Gražus Venuso šlepetė

Gražus Venuso šlepetė

Augalų grožis, kurio sukurta gamta, kartais stebina - dar vienas šio Venuso bato patvirtinimas (pavaizduota). Tai nuostabi gėlė, tarsi iš kito pasaulio, neįmanoma juoktis. Tai nėra tipiška orchidėja, tai labai originali - atrodo kaip moteriškas batas. Ji grakšta, rafinuota, rafinuota.

 • Vardo kilmė
 • Charakteristikos
 • Tipai
 • Venerinių batų auginimas
 • Auginimas sode
 • Išvada
Prabangios gėlės priklauso orchidėjų šeimai

Prabangus gėlių iš orchidėjų šeimos

"Venerin" batus galima auginti namie ir sode

Venus batų pastebėtas

Venus batų pastebėtas

Vardo kilmė

Prieš peržiūrėję nuotrauką ir skaitant venerinių batų aprašymą, verta sužinoti, kur augalas turi tokią neįprastą pavadinimą. Jo kilmė buvo rasta senovės graikų mitologijoje.

Pagal mitą, vieną kartą tolimoje praeityje Venera ir Adonis sugavo lietų medžioklės metu. Norėdami laukti blogo oro, jie pasislėpė į urvą ir ten neprarado laiko. Savo meilės žaidimuose nuo Veneros kojų nukrito gryno aukso šlepetė. Tuo metu paprastas žmogus praėjo ir pastebėjau šlepetę, norėjusią ją pasiimti. Tačiau, kai jis palietė jį, jis pavertė gėlė, kuri yra labai panaši į elegantišką šlepetę.

Funkcija:

Orchidė "Venus" šlepetė (nuotrauka) reiškia daugiamečiai žoliniai augalai. Jis plačiai naudojamas Eurazijoje. Šio grožio mokslinis pavadinimas - pafiopedilum, žmonėse jis dažnai vadinamas:

 • Veneros batai;
 • Adomo galva;
 • batų klintis;
 • bėgiai iš dziulio;
 • marjin šlepetė;
 • gaidžiai

Visa tai yra tas pats augalas, kurį mes svarstome šiandien.

Šviesūs gražūs orichidai

Ryškios orchidėjos

Atkreipkite dėmesį! Natūraliomis sąlygomis, Veneros batų gėlė auga ne į drėgnas, bet gerai drėkinamas vietas. Kalbant apie namų sąlygas, ji turi gerai vėdinamose patalpose, be briaunos ir didelė erdvė augimui.

Anksčiau visa orchidėjų batų dalis priklausė vienai genčiai, bet dabar jie yra padalinti į:

 1. Cypridium.
 2. Pafiopedilum.
 3. Fragmipediumas.
 4. Selenipediumas.

Kadangi tokie augalai puikiai tarpusavyje sugrupuoja genus, yra mažiausiai 1000 interspecifinių hibridų.

Tipai

Šiuo metu labai populiarios kelios rūšys, sėkmingai auginamos namuose.

Be stipraus

Šiai rūšiai būdingos žemės stiebai ir du sulankstyti, pailgi arba plačiai ovaliniai lapai. Jų ilgis neviršija 20 cm, o plotis - 8 cm. Gėlė yra 35 cm aukštyje nuo žemės, ji yra didelė ir turi malonų aromatą. Jo dekoratyvine išvaizda skiriasi, žydėjimas prasideda pavasarį - vasaros pradžią.

Švelnios spalvos nematomas veneros šlepetė

Švelnios spalvos nematomas veneros šlepetė

Baranocefalinas

Jos aukštis apie 30 cm, stiebai yra ploni ir silpni. Lapai yra reguliarūs, pailgi, jų ilgis 10 cm, plotis ne didesnis kaip 5 cm. Gėlės yra viršaus, jie yra nedideli, vienviečiai. Žydėjimas ateina pavasario pabaigoje.

Kalifornija

Šis veneros batas pasiekia 80 cm aukštį. Stiebas tvirtas ir turi 3-4 lapus. Jie yra ovalūs, išdėstyti pakaitomis, aštrūs, jų ilgis yra apie 10 cm. Šios rūšies gėlė yra labai graži. Viename žiedynuose nuo 4 iki 12 mažų gėlių jų apvadai yra apvalūs. Kiekvieno kulkšnies skersmuo yra 4 cm, o kirpėjų ilgis yra skirtingas. Žydėjimo laikotarpis yra pavasario pabaiga.

Kalifornijos Venerino baltoji šlepetė

Kalifornijos Venerino baltoji šlepetė

Sniego baltumas

Šio trupinio aukštis - tik 30 cm. Kotleto dugnas yra padengtas žvynuoto akių vokais. Lapeliai yra 3-4 gabaliukai, jie yra smailūs, 12 cm ilgio, 4 cm pločio. Gėlės yra mažos, viena ant kamieno, 2 cm skersmens, sepals turi violetines dėmeles ant sepals. Spalva pavasario pabaigoje - vasaros pradžia.

