Stworzenie wyjątkowego wnętrza z dekoracyjnymi wykończeniami

Stworzenie wyjątkowego wnętrza z dekoracyjnymi wykończeniami

Nowoczesne technologie wracają do wnętrz takich dawno zapomnianych elementów jak fornirowane panele ścienne. Wcześniej były one powszechnie stosowane jako atrakcyjne trwałe dekoracje, ale z czasem zastąpione nowymi rozwiązaniami. Teraz te panele zyskały nową popularność dzięki nowym materiałom, takim jak MDF i jego modyfikacje.

Spis treści

 • Co to jest?
 • Pomysły na wnętrze
 • Cechy procesu wykończeniowego
 • Zgromadzenie
 • Obsługa i konserwacja
 • Koszty
Tworzenie naturalnych materiałów pomoże stworzyć własny styl

Tworzenie naturalnych materiałów pomoże stworzyć własny styl

Co to jest?

W nowoczesnym designie panele ścienne - są to lekkie materiały budowlane, które nie obciążają atmosfery i odpowiadają przepisom sanitarnym i przeciwpożarowym. Dlatego, dając im pierwszeństwo, można odetchnąć z ulgą, łącząc w wyglądzie pokoju ultranowoczesny design, bezpieczeństwo i piękno.

Oryginalny i nastrojowy projekt łazienki

Oryginalny klimatyczny projekt łazienki

Do notatki! Główną zaletę tych płytek można uznać za szeroki wybór gatunków drzew używanych do tworzenia wewnętrznej widocznej warstwy.

Należą do nich:

 1. klon;
 2. dąb;
 3. orzech włoski;
 4. olcha;
 5. sosna;
 6. wiśnia;
 7. jabłoń;
 8. popiół;
 9. egzotyczne rasy

Szczególnie ważne jest to, że takie występy są bardzo wszechstronne i nadają się nie tylko do kącika domowego, ale również tworzą przyjemną, ciepłą atmosferę w restauracje, biblioteki i biura.

Kolejną premią dla projektanta jest szeroka gama odcieni i faktur. Pierwszy efekt uzyskują producenci wykorzystując powłokę lakierniczą, a drugi - za pomocą obróbki końcowej. Dzięki temu w asortymencie znajdują się opcje błyszczące i matowe, gładkie i aksamitne w dotyku.

Cienki arkusz naturalnego drewna w wyniku piłowania pomaga ujawnić wyjątkowy i niepowtarzalny wzór

Ekskluzywny, jedyny w swoim rodzaju wzór na cienkim arkuszu naturalnego drewna powstałego w wyniku piłowania

Takie rozwiązania można wykorzystać w nowoczesne lokalizacje w stylu high-tech, eko, jak również w klasyczny i styl kolonialny jako atrakcyjniejsza alternatywa dla naturalnych materiałów budowlanych podlegających niszczącym wpływom owadów i różnych mikroorganizmów.

Powłoka lakieru dodatkowo ujawnia teksturę materiału

Powłoka lakieru podkreśla teksturę materiału

Pomysły na wnętrze

Ważne! Główną cechą funkcjonalną tego materiału budowlanego jest jego wszechstronność. Zajmuje się głównie organizacją przestrzeni. Ściany można więc całkowicie pochować, tworzyć wielopoziomowe kompozycje, a nawet strefy warunkowe.

Pokrywa ścienna z wzorami w sypialni

Pokrywa ścienna z wzorami w sypialni

W pierwszym przypadku będzie można odtworzyć projekt w stylu minimalizmu używając tylko jednej opcji. Jeśli użyjesz kombinacji dwóch diametralnie przeciwnych kolorów, możesz uzyskać bardziej interesujące efekty. W tym samym czasie można je łączyć w rozłożonej kolejności, nawet zmieniając kierunek włókien drewna, aby podkreślić kontrast.

Stylowa dekoracja szachowa salonu za pomocą naturalnych materiałów

Stylowa dekoracja szachowa salonu za pomocą naturalnych materiałów

Ciekawe i dość popularne zastosowanie tego materiału budowlanego bezpośrednio do aranżacji panele wewnętrzne, które uznano za jedną z najlepszych metod radzenia sobie z problemami na ścianach, które mogą tworzyć na przykład dzieci. Należą do nich:

 • plamy z brudnych rąk;
 • nadruki butów;
 • szkicowanie;
 • naklejki.

