kôrou stromu

Výhody materiálu

Kôra, dokončovanie fotografických fasád, s aplikáciou, ktoré sú uvedené tu, je naozaj neuveriteľne praktické v aplikácii. Po prvé, po začatí opravy, ľudia venujú pozornosť cenám materiálu. Ale často, ak sú ceny za materiál nízke, kvalita takého výrobku sa zníži. Ceny tejto omietky plne zodpovedajú jej kvalite. Medzi hlavné výhody tohto materiálu patrí:

Materiál šetrný k životnému prostrediu pre dokončenie vonkajších stien

Materiál šetrný k životnému prostrediu pre dokončenie vonkajších stien

 • zloženie nezahŕňa látky, ktoré sú nebezpečné pre životné prostredie, ktoré tiež nemajú škodlivý vplyv na zdravie obyvateľov domu;
 • keď je vystavený vysokým teplotám, neuvoľňuje toxické látky. Plus nemení svoju štruktúru s teplotnou odchýlkou ​​od -55 ° C do +60 ° C;
 • pri konštantnom vplyve slnečného svetla sa omietka nerozhorí a je ohňovzdorná;
 • odolný odolné voči plesniam, pri vystavení vlhkosti nie je poškodený;
 • náplasť je odolná voči mechanickému poškodeniu.
Mrazuvzdorná a nemedená mechanická nárazová omietka je veľmi praktická pri dokončovaní fasády

Mrazuvzdorná a nemedená mechanická nárazová omietka je veľmi praktická pri dokončovaní fasády

Na základe vyššie uvedeného stojí za zmienku, že tento typ dekoračnej dekorácie stien je jedným z najúčinnejších. Vzhľadom k tomu, že tento stavebný materiál je široko distribuovaný v predaji, ceny za to sú pomerne nízke a každý si to môže dovoliť dizajn stien.

Oprava chyby v mieste štiepenia môže len špecialista

Oprava chyby v mieste štiepenia môže len špecialista

Aplikácia a zloženie

Prášok na dekoratívnu omietku "kôrovcov", foto fasády domov, s aplikáciou, ktorú môžete osobne hodnotiť, obsahuje vo svojom zložení ťažké minerálne granule. To si vyžaduje dodatočnú viskozitu materiálu. Preto, na rozdiel od iných omietkových materiálov, táto omietka vo svojom zložení má polyméry a minerálne zložky. To ďalej ovplyvňuje pretrvávajúcu priľnavosť povlaku k povrchu. Hlavným znakom kompozície je ľahkosť, pretože obsahuje také látky ako: prášok, granule (s rôznymi priemermi). Každý výrobca používa svoj vlastný špeciálny recept na prípravu zmesi, ale predložené komponenty sú hlavnými zložkami pre akýkoľvek prášok "kôrovca".

"Короед" является финишным этапом в отделке стен

"Kôrovci" je konečnou fázou dekorácie stien

Veľkosť plniacich frakcií sa pohybuje od 0,8 do 3,5 mm. Ak užívate dekorácie interiéru, je potrebné venovať pozornosť materiálu s malými frakciami, ak je to potrebné vonkajšia úprava stien, potom sú tu ideálne častice najväčších veľkostí. Prášky obsahujúce vo svojom zložení granuly minimálnych veľkostí majú najvyššiu cenu, diktovanú zložitosťou filtračného procesu.

kombinácie"короеда" и гранитной крошки на фасаде здания

Kombinácia "kôrovca" a žulových čipov na fasáde budovy

Tip! Pri výbere omietky stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že veľkosť granúl závisí od spotreby materiálu počas aplikácie a následne z množstva peňazí, ktoré strávite.

