Szafa jest idealnym miejscem do przechowywania nie tylko ubrań, ale także artykułów gospodarstwa domowego

Szafa jest idealnym miejscem do przechowywania zarówno ubrań, jak i artykułów gospodarstwa domowego

Takie są obecne realia: bez względu na to, ile metrów kwadratowych mieszkanie, Nie ma oddzielnego pomieszczenia dla sprzętu domowego. I nawet jeśli pozostanie kilka wolnych pól, zawsze będzie bardziej oryginalne rozwiązanie dla ich działania, niż przechowywanie urządzeń gospodarstwa domowego. Od czasów ZSRR gospodynie przyzwyczajone są do przechowywania żelaza na parapecie, urządzenie suszące - za szafką, proszki do prania - za toaletą i deski do prasowania - pod kanapą.

Najbardziej absurdalny los obserwuje się tutaj w odkurzaczu. Najczęściej wychodzi za drzwi, jeśli pozwala na to miejsce lub migruje balkon, ciągle przypominając o sobie i psując nastrój właścicieli. Nawet jeśli właściciele nabywają nowa szafa, nie fakt, że istnieje miejsce dla takiego agregatu. W rzeczywistości nie jest to wina producentów mebli, a nie producentów sprzętu AGD, ale wyłącznie właścicieli. Przecież kupując towary do domu, musisz dokładnie wiedzieć wszystko o miejscu, w którym będą przechowywane. Ale nie wszystko jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli umiejętnie podchodzisz do tego problemu, możesz łatwo umieścić wszystkie zagadki w jednym i podjąć konkretną decyzję.

Spis treści:

 

Miejscem do zbioru sprzętu może być niewielki oddział

Miejscem do zbioru sprzętu może być niewielki oddział

Szafka - najlepsze rozwiązanie

Jeśli nadal nie zdecydowałeś, gdzie dokładnie zostaną umieszczone twoje zapasy do prac domowych, najlepszym rozwiązaniem dla "parkowania" wszystkich materiałów i narzędzi będzie specjalnie wyposażona szafa. Ma kilka zalet.

Korzyści
Zwartość. Szafa może stać się naprawdę kompaktowa, a jeśli już ją wybierzesz, ostateczne rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić wolną przestrzeń
Wygoda. Nie musisz biegać po mieszkaniu na progu sprzątania i szukać odpowiednich urządzeń, ponieważ wszystkie będą przechowywane w jednym miejscu
Wszechstronność. Możesz umieścić w takim meblu nie tylko deskę do prasowania i odkurzacz, ale także mopy, łopaty, topory, chemię gospodarczą
Dostępność. Dobrą szafkę można kupić po korzystnych cenach, jeśli wiesz, jak wybrać ją poprawnie. Te aspekty zostaną szczegółowo omówione w dalszej części tego artykułu
Higiena. Kiedy wszystko jest na swoim miejscu, dom staje się czysty i przytulny. Dlatego nie jest zaskakujące, że po znalezieniu "domu" dla każdego domowego przedmiotu, będziesz mógł przestrzegać standardów higieny
Bezpieczeństwo. Szczególnie ta zasada ma znaczenie w przypadku, gdy w domu są dzieci. Mogą powodować traumatyczne sytuacje poprzez przypadkowe znalezienie odkurzacza lub deski do prasowania

To nie wszystkie zalety specjalnych szaf, w rzeczywistości ich lista jest znacznie większa.

Pomysły na wykorzystanie

Jak to wszystko wygląda pięknie w kinie, gdy rodzina ma własną pralnie domową. Jeśli nadal uważasz, że dla ciebie to nie jest kwestia konieczności, ale luksusowy, jesteś w błędzie, ponieważ wielu współczesnych wymyślił sprytny sposób magazynowania zapasów, pozwalając jednocześnie oszczędność miejsca.

 1. Wbudowane nisze do przechowywania mebli. Jest to najbardziej praktyczny sposób, odpowiedni na małą skalę lub prosty apartamenty jednopokojowe. Po prostu zbuduj specjalną niszę w ścianie i umieść wszystko, co uznasz za stosowne. Ta opcja - tania i praktyczna, dodatkowo zamienisz czyszczenie z nieprzyjemnej rutyny na dość estetyczny proces.
 2. Część jednego dużego kredensu, przeznaczonego do przechowywania przyborów kuchennych. Jeśli masz dużą szafę, a jeden lub dwa działy to jest jeszcze pusty, jest to poważny powód, aby zastanowić się, jak je zdefiniować w swojej technice i innych wzorów. Ważne jest, aby w dziale było wystarczająco dużo miejsca. A jeśli zamierzasz tylko kupić szafa, warto zapewnić obecność w nim dodatkowych przedziałów, a sam problem zostanie rozwiązany.

