Günümüz piyasası, bir zemin halısı seçerken alıcıyı farklı dokulu, stilistik ve finansal tercihlerle karşılayabilmektedir.

Günümüz piyasası, bir halıyı seçerken alıcıyı herhangi bir stilistik ve finansal tercihlerle tatmin edebilir.

Atalarımız bir zamanlar hayvan derileri ile mağaralar kazdık. Dokuma gelişiyle, zeminler halılar ve ev döşemeleri için döşemeler ile dekore edilmiştir. Içinde modern iç Daha sık ve daha sık bir halı, pratik ve şık bir kapak, ev sıcaklığı ve konfor getiriyor bulabilirsiniz. Üreticiler bize ne sunuyor ve bir seçim konusunda nasıl karar verecek?

İçindekiler:

  • Halı çeşitleri
  • Bir ev için hangi kapsama alanı seçilir: uzman tavsiyesi
  • Artıları ve Eksileri
  • bakım
İç mekanın seçilen kaplama ile zemin üzerinde dönüşümü

İç mekanın seçilen kaplama ile zemin üzerinde dönüşümü

Halı çeşitleri

Halı örtüsü bir sonraki akrabaya atfedilebilir halı, Ancak ev için modern halı kaplamada iki önemli fark vardır: Monolitik, bitmiş bir tasarıma sahip değildir ve rulo halinde satılmaktadır. Bu, belirlenmiş bir kısıtlamaya sahip olmadığımız anlamına gelir, herhangi bir boyut satın alabilir ve zeminin herhangi bir yapılandırması için kapağı takabiliriz.

Üreticiler, malzemenin bileşimine, küme uzunluğuna ve türüne, üretim yöntemine göre sınıflandırırlar. Tüketici için hangi tür halıların üretildiğini bilmek önemlidir. Onları düşünün.

türleri karakteristikleri
Halı dokuma  en pahalı ve kalıcı tür. Halı ile aynı teknoloji ile yapılır, iplik ve bağlama düğümleri birbirinin içine girer. Temel bir örgü kumaştır. Genellikle oturma odası tasarımı için kullanılır.
Halı tafting Ucuz ve daha az hasara dayanıklı. Taban halkalarının ön tarafında aynı uzunlukta, içten lateks ile sabitlenmişlerdir.
Floklu halı banyolar için tasarlandı. Kazık ürünleri elektrostatik alan yardımıyla PVC'ye uygulanır ve sabitlenir. Floklu halı sert ve çok dayanıklıdır.
İğne Delici Halılar İnsanların yoğun hareket ettiği oteller, hastaneler, devlet kurumları için idealdir. Kaplamanın bir kazığı yoktur, bir lastik kaplamasına tutturulur ve sesi iyi söndürür.

İpucu! halı altlıkları zihinsel not kalitesi ve özelliklerini al, yüzden ne tür seçmek için hangi oda belirlemek için daha kolay olacaktır.

Zıt renkler güzel bir kombinasyonu

Zıt renklerin etkili kombinasyonu

Bir ev için hangi kapsama alanı seçilir: uzman tavsiyesi

Stanislav Okhlopkov, zemin kaplamaları alanında uzman, yönünün başı"FineFloor"

Stanislav Okhlopkov, yer döşemeleri konusunda uzman, proje yöneticisi, FineFloor

Evdeki her oda için kapsama alanını seçebilirsiniz. Bu durumda, ev için halı doğal ve sentetik olabileceği gerçeğini dikkate almalıdır. Açıkçası, için modern yatak odası ve çocukların tercih ettiği doğal malzemeler ve oturma odası hem doğallık hem de dış güzelliği gerektirir. Iç tarzı hakkında unutma.

  • Yün zarif ve dayanıklı halılar, hem oturma odasını hem de yatak odasını süsleyecektir. Çevre dostu doğal malzeme farklı kendi kendini temizleme işlevi, Bu da uzun süre güzel bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Böyle bir kaplama da açısından güvenlidir. ateşe dayanıklılık. Yün açık alevlerle yanmaz, hızla söner. Ayrıca, zararlı kimyasal gazları iç kimyasallardan emebiliyor.

  • Başka bir doğal görünüm sisal halı döşeme. Halının lifleri agavın yapraklarından elde edilir. Maddi olağanüstü güç veriyorlar, ama sudan korkuyorlar. Bu halı kuru odalarda kullanım için önerilir.

Notuna! Sisal iyi temizlenmiş, istatistiksel elektrik depolamıyor ve doğal güzelliğini koruyor.

Yer karolarının bir halı ile taklit edilmesi

Yer karolarının bir halı ile taklit edilmesi

Sıcak bir ev ile süsleyin halıya yardımcı olacak

Evin halıya yardımı yapması ve dekore edilmesi

İpucu! Kaplama paletinin renklerin zenginliğinden farklı olmadığını lütfen unutmayın, genellikle tüm olası tonlardır. gri ve bej. Onları içinizin renk şemasıyla ilişkilendirin.

