Pirmosios šviežios ir šviesios pavasario gėlės

Pirmosios šviežios ir šviesios pavasario gėlės

Galbūt ne visi augalai sukelia tiek pat emocijų kaip pirmosios pavasario gėlės. Pavasario pirmoji erzina tikrai šilta saule, pirmoji atšildyti ir nedrąsus srautus, tačiau ji pasirodė primroses, šie maži, bet labai drąsus augalai pasakyti galutinę atvykimo pavasarį.

Turinys:

 • Sniego dugnas
 • Uogienes
 • Crocuses
 • Iridodicium
 • Pavasaris
 • Nerf
 • Muscari
 • Anemonas
 • Primrose
Pasodinkite saulėgrąžomis ir pasimėgaukite savo spalvomis po šalta žiemos

Pasodinkite saulėgrąžomis ir pasimėgaukite savo spalvomis po šalta žiemos

Galbūt primrozės nėra patenkintos specialiu spalvų turtingumu arba žydėjimo trukme, tačiau beveik visi jie yra labai nereikalingi globos įstaigose. Svarbu tik rudenį surasti jiems tinkamą sodinimo vietą. Primrosės (tiek svogūninės, tiek rhizome) teikia pirmenybę vietoms su geru apšvietimu ir drėgnu dirvožemiu, bet be stagnacijos vandens. Jei svogūninės primrosės, kad jie patenkintų žydėjimo pavasarį, reikia auginti nuo rudens (išimtis - hiacintų ir krokūzai), tada pavasarį gali būti pasodintas spygliuočių ar lervų.

Patarimai! "Primrose" augalai turėtų būti sodinami įmonei daugiamečiai augalai, kuris juos pakeis po žydėjimo.

Leiskite mums išsamiau apsvarstyti, kurios gėlės yra pirmosios, užpildančios sodą žydėjimo metu po žiemos miego.

Sniego dugnas 

Gražus ir švelnus sniegas

Gražus ir švelnus sniegas

 • Kitas pavadinimas - galanti. Labai šaltas augalas, atsirandantis sode, tiesiog snieguotas. Pavasarį ji žydi viena iš pirmųjų, net ir šalnos negali smarkiai apgadinti žydėjimo.

Snieguolė, kaip ir kitos rūšys, kuriose yra nedidelių kruopų, nėra griežta dirvožemiui, tačiau linkusi prarasti drėgmę, maistingą dirvą, gerai nusausinti, sustingusiam vandeniui, lemputė žūva. Geriausias sodinimo būdas yra po medžiu, po krūmais, kurie ankstyvą pavasarį nesudaro tankaus šešėlio.

Patarimai! Laistymas bus reikalingas tik tuo atveju, jei žiemos buvo labai mažai, o pavasaris yra labai sausas.

Sniegas yra efemeroidas, antroji augalo dalis miršta po trumpo vegetatyvinio laikotarpio. Reproduce - bulbs-babies, geriausias transplantacijos laikotarpis yra liepos-rugsėjis.

Snieguolės nereikalauja ypatingos priežiūros, bet jie atrodo labai gražiai

Snieguolės nereikalauja ypatingos priežiūros, bet jie atrodo labai gražiai

Retas rožinis sniego žiedas

Retas rožinis sniego žiedas

Uogienes

Kitos gėlės, kurios daugeliui asocijuojasi su pavasariu, nors jos laikomos miško gyventojais, kuriuose žydinčios miškingos vietovės sudaro danguolius ežerus ant plytų. Tačiau šios pavasario primrosės ras savo vietą sode rockeries, Alpių kalneliai. Didžiulis žiūri mėlynas žolės žolė, tarp vis dar plikasių krūmų ir medžių.

Labiausiai žinomas yra Sibiro eglė - ji žydi kovo pabaigoje, ją lengvai atpažįsta jos auskarai mėlynos varpinės gėlės. Tačiau veislės rūšys yra daug įvairios - jos gali būti balta, mėlyna, violetinė ir net švelniai rožinė.