Dekoratívna ozdobná omietka"короед" в необычном зеленом цвете

Dekoratívna ozdobná omietka "kôrovci" v nezvyčajnej zelenej farbe

Aplikačná technológia

Aplikácia dekoračnej omietky "kôrovcov" s fotografiou je veľmi široká. Preto sa začalo dekorácie stien, nemali by ste mať problémy. Pokiaľ ide o všeobecné pravidlá práce s omietkou, sú veľmi jednoduché. Zmes pripravená zmiešaním hotového prášku s požadovaným množstvom vody sa aplikuje metódou hádzania. Potom sa lopatka opatrne vyhladí na povrchu steny špachtľou. Tu je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že kôrový chrobák kvôli svojim vlastnostiam suší veľmi rýchlo. Pretože musíte látku aplikovať veľmi rýchlo a rovnomerne, takže nie sú žiadne pahorky.

Fasádová výzdoba"короедом" придаст стенам изящный вид

Dokončenie fasády s "kôrovcovitým" dávajú múrom elegantný vzhľad

Toto je štandardná aplikácia. A napriek tomu tento druh omietky je známy svojou textúrou, čo je možné dosiahnuť použitím rôznych metód. Tu sú niektoré z nich:

Pred aplikáciou"короеда" стену необходимо покрыть грунтовкой, в состав которой входит кварцевый песок

Pred aplikáciou "kôrovca" musí byť stena pokrytá základným náterom, ktorý obsahuje kremenný piesok

 • Kruhový (špachtľa sa vykonáva v kruhu);
 • Dážď (špachtľa sa pohybuje hore a dole);
 • Kríž (stierka sa pohybuje krížovo).
Kruhová vrstva"короеда" создает красивый эксклюзивный рисунок

Kruhová aplikácia "kôrovca" vytvára krásny exkluzívny vzor

Ak máte osobné predvoľby týkajúce sa budúcej konštrukcie stien, môžete sa opierať o špachtľu a rozotrieť omietku podľa vlastného uváženia. Touto formou dekorácie steny teda môžete vyjadriť svoje tvorivé schopnosti vydávať dom aby sa v budúcnosti stalo pohodlným miestom pre odpočinok duše a tela. Hlavná vec, ktorá by sa mala vziať do úvahy, je sled stupňov aplikácie materiálov. Tiež nie je potrebné šetriť, pretože najčastejšou chybou "domácich" majstrov je to, že pridávajú vodu do už vytvorenej zmrazenej zmesi. Toto zhorší kompozíciu, takže v žiadnom prípade nie je opodstatnené.

Farba steny po aplikácii"короеда"

Farbenie steny po aplikácii "kôrovca"

Oblasti použitia

Takáto široká škála výhod tohto materiálu nám umožňuje rozšíriť rozsah jeho použitia denne. "Kôrovci" sa používa ako na úpravu vonkajších stien obytných budov, tak aj na vonkajšie práce na omietaní verejnosti. Ale vďaka vynikajúcim vlastnostiam a predovšetkým k toxicite sa táto náplasť veľmi aktívne používa v našej dobe as interiérová výzdoba domu. Jeho vlastnosti umožňujú dokončiť opravu čo najskôr. A na výstupe dostanete neuveriteľne zaujímavú a jedinečnú kresbu. Sami môžete vytvoriť jedinečný dizajn. Informácie o tom, ako aplikovať omietkovú "kôrovcovú", ako aj fotky domov zdobených ich použitím, nájdete tu.

Vstupná hala v rustikálnom štýle s dekoráciou stien s dekoračnou sadrou

Vstupná hala v rustikálnom štýle s dekoráciou stien s dekoračnou sadrou

Omítka na fasády

Takáto omietka je neuveriteľne účinná pri dokončovaní všetkých typov stien, pretože sa nerozpadá pri vystavení vysokým a nízkym teplotám. Akýkoľvek mechanický dopad na jeho povrch nepoškodí stenu alebo poškodenie bude minimálne. Ale aby ste sa uistili, že tento typ náplasti dlho pôsobí na vašej fasáde, potrebujete vedieť niektoré nuansy svojej aplikácie.

