Viacfarebné odtiene v modernom interiéri

Viacfarebné odtiene v modernom interiéri

Ocher je bizarný odtieň, s ktorým sa často stretávame v každodennom živote. Ale, bohužiaľ, nie každý vie, čo tajomstvo toto meno nesie samo osebe. V skutočnosti táto farba pôsobí ako prirodzený pigmentový prvok, ktorý je v skutočnosti prítomný v akomkoľvek teplý roztok na farbenie. Ocher je pigment prirodzeného plánu, ktorý vznikol počas miešania železa a hliny. Z týchto prvkov je určený stupeň odtieňa. Železo dáva červený odtieň, zatiaľ čo hlinka vytvára žltý tón. Tento pigment bol prvýkrát použitý v dávnych dobách na vytvorenie špeciálnych kresieb.

obsah:

 • Vlastnosti farieb
 • Stupeň vplyvu tónu na osobu
 • Aké farby sú kombinované s týmito farbami? 
 • Nuance dekorácie izieb
Luxusná kancelária s vyspelými akcentmi

Luxusná kancelária s vyspelými akcentmi

Čerstvá jesenná nálada pre malú spálňu

Čerstvá jesenná nálada pre malú spálňu

Kombinácia niekoľkých priateľských odtieňov

Kombinácia niekoľkých priateľských odtieňov

Horčičné posteľné prádlo v snehovo bielej miestnosti

Horčičné posteľné prádlo v snehovo bielej miestnosti

Accent dekorované prvky zdôrazňujú jednoduchosť dekorácie interiéru

Accent dekorované prvky zdôrazňujú jednoduchosť dekorácie interiéru

Tónové tóny vytvárajú príjemné prostredie v kuchyni

Tmavé farby dávajú pohodlie kuchyni

Vlastnosti farieb

V prírode existujú tri odtieňové kombinácie tohto pigmentu - žltý, zlatá, červená. Červená okrová je tvorená spálením žltej látky, ktorá je následne vybavená dostatočným množstvom železa. Pokiaľ ide o čistú formu a tvar, na získanie takého pigmentu sa musí čistiť, namočiť, kalcinovať a rozdrviť, aby sa zabránilo kvalitatívnemu poškodeniu. Ak neprijmete tieto opatrenia, potom bude maľovanie povrchových štruktúr nerovnomerné.

Stupeň vplyvu tónu na osobu

Ocher je tón prísneho, obmedzeného typu, ktorý vyvoláva spojenie s jesennou lístiou. Táto farba sa podobá vlhkému jesennému parku po dlhšom daždi v októbri, takže v tejto farbe je určité množstvo depresie. Na druhej strane, ak sa aplikuje primerane a racionálne, tento odtieň môže zmierniť napätie a relaxovať.

Kompetentná kombinácia tónov vytvára správnu náladu

Kompetentná kombinácia tónov vytvára správnu náladu

Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, je najlepšie použiť kombinácie a harmonické v kombinácii s inými farbami. Jeden si len predstaviť jesennú paletu lahodného priestoru, pretože nápady zdobenia miestnosti vás okamžite navštívia. Čo tam nie je: všetky farby so všetkými odtieňmi okrovej vytvoria neuveriteľne zaujímavý súbor, ktorý dokáže podmaniť srdce a urobiť život jasnejším.

Obývacia izba, napriek konzistencii v jednom tóne, vyzerá harmonicky a útulne

Obývacia izba, napriek konzistencii v jednom tóne, vyzerá harmonicky a útulne

Výhody použitia

Umelci a dizajnéri interiérového umenia ocenia túto farbu za svoju jedinečnosť a excentricitu, a preto jej uplatnenie v súlade so zásadou dávkovania dokáže dosiahnuť vynikajúci výsledok. Navyše, racionálne využívanie tónu vo vnútri priestoru spôsobí, že rozhodnutie bude harmonickejšie a zdržanlivejšie, aby získalo najlepšie vlastnosti. A tu sú čnosti, pre ktoré bola táto farba obľúbená pre súčasníkov:

Štýlový farebný dizajn rohovej kuchyne

Štýlový farebný dizajn rohovej kuchyne

 • Univerzálnosť. Tón je perfektne kombinovaný s inými odtieňmi. žltý, nebeský, zelená, piesok, kategória pastelové farby - to všetko bude v dokonalom súlade s daným rozhodnutím.
 • Široká škála aplikácií. Chceš to luxusný barokový štýl vo vašej kuchyni alebo kúpeľni? Alebo možno chcete umiestniť miestnosť smerom krajiny, hi-tech alebo minimalizmus? Alebo uprednostňujete klasiku v najlepšom? Bez ohľadu na to, koľko si vyberiete, toto rozhodnutie sa vám páči a niektoré okrové ho zahriajú v oblačnom počasí.
Modelom imitácie môže byť obývacia izba v neoklasicistnom štýle, zdobená v jesennej palete

Modelom imitácie môže byť obývacia izba v neoklasicistnom štýle, zdobená v jesennej palete

 • Priaznivý vplyv na psychiku. Po vydaní v týchto odtieňoch detská izba alebo študovať, chodba alebo kúpeľňa, budete schopní udržať si schopnosť sústrediť sa av prípade potreby relaxovať.
 • Veľké množstvo riešení. V tejto farbe je možné vyhotoviť obrázky na pozadí a dokončovacie práce, ako aj jednotlivé diely a príslušenstvo. V každej situácii bude štýl taký svetlý a elegantný, ako je to možné.
Kombinácia žlto-žltej a fialovej farby je neosobné, ale oko-príjemné riešenie interiéru

Kombinácia tmavo žltých a fialových kvetov je neosobný interiérový riešenie, ktoré nie je osobné

Racionálna kombinácia farebných obrázkov je zárukou úspešného riešenia problémov zdobenie vášho domova.