Sparrows - tezhe snowgrops tik su mėlynomis gėlėmis

Zvirzdai - tie patys sniego žiedai tik su mėlynomis gėlėmis

Jūra nuo miško

Jūra nuo miško

Taškeliai yra svogūniniai daugiamečiai augalai, neapsaugoti ir nepriklausomi augalai, geriausia vieta, kur bus vaismedžių sodo kupolas, su plandančia ir gana derlinga žeme. Jie puikiai atgamina kaip savęs sėjai, o svogūnėlių suskaidymas per dešimtmečius gali patogiai augti toje pačioje vietoje. Pakankamai žiemos atsparumas, tačiau žiemai yra geriau, kai jie auga, uždengti lapų krūva.

Crocuses

Crazy ryškiai geltoni krokusai

Crazy ryškiai geltoni krokusai

Net be atidarymo ir po sniegu kruksai atrodo ryškiai ir gražiai

Net be atidarymo ir po sniegu kruksai atrodo ryškiai ir gražiai

Pirmasis (tai gali būti net vasario mėn.) Žiedų botanikos rūšis, vėliau - balandžio mėn. - daugybė krokokų hibridų. Geriausia iš visų krokusai pažiūrėk į grupę - nuo jų ryškios spalvos tampa dar išraiškingesnės ir labiau pastebimos. Jūs galite tiek sujungti skirtingų rūšių krokuzus, tiek su kitais primroze.

Ypač ekspresyviai žiūrint į akmenų fokusus, subtilaus gėlių ir griežtų riedulių kontrastas yra dekoratyvus, todėl šias pavasario geles visada sodinami rockeries ir rocky skaidres. Puikus krokus atrodys ir veja, bet reikia nepamiršti, kad jūs galite pradėti pjauti žolę tik po to, kai lapai yra visiškai išvalomi.

Patarimai! Pavasaris, Crocus sodinami rudenį, tuo pačiu metu jie yra gerai jaučiasi saulėje ir šešėlyje, bet visiškai saulė gausiai žydinčių ir gėlės - daugiau ryškiai. Kaip ir kitos svogūnėliai, jie nori purus ir vandeniui pralaidžių dirvožemių, kai vanduo stagnuoja, svogūnai pūstasi.

Įvairiaspalvis krokuzų lazda

Įvairiaspalvis krokuzų lazda

Priežiūra - mažiausias, kiekvienais metais nebereikia iškasti krokuzų žiemai. Ištemptos gėlės pašalinamos taip, kad nesumažintų kompozicijos grožio. Žiemai jų augimo vieta gali būti padengta lapais ar kompostu. Paplitusi krokusai, kaip ir kitos svogūninės, dukters išaugos-svogūnėliai - sodinami, po 2-3 metų šioje vietoje bus tanki lizdas.

Patarimai! Ar norite, kad krokuciai žydėtų anksti - paliktumėte juos saulėtoje vietoje, kur pirmiausia bus sniegas.

Iridodicium

Ryškus iridodiciumas taip pat nurodo primordia

Ryškus iridodiciumas taip pat nurodo primordia

Puikus oranžinės spalvos iridotektas

Puikus oranžinės spalvos iridotektas

Šios gėlės yra vadinamos irozės-Snieguolės, jie žydi anksti pavasarį, kai tik sniegas nusileis. Tai Salcietīgs svogūniniai daugiamečiai, nors iš išvaizdos jie panašūs įprastus rainelę. Jie yra mažai, bet tai labai patraukli ir elegantiška, ryškių spalvų pradinės spalvos (šviesiai mėlyna, violetinė, mėlyna, žalsvai mėlyna, rausvai raudona, raudona, oranžinė) su 5 iki 7 cm skersmens, su išgalvotas modelių dėmės ir juostelės ant žiedlapių.

Pastaba! Dėl mažo (iki 10 cm) augimo jie puikiai tinka akmeningiems sodams, žydėjimo metu (kovo-balandžio mėn.) Jie bus puiki kompanija kitų svogūninių augalų. Žolėje jie geriausiai pasodinami grupe, vienoje aikštelėje tai bus pernelyg silpna.

Arbatmedžio priežiūra beveik visiškai pakartoja tulpių priežiūrą. Jie mėgsta šviesius, gerai išdžiūvusius, maistingus dirvožemius, bet svarbiausia - jie labai mylintys saulei, labai svarbu apsvarstyti, pasirinkdami sodinimo vietą. Dėl vasaros svogūnėlių geriau iškasti, pagrindinis ženklas tai yra lapai, kurie pradėjo mirti. Jie yra pasodinti kartu su tulpėmis rudens pradžioje. Geriausias būdas dauginti yra vegetatyvinis, viena suaugusia lemputė paprastai duoda 1-2 pakaitalus.