  Wąska przestrzeń pionowa - optymalna do przechowywania odkurzacza

  Wąska przestrzeń pionowa - optymalna do przechowywania odkurzacza

 3. Oddzielna szafka do przechowywania przyborów kuchennych. Może to być albo specjalny atrybut mebli, albo domowa prosta komoda. W rzeczy samej, może zamienić stary kredens w nowy element funkcjonalny, dekorując go różnymi dekoracjami. Możesz zapewnić zwykłą specjalną szafkę dla odkurzacz, żelazo i deskę do prasowania, lub możesz wymyślić uniwersalny przedmiot z wieloma półkami i przegrodami.

  Mała szafa biznesowa na zawsze rozwiąże problem przechowywania rzeczy w domu

  Mała szafa biznesowa na zawsze rozwiąże problem przechowywania rzeczy w domu

Absolutnie każda duża rodzina potrzebuje takich prostych rzeczy jak suszarka do ubrań, deska do prasowania, żelazko, odkurzacz, zmywarka i pralka. A jeśli niektóre obiekty nie mogą być ukryte przed ogólnym przeglądem lub nie są konieczne, to niektóre z nich powinny być pokazane przynajmniej nieestetycznie. Dlatego istnieje potrzeba stworzenia miejsca na ich przechowywanie.

Co jeszcze można przechowywać w takiej szafce

Jeśli kupisz lub zbudujesz oryginalny schowek na przybory do domu (jak to nazywamy - szafkę do czyszczenia), możesz przechowywać w nim inne funkcjonalne artykuły gospodarstwa domowego:

 1.  łopaty i grabie (jeśli je masz);
 2.  schody i drabiny jeśli jest;
 3.  elektronarzędzia;
 4.  narzędzia ogrodowe (helikoptery, łopaty, koparki do patyków);
 5.  chemia gospodarcza;
 6.  suszarka do ubrań;
 7.  elektrotechnika dla domu.

Jeśli masz taki uniwersalny kredens w domu, każde sprzątanie będzie świętem!

Rodzaje szafek

Abyś nie musiał wciskać płyty pod łóżko za każdym razem po czyszczeniu, a odkurzacz powinien być balkon, Warto raz jeszcze pomyśleć o zakupie specjalnej szafki. Na szczęście współczesna różnorodność takich wzorów sugeruje wybór odpowiedniego asortymentu z szerokiej gamy produktów.

Według budowy

Zgodnie z tym kryterium produkty te można podzielić na następujące odmiany:

 • wbudowane produkty koszt, oszczędność miejsca, ale jest niuans: będą one odpowiednie tylko dla tych, którzy mają przestrzeń do zbudowania takiego świetna nisza;
Organizery na zawiasach pomagają rozszerzyć funkcjonalność spiżarni

Organizery na zawiasach pomagają rozszerzyć funkcjonalność spiżarni

 • wolnostojące szafki specjalne pojawiły się na rynku nie tak dawno temu, są jednak oferowane w szerokim asortymencie i przyczyniają się do oszczędzania wolnej przestrzeni;
Detergenty, ręczniki, dysze dla technologii - wszystko to może być przechowywane zwięźle

Detergenty, ręczniki, dysze dla technologii - wszystko to może być przechowywane zwięźle

 • szafka na sprzęt AGD w ramach dużej szafy. W przypadku jej braku możesz się umówić.
Metalowe półki na zawiasach wygodnie rozkładają rzeczy wewnątrz szafki

Metalowe półki na zawiasach wygodnie rozkładają rzeczy wewnątrz szafki

Fakt! Właściwe podejście do wyboru projektu pozwoli uzyskać dużo wolnej przestrzeni ze względu na możliwość ukrycia urządzeń gospodarstwa domowego i innych urządzeń.

Według materiału

W zależności od materiału, produkty te są klasyfikowane w ten sam sposób, co zwykłe szafki. Mogą być wykonane z drewna, fornir, Płyta wiórowa, plastik.

Do notatki! Najpopularniejsze produkty to drewno o atrakcyjnym wyglądzie, jak również o praktyczności i trwałości.

Zbadaliśmy więc cechy szafek przeznaczonych do przechowywania niektórych artykułów gospodarstwa domowego. Właściwe podejście do ich wyboru i użytkowania pozwoli ci uzyskać racjonalnie zorganizowaną przestrzeń i cieszyć się dużą ilością wolnego miejsca.

Kompaktowy schowek: wybierz funkcjonalną szafkę na odkurzacz i deskę do prasowania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − = 57