Aké farby sú kombinované s týmito farbami?

Color ocher je zaujímavá voľba pre vaše dom alebo byt, a to je tiež spojené s jeho kompatibilitou s rôznymi farebnými riešeniami.

 • Ocher + biela farba. Vďaka tejto kombinácii môžete získať skutočné slávnostné riešenie, ktoré dokonale zapadá do vnútorného priestoru akejkoľvek miestnosti.
 • Ocher + čokoláda. Zmiernite tento úžasný tón farbou tmavej alebo mliečnej čokolády - a uvidíte klasickú kombináciu v rovnováhe.
 • Ocher + terakota + tehla. Toto je ďalšia klasická kombinácia, ktorá predstavuje luxus a jednoduchosť.
 • Ocher + fialová. Toto riešenie je jedinečné a moderné, obe farby sú aktívne a vhodné na dekoráciu v módnom štýle.
 • Ohr + bordeaux. Chcete od návštevníkov trochu rozprávky a pozornosti svojej osoby? Neváhajte experimentovať a používať túto kombináciu.

Najčastejšie sa toto riešenie používa na tieto účely dekorácia povrchov (väčšinou stien), ako aj pre úplné obohatenie farebnej palety o dekoratívne prvky. Vo svojom majestátnom pôsobení pôsobí okr ako klasika žánru a umožňuje dosiahnuť optimálny výsledok výsledkom. Vytvoríte interiér, o ktorom ste dlho snívali a budete sa cítiť úžasne a dôverne.

Použitie prirodzenej palety odtieňov v dekorácii obývacej izby

Použitie prirodzenej palety odtieňov v dekorácii obývacej izby

Nuance dekorácie izieb

Hlavnou jemnosťou tohto farebného riešenia je jeho schopnosť kombinovať s veľkým počtom odtieňov. Preto sa ohru často používa pri návrhu interiérov domov a kancelárskych priestorov. Tiež takýto štýl sa často nachádza v kaviarňach, reštauráciách, obchodoch a iných obchodných zariadeniach a servisných zariadeniach. Ale racionálna kombinácia môže byť len vtedy, ak existujú určité skúsenosti a vedomosti.

Dve alebo tri farby v jednej zóne sa stanú"изюминкой" интерьера

Dve alebo tri farby v jednej zóne sa stanú "vrcholom" interiéru

Je dôležité vedieť! Za túto kombináciu stojí za to aspoň trochu prekonanie - ako farba nebude elegantná a elegantná, ale je ponurá a nudná. Potom, čo okr má tendenciu k ostrej kontrastnej alokácii na zvyšok pozadia, tak jeho výber by mal byť vykonaný zvlášť opatrne. Farba by nemala byť sólo v podmienkach vášho interiérového riešenia. V opačnom prípade nebude dosiahnutý požadovaný výsledok.

Tieto farebné riešenia v spálňach upokojujú, prispievajú k dobrému odpočinku. Preto sa odporúča vybrať si tapetu tohto tónu s malým vzorom, ako aj rolety, prikrývky, prvky posteľnej bielizne. Vo vnútri kuchyne môžete poraziť v tejto farbe zástera, pultu, príslušenstva a riadu. Kompozícia v takých odtieňoch bude jemnejšia, ak bude interiér interiéru ochucený veľkým množstvom detailov, ktoré budú zdôraznené.

Zdôrazňujúca skupina položiek na prevažujúce hlboké tóny v kuchyni

Zdôrazňujúca skupina položiek na prevažujúce hlboké tóny v kuchyni

Môžete dosiahnuť optimálny obraz v racionálnej kombinácii, ak vytvoríte toto riešenie v mužskej izbe. V tejto situácii bude okr tvoriť pevný, reprezentatívny obraz, ako aj vytvorenie obchodnej nálady medzi návštevníkmi kancelárskych priestorov. A kožený hnedý nábytok prispieva k tejto farbe a zlepší celkovú pohodu. Ochrovaya paleta je tak rafinovaná, že dáva príležitosť zdôrazniť vysoký štýl a eleganciu miestnosti.

Kontrastné dekoratívne detaily vytvárajú svoj vlastný štýl v interiéri

Kontrastné dekoratívne detaily v horčičnej farbe vytvárajú svoj vlastný štýl v interiéri

Farebný okr v interiéri: vytvorte sofistikovaný dizajnový apartmán v jantárovo-medovom sortimente

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 − 24 =