Cut-out bacaklarda klasik yarım daire konsol

Oymalı bacaklarda klasik yarı dairesel konsol

Koridordaki kompakt, fonksiyonel, hafif ve şık konsol, katı klasikleri ve gür her türlü kesinlikle uygundur Barok moderne minimalizm ve çok yönlü eklektik. Basit ama estetik bir görünüm için konsol masası Birçok fırsat gizlidir, bu nedenle tasarımcılar bu aksesuarı kullanmaya hazırdırlar, her zaman sadece koridorlara sınırlı değildir. Koridordaki modern konsol, iç mekanı dönüştürerek daha rafine, hafif ve etkileyici hale getiriyor. Ayrıca, her türlü küçük şeyler ve dekor eşyaları için uygun bir stand görevi görecek. Üreticiler tarafından sunulan çeşitlilik arasında, tasarlanan koridor tasarımına veya başka bir odaya tamamen uyan bir konsol masası seçmek kolaydır ve isterseniz, her zaman kendiniz hazırlayabilir veya profesyonellerden özel bir ürün sipariş edebilirsiniz. Fabrika kalitesi veya manuel çalışma herkes için kişisel bir tercihtir, ancak her durumda konsol, odanın büyüklüğüne ve gelecekteki stiline göre doğru bir şekilde seçilmelidir.

İçindekiler:

 • Biraz tarih
 • Çok yönlü konsol
 • Tasarım ve boyutlar
 • Konsol türleri
 • Konsol Avantajları
 • Koridorun iç kısmında konsol
 • Renk çözümü
Bir ayna top ile koridorda fonksiyonel dar tablo

Bir ayna top ile koridorda fonksiyonel dar tablo

Doğal malzemeden beyaz konsol

Doğal malzemeden beyaz konsol

Cheby chic tarzında koridorda ahşap kesme masası

Bir cheby-chic tarzında koridorda ahşap oyma masa

Siyah bir masa üstü ile terazi şeklinde konsolun altın altının güzel bir kombinasyonu

Konsolun yaldızlı bir altını siyah bir masa üstü ile terazi şeklinde güzel bir kombinasyonu

Ahşap kirişlerden yapılmış bir konsol şeklinde koridor için alışılmadık bir aksesuar

Ahşap kirişlerden yapılmış bir konsol şeklinde koridor için alışılmadık bir aksesuar

Biraz tarih

Bugün, herkes koridorda bir konsol satın alabilir, ancak bu iç mekan sadece saraylarda ve yüksek toplumlu salonlarda bulundu. Moda konsol masaları Barok dönemine girdi, yani lüks için aşırı istekleri ile bilinen Louis XIV saltanatı sırasında. Nadir bir ahşaptan yapılmış zarif ahşaptan yapılmış zarif konsollar iplik, yaldız ve resim, Versailles iç mekanlarından hızlıca tüm Fransız soylularının evlerine taşındı ve oradan da Avrupa'ya yayıldı. Bugün XVII-XVIII yüzyılların kabine yapımcılarının eserleri. büyük müzelerin gururu, kraliyet saray koleksiyonlarını süslemek, sanat ve antikalar için hayaller nesnesi olarak hizmet etmek.

Siyah beyaz salonda lüks vintage konsolu

Siyah beyaz salonda lüks vintage konsolu

Dünya endüstrileşme çağında, konsol tabloları, garip bir şekilde, yine de, icra sürümlerinde daha mütevazı olsalar da, hala popüler. Böyle bir kompakt aksesuar Lüks bir sembolü olmaktan çıkmış, ancak barok ile sınırlı olmayan herhangi bir iç mekan için geçerli olarak düşünüldüğü için çekiciliğini ve işlevselliğini kaybetmemiş.

Geniş koridorda art deco tarzında çekmeceli masa

Çekmeceli tablo Art Deco tarzı geniş bir koridorda

Çok yönlü konsol

Konsolunda koridor - Yıllar geçtikçe popülerliği kaybetmeyen, zaman ve moda şartlarına bağlı olarak sadece görünüşünü değiştiren bir klasik. Böyle bir mobilya parçası gerçekten evrensel kabul edilebilir. Tasarım açısından kullanımının sonsuz çeşitliliği vardır ve kompakt boyutlar, özellikle çekmeceler tarafından takdir edilen konsollar için çekmeceli ve çekmeceli hacimli sandıkları terk etmeyi sağlar. küçük daireler.