Beamy

Aukštis yra iki 40 cm, stiebai yra plaukai, ne ilgiau kaip 10 cm, plotis 6 cm. Jos žiedynas yra tiesioginis, stabilus dėl jo mažo aukščio. Žiedynuose yra iki 4 gėlių.

Tai

Venerino slidžios dovanos (vaizduojamas) yra žolinis augalas, kuri priklauso orchidėjų šeimai. Augalo aukštis yra ne didesnis kaip 50 cm, šakniastiebiai yra stori, ropliai, susideda iš tarpusavio, kurie susidaro po kiekvienų metų augimo. Aksesuarinių šaknų ilgis gali siekti 30 cm.

Ant stiebo yra rudoji dubuo, ant kurios yra trumpų liaukų šukių. Lapai yra elipsės, reguliarūs, šiek tiek smailūs, šiek tiek banguotos. Jų ilgis yra iki 18 cm, plotis - 8 cm.

Gėlės biseksualūs, braškės yra didelės. Perianth lapai yra rausvai rudos, lūpos patinsios, gelsvos. Vaisiai - dėžutė. Šis venerinių šlepetės tipas taip pat vadinamas raudona.

Venerin yra tikra šlepetė

Venerin yra tikra šlepetė

Didelės žiedadulkės

Rhizomes storas ir trumpas, šaknys meandering threadlike. Stiebo aukštis neviršija 45 cm, prie jų pagrindo yra rusvi batai. Lapų ilgis yra 15 cm, plotis - 8 cm. Gėlės, kaip rodo pavadinimas, yra didelės, viengubos. Spalvinė masta violetinė ar alyvmedisgeltona, venos tamsios. Lūpa gali siekti 7 cm ilgio, skiriasi stipriu purškimu. Žiedai vasaros viduryje.

Didelio gėlių Veneros šlepetė

Didelio gėlių Veneros šlepetė

Venerinių batų auginimas

Gėlė, kaip ir kitos orchidėjos, yra šiek tiek gudrus, tačiau rūpintis, kad ji grąžins gražius gėlės ir puikias dekoratyvines savybes. Renkantis vietą, jums turėtų būti vadovaujamasi difuzine ryškia šviesa. Tai galima gauti bet kuriame langelyje. Svarbus kriterijus yra šviesos dienos trukmė, ji neturėtų būti mažesnė nei 14 valandų. Žiemą tai galima pasiekti apšviečiant lempa.

Auginimo pagrindas

Pagrindinis batų užduotis - sukurti ir išlaikyti šaknis. Ši genija skiriasi tuo, kad ji nemėgsta rūgščių dirvožemių. Siekiant padidinti šarmingumą, į orchidėjų standartinį substratą reikėtų pridėti kalkių arba dolomito miltų.

Svarbu neleisti, kad dirvožemis būtų užsandarintas ir užblokuotas. Taip pat neleidžiama sustoti į puodą. Siekiant to išvengti, puodo apačioje turi būti nutekama. Purškimui reikia purkštuvą nustatyti mažiausio lašelio režimu, kad jis nebūtų surinktas ant lapų su dryželiais.

Žarnyno batų dauginimas

Žarnyno batų dauginimas

Atkreipkite dėmesį! Uždegimas nebus, jei pašarote gėlių lapų metodą.

Ideali pagrindo sudėtis:

 • Pjautinė pušų žievė - 5 dalys.
 • Perlitas - 0,5 dalys.
 • Durpės - 1 dalis.
 • Medžio anglis - 1 dalis.
 • Dolomito miltai - 0,5 dalys.
Drenažas sodinti orchidėją Venerin šlepetę

Drenažas venerinių batų sodinimui

Temperatūros sąlygos

Skirtingai mėgsta šilumą, žemos temperatūros šiai orchidai yra mirtinos. Jie gali sėkmingai augti kambariuose su tokiomis temperatūromis:

 1. Žiema - 18-24 ⁰С.
 2. Vasara - 23-27 ° C.

Kalbant apie plačialapę rūšį, jos laikomos šalta meile. Priešingai, aukšta temperatūra jiems kenkia. Temperatūros režimas jiems yra toks: žiemą + 16-20 ° С, vasarą - + 18-24 ° С.

Atkreipkite dėmesį! Gėlė Būsiu dėkingas už temperatūros pokyčius naktį. Taigi, jei našumo skirtumas yra 5 laipsnių (naktį mažiau negu 5 laipsnių), tai teigiamai paveiks žydėjimą ir bendrą vystymąsi.

Laistymas

Venerin šlepetė mėgsta vandenį, bet tik tada, jei tinkamai laistoma. Pagrindinė taisyklė turėtų būti reguliariai ir vienodai laistyti visus metus. Prieš drėkinant dirvožemį būtina išlaikyti iš anksto filtruotą vandenį. Norint nepakenkti augalui, vanduo pašildomas iki + 30 ° temperatūros. Neleiskite drėgmės patekti į lakštus, kitaip jie gali puvėti. Jei vanduo vis dar patenka ant lapų, jis turi būti šlapias su servetėlėmis.

