Spokojne wnętrze w niebiesko-beżowych odcieniach

Spokojne wnętrze w niebiesko-beżowych odcieniach

Pokój dziecka - to nie tylko zwykły pokój do spania, nauki i gier, to cały wszechświat małego człowieka. I nie ma znaczenia, jakie wymiary ma ten świat, najważniejsze jest, aby wypełnić go cudami w jak największym stopniu. Aby wykonać to trudne zadanie, a jednocześnie ergonomicznie zorganizować przestrzeń, dzieci można wyciągnąć sofy. Nowoczesne modele zaskoczą Cię nie tylko funkcjonalnością i cenami, ale także ciekawymi wizualnymi pomysłami!

 • Rodzaje mechanizmów
 • Formy i materiały
 • Niezastąpione dodatki
 • Ogólny projekt
 • Plusy i minusy
 • Jak wybrać?
Stylowa wersja pokoju z białymi meblami

Stylowa wersja pokoju z białymi meblami

Rodzaje mechanizmów

Układ wysuwny jest typowym mechanizmem rolkowym, w którym wewnętrzne części siedzenia są przymocowanymi kołami, które przemieszczają się wzdłuż prowadnic na ramie sofy. Warto ciągnąć za specjalny pasek - a pełnowartościowy podkład jest gotowy. System ma kilka odmian:

 1. Standardowy wyjmowany - Siedzisko do siedzenia rozciąga się do przodu, a w złożonej formie znajduje się na środku sofy.
 2. Akordeon - System działa na zasadzie akordeonu, wystarczy wyciągnąć specjalną pętlę.
 3. Składane-do wycofania - dno jest rozwijane, aw pustej przestrzeni oparcie jest opuszczone lub specjalne poduszki.
Schemat przesuwanej sofy

Schemat przesuwanej sofy

Każda z trzech opcji zapewnia wygodne miejsce do spania o równej powierzchni. Szerokość zależy od wymiarów kanapa.

Do notatki! Pierwszy typ jest bardziej popularny, ponieważ jest to najprostszy schemat układania kanapy, a małe dziecko może samodzielnie rozłożyć siedzisko w podobny sposób.

Formy i materiały

Wypełnienie

Oprócz mechanizmu wysuwnego kolejnym kluczowym kryterium jest wypełniacz. To on określa wygodę i jakość odpoczynku dla dziecka.

Rodzaj wypełniacza Charakterystyka
Syntepon • lekki materiał syntetyczny, elastyczny i trwały, zapewnia dobrą objętość, odporny na tworzenie się grzybów
Pianka poliuretanowa • przyjazna dla środowiska pianka, która zachowuje swoją oryginalną formę przez wiele lat
Okresowy • Okresy są naturalne lub sztucznie tworzone, charakteryzują się zwiększoną gęstością
Hollofiber • wykonany z hipoalergicznych surowców, szybko przywraca kształt po każdym odkształceniu
Lateks • odnosi się do materiałów ortopedycznych, powtarza kontury ciała, automatycznie automatycznie rozdziela całkowite obciążenie. Droższe niż inne gatunki, ale uznane za ortopedyczne

Ważne! Wypełniacze są sprężynowe i bez sprężyn, w pierwszej kolejności drugie - dziecko nie zrani się o taką sofę, nawet jeśli codziennie będzie skakać na suficie.

Meble tapicerowane wykonane z pianki poliuretanowej będą trwać długo

Meble tapicerowane wykonane z pianki poliuretanowej będą trwać długo

Tapicerka

Może to być jakakolwiek gęsta tkanina.

Popularne opcje:

 1. welwet i welur - miękki w dotyku i prosty w pielęgnacji;
 2. żakardowe - gęste i odporne na pojawianie się brudu;
 3. skóra lub skóra - pięknie i łatwo umyć, pod warunkiem, że nie ma zwierząt domowych, które mogłyby je porysować;
 4. tkaniny z powłoką teflonową - nie wchłaniają przypadkowo rozlanej cieczy i są łatwe do czyszczenia.

Jeśli masz trudności z wyborem tapicerki, możesz wziąć dowolną sofę na zasadzie niskich kosztów, najważniejszą rzeczą w niej jest sam mechanizm i jakość wypełniacza.

Rada! Alternatywnie możesz zawsze kupić obudowa wykonana z gęstej i wodoodpornej tkaniny. Taka sofa nie będzie się bała rozlanych farb ani soku, druga "skóra" jest łatwo usuwana i usuwana.

Tapicerka wykonana z weluru jest bardzo popularna i łatwa w pielęgnacji

Tapicerka wykonana z weluru jest bardzo popularna i łatwa w pielęgnacji

Tapicerka ze skóry będzie łatwiejsza do czyszczenia

Tapicerka ze skóry będzie łatwiejsza do czyszczenia

Niezastąpione dodatki

 • W zależności od projektu modelu sofy dziecięce z mechanizmem wysuwanym mogą mieć dodatkowe miejsca do przechowywania pościeli i zabawek. Zwykle są to chowane lub wbudowane skrzynki od spodu pod siedzeniem lub w szerokich podłokietnikach.
 • Niektóre sofy są wyposażone w ścianę boczną z miniaturą półki. Modele zaprojektowane na środek pomieszczenia są wyposażone w mini-ścianę z tyłu.
 • Prawie wszystkie kanapy dla najmłodszych mają miękkie krawędzie, które wykluczają upadek i chronią przed uderzeniami, gdy dziecko obraca się we śnie.