W odniesieniu do podział na strefy, to w porównaniu z innymi dekoracjami staje się zabawną grą, ponieważ równie łatwe jest mocowanie przedmiotów na zakładkach, jak i zabawę z projektantem.

Cechy procesu wykończeniowego

Proces montażu konstrukcji jest dość prosty, ale na początek konieczne jest obserwowanie wielu warunków. Dotyczą one głównie parametrów leczonych ścian.

Drewno we wnętrzu jest zawsze drogie i szlachetne

Drzewo we wnętrzu zawsze wygląda drogo i szlachetnie

W czasie instalacji wszystkie podłogi muszą przejść podstawowe szkolenie i być wadliwe:

 • pęknięcia;
 • żetony;
 • nieprawidłowości;
 • różnice poziomu samolotu;
 • niewspółosiowość narożników.
Atrakcyjny wygląd kuchni dzięki połączeniu bieli z mahoń

Atrakcyjny wygląd kuchni dzięki połączeniu bieli i mahoniu

Rada! Oprócz tego konieczne jest przygotowanie i elementy powiązanych systemów, na przykład oświetlenia i zasilania, jeżeli ich części będą widoczne na sufitach.

Fornir ze szlachetnych gatunków drewna - wyjątkowa równowaga między ceną i jakością

Fornir ze szlachetnych gatunków drewna - wyjątkowa równowaga między ceną i jakością

Kiedy powierzchnie są gotowe wykończenie dekoracyjne, rozpocząć przygotowanie projektu, którego podstawą są pomiary pomieszczeń.

Rada! Zaleca się, aby były wykonywane przy użyciu poziomu lasera, ponieważ pomiary wykonane za pomocą taśmy mierniczej dadzą znaczący błąd, co jest w tym przypadku nie do przyjęcia, ponieważ jego pojawienie się doprowadzi do dodatkowych trudności w instalacji komponentów krok po kroku.

Na przykład najczęstszym problemem w tym przypadku jest cięcie drewna i metalu. Będzie to wymagało dodatkowego wyposażenia, takiego jak końcówki pił, których nie ma w każdym domu.

Ciekawą ozdobą ścian z drzewem będzie atrakcja każdego pomieszczenia

Ozdobą ścian z drzewem będzie "podświetlenie" każdego pomieszczenia

Zgromadzenie

Instalacja elementów może być przeprowadzona zarówno z pułap, i od seks - w zależności od formy konstrukcji określonej przez producenta. Są one na przemian instalowane w rowkach profilu metalowego, który jest przymocowany do ścian za pomocą śrub.

Profile są zwykle wykonane z lekkiego i mocnego aluminium. Występują w różnych wzorach. Z wyglądu profile są podzielone na dwa typy:

 1. ukryte;
 2. widoczny.
Montaż za pomocą aluminiowego profilu łączącego

Montaż za pomocą aluminiowego profilu łączącego

Ukryte szyny są maskowane przez pomocnicze listwy, które są instalowane w odpowiednich gniazdach lub zamocowane za pomocą elementu montażowego.

Po wyznaczeniu mogą być:

 • uniwersalny;
 • początek;
 • zakończyć.
Panel zamontowany na ukrytym profilu

Panel zamontowany na ukrytym profilu

Ważne! Uniwersalne są instalowane wewnątrz płótna, zaczynając - w podstawie konstrukcji i wykończeniu - nad ostatnimi listwami kończąc płótno.

Ale niektórzy producenci kosztują tylko profil początkowy. Wszystkie pozostałe elementy są ustalane za pomocą odpowiednich rowków. Brakuje jednak funkcjonalnego rozwiązania tego typu: nie da się rozebrać konstrukcji bez zniszczenia, dlatego praktycznie niemożliwe jest ponowne wykorzystanie jej komponentów.

Ściany z drewna tworzą fantastyczną atmosferę

Ściany z drewna tworzą fantastyczną atmosferę

Rada! Wcześniej ustal, gdzie przyszłość kinkiety i gniazda podłączenie urządzeń elektrycznych w celu stworzenia odpowiednich otworów w płytkach i uniknięcie uszkodzenia dekorowanych ścianek z późniejszym zamocowaniem elementów sieci elektroenergetycznych.

