Provence tarzında, sütlü gölgeler hakimdir, bir dekorasyon olarak tencere içinde doğal ağaçtan ve çiçeklerden malzemeler

Provence tarzında, sütlü gölgeler hakimdir, bir dekorasyon olarak tencere içinde doğal ağaçtan ve çiçeklerden malzemeler

Giriş salonu Provence stili - Eviniz için modern ve rahat bir çözüm. Herhangi bir daire ya da ev ile tanışma her zaman ile başlar koridor, Bu yüzden ilk izlenimin bozulmaması ve misafirleri ve hanehalkı üyelerini olumlu bir şekilde belirlemesi çok önemlidir. Ve eğer yeteneklerin en üstünde, eğer koridorunuzun tarzı Tüm dairenin genel stilini vurgulayacak, iç mekanın geri kalanıyla zıt değil.

 • Provence stilinin koridordaki avantajları
 • Tarzın olası dezavantajları
 • Ana özellikleri 
 • Koridorda mobilyaların düzenlenmesi
 • Duvar dekorasyonu
 • Kat tasarımı
 • Koridorda tavan
 • Küçük şeyler ve aksesuarlar
IKEA'dan minyatür mobilya takımı

IKEA'dan minyatür mobilya takımı

Stil Provence - İç mekan oluştururken en çok sevilenlerden biri mutfak veya yatak odası. Ancak, bu damarda rahat oturma odaları düzenleyen birçoğu, koridoru unutun. Bununla birlikte, evin içindeki diğer tesislerle birlikte tarzda birleştirilmelidir. Aksi halde, bir dengesizlik hissi olabilir.

Koridorda böyle bir iç mekân yaratmanın tüm inceliklerini ele almak için profesyonel bir tasarımcı davet etmek gerekli değildir. Tavsiyemizle, belirli bir titizlikle donanarak, kendinizle başarılı bir şekilde başa çıkabilirsiniz!

Bir Fransız köyünün sayısız nitelikleri ile organik görüntü

Fransız köyünün sayısız nitelikleri ile organik tarzı

Provence stilinin koridordaki avantajları

Koridorda şık bir Provence yaratmaya karar vermeden önce, artıları ve eksileri dikkatlice tartmalısınız. Bu konuda çok fazla bireysel, ancak bu iç tarzın birkaç olumlu ve olumsuz özelliğini tanımlayabilirsiniz.

Olumlu anlarla başlayalım:

 1. İlk olarak, Provence stilleri yeniden yaratmanın en kolay biridir. Sonuçta, onun için aksesuarlar ve iç öğeler ilgili herhangi bir mağazada bulmak kolaydır. Bu nedenle, Provence tarzı salon hemen hemen satın alınabilir.
 2. İkincisi, Provence hoş bir renk paletine sahip. İşte size ve pembe, ve yumuşak sarı, ve lavanta, ve mavi, ve yeşilimsi tonları susturdu. Bu renkler görünümü rahatlatır ve bu nedenle yatak odasında, mutfakta ve elbette koridorda harika görünür. Daha hafif hale getirmeye yardımcı olacaklar ve bilindiği gibi, bu kalitenin, içinde hiç olmadığı bir koridor için özellikle değerlidir. pencere.

Ek olarak, Provence tarzında iç dayanıklı. Sonuçta, çoğu öğe pratik özelliklere sahip ahşaptan yapılmıştır. Ayrıca bu malzeme çevre dostu.

Tarzın olası dezavantajları

Bununla birlikte, Provence tarzında bir koridorun yeniden oluşturulmasına karar verirken, olası olumsuz yönleri dikkate almak gerekir. Bu stil çok popüler ve bu nedenle hırpalanmış görünebilir. Ama çoğu insan hala yaratmayı tercih ediyor Provence tarzında bir yatak odası veya mutfak. Bu nedenle, Provence tarzında koridor çok orijinal görünecek. Bu eşsizliği daha da vurgulayabiliyorsunuz, geleneksel Provence'ı şık zıt detaylar ile seyrelterek aşağıda tartışacağız.

Modern unsurları ile kar beyaz dekorasyon

Modern unsurları ile kar beyaz dekorasyon

İpucu! Bununla birlikte, bu stil ile dikkatli olmalısınız, aksi takdirde büyükannesinin dolabının atmosferini yeniden yaratmak için rustik Fransa'nın ruhu içinde rafine iç mekanı riske edersiniz. Bu nedenle, bu iç mekanı zıt detaylarla seyreltmek tavsiye edilir.