Kesilmiş ahşap ve camın zarif kombinasyonu

Oymalı ahşap ve camın zarif kombinasyonu

Koridorun konsolu çeşitli malzemelerden yapılabilir:

 • ahşap veya taklit (sunta, MDF, vb);
 • dövme veya cilalanmış metal;
 • yüksek kaliteli plastik;
 • doğal veya yapay taş;
 • cam.
Konsolun metal çerçevesi cam üst kısımla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Konsolun metal çerçevesi cam üst kısımla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Her türlü kombine ürün, örneğin, ahşap veya cam top dövme ayaklı.

Oryantal motiflerin koridorunda uzun bir masa

Oryantal motiflerin koridorunda uzun bir masa

Konsollar herhangi bir renkte boyanabilir, oyma şeklinde laktik bir tasarıma veya yemyeşil bir dekora sahip olabilir, resimlerinde, incrustations vb.

Konsolun olağandışı şekli, göz çekicidir

Konsolun olağandışı şekli, göz çekicidir

İpucu! harika popülerlik zevk konsol içinde koridor ayna, çerçeve hangi bir var benzer veya birleştirmek üzerinde stil kayıt.

Zarif bir tandem masası ve küçük bir koridor için aynalar

Zarif bir tandem masası ve küçük bir koridor için aynalar

Konsola, koridorun içine organik olarak sığacak şekilde, bir ayna ile desteklenebilir. resim, bir tabure veya bir çift sandalye, ve masa üstü seviyesinin üzerinde 1-2 lamba (masaüstü veya duvar). Böyle bir çerçeve odaya daha fazla konfor katacaktır.

Koridorun plaj tarzı, mobilya ve aksesuarların kum ve deniz tonlarını vurgular.

Koridorun plaj tarzının altı çizildi kum ve deniz tonları mobilya ve aksesuarlar

Tasarım ve boyutlar

Konsol, dört veya iki ayaklı olabilen dar ve uzatılmış bir raf tezgahıdır. İkinci durumda, masa tablasının arkası doğrudan duvara yapıştırılmıştır. Tek ayaklı ya da onlarsız konsol masa çeşitleri var. Her zamanki raftan, ikincisi duvara sabitleme sağlayan zarif sahne ile ayırt edilecektir.

Güzel kesikler ile Provence tarzında Konsolu

Konsolunda Provence stili güzel oyma sahne

Klasik konsol, aynı adı taşıyan mimari elemandan miras kalan yarı dairesel bir şekle sahiptir; bu, binanın çıkıntılı kısımlarına destek olarak hizmet eder.

Tek ayak üzerinde klasik yarım daire konsol

Tek ayak üzerinde klasik yarım daire konsol

Standart konsol tablosu her zaman genişlikte küçüktür ve uzunluk herhangi bir olabilir. Arka kısım duvara tutturulmuştur ve ön stabilite bir çift bacak tarafından sağlanır. Böyle bir tasarım dikkate değer ağırlığa dayanabilir; ayna veya konsol çeşitli nesneler için bir stand olarak kullanılır.

Doğal taş koridorunda dar tablo

Doğal taş koridorunda dar tablo

konseydizayn ile dağ için duvar değil farklı hareketlilikbu nedenle eğer sık sık meydana permutasyon daha iyi ödeme dikkat üzerinde merdivenler model.

Koridor için taşınabilir konsol modeli

Koridor için taşınabilir konsol modeli

Koridordaki konsolun yüksekliği genellikle 70 ila 110 cm arasında değişir, daha yüksek modeller ise pratik bir uygulama yerine dekoratif işlev görür. Ve düşük değişkenler (70-85 cm) takviye edilebilir banquettes, oturmak uygun oldu.

