Turinys

 • Populiariausi tipai
 • Vieta sodinimui: daigai, sodinimas, priežiūra
 • Ligos ir jų gynimo priemonės

Stenkitės rasti sodininkystės mėgėjų ar profesionalių veisėjų, abejingų asters. Ir kaip tu gali nepatinka šių elegantiškų gėlės, puikiai tinka bet kokiai sodas! Jie pasirodė pirmą kartą Kinijoje, jie išplito į kitas šalis ir ypač įsimylėjo mūsų tautiečius. Asters žydi nuo pavasario iki vėlyvo rudens, todėl, jei norite, galite tai padaryti taip stotis visada dekoruotas prabangiu augalai.

Augančių gėlių asers - tai paprasta, todėl sodybos patobulinimai gali net nepatyrę sodo meno pradedantiesiems. Atsižvelgdami į žemiau pateiktą patarimą, jūs nepadarysite klaidų, kurios gali sugadinti sodinukus. Orientavę į augalų veisles, galite pasirinkti būtent tas gėles, puikiai tinka lauko kraštovaizdžiui.

Sultingi rožiniai asteriai - apdailos kotedžų plotas

Sultingi rožiniai asteriai - apdailos kotedžų plotas

Neįtikėtini ryškūs astronominiai atspalviai

Neįtikėtini ryškūs astronominiai atspalviai

Mėlyni astriai rėmus kelią prie namo

Mėlyni astriai rėmus kelią prie namo

Populiariausi tipai

"Asters" - šeima yra labai daug, todėl pasirinkimas gamyklos pagal savo skonį nebus problema. Pažvelkime į labiausiai paplitusius iš jų.

 • Stručio plunksna. Aukštas, žydintis krūmas maždaug du mėnesius. Gėlių galvos yra kilpinės, su ilgais žiedlapiais, panašiais į eglutę.
Astra"Страусово перо"

Astra "stručio plunksna"

 • Kunigaikštystė Šio aukšto krūmo sferinės gėlės stebina dažų ryškumą.
Astra"Дюшес"

Astra kunigaikštystė

Idėja! Jei norite tobulinti vaikų žaidimų aikštelė Kiemelyje tokios gėlės puikiai tinka šiam projektui dėl savo linksmų spalvų.

 • Puokštė. Terry gėlės nuo vasaros vidurio iki rudens vidurio. Šios veislės augalai mėgsta saulę ir bijo vėjo - apsvarstykite tai, pasirinkdami sodinimo takus.
Puokštės kilpiniai astriai

Puokštės kilpiniai astriai

 • Viktorija. Maži krūmai su ramunėlių gėlėmis.
Astra"Виктория"

Astra "Viktorija"

 • Amerikos grožis. Atsparūs šalčiui atsparūs, nemalonūs akmenys su įvairiomis spalvomis apvaliosiomis gėlėmis. Krūmai yra gana plati ir žemi, todėl jie puikiai atrodo sodo keliuose.
Atsparus šalčiui"Американская красавица"

"Apsauga nuo šalčio" "American Beauty"

Kaip ir daugelis kitų sodo gėlių, asters yra padalintas į metinius ir daugiamečius. Jei jums patinka pokyčiai ir kasmet atlikti žemės perskirstymo sode (kad Astra yra labai naudinga), atkreipkite dėmesį į vienmečiai, bet jei praleidžia laiko ir pastangų nuolat atnaujinamas dekoracijos jums nepatinka - jūsų paslaugoms gėlės, kurie žydi iš metų į metai.