Taze çiçeklerin bolluğu seçilen stili karakterize eder.

Taze çiçeklerin bolluğu seçilen stili karakterize eder.

Provence stilinin ana özellikleri

Style Provence, belki de diğerlerinden ayırmak en kolay olan stil. Tek nüans, bunun kolayca karışmasıdır. ülke tarzı, Ancak, bu tasarım düşüncesi alanları o kadar benzerdir ki, sadece bir profesyonel aradaki farkı görebilir.

Tasarım İpuçları ve Özellikleri:
 1. Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları

  Pastel renk paleti (Yumuşak pembe, boğuk sarı, açık mavi, bej, krem, beyaz çiçekler vb.

 2. Doğal malzemelerin baskınlığı (özellikle ahşap).
 3. Için seviyorum çiçek desenleri (onlar herhangi bir şey olabilir - çeşitli şatafatlı kutulardan ayakkabı çekirdeğine kazınmış görüntülere kadar).
 4. Yaşlı Şeylerin Varlığı;
 5. Doğal kumaşlardan tekstillerin yaygınlığı: pamuk, pamuk vb.

İç mekanın herhangi bir stilini yaratırken, en ince ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekir. Bu nedenle tavan, zemin ve duvarları ayrı ayrı dekore etme özelliklerini göz önünde bulundurun.

Provence tarzında koridordaki mobilyaların düzenlenmesi

Provence tarzındaki koridordaki mobilyalar dikkatlice seçilmelidir. Sonuç olarak, neredeyse ağırlıksız, havadar bir oda almalısınız. Bu nedenle, nesnelerle biriktirilmemelidir. Koridorda gereksiz bir şey olmamalıdır. Hantal dolaplar ve bordür taşları ile aşağı!

Açık Koridorda dolap yönetmemek. Bu nedenle, odanın içine mümkün olduğunca organik olarak sığdırmaya çalışın. Bunu yapmak için, koridordaki gardıropu Provence beyaz renginde veya iç kısmın geri kalanıyla aynı tonda kullanın. Bu, havanın etkisine ulaşacaktır.

Küçük bir odaya bakmak için minimum mobilya miktarı uygun olacaktır.

Küçük bir odada, minimum miktarda mobilyaya sahip olmak uygundur.

İpucu! kullanım Koridorda askıları Provence tarzında - onlar hantal dolaplar yerini alacak ve sürekli kullandığınız mevsimsel kıyafetleri saklamak için uygun olacaktır.

Koridorun iç tarafına zarar vermeyin küçük çekmeceli sandık ve ayakkabılar için depolama alanı. İyi konumlandırılmış bir ayna, küçük bir koridor bile boyutlarıyla mucizeler yaratabilir - odayı görsel olarak genişletecektir. Bunun için modellerle seçim yapmak daha iyidir. ferforje çerçeveler Provencal iç mekanlara kusursuz bir şekilde uyum sağlayan desenlerle.

randevu fotoğraf fiyat
Şapka rafı Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 4 499 ₽
Şimdi satın al
Ayakkabı için "Yüksek katlı" raf Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 1 999 ₽
Şimdi satın al
Ayakkabı rafı ile tezgah Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 5 499 ₽
Şimdi satın al
Ayakkabı depolama modülü Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 6 999 ₽
Şimdi satın al
Dış giyim ve ayakkabı depolamak için bölmeli askı Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 3 999 ₽
Şimdi satın al
Beyaz katı ahşaptan yapılmış ayakkabı rafı ile tezgah Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 4 999 ₽
Şimdi satın al
Bir ofis / dolap. Ayakkabıların her zaman el altında olduğu, ancak görünürde olmadığı, elverişli bir mobilya parçası. Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 6 999 ₽
Şimdi satın al
Masif ahşap askı, koridorda ideal bir sipariş sağlayacaktır Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 3 299 ₽
Şimdi satın al
Üç bölmeli bir ofis koridorda fazla yer kaplamıyor Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 7 999 ₽
Şimdi satın al
Sekiz çifte kadar çıkacak dövme ayakkabı rafı Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları 999 ₽
Şimdi satın al

Duvar dekorasyonu

Burada tasarımın ana kuralına uymaya değecek: odayı görsel olarak genişletmek için açık renkler kullanmalısınız ve tersini yapmalısınız. Tabii ki, doğal ışıktan yoksun olan koridor için, Provence stili için tipik olan açık renkler memnuniyetle karşılanacaktır. Modernin gerçekleri göz önüne alındığında bu önemlidir küçük daireler. İçlerindeki koridorlar çoğu zaman haksız derecede dardır. Ve açık renkler kullanarak görsel olarak büyütülebilirler.