Küçük bir giriş holünde konsolun çok işlevli versiyonu

Küçük bir giriş holünde konsolun çok işlevli versiyonu

Konsol türleri

Koridorun konsolu iki tipe ayrılabilir:

 • Fonksiyonel - bu konsol ayrıca aksesuarın daha işlevsel olmasını sağlayan çekmeceler, raflar, yan dolaplar ile donatılabilir, küçük bir salon alanının akılcı kullanımını sağlar. Koridordaki fonksiyonel konsolun tasarımı, gereksiz dekoratif unsurlar olmadan genellikle basittir. Benzer bir mobilya parçası, koridor bir çekmeceli veya daha fazla bir kişi ile daha ağır olmak istemediğinde kullanılır. kilitli dolap. İşlevsel bir konsol rol yapabilir pansuman veya bir sehpa, sadece onu kullanmak mümkün kılan salon, ama aynı zamanda oturma odası veya yatak odası. Koridorda bir konsol gibi durmak pahalı değil ama çok iyi görünüyorlar.
Dolaplı koridorda pratik ve geniş konsol

Dolaplı koridorda pratik ve geniş konsol

 • Dekoratif - bu tip konsolu daha kompakt, basit bir tasarıma sahiptir ve boş bir alanı (duvar niş, bölme, dar duvar) doldurmanız gerekiyorsa sıklıkla kullanılır. Dekoratif konsolun tasarımı genellikle, masanın kendisi için bir iç dekor olacağı için tasarlanmıştır. Böyle bir konsol, bir şeyleri saklamak için kullanılmaz, ama üzerinde veya etrafında dekor nesneleri vardır.çiçekli vazolar, fotoğraf çerçeveleri, masa lambaları, şamdanlar - Kompozisyon sürekli olarak değiştirilebilir, dinamiğin koridorunun iç kısmına eklenir). Aynı tarzda dekore edilmiş dekoratif konsollu büyük aynayı veya güzel duvar saatini, zarif puf veya yüksek tabureyi tamamlayın. Dekoratif konsolun maliyeti büyük ölçüde malzemeye ve performansın kalitesine bağlı olacaktır. Genellikle bu tür ürünler, fiyatı yükselten siparişe yapılır, ancak konsol tablasının manuel çalışması ve tekliği buna değerdir.
Konsolun bulunduğu salonun şık ve aydınlık dekoru

Konsolun bulunduğu salonun şık ve aydınlık dekoru

konsey! C yardım konsol içinde salon yapabilirsin gizlemek pil veya çirkin çok duvarlar.

Konsolu koridorda kurarak bataryayı saklamak iyi bir fikirdir.

Konsolu koridorda kurarak bataryayı saklamak iyi bir fikirdir.

Konsol Avantajları

Koridor için konsolun belirgin avantajları şunlardır:

 • Kompakt boyutlar, masanın herhangi bir alana değerli sayaçların kaybı olmadan yerleştirilebilmesi sayesinde. Koridordaki dar bir konsol, odanın genişliğini etkilemeyecek ve daha işlevsel ve estetik hale getirecektir. Örneğin, “rahatsız edici” bölgelere yakın bir yere yerleştirilmeye ihtiyaç duyulabilir. merdiven, uzun duvar boyunca dar koridor, boş alanı güzel ve işlevsel bir hale dönüştürmek.
Cam konsol neredeyse görünmez ve dar bir koridorda yer kaplıyor

Cam konsol neredeyse görünmez ve dar bir koridorda çok az yer kaplıyor

 • Herhangi bir durum için doğru seçeneği seçmek kolay olduğu için şık ve çok yönlü bir tasarım. Tablolar farklı malzemelerden yapılmış olabilir, basit veya özel bir bitişe sahip, tasarıma, şekle göre farklılık gösterebilir.
Ahşap farklı türde dekoratif dar tablo

Ahşap farklı türde dekoratif dar tablo

 • Kullanım kolaylığı - koridordaki konsol, odaya işlevsellik kazandırır ve gerekli şeyleri ekstra alan kullanmadan yerleştirmeye yardımcı olur. Bazı modellerde çekmeceler, raflar bulunur. Konsol masasının üzerinde, örneğin bir ayna gibi işlevsel bir nesneyi asabilirsiniz. küçük askı, raf, idareci ve böylece konsolun altında banket veya puf, Dairenin ana bölümüne gitmek için serbestçe müdahale etmemek.
Konsol için iyi seçilmiş bir yer yerden tasarruf edecek

Konsol için iyi seçilmiş bir yer yerden tasarruf edecek

 • Konsol tabloları alanı yeteri kadar sınırlandırmaya yardımcı olur stüdyo daireler, Aslında burada ayrı bir koridor yoktur. Giriş alanı bir konsol tarafından belirlenebilir, kapıya veya kanepenin arkasına bitişik duvara yerleştirilebilir.
Koridorda bir masa ve bir puf ile güzel bir köşe