Patogus dirvožemio drėkinimo būdas nėra drėkinimas, į kurį esame įpratę, bet panardinimas puodą su augalu kitame konteineryje, kuris yra šiek tiek didesnis. Jame turi būti tinkama temperatūra. Priklausomai nuo naudojamo pagrindo, tokių vonių trukmė bus:

 1. Dirbant durpėmis ir mažais medienos gabalais, pakanka 15 minučių.
 2. Jei yra grubių gabalėlių žievės, kad jie mirkytų vandenyje, jums reikia mažiausiai 40 minučių.

Atkreipkite dėmesį! Po laistymo reikia patikrinti padėklas: jeigu jame yra vandens, jis turi būti nusausintas. Kitas laistymas turėtų būti planuojamas tik tada, kai dirva išdžiovinta.

Labai svarbu teisingai orchidēt

Labai svarbu tinkamai maitintis orchidėjais

Drėgmė

Natūraliomis sąlygomis Venus batų gyvena drėgnoje aplinkoje - apie 70%. Žinoma, namuose šio drėgmės negalima pasiekti. Norėdami išspręsti šią problemą yra pakankamai paprastas - šalia venerinio batų drėkintuvo šalto garo uždėti. Tai bus naudinga ne tik orchidėjos, bet ir kitiems žaliems namo gyventojams.

Patarimai! Paprastesnė tinkamos drėgmės formos versija yra įdėti puodą į augalą dėkle, kurioje yra įklijuota šlapio samanos, keramzio. Tai užtikrins reikiamą drėgmę.

Trąšos, tręšimas

Optimalus sprendimas bus naudojamas specialus orchidėjų padažas. Vanduo pagamintas pagal kiekvieną mėnesį reikalingo tirpalo instrukcijas. Jei žydinčių augalų naudojama standartinė trąša, ją reikia praskiesti vandeniu santykiu 1: 1. Gali būti naudojamas ir organinis viršutinis padažas, tačiau retai - tai skatina substrato skaidymą.

Apkarpymo orchidėjų schema

Apkarpymo orchidėjų schema

Transplantacija

Nustatykite, kad "Venus batų" nori pereiti į naują gyvenamąją vietą, galite pasinaudodami šiais ženklais:

 • Gėlių išvaizda yra depresija.
 • Iš puodo galite kvapas pelėsių ir puvinio.
 • Substratas bus tvirtai laikomas.

Svarbu! Norint sėkmingai išauginti venerišką avalynę, kiekvieną kartą per 2 metus turėtume paimti kiekvieno augalo persodinimo taisyklę.

Optimalus transplantacija, kai žydėjimas yra baigtas, šis laikotarpis yra geriausias adaptacijos prie naujų sąlygų laikotarpis.

Verta atkreipti dėmesį į puodo pasirinkimą, jis turėtų būti platus, bet ne aukštas. Potato apačioje turi būti drenažas, išdėstytas pagrindas. Prieš sodinimą, šaknis turėtų būti gerai patikrintas, sugadintas pašalinti. Blogi šaknys yra nukirpti, o pjaustymo vieta apdorojama aktyvintomis anglimis, miltelių pavidalu. Laistymas po transplantacijos pagal anksčiau pasiūlytą metodą gali būti atliekamas ne anksčiau kaip po 3 dienų.

Yra patogus padauginti orchidą padalinant krūmą, kiekvienoje "delenka" turi būti bent 2 daigai. Tokį sluoksnį bus lengviau pritaikyti, ir jis bus žydėti greičiau.

Pafiopedilumo dauginimasis

Pafiopedilio dauginimasis

Auginimas sode

Keista, bet šaltai atsparios rūšys gali būti sėkmingai išaugintos gėlių lova, tuo pat metu laikykitės šių taisyklių:

 1. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra pasirinkti kokybišką sodinimo medžiagą. Jis turėtų turėti švarius šaknis, sveiką ir didelį inkstų.
 2. Nuleidimo vieta turėtų būti šiek tiek šešėliuojama, optimaliai po lapuočių medžių. Taip pat vieta turėtų būti rami ir atvira. Geras gidas yra papartis: kur jis augs, jis įsišaknys ir Veneros šlepetė.
 3. Dirvožemis turi būti lengvas, laisvas, neutralus ar šiek tiek rūgštinis. Dirvožemį galima dar labiau susilpninti, pridedant žvyro, perlito, smulkių plytų gabalėlių.
 4. Laistymas. Džiovinimas, taip pat vandens nutekėjimas nereikalingas augalas. Turi būti laistomi vidutiniškai ir reguliariai.
 5. Nusileidimas. Ryšys su dirvožemiu turi būti nustatytas horizontaliai, šaknys turi būti ištiesintos. Inkstas zaglubit 1-1,5 cm per toli, kad augalų augalų negali auginti, jis gali mirti. Dirvožemis turi būti gerai kondensuotas ir drėkinamas.

Išvada

"Venerin" šlepetė yra gana gera dekoratyvinis augalas. Tai tarsi tiems, kurie mėgsta originalias gėles ir turi laiko rūpintis jais.

“Venerin” šlepetė: augimo, tinkamo laistymo ir transplantacijos ypatybės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 − 72 =