 • Naujoji Anglija ir naujieji Belgijos asters. Gėlės yra didelės, surinktos šluoste. Šiltose srityse žydėti iki gruodžio.
Naujoji Anglija arba Naujasis Belgijos asteris

Naujoji Anglija arba Naujasis Belgijos asteris

 • "Astra" italų kalba. Lauke jis randamas liekanų kraštuose. Tai geriausiai tinka dirvoms, kuriose yra daug kalkakmenio. Šios klasės asortiškas spalvų diapazonas apima visus galimus atspalvius levanda.
Tender ispanų asteris

Tender ispanų asteris

Idėja! Kad krūmų laukeliai natūraliai atrodytų jūsų sode, apsvarstykite vietovės tipą, kuriame jis auga laukinėje gamtoje. Įprastos gėlių pievos artimoje aplinkoje atrodys grubus ir atsikratys akmenys Nykštukiniai krūmai - prarasti medžių fone.

Vieta sodinimui

Daugiamečiai ateriai, tokie kaip molio ar neutralus dirvožemis, tuo tarpu metiniai patys yra žemės sklypai su dideliu kiekiu smėlio ir nedideliu humuso kiekiu. Negalima sodinti augalų pernelyg užlietose vietose, nes jei šešėlis yra storas, jie gali pradėti skaudėti.

Dideli raudonieji astriai pasodinti šalia namo

Dideli raudonieji astriai pasodinti šalia namo

Kaip sėti asters?

Jie sėja sėklas pavasarį. Kad tai padarytumėte, rudenį žemė virškinama, įpilama apie 200 g nitrofosso ir komposto kibiras už kvadratinį metrą. Vietoje saulė turėtų būti šiek tiek, tačiau nereikėtų vengti žemo gulėjimo. Kiekvienais metais būtina keisti iškrovimo takus, nes medžiagos, kurios yra ypač blogos krūms, kaupiasi dirvožemyje ir lieka aktyvios kelerius metus.

Apimkite sėjamą žemę. Periodiškai dangtis pašalinamas, kad daigai sukietėtų. Kai galutinai nustatoma šilta temperatūra, lovos atidaromos visiškai.

Pavasario sėjamos astrės sėklos

Pavasario sėjamos astrės sėklos

Augantys daigai aster

Sodinimo sodai per sodinukus yra daug darbo jėgos. Tačiau tarpinio laikotarpio buvimas padeda apsaugoti krūmą nuo įkyrus virusų, sugaunančių augalą.

Sėkloms galite nusipirkti paruoštą dirvą arba paruošti jį patys. Norėdami tai padaryti, turite atlikti šiuos veiksmus:

 • sumaišykite žemę su durpėmis ir nuplaunamu smėliu;
 • įpilkite medienos dervos (100 g 5 litrų mišinio) arba dolomito miltų (1-2 šaukštai už tą patį kiekį);
 • Išmaišykite ir pavogkite mišinį;
 • taip pat pageidautina supilti į mišinį 100 g perlito.
Sėklos asters nereikia sėjai tiesiogiai į žemę - galite sodinti sodinukus

Sėklos asters nereikia sėjai tiesiogiai į žemę - galite sodinti sodinukus

Siekiant užkirsti kelią fuzariozės vystymuisi (mes apie tai pasakysime apie žemiau esantį astrapeį), mišinys užmirštas fungicidiniu tirpalu. Jie taip pat apdoroja sėklas prieš sodinimą.

Vienodai pasėtą dirvą padengia smėlis, kuris greitai tampa drėgnas. Kaip ir sėjant sėklą į žemę, sodinukai yra padengti. Kai lapai tampa labiau ar mažiau pastebimi, ūgliai neria. Į jau žinomą recepto receptą pridedame šaukštą mineralinių trąšų. Stiprinant gėles skylėse, jie girdomi.

Asters sodinukai turi būti maitinami ir tręšti

Asters sodinukai turi būti maitinami ir tręšti

Augalų sodinukai, kai ūglių jau yra 4-5 lapeliai. Prieš sodinimą, dirvą reikia papildomai apvaisinti humusu ar kompostu, o pačius sodinukus reikia kruopščiai išpilti. Per savaitę jauni augalai šeriami kompleksinėmis trąšomis, o po to tris savaites pakartokite šią operaciją.