Koridorda bir masa ve bir puf ile güzel bir köşe

 • Konsolu kullanarak, koridorun iç kısmını bütünleştirebilir, daha uyumlu, estetik ekleyebilirsin.
Camdaki konsol neredeyse zemindeki ayna ile birleştirildi

Camdaki konsol neredeyse zemindeki ayna ile birleştirildi

konsey! Çekinmeyin birleştirmek çeşitli malzemeler, örneğin, hatta basit konsol tablo itibaren boyalı odun olacak etkin biçimde bakmak içinde birleşimi ile ayna içinde oyulmuş çerçeve, bir tabure ile parlak döşeme ve bağbozumu tablo lamba.

Bir antika metal detay + ahşap, odada eşsiz bir atmosfer yaratır

Bir antika metal detay + ahşap, odada eşsiz bir atmosfer yaratır

Koridorun iç kısmında konsol

Koridor sıradan bir öncülden şık bir devamlılığa, daha doğrusu, bir dairenin başlangıcına çevrilebilir, sağ konsolu seçmek yeterlidir.

Bir konsolu seçmek, salonun genel stiline dayanmaktadır:

 • Klasik iç ahşaptan yapılmış konsolu, zarif bacaklar, cilalı veya oymalı tezgah ile tamamlayacaktır. Renk gamı, nötr, modern doğal ahşap tonlarının yanı sıra klasik siyah beyaz gamadır. Uygun yaldız, patina, metal kaplamadır. Optimal şekiller, sıkı geometri ve sabit dekor ile dikdörtgen ve yarım daire şeklindedir. Konsolun üstünde kesinlikle bir aynada klasik bir çerçeveye ya da resim, bu konulara odaklanmak.
Koyu renkli ahşap konsol, klasik tarzın iç kısmında harika görünüyor

Koyu renkli ahşap konsol, klasik tarzın iç kısmında harika görünüyor

 • Gibi modern stiller için minimalizm, yüksek teknoloji ürünü veya İskandinav, Düz bir üst ve lezzetlerden yoksun bir laconik tasarıma sahip basit bir geometrik formun bir konsolunu seçmek gerekir. Bu gibi konsollu masalar ek fonksiyonel bölmelerle donatılabilir. Renk düzeni kısıtlanmış, basit renkler, düz renk. Malzemeler - açık ahşap, krom, cam, plastik.
Modern koridordaki konsolun net net hatları

Modern koridordaki konsolun net net hatları

 • Giriş salonu, dekore edilmiş Art Nouveau, Düzgün şekillerle doygun bir renk konsolunu tamamlar. masa pürüzsüz bacaklar ile yarı dairesel olabilir ve oyma veya kavisli dikdörtgen olabilir. kutularında benzeri dekoratif parçalar, süspansiyonlar ve çeşitli metallerin mevcut güzel parçaları olabilir. Biri bu konsol yüksek ayna muhteşem kareyi tamamlamalıdır. Malzemeden ahşap, cam ve dövme dikkat etmek daha iyidir. Renkler - siyah ve beyaz tonları, parlak renklerin parlak yüzeyleri (kırmızı, küpe çiçeği, menekşe, kahverengi).
Modern modern tarzdaki modern tarz, koridordaki mobilyaların şeklini vurgulayacaktır.

Koridorda mobilya formları modern modern tarzı vurgulamak

 • Vintage için, retro ve Provence Konsol, tekstil ekleri ile seçilebilir goblen, Bir jakar örtüsü veya kenarları etrafında fırfırlar. Renk skalası parlak, nötr. Dekorasyonda ahşap, dövme, uygun yaldız veya patinasyon, boyama kullanılabilir.
Vintage tarzı doğal beyaz taştan lüks konsol

Vintage tarzı doğal beyaz taştan lüks konsol

 • neoklasik, şık şık ve eklektizm Koridorda klasik bir konstrüksiyonun bir konsolu ile desteklenebilir, ancak orijinal bir kaplama ile, örneğin, yapay olarak yaşlandırılmış modeller veya standart dışı, parlak renklerde boyanmış olabilir. Olağanüstü aksesuarlar (kristaller, vitraylar, dekoratif kordonlar) ve zarif formdaki bacaklar uygun olacaktır. Bu tür konsollar heykelcikler, dekoratif lambalar veya şamdanlar, çiçek aranjmanları, güzel kutular ile desteklenmelidir.
Güzel oyulmuş ayna jant ve eski dar bir masa ile cheby chic tarzında koridor

Güzel oyulmuş ayna jant ve eski dar bir masa ile bir shebbie-chic tarzı koridorda

İpucu! konsol kutu olmak vakıf için simetrik iç saloneğer üzerinde taraf itibaren koymak aynı nesneleri (vazolar, zemin lambaları, sandalye, heykel).

