Domáce záhradné altánok starých zasklených vnútorných dverí

Domáce záhradné altánok starých zasklených vnútorných dverí

Mnoho ľudí sa zaujíma o túto otázku, ako stavať altánok z improvizovaných materiálov s vlastnými rukami. Nebudeme vám to nielen povedať, ale poskytneme aj príklady vo forme fotografie. akýkoľvek krajina pozemku je ťažké si predstaviť bez pôvodného altánu, v závislosti od cieľa, môžu mať rôzne veľkosti a vzory. Stojí za zmienku, že jednoduché altány, vyrobené vlastnými rukami, sa pozerajú na miesto niekedy lepšie a zreteľnejšie ako hotové riešenia.

obsah:

 • Funkčnosť, veľkosť a tvar
 • Pavilóny pre vily z kovu
 • Stavebné altány zo stromu
 • Výstavba altánov z tehál
 • Pavilóny z polykarbonátu
 • Neštandardné riešenie
 • Príprava územia
 • Nadácia pod altánkom
 • Montáž rámu
 • Strešná krytina a steny
Kovový rám z pergoly s prútenými stenami

Kovový rám z pergoly s prútenými stenami

Kované malé altánok pre relaxáciu v záhrade

Kované malé altánok pre relaxáciu v záhrade

Kút palet a svetlý tyl

Kút palet