Ogólny projekt

Twórcy mebli tapicerowanych uwzględniają zainteresowania współczesnych dzieci i oferują niewiarygodne rozwiązania. Nudne sofy odchodzą w tło, a wiodące pozycje zajmują modele w postaci dużej miękkiej zabawki. Kiedy przyjedziesz, zdziwisz się, że spodziewane miejsce na odpoczynek ma uszy i ogon, a nawet pień, ciągnąc za co, możesz rozwinąć śpiący. Głowa w tym przypadku doskonale służy jako grzbiet, a łapy z podłokietnikami.

Do notatki! Dość często są sofy-zamki, chaty leśne, domy Kopciuszka lub Śnieżki, imitacje lokomotyw, statków, autobusów, samochodów i nie tylko. Wybór jest dla twoich dzieci!

Plusy i minusy

Sofa rozkładana dla dzieci to niewątpliwie mały cud na kołach. Pokochał dzieci i ich rodziców ze względu na szereg zalet.

 1. Prosto i jednocześnie silny mechanizm - Łatwo nadaje się dla dziecka i jest przeznaczony do ogromnej liczby nominacji / fałdy.
 2. Duży asortyment - projektanci starali się chwalić: istnieje odpowiednia kolorystyka i kształt dla dziewcząt i chłopców.
 3. Zwartość - w przeciwieństwie do stacjonarne łóżko, uwalnia dużo miejsca do gier, ale jednocześnie w każdej chwili staje się pełnym analogiem.
 4. Bezpieczeństwo - wszystkie modele dla dzieci są wyposażone w obręcze i mają miękką tapicerkę, która wyklucza wystające ostre rogi, które mogą zostać przypadkowo uderzone lub zarysowane.
Meble tapicerowane w jasnych kolorach odpowiednie dla małego dziecka

Meble tapicerowane w jasnych kolorach - idealne dla małego dziecka

Osmański dla pokoju nastolatka

Osmański dla pokoju nastolatka

Mała otomana zamienia się w łóżko

Mała otomana zamienia się w łóżko

Jeśli weźmiesz pod uwagę wady, trudno je nazwać, to tylko niektóre kontrowersyjne niuanse:

 1. Mówią, że łóżko jest wygodniejsze dla kręgosłupa, ale technologia tak postąpiła, że ​​nowoczesna sofa nie ustępuje parametry ortopedyczne.
 2. Fakt, że mechanizmy ślizgowe są często łamane, jest niepotwierdzonym mitem. System jest tak silny, że nie może rozbić kanapy w ciągu kilkudziesięciu lat, ale po prostu zostanie naprawiony. Wszystkie części są dostępne w handlu i są wymieniane.
 3. Uważa się, że jest to uciążliwe dla dziecka, aby stale składać / rozkładać sofę. To kolejny mit!

Do notatki! Dzieci uwielbiają wszystko, co się porusza, demontuje i korzysta z ich miejsca do rekreacji bez pomocy rodziców, czując niezależność.

Meble tapicerowane w kolorze żółto-zielonym

Meble tapicerowane w kolorze żółto-zielonym

W widoku otwartym łóżko będzie miało małe krawędzie ochronne

W widoku otwartym łóżko będzie miało małe krawędzie ochronne

Sypialnia dla małej dziewczynki

Sypialnia dla małej dziewczynki

Jak wybrać?

Obfitość modeli pozwala wybrać właściwy. Najważniejsze to znać niezbędne kryteria. Pierwszym wskaźnikiem jest niezawodność mechanizmu, drugim jest jakość ram (drewna) ramy i wypełniacza, punkty orientacyjne są wytrzymałe i przyjazne dla środowiska. Następnie możesz zwrócić uwagę na tapicerka w zależności od tego, czy używasz sprawa, i na zewnętrznym projekcie.

Do notatki! Nie trzeba wybierać najdroższych skórzana sofa z lateksem w środku. Możesz wybrać dobrą piankę poliuretanową i kupić skrzynkę. Zasada złotego środka działa przez cały czas.

Sofa rozkładana dla dzieci to meble do odpoczynku i snu, dlatego bardzo ważne jest, aby podnieść przedmiot o wysokiej jakości. Ale równie ważne jest, aby pamiętać, jak różne jest postrzeganie świata przez dorosłych i dzieci.

Rada! Jeśli chcesz nie tylko dobrze dla własnego komfortu, ale chcesz naprawdę zadowolić swojego syna lub córkę, zwróć uwagę na nawet pozornie nieistotne małe rzeczy. Zanurz się na chwilę w świecie dzieciństwa, pamiętaj o swoich marzeniach i pragnieniach, a wtedy twoje dzieci będą piskliwie z radości przez wiele lat, układając lalki w miękki dom dla dzieci lub siedząc za kierownicą sofy-autobusu!

Model delfinów

Model "delfin"

Meble tapicerowane dla dzieci

Meble tapicerowane dla dzieci

Wybierz sofę rozkładaną dla dzieci: opcje mechanizmów i ich funkcji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 78 = 80