Pavasaris

Saulės gėlės sniege

Saulės gėlės sniege

 • Šio vardo kilmė yra vertimas iš lotynų kalbos pavadinimo - Erantas (Erantis), o tai reiškia "pavasarį" ir "gėlę".

Dažnai tai yra pati pirmoji pavasario gėlė, kuri priešais net šaltuosius atsparius sniego žiedus. Vienos gėlės (geltonos, puodelio formos, ne daugiau kaip 3 cm skersmens) kartais tiesiog eina per sniegą, kartu su elegantiškais bronzos ir žalios spalvos lapais. Žydėjimas trunka apie 2 savaites.

Mažos geltonos gėlės gali papuošti jūsų sodą

Mažos geltonos gėlės gali papuošti jūsų sodą

Ryškus pavasaris sausais lapais praėjusiais metais

Ryškus pavasaris sausais lapais praėjusiais metais

Šie mažieji augalai yra geriausiai pasodinti grupėmis - todėl jie atrodo daug veiksmingesni, o gera kompanija jie bus ankstyvojo svogūnėlio - sniego lazdelės, krokusai ar iridodiciums.

Patarimai! Geriausia vieta sodinti - lapuočių krūmas arba medis, o Penumbra, dirvožemio - šviesos, ne rūgštus, pašarų, pakankamai drėgna (kontraindikuotinas, kaip vandens ir sausros sąstingio).

Dauginimasis - sėklos, su šiuo žydėjimo ateis tik trečiaisiais metais po sodinimo, tada daugintis gerai sėklos.

Nerf

Kiti legendos pavadinimai - "Kristaus gėlė" ar "Kalėdų rožė" - tai buvo gėlė, kuri buvo atgabenta į naujagimį Jėzų iš Betliejaus piemenų. Viduramžiais česnakai būtinai buvo pasodinti šalia namo, buvo manoma, kad jis apsaugo nuo piktųjų dvasių, blogos akies ir raganos.

 • Nerf - "Evergreen" šakniastiebis yra daugiametis augalas, kuris žydi ankstyvą pavasarį, prieš pradedant malonumą žydinčioms sniego lazdelėms ir krokuzams, o pats augalas lengvai toleruoja šaltis iki -6 ° C.

Gėlės gali būti labai įvairios - baltos, bordo, gelsvos su žaliu atspalviu, tamsiai raudonos, persiko ir tt

Šaltumas yra švelniai rausvos spalvos

Šaltumas yra švelniai rausvos spalvos

Iššalęs yra viena gražiausių pavasario gėlių

Iššalęs yra viena gražiausių pavasario gėlių

Nužudymas nėra ypač sunkus dirvožemyje, tačiau geriau pasirinkti vietą su laisva, drėgnu, gerai nusausinta žeme. Ji teikia pirmenybę pusrutuliui, gerai jį auginti po obuoliu - jo lapai bus natūrali mulčia, kuri ne tik padidins dirvožemio derlingumą, bet ir suteiks helleborą naudingomis medžiagomis.

Patarimai!  Renkantis medelyno sodinimo vietą, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad augalas labai skausmingai reaguoja į dažnesnes transplantacijas, tačiau vienoje vietoje jis puikiai auga 10 metų.

Sėrelis dauginasi sėklomis (žydėjimas įvyks 3 metus), bet dažniau - padalinant krūmą.

Muscari

Standartinė Muscari gėlė yra nuo mėlynos iki baltos spalvos

Standartinė Muscari gėlė yra nuo mėlynos iki baltos spalvos

Japoniškas Muscari rausvos spalvos

Japoniškas Muscari rausvos spalvos

Kiti pavadinimai yra pelės hiacintas arba voverės svogūnai, svogūniniai daugiamečiai augalai, labai nepretenzingi, bet labai greitai augantys augalai. Augalas gali būti saulėje ir dalinio atspalvis, po krūmais, dirvožemio - su gera vandens pralaidumui, lemputes netoleruoja šlapias. Gėlės nuo baltos iki tamsiai mėlynos spalvos (priklausomai nuo rūšies) renkamos tankiuose žiedynuose (viršūnės arba racemose) iki 8 cm aukščio.