Sodinimo laikas aster

Paprastai astrių sėklos sodinamos ankstyvą pavasarį, o sodinukai - gegužės viduryje.

Patarimai! Jei praleidote pavasarį, naudokite kirtimus, kuriuos leidžiama atlikti visą vasarą. Tam reikia išpjauti 5-7 cm augalo viršūnę, įdėti į smėlio-durpyną (1: 1: 2) ir laikyti ją šiltnamyje. Per mėnesį gausite visą asterių krūmą.

Giedro gėlių sodinukai sodinami gegužės viduryje

Giedro gėlių sodinukai sodinami gegužės viduryje

Asters priežiūros taisyklės

Sode rūpintis sodais yra vandens, dirvožemio silpnumas ir piktžolių kovojimas. Tręšti krūmą ne daugiau kaip du kartus per sezoną, kad nebūtų sukeliama liga.

Poliravimas ir atsipalaidavimas yra tarpusavyje susiję: po pirmojo veiksmo būtina gaminti antrą. Bet nesiimkite: krūmas vanduo retai, bet dideliais kiekiais. Jei oras yra sausas, taip pat augalijos metu, vandens kiekis gali būti padidintas, bet neviršykite lazdos.

Astra turėtų būti laistoma retai, bet gausiai

Astra turėtų būti laistoma retai, bet gausiai

Astra sezono metu šeriamas 3 kartus. Pirmą drėkinimo, kad yra pagamintas dvi savaites po to, kai sodinimo, naudojant amonio nitrato (20-25 g), superfosfatas (50-60 g) ir kalio sulfato (10-15 g) per 1m² mišinį.

Šie du viršutiniai padažai apsiriboja pumpurų išvaizda ir žydėjimo pradžia. Kalio sulfato kiekis mišinyje padidinamas iki 50-60 g / m².

Švelnus rožinis asteras name name

Švelnus rožinis asteras name name

Ligos ir jų gynimo priemonės

Dėl astrų yra daugiau nei 20 virusų. Dažniausiai šios ligos yra fuzariozė, juodoji kojė ir rūdys.

 • Fusarium pasireiškia geltonos spalvos augalais, jų išblukimu ir tolesne mirtimi. To priežastis - kenksmingi fuzario grybai. Siekiant išvengti nemalonių įvykių, būtina užkirsti kelią fuzariozei. Tai atliekama sėjos metu (mes jau tai jau aptarėme anksčiau). Taip pat patariame sudeginti sergančius augalus.
 • Nuo kojų tamsumo naudokite svogūnų šluostę (20 g vienam litrui), įleistą per 24 valandas. Kartą per šešias dienas reikia purkšti krūmus su šiuo skysčiu 2-3 kartus.
 • Su rūdimis jie kovoja su sieros ir kalkių mišiniu (1: 1). Ji turi purkšti augalą kartą per savaitę.
Didelis sveikas astero gėlė

Didelis sveikas astero gėlė

Terry apvalios asterinės gėlės ryškios alyvos

Terry apvalios asterinės gėlės ryškios alyvos

Apibendrinsime rezultatus

Asters yra didingos gėlės, puikiai atrodo gėlių lovos ir puokštėse. Viskas, ko reikia šiems augalams, yra geriausias būdas auginti astres, laikytis priežiūros ir tvarkymo taisyklių. Atminkite, kad spalvos, kaip ir visos gyvosios būtybės, reikalauja rūpinimosi ir meilės - ir tada jie duos jums džiaugsmą.

Įvairūs austrai papuošia bet kokią gėlių lėlę

Įvairūs austrai papuošia bet kokią gėlių lėlę

Kai asterių veislės, panašios į laukinius ramunelius

Kai asterių veislės, panašios į laukinius ramunelius

Ryškiai raudonos astrės su geltonais centrais

Ryškiai raudonos astrės su geltonais centrais

Aster gėlės - video

Gėlės astrės (44 nuotraukos): visa informacija apie augalus, augalus ir augalus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 + = 83