Prezentowalny wygląd materiału pomaga podkreślić styl wnętrza

Prezentowalny wygląd materiału podkreśla styl wnętrza

Szczególną uwagę podczas montażu należy zwrócić na instalację pod sufitem i na rogach pomieszczenia. Podczas instalacji pod sufitem bez użycia cokół Wykańczające wykroje są cięte, usuwając pozostałe i dostosowując wysokość do wymaganego poziomu. Naprawianie tego również odbywa się w nieco inny sposób i zawsze zależy od funkcji formularza.

Jedną z licznych zalet tego materiału jest wysoka charakterystyka izolacji cieplnej i akustycznej

Jedną z licznych zalet tego materiału jest wysoka charakterystyka eksploatacyjna izolacji cieplnej i akustycznej

Jeśli chodzi o połączenia narożne, są one zorganizowane na różne sposoby. Niektórzy programiści zapewniają specjalne akcesoria - oddzielne dla narożników wewnętrznych i na zewnątrz. Inne oferują używanie takich akcesoriów wyłącznie do zewnętrznych narożników, aby ułatwić montaż.

Obsługa i konserwacja

Do notatki! Dbanie o dekoracyjne pokrycie ścian jest proste. Sprowadza się to do zwykłego czyszczenia bez użycia pomocniczych środków piorących i czyszczących, które należy uwzględnić przy organizacji napraw w placówkach, w których dzieci często przebywają przez dłuższy czas.

Podstawą wykończenia tego typu są arkusze MDF. Wykonane są nie tylko z naturalnych składników, ale również z zastosowania kompozycji polimerowych, które zwiększają żywotność gotowego produktu i upraszczają prace montażowe. Dzięki temu cięcie półwyrobów jest uproszczone i nie powoduje niepotrzebnych marnotrawstw, co jest szczególnie ważne z uwagi na ostateczny koszt.

Ten rodzaj pokrycia ścian jest odporny na blaknięcie, wysoką wilgotność i promieniowanie ultrafioletowe

Ten rodzaj pokrycia ścian jest odporny na blaknięcie, wysoką wilgotność i promieniowanie ultrafioletowe

Koszty

Koszt takiego kaprysu jest stosunkowo niski, biorąc pod uwagę te bonusy, które otrzymuje użytkownik. Jednocześnie zależy to od wielu czynników poza obszarem, który ma zostać udekorowany. Przede wszystkim obejmują one cenę surowców - cennego drewna, które jest wykorzystywane fornir, i jego ilość.

Ten ostatni czynnik jest ważny, ponieważ niektórzy twórcy wolą licować obie strony MDF. Zwiększa to nie tylko ilość naturalne drewno, oraz powiązane materiały, a także wykorzystywane w produkcji procesów technologicznych.

Niepowtarzalna dekoracja na korytarz

Niepowtarzalny wystrój na korytarz

Ważne! Różnice w cenie są również dostępne w cenie powiązanych materiałów w zestawie. Należą do nich metal wyposażenie, w tym paski, a także podszewki i wstawki narożne.

Kreatywne rozwiązanie w projektowaniu ściany na czele łóżka

Kreatywny projekt ściany na czele łóżka

Ponadto koszty rosną, gdy firma, która buduje zestaw na zamówienie, rozwija się i Pomieszczenia projektu. Te same usługi mogą być wykonywane przez wynajęty profesjonalista, który jest w pełni odpowiedzialny za realizację projektu, a nie tylko za dekorację.

Materiał posiadający zestaw zalet pewnie konkuruje z innymi rodzajami wewnętrznego wyposażenia

Materiał o wielu zaletach konkuruje z innymi typami dekoracji wnętrz

Na koniec warto zauważyć, że istnieje wiele analogów dla paneli fornirowanych. To jest zarówno płyta laminowana, jak i naturalne drewno. Jednak materiał ten jest pozbawiony wszelkich możliwych niedociągnięć, które komplikują instalację i działanie gotowego produktu. Upewnij się na własne doświadczenia, doceń wysoką jakość i szeroki asortyment, który zmieni Twój dom i biuro w bajkę!

Panele fornirowane: sekrety jakości wykończenia i pomysły na wnętrze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 − 28 =