Ankstyvi rūšių žydėjimo prasideda balandį ir trunka 2-3 savaites, po to lapai miršta atgal, todėl jūs turite rūpintis gėlėmis, kad ateis į juos pakeisti.

Patarimai! Šios lemputės gana agresyvus, todėl, jei jūs nuspręsite tiesiog eksperimentuoti, tai geriausia sodinti juos į specialius konteinerius - kitaip pašalinti juos iš svetainės bus labai problematiškas.

Anemonas

Baltųjų gėlių anemone

Baltųjų gėlių anemone

Anemone taip pat yra labai ryški ir graži gėlė

Anemone taip pat yra labai ryški ir graži gėlė

 • Kitas pavadinimas - anemonis, bet jei mes kalbame apie ankstyvąsias rūšis, tada tai - anemonis liutas arba ąžuolas.

Tuo pačiu metu pastarasis dažnai vadinamas "sniego laike", tiek ankstyvam žydėjimui, tiek gėlių sniego baltumui. Ant medžių inkstai tik pradeda išsipūsti, o anemone ąžuolinė mediena užima erdvę su tvirtu baltu kilimu.

Anemonas yra skirtingų spalvų

Anemonas yra skirtingų spalvų

Kultūros sąlygomis ąžuolynų anemonis žymiai padidina stiebų aukštį ir gėlių dydį. Gėlė atrodys gražiai prieš spiralės ir nykštukų fone barberis, pabrėžiant jų pavasario lapų subtilų grožį. Norėdami auginti anemones, jums reikia pasiimti drėgną, šarminį, humuso turtingą dirvožemį, tačiau kaprizingas anemonis gerai prisitaiko prie bet kokių sąlygų.

Patarimai! Geriausias laikas reprodukcijai yra ankstyvas pavasaris, jis yra padalijamas šakniastiebiai. Anemone Dubravnaya - augalas su šliaužti šakniastiebiai, esančio viršutiniame dirvožemio sluoksniu, todėl žiemą pageidautina paslėpti, išskyrus atvejus, kai stiprių šalčių gali žūti visas žiedpumpurių, kuriuo rudenį.

Primrose

Pirmininkas gerai atrodo akmenimis

Pirmininkas gerai atrodo akmenimis

"Primula" jų spalvų sąskaita visada atrodys ryškiai ir rausvai

Pirmasis gali būti sodinamas tiek vietoje, tiek puoduose

Pirmasis gali būti sodinamas tiek vietoje, tiek puoduose

Mūsų apžvalga bus neišsami be šių neišsprendžiamų augalų, turinčių daugiau kaip 550 rūšių. Balandžio mėn. Prasideda pats pirmasis jų augalas, tačiau juos taip pat vilioja tai, kad kai kurios rūšys taip pat gali žydėti ankstyvame rudenyje. Pirmagimis veislės yra Primozė pavasaris (avys) ir pirmatos.

Patarimai! Norėdami gauti sultingą žydėjimą, iš karto po sniego kritimo, atlaisvinant dirvožemį, rekomenduojama gaminti azoto trąšas, o žydėjimo pradžioje - rekomenduojama gaminti fosforo trąšas.

Gerai džiovintas drėgnas dirvožemis tinka sodinti. Sodinant labai svarbu atsižvelgti į drėgmės režimą - dirvožemis turi būti drėgnas, tačiau vanduo neturėtų užmigti. Veiksmingiausias reprodukcijos būdas yra padalijimas krūmo, kuris atliekamas su poilsio pradžia (birželio pradžioje), po žydėjimo.

Patarimai! Norėdami pratęsti žvynelinę, būtina pašalinti jau išblukusią stiebą, kad augalas nenaudotų atsargų naudingų medžiagų sėkloms brandinti.

Ryškios pavasario gėlės sode

Ryškios pavasario gėlės sode

Daugelis primrozių gali būti sodinami tiek sklype dirvožemyje, tiek vazonuose, kurie taip pat gali papuošti jūsų sodą

Daugelis primrozių gali būti sodinami tiek sklype dirvožemyje, tiek vazonuose, kurie taip pat gali papuošti jūsų sodą

Alėja ryškių pavasario gėlių

Alėja ryškių pavasario gėlių

Pavasario primrozės (nuotrauka su pavadinimais): pabusti savo vasaros rezidencijoje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

60 − = 57