Kreş halısı Bir tekstil esasına dayanmak daha iyidir. Çocuğa zarar vermez, dokunulabilir ve yıkamaya dayanabilir.

Dayanır dayanır

Bir halı seçerken, taban malzemesine dikkat edin. Ürünün mukavemetine ve hizmet ömrüne bağlı. Baz üreticileri için birkaç malzeme kullanın: jüt, doğal ve sentetik, keçe, kauçuk ve tekstil.

türleri karakteristikleri
Doğal Jüt çevre dostu, ancak lifleri hızla silinir, nemden (ıslak olduğunda küçülür) korkar ve çürümektedir.
Sentetik jüt Polipropilen, su geçirmez, "oturmak" değil, ama lifler laminat üzerinde çizikler vermek çok sert.
Kauçuk taban Yoğun trafiğe sahip ortak alanlarda kaplamalar için tasarlanmıştır. İlkbahar ve yumuşak, sıkı bir şekilde darbe tutar ve artan aşınma direnci ile karakterizedir. Bu yüzden kauçuk tabandaki halı geniş bir banyoda kullanılabilir.
keçe Esas olarak, propilenden elde edilen yapay bir keçe alınır. Isıyı iyi tutar, ancak nemden arındırır.
Bir zemin kaplamasının nötr tonları, bir dekorun diğer unsurlarını tahsis etmeyi sağlar

Bir zemin kaplamasının nötr tonları, bir dekorun diğer unsurlarını tahsis etmeyi sağlar

Halı ile imar

Halı ile imar

Artıları ve Eksileri

İncelemeyi özetlediğimizde, halının ana avantajlarını ve dezavantajlarını ana hatlarıyla belirteceğiz:

avantajları
döşeme kolaylığı
yüksek ses emme özellikleri
ısı koruma
boyutta kısıtlama yoktur
kirliliğe karşı direnç
eksiklikler
nemden korkmak (bazı türlerde)
doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında renk kaybı

Halıda negatif olanlardan daha olumlu nitelikler olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle, üreticilerin bize halılar ve halılar için tam teşekküllü bir yüksek kaliteli ürün verdiğini söyleyebiliriz.

Önemli! Bir halının en önemli avantajı çarpıcı demokrasisidir, her tarzda organiktir. ülke ve Provence, etnik ve bohho, yüksek teknoloji ürünü, modern ve klasik - Modern halılar en rafine ve sıra dışı iç mekanlara kolayca sığar.

Halı, halı üstüne koydu - dikkat hak eden bir tasarım çözümü

Halının üstüne serilen halı, dikkat çeken bir tasarım çözümüdür.

bakım

Halıya iyi bakmanız için elektrikli süpürge, kuru toz ve leke çıkarıcıya ihtiyacınız olacaktır. Tüm bu halılar için tüm bunları kullanmanızı önermiyoruz.

Önemli! Jüt tabanı kaplıysa, ıslak temizlik atılmalıdır. Kuru toz ve geleneksel kullanmak daha iyidir elektrikli süpürge.

Halıya uygun bakım, dokusunu uzun süre korur.

Halıya uygun bakım, dokusunu uzun süre korur.

Doğal elyaftan üretilen ürünler çoğu zaman bir elektrikli süpürge ile temizlenemez. Bunu ayda bir kez yapın, kalan zamanlarda kuru temizleme kullanın. olup denize su ile sentetik halı ıslak temizlik ve sonra alt-tabaka soyulabilir ve kaplama bozulmaz. Lekeleri önlemek zordur, bu nedenle özel leke çıkarıcılar ile doldurun.

İpucu! Halıda dökülen kahve veya şarap var mı? Hemen vill'i bir bezle silin, ürünü uygulayın ve ardından kirliliği bir elektrikli süpürgeyle temizleyin.

Halılar için bir temizlik köpüğü de kullanabilirsiniz. Köpüğü kaplamaya sürün, ıslanıp kurutması için bekleyin ve ardından elektrikli süpürgeyle temizleyin.

İpucu! Halıyı el ile temizlemeye karar verirseniz, yumuşak villili bir fırça seçin. Bu, kaplama halkalarının şekillendirilmesinden ve deformasyonundan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Geniş bir yatak odasında dekoratif zemin kaplama

Geniş bir yatak odasında dekoratif zemin kaplama

Renkli kareler kombinasyonu parlak, canlı bir iç mekan oluşturur

Renkli kareler kombinasyonu parlak, canlı bir iç mekan oluşturur

Halı kaplama: mükemmel ev kapsamını seçmek için modern seçeneklere ve ipuçlarına genel bakış

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + = 5