Svetlo ružová fasáda s dekoratívnou omietkou"короед"

Svetlo ružová fasáda s dekoratívnou omietkou "kôrovci"

Často vonkajšie steny bytových domov majú výrazné nerovnosti. To všetko je spôsobené tým, že Tehlová plocha alebo betón je stále vystavený slnku a tiež vietor. Zvláštne poškodenie stavu steny je spôsobené počtom striedajúcich sa ostrých teplotných skokov, ktoré ničia štruktúru konštrukčného materiálu. Dokončenie domov kôrovci, ktorého fotografia je tu prezentovaná, sa vyskytuje v niekoľkých fázach. Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je vyrovnať steny, takže nemajú v štruktúre brázdy a dutiny, ktoré presahujú veľkosť omietkových granúl. Potom je potrebné ošetriť stenu základnou, to znamená farbou, ktorá chráni štruktúru, a tiež posilňovať priľnavosť "kôrovce" na stenu.

Krásny vzorec charakteristický pre omietku"короед"

Krásne vzorované vzorové charakteristické omietky "kôrovci"

Po vykonaní takýchto jednoduchých krokov môžete začať zdobiť stenu vybranou omietkou. A na začiatok je potrebné riediť prášok vo vode, musíte to urobiť striktne v súlade s pravidlami uvedenými na obale. Ak ste už zakúpili hotovú omietku, zostáva len rovnomerne ju poraziť so stavebným mixérom.

Mramorové lupienky obsiahnuté v kompozícii"короеда" создает рисунок при нанесении, оставляя в тягучей массе бороздки

Mramorové lupienky, ktoré sú súčasťou "kôrovcovitého", vytvárajú vzor pri aplikácii, pričom drážky vo viskóznej hmote

Tip! Nezmiešajte a nerozpusťte celý objem zakúpenej omietky. Vyschnú sa veľmi rýchlo, pretože materiál, ktorý nemáte čas na použitie, sa rozpadne a budete ho musieť len odhodiť.

Akrylová dekoratívna omietka"короед"

Akrylová dekoratívna omietka "kôrovci"

Odhadnite veľkosť omietkových frakcií a potom podľa toho meniť hrúbku aplikovanej vrstvy. Nemalo by byť menšie, alebo oveľa väčšie ako priemer zlomkov. Naneste omítku špachtľou na stenu a rovnomerne ju rozložte na povrch. Potom je potrebné spustiť injektáž, čo sa musí robiť opatrne. Ale zároveň rýchlo, takže na voľnom priestranstve nemá čas sušiť. Nakoniec, ak zakúpená omietka nemá určitý odtieň, musíte ju zakryť špeciálnou maľovať, ktorý tiež chráni povrch pred poškodením.

Odolný prírodný materiál na dokončenie fasády domov

Odolný prírodný materiál na dokončenie fasády domov

Ošúpanie kôrovci: foto dekorácie interiérov stien

Ak chcete dosiahnuť neuveriteľne efektívny dizajn vnútorných stien budovy, môžete použiť aj omietku "kôrovcov". Ale aby ste zabezpečili, že proces aplikácie nespôsobí nepríjemné pocity a tiež vám poskytol požadovaný výsledok, musíte dodržiavať základné pravidlá.

Vnútorné obloženie stien"короедом" создает в помещении уютную атмосферу

Vnútorné pokrytie stien s "kôrovcom" vytvára útulnú atmosféru v miestnosti

Vzhľadom na to, že budete pracovať v obytnej budove, stojí za to postarať sa integrita podlahovej krytiny. Koniec koncov, ako už viete, zloženie omietky obsahuje tuhé granule minerálneho pôvodu, ktoré sa väčšinou rozpadajú po vysušení sadry. Ak je vaša podlaha pokrytá linoleum alebo parkety, Je nevyhnutné ju kvalitatívne oddeliť od prieniku ostrých granúl. Potom musíte začať proces prípravy povrchu stien. Keďže vnútorné steny sú väčšinou pokryté, musíte ich odstrániť a očistiť povrch prachu a nečistôt.