Beyaz karakterize Provence ile birlikte hoş mavi tonları

Provence tarzında beyaz ile birlikte hoş mavi tonları

Fikir! Duvar kağıdına mükemmel bir alternatif duvarları boyayabilir veya boyama için duvar kağıdı seçimi. Bu durumda, benzersiz bir gölge elde edeceksiniz.

Bununla birlikte, eğer yaratıcıysanız ve deneylerden korkmuyorsanız, neden farklı doku ve çizimlerin duvar kağıdını birleştirmiyorsunuz? Örneğin, duvarın bazı kısımları çiçekteki daha parlak duvar kağıtları yardımıyla tanımlanabilir. Bu son zamanlarda çok moda bir trend.

Bir köy evinin şık görüntüsü

Bir köy evinin şık görüntüsü

Duvar kağıdının dokusuyla da oynayabilirsiniz. Mutlaka pürüzsüz olmalarına gerek yoktur, fakat örneğin hacimsel renkler gibi dışbükey desenlere sahip olabilirler.

Başka bir moda trendi, kullanımı sadece seçilen stili vurgulayacaktır, - duvarların dibinin panel veya panolarla süslenmesi. Özellikle Provence stili beyaz veya doğal renklerde boyanmış uygun levhalardır.

Doğal kumaşların ve terbiye malzemelerinin baskınlığı

Doğal kumaşların ve terbiye malzemelerinin baskınlığı

Kat tasarımı

Provence stilini en organik şekilde yeniden yaratmak için zemine özel dikkat gösterilmelidir. Bunun için uygun muşamba, ve parke veya laminat. Ana şey - en çok doğal bir ağacı kapsayacak şekilde.

İpucu! Style Provence, laminat ve linolyum gibi zemin için bu tür çözümleri gerçekten takdir etmez. Ancak, mevcut gerçekler göz önüne alındığında, bazı özgürlüklere gidebilir ve böyle bir örtü alabilirsiniz. Sadece en doğal görünmelidir. Bugüne kadar, görünüşte parke zemin daha düşük olmayan bir laminat satın alabilirsiniz.

Doğal ahşap parke - belirli bir tarzın tasarımı için zorunlu unsurlardan biri

Doğal ahşap parke - belirli bir tarzın tasarımı için zorunlu unsurlardan biri

Yapay yaşlanmış malzemenin etkisi ile bir kaplama kullanırsanız, özel bir cazibeniz antrenman kazanacaktır. Bununla birlikte, bu teknikle, özensiz hissetmeme konusunda dikkatli olmalısınız. Çok organik görünüyor ve koridorda fayans. Bu materyal, Provence stilini yeniden yaratmak için idealdir.

Koridora bakarak elde edeceğiniz orijinal etki seramik fayans yaşlanma etkisi ile.

Bununla birlikte, bunun kırılgan ve soğuk bir malzeme olduğu unutulmamalıdır, böylece sadece eşiği tamamlayabilirler. Bu sayede ayakkabı için bir yer belirleyeceksiniz.

İpucu! Eğer bir şey hakkında emin değilseniz, normal kapağa kendinizi sınırlamak daha iyidir, aksi takdirde uygunsuz seçenekleri toplayıp stilleri bozma riski taşırsınız.

Büyük seramik fayans yaz aylarında zemin dekore edecek

Büyük seramik fayans yaz aylarında zemin dekore edecek

Koridor olmadan bırakılabilir kilim. Ancak bu durumda, kaplamanın kalitesi için özel bir gereksinim vardır, çünkü tüm kusurları görünür olacaktır.

İpucu! Eğer salonu daha rahat ve sıcak yapmak istiyorsanız, bu size yardımcı olacaktır. küçük halı. Küçük bir yığın ile kompakt olmayan modelleri seçin. Çok uzun bir yığın çok fazla toz toplar.

Doğal malzemelerin sıcak zemini, yer halısı gerektirmez

Doğal malzemelerin sıcak zemini halı gerektirmez

Koridorda tavan

Ile ilgili olarak tavan, Burada her şey daha basit. Her zamanki seçenekleri kullanabilirsiniz. Ancak, daha gösterişli iç mekanlar için parlak glamour seçenekleri bırakarak, buzlu tavanlara tercih vermek daha iyidir.

Kendinizi standart klasik çözümlerle sınırlamak istemiyorsanız, şimdi moda olan sürümü dekoratif kirişler. Alternatif olarak, kullanabilirsiniz ahşap panolarla tavan dekorasyonu. Ancak, bu gereksiz yere zahmetli bir seçenektir.

Özel dikkat edilmeli avize. Basit olmalı: Provence tarzı cazibe ve her türlü lezzetleri kabul etmiyor. Sahte elemanlar ve desenler ile avizelere dikkat edin. Özellikle aynadaki benzer detaylarla birleştirildiyse iyi olur. Merkezi aydınlatma duvar aplikleri veya masa lambasını destekliyorsanız, fena değil. İkincisi çekmecelerin göğsüne yerleştirilebilir.

İpucu! Ahşap tavanlara dikkat edin. Bu seçeneğe karar verirseniz, duvarlardaki ahşap tahtaları kullanarak kendinizi sınırlandırmalısınız, aksi takdirde odaya benzeyebilirsiniz. kulübe veya banyo.

Tavanın ilginç dokusu dikkat çekiyor

Şık il şık

Provence tarzında giriş holü: trivia ve aksesuarlar

Provence tarzı salonun tasarımı, hiç kimsenin olmadığı gibi, en akademik iç mekanı bile dönüştürebilen her türlü bibloların varlığını hoş karşılamaz. İç düzenlemede ve rahatlık verirken, aşağıdaki güzel detaylar size yardımcı olacaktır:

 1. küçük şeyleri saklamak için kutular;
 2. dekoratif yastıklar, dağılmış banket veya puf;
 3. desenli çerçeveli aynalar;
 4. yaşlı kalemle beraber çekmeceli sandık
 5. farklı ekler vitray, epoksi reçine ve diğer doğal malzemeler.

Koridorunuza belirli bir köy şıklığı verebilir, zemine kır çiçekleri ile büyük bir vazo yerleştirebilirsiniz. Ancak, bulunduğu yere özel dikkat gösterilmelidir. Soyunma ve ayakkabı giymeye müdahale etmeyecek şekilde yerleştirilmelidir.

İpucu! Girişin dekorunu düşünün ve iç kapılar. Kaba dalları kasten sade çelenkler ile süsleyin. Onlara göre, mevsime bağlı olarak, dikkatsizce çiçekler, meyveler veya meyveler ekleyebilirsiniz. Ve yeni yıl için sahip olacağınız bir fantastik uçuş!

Son zamanlarda, içteki farklı stilleri birleştirmek modaya uygun. eklektizm. Ve Provence tarzı iç çağdaş dekor vurgulamak için diğer yönlerin elemanları ile başarıyla seyreltilmiş olabilir. Yani, Provence rustik gibi çözümler ile mükemmel bir şekilde kombine edilir. şık şık ve ülke. Ödünç aldığınız dekor elementleri kullanabilirsiniz. loft tarzı. Her halükarda, böyle bir deneye karar verdiğinizde, her şeyi dikkatlice düşünmelisiniz, aksi takdirde tüm tasarımın kırılması riskini taşıyorsunuz.

İlgili aksesuarlar seçilen stili yeniden oluşturmaya yardımcı olacak

Aksesuarlar seçilen tarzı vurgulamak

Provence tarzındaki giriş salonu ilginç ve uygun bir çözümdür. Bununla birlikte, diğer odaların iç tarafındaki bitişik stillere uymayı zorunlu kılar. Aksi takdirde, siz ve misafirleriniz, birliğin birliği tarafından etkilenmeyecek ve stillerdeki farklılıklar gözlerinizi kesecek. Bu nedenle, koridorun iç tasarımını diğer odalarla aynı tarzda düşünün.

Provence tarzında salon: koridor için doğru mobilyaları nasıl seçeceğiniz ve Fransızların rahatlığının tüm sırları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 66 = 73