Geniş bir koridorda orta yükseklikte ahşap konsol

Geniş bir koridorda orta yükseklikte ahşap konsol

Koridordaki konsol. Renk çözümünü seçme

Koridorun konsolunun rengi, durumun geri kalanıyla uyumlu olmalıdır. Karanlık seçenekleri seçmeyin, odanın boyutu küçükse, açık renkler, parlak veya cam yüzeylerde kalmak daha iyidir.

Klasik beyaz renk her tarzda uyumlu görünecek

Klasik beyaz renk her tarzda uyumlu görünecek

İç koridor tazelemek için, nedeniyle mütevazı boyutuna bitirmek nötr tonları ile birlikte aynı anda hakim değil, kendim odaklanmak faydalı olacaktır konsol parlak renk satın alabilirsiniz.

Koridorun hemen hemen tüm duvarında bulunan kilitli dolaplarla etkileyici parlak konsol

Koridorun hemen hemen tüm duvarında bulunan kilitli dolaplarla etkileyici parlak konsol

Evrensel seçeneklerden biri beyaz konsoldur, genel renk şemasına bakılmaksızın koridorda yerleştirilebilir. Beyaz konsol çok karanlık iç mekanı canlandıracak, daha kolay hale getirecek. Koridorun parlak tasarımı, böyle bir konsol masası, daha uyumlu hale getirecektir. Pastel aralığındaki dekorasyon da, organik bir aksesuarla desteklenecek, bu da kendinizi yavaşça vurgulayacaktır, bu da kompozisyonun merkezi olarak hizmet edecektir. Beyaz konsol iyi görünüyor neoklasik iç, bağbozumu, Provence, minimalizm, modernlik.

Hafif mobilyalar ile mükemmel bir şekilde kombine edilen renkli aksesuarlar

Hafif mobilyalar ile mükemmel bir şekilde kombine edilen renkli aksesuarlar

Ahşap konsolları veya kaplamalı yaldız, Her türlü doğal renk tonları veya renkli, parlak boyalı olabilirler. Ahşap konsol için renk çözümü seçmek koridorun tarzına dayanır. Doğal tonlar geleneksel iç mekanlar, etnik veya eko-stil için uygundur. İskandinav (sadece hafif tonlar), dağ evi.

Aynı hafif ahşaptan yapılmış bir konsol ile güzel bir kesme aynası

Aynı hafif ahşap bir konsol ile güzel oyma ayna

Çok etkileyici bir konsol siyah görünüyor, mat veya parlak (cilalı veya lake) olabilir, "perişan" bir etkiye sahip. Bu durumda, siyah renk parlak vurgu olarak görüntülenir, böylece ışık duvarları dengelemek için gerekli olan, 1-2 doygun renkler (limon, küpe, mavi, kırmızı). Siyah konsol koridordaki koridoru tamamlayacak loft tarzı, modernizm, minimalizm.

Geleneksel tarzda bir salon için siyah parlak tablo

Geleneksel tarzda bir salon için siyah parlak tablo

Konsolun tekliği salon Bu mobilya çok cüretkar tasarım fikirlerini gerçekleştirmek mümkün kılan, çünkü, tahmin etmek zordur. Başarıyla oda tarzı yenecek, bu fazla yer almaz çünkü kesinlikle, eviniz için bir aksesuar satın olmalı, ama önemli ölçüde bir koridor işlevselliğini artıracak ve dinamikleri, arıtma ekler. Ve tüm çeşitliliğin arasında ve uygun bir model bulamadıysa, konsol masası bağımsız olarak yapılabilir ve zevkinize göre dekore edilebilir.

Salondaki konsol: küçük çekmeceli ahşaptan yapılmış düşük fonksiyonel masa

Küçük çekmeceli düşük fonksiyonel ahşap masa

Salondaki konsol: Art Nouveau’da 80+ model, Empire stili, Shebi-chic ve minimalism

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 13 = 17