Pokojný obraz kúpeľne vďaka"короеду"

Pokojný obraz kúpeľne vďaka "kôrovcovi"

Ďalším krokom je štandardný proces vyhladenie povrchu stien. Tu je potrebné trieť nepravidelnosti a zakryť ich, aby v budúcnosti dokončená omietka vyzerala krásne a elegantne. Pokrytie dokončených stien základným náterom a čakaním na ich vysušenie môžete začať miešať omietku. Najprv sa do vedra naleje potrebné množstvo vody a postupne sa zmes vleje do vody v malých častiach. Jemne miešajte zmes, musíte ju rovnomerne priviesť, aby sa granule neusadzovali, ale sú už distribuované cez povrch stien.

Ošúpanie kôrovcov: fotografická výzdoba vnútorných stien s ozdobnou omietkou

Návrh vnútorných stien s ozdobnou omietkou

Pred nanášaním omietky stojí za to lepiť a pokrývať všetky povrchy, ktoré nepotrebujú dokončiť, môžu sa znečistiť. Pri uhle 60 ° sa na stenu musí aplikovať zmes. Potom jemne pokračujte v rozširovaní. Táto fáza sa musí robiť rýchlo a energicky, aby náplasť nemala čas vyschnúť a taktiež nepotrebuje jednu obrovskú vrstvu. Nakoniec, ak sa vám zdá, že brázdy nie sú postačujúce, po hodine a pol od aplikácie môžete opäť prejsť strúhadlom. A konečné štádium môže byť aplikované na sušené omietky farba alebo kresba. Stucco kôra chrobák s fotografiou v byte je veľmi široko zastúpená v katalógoch, pretože môžete ľahko nájsť požadovaný vzor a tieň pre seba.

Dekoratívna ozdobná omietka"короед" в теплых персиковых тонах

Dekoratívna ozdobná omietka "kôrovci" v teplých tóny broskyne

Farby a odtiene

Vzhľadom k tomu, že omietka je dvoch typov, respektíve akryl a omietka, a konečná forma hotových stien môže byť odlišná. Jedinečne je použitie sadrových omietok oveľa jednoduchšie, ale zároveň je menej atraktívne ako steny s akrylovou omietkou. Vzhľad povrchu závisí aj od farby materiálu, ktorý sa používa. Akrylové zmesi sa predávajú v podstate už v hotovej forme, všetko, čo musíte urobiť, je pridať požadovaný pigment. V tomto štádiu je potrebné konať veľmi opatrne, aby ste nepreháňali a nevytvárali farbu príliš nasýtenú alebo špinavú.

Rôzne farebné a textúrové riešenia dekoračnej omietky"короед"

Rôzne farebné a texturálne riešenia dekoračných omietok "kôrovcov"

Po tom, čo ste už nanesli maľovanú omietku, je potrebné dokončiť povrch do mysle, maľovať steny vrstvou špeciálnej farby. V tejto fáze môžete ukázať svoju predstavivosť kombináciou odtieňov alebo jednoducho použiť ten istý odtieň, ktorý bol použitý skôr. Iný spôsob, ako dať múru správnu farbu: Pridajte farbiaci materiál k základnému náteru, avšak v takom prípade nemôžete urobiť bez pretierania stien, aby ste dosiahli väčšiu saturáciu. Farby ošúpaných kôrovcov, ktorých fotky sú reprezentované širokým spektrom, sa dokonale hodia k akémukoľvek dizajnovému vylepšeniu. Stojí to za zmienku viac hlbokých a tmavých odtieňov dokonale zdôrazňujú prehĺbenie a s výhodou predstavujú všetky výhody tohto druhu dekorácie stien.

Jemné pastelových farieb stien v jedálni

jemný pastelové farby obklady stien v jedálni

Omietací kôrovci: aplikačná technológia a 60+ štýlových aplikácií pre interiér a exteriér

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 13 = 22