Augalas harmoningai derinamas su šviesiomis apyrankėmis

"Cineraria" sidabrinė nereikalauja sodinimo ir priežiūros, tiek daug kraštovaizdžio dizaineriai pasirinkti jį registracijai. Tai taip pat populiari tarp mėgėjų papuošti savo gėlių lova neįprastas augalas. Tai nėra atsitiktinis, nes jos subtilus aksomo lapai ir neįprasta spalva pritraukia dėmesį.

Turinys:

 • Koks augalas?
 • Tipai 
 • Sodinimas, priežiūra
 • Žiemojimas
 • Reprodukcijos variantai
 • Papildomas tręšimas
 • Ligos, kenkėjai
 • Naudokite gėlių lovose
 • Išvada
Cineraria sidabrinis aksomas paliesti

Cineraria - aksomas paliesti augalą

Papuošk savo namus sidabriniais cineraria

Originalaus vasaros apdailos pavyzdys

Koks augalas?

Cineraria yra sidabrinė daugiametis Astrove šeima, kuri Europoje tapo labai populiari. Jo tėvynė yra Viduržemio jūra. Kiti pavadinimai:

 1. Pelenų pelenai.
 2. Jacobey yra pajūrio kurortas.

Svarbiausia šio augalo išskirtinė savybė - lapai su aksominė struktūra ir plunksna struktūra. Dažniausiai - pilka spalva.

Svarbu! Sidabrinė "Cineraria" sėkmingai naudojama vienkartiniuose sodiniuose ir kaip fone gėlė kompozicijose.

Cinenariumas mažoje gražioje kompozicijoje

Gėlės mažoje įspūdingoje kompozicijoje

Tipai

Augalas skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir jo įvairove. Tarp populiariausių yra:

 • Sidabras - mažas krūmas 30 cm aukščio. Šios rūšies "vizitinė kortelė" - sidabrinūs, švelni lapai. Žydintis krūmas geltonas, tačiau žiedadulkės dažnai nugrimztos, o sidabrinių lapų fone jos neatrodo itin ekologiškos. Šios rūšies veislės yra daug.
 • Elegantiškas. Tai taip pat yra daugiametis, bet pagrindinė dekoratyvinė funkcija yra vežama gėlėmis. Žydintis bus prašome įvairių spalvų mėlyna-raudona. Dažnai naudojamas ilgalaikio saugojimo puokštėse. Šis daugiametis auga tiek daug, todėl jo augimas turėtų būti kontroliuojamas.
 • Kraujas - metinis, auginamas atvirame ir uždarame lauke. Jie dažnai puošia balkonai, terasos. Lapai yra šviesiai žalia, žiedlapiai yra frotē. Dekoratyvinis efektas sukuria geles.

Veislės

Yra daug, tačiau populiariausi yra du:

 1. Cirrus - lapai yra sidabriškai su žalsvu atspalviu. Jų forma yra ovalo formos, šiek tiek banguotos. Lapai auga sidabriškai baltai, o tai sukuria puikų dekoratyvinį efektą. Šios veislės krūmo aukštis yra iki 45 cm.
 2. "Sidabras duos" yra daugiau elegantiškas tik 25 cm aukščio rūšies atstovas. Lapai yra subtili žieminiai, yra daug gabalų, jų spalva yra sidabriškai balta su perpildymais.
Ryškios apvalios gėlių slyvos su sidabro cineraria

Šviesiai apvalios gėlių lova su sidabrinčia įvairove

Sodinimas, priežiūra

"Silver cineraria" krūmo sodinimas ir priežiūra nesukels sunkumų. Pagrindinis kultivavimo būdas yra sėjos sėklos. Paprastai naudojamas kirpimo būdas, todėl su ja nebus jokių sunkumų.

Svarbu! Cineraria sėklos galima nusipirkti bet kurioje parduotuvėje, jie turi didelę daigumo laipsnį, o tai reiškia, kad sidabras grožis galės atsiskirti savarankiškai gėlių lova.

Sėja sėklos reikia nuo kovo iki gegužės, jūs galite augti per sodinukus ar sėjai tiesiogiai į dirvą. Yra keletas būdų, kaip gauti pageidaujamus šūvius:

 1. Sėklų sėjos drėgnoje dirvoje. Sėklos patys padengia žemę, o viršuje yra padengtas filmas. Taigi viduje esanti temperatūra bus šiek tiek aukštesnė nei kambaryje, o greitai pasirodys sodinukai.
 2. Sėjama drėgnoje dirvoje, užmigdant smėlio sluoksnį. Viršuje yra ir filmas ar stiklas.
 3. Drėkinamas dirvožemis sėjant jį padengtu popieriumi, kuris turi būti gerai sudrėkintas. Sėklos per jį bus ataušos be problemų.
Dėl tvarkingos išvaizdos augalas turi būti reguliariai nupjautas

Dėl tvarkingos išvaizdos augalas turi būti reguliariai nupjautas

Kad ūgliai būtų greiti, tara padengta plėvele ar stiklu. Laikui bėgant dirvą reikia sudrėkinti, pageidautina iš purkštuvo. Laistymas vandens srove nerekomenduojamas, nes sėklos gali būti nuplaunamos, o tada ūgliai negali laukti.

Po 7-10 dienų pasirodys ūgliai, jie turėtų būti gerai laistomi, ir geriau juos purkšti iš pudra. Kai randami pirmieji sidabriniai lapai, filmas turi būti pašalintas ir augalas nukreiptas arčiau saulės lango.

Pasirinkimai vyksta iškart, kai yra 2 tikri lapai. Transplantacijai nebus jokių sunkumų - cineraria yra gerai įsitvirtinusi naujoje vietoje. Laidojimas atvirame lauke atliekamas praėjus porai mėnesių nuo rinkimo, todėl ypatinga priežiūra šiuo atveju taip pat nereikalinga.

Sėjama atvirame lauke

"Sow Cineraria" gali būti tiesiogiai gėlių lova, tačiau šiuo atveju žydėjimas atidedamas 1-1,5 mėnesiams. Jei tai sidabrinė cineraria, tai nėra kritiška, gėlės neturi pagrindinės dekoratyvinės reikšmės.

Sidabrinė cineraria sėjama atvirame lauke

Sėjama atvirame lauke

Laistymas ir saulė

Cineraria visiškai nereikalauja drėkinimo, ji puikiai išliks net sausa vasara. Pagrindinis laistymas atliekamas pasodinus jaunus sodinukus, o kai tik augalas įsišaknijęs, tai atliekamas, jei reikia.

Svarbu! Verta prisiminti, kad nėra laistyti lapeliai sukels geltoną spalvą ir nukris.

Kalbant apie saulę, gėlė myli saulės spindulius, o netgi tiesioginė UV spinduliuotė neapsaugo jos augimo ir vystymosi.

Žiemojimas

Yra dvi galimybės žiemoti cineraria:

 • Žiemojimo gatvėje. Norint, kad augalas lengvai išgyventų bet kokį šalną, jis turi būti padengtas gana dideliu lapų sluoksniu. Po sniego kritimo, jis bus po šiltu "kailiu", o šaltis nebus to bijoti.
 • Kasti iki šalčio. Tai taip pat yra geras pasirinkimas - reikia iškasti cineraria su šaknimi ir perkelti į vėsioje vietoje, optimaliai rūsyje. Patartina iškasti su moliu, kurį žiemą reikia laistyti.

Žiemojimo laikotarpiu cineraria miega, o pavasario pradžioje jos vystymosi ciklas prasideda iš naujo. Jei užšalusieji lapai buvo rasta po žiemos, jie turi būti pašalinti.

Jei cineraria yra maža, ji gali būti iškasta žiemą

Jei cineraria yra maža, ji gali būti iškasta žiemą

Reprodukcijos variantai

Augalų sodinimas ir priežiūra, taip pat reprodukcija nesukels sunkumų. Jūs galite atkurti mūsų grožį tokiais būdais:

 1. Sėjantis yra patogiausias ir paprastas būdas.
 2. Skyrius krūmas - retai naudojamas. Padarykite tai tol, kol augalas žydi. Padalijimo procesas - tai krūmo iškasimas ir šaknies sistemos elementų pjaustymas.
 3. Auginiai.
Sėjama cineraria su auginių pagalba

Sėjama cineraria su auginių pagalba

Paplitimas metodas yra gana populiarus. Augalai yra supjaustyti liepos viduryje, kai augalas turi šoninius ūglius. Procesas:

 • Žarnos supjaustytos aštriais peiliukais.
 • Padėkite drėgnoje dirvoje. Būtina sukurti šiltnamio efektą, padengiant augalą stiklu ar buteliu.
 • Šaknys atsiranda po 2-2,5 savaičių. Tai rodo, kad sėklas įvyko kirtimų procesas.
 • Dabar augalas gali būti lova.
Ryškios sidabrinės cineraria gėlės

Ryškios sidabrinės cineraria gėlės

Papildomas tręšimas

Cineraria mėgsta maistingą dirvą. Pageidautina maitinti augalą su pavydžiu reguliarumu. Pavasarį ir vasarą - kas mėnesį, tuo pačiu metu gali būti skystos trąšos kambariniai augalai.

Ligos, kenkėjai

Toks originalus augalas dažnai kenčia nuo išpuolių iš amarų ir vorinių erkių, kartais netgi galima susitikti su balta. Dėl erkių nugalėjimo gali atsirasti faktas, kad augalas nurims ir mirs. Galite pasimokyti iš mažų geltonųjų taškų ant lapų. Tilą galima surinkti rankomis, tačiau jei jis daro didelį poveikį augalui, būtina taikyti radikalius kovos metodus - šiuolaikines chemines medžiagas, kurių poveikis yra nukreiptas būtent į aptinkamą kenkėją. Nuo erkės bet koks akaricidas padės atsikratyti, o nuo vabzdžių - insekticidas. Liaudies metodai - purškiama muilo tirpalu, dilgėlių infuzija.

Kartais augalas nurimo, tai gali reikšti pelėsius šaknis. Šiuo atveju turite sumažinti laistymą.

Jei cineraria auginama kambario aplinkoje, tai gali turėti įtakos tokios ligos kaip vėlyvasis purškimas, mikozė. Sunku gydyti augalą, lengviau išvengti tokių bėdų. Tai galite padaryti reguliariai ventiliuojant kambarį.

Naudokite gėlių lovose

"Cineraria" sėkmingai naudojama kaip gėlių lovų fone augalas. Tai gali išskirti ryškias spalvas. Ypač patraukli išvaizda su ryškių ir šaltų atspalvių augalais - mėlynas, raudona.

"Cineraria" puikiai pasirodo kaip girliandos gultas. Jis žiedo ansamblį apverčia, todėl jis originalus ir pilnas.

Gražios keturios gėlių lovos su ryškiomis spalvomis papildys sidabrinę cineraria

Gražios keturios gėlių lovos su ryškių spalvų

Su juo galite sukurti originalius gėlių modelius, nes spalva yra gana neįprasta augalams. "Cineraria" puikiai žvelgia į golfo klubą rytinėje saulėje ir debesuota diena. Pirmuoju atveju, dėl krašto, jis yra beveik baltas pagal saulės spindulius, antrasis yra sidabriškai žalias, kuris taip pat gana originalus.

Spalvota gėlių lovelė su smulkintu pelenais

Spalvota gėlių lovelė su smulkintu pelenais

Išvada

Graži cineraria turėtų būti pasodinta ant jos gėlių lova. Tai nepretenzingas, lengvas auginimas ir priežiūra. Ir svarbiausia, kad tai ilgalaikė, tai reiškia, kad daugelį metų tai bus originalus, įspūdingas apdaila.

“Cineraria silverware”: visi tinkamo sodinimo ir priežiūros nuo patyrusių sodininkų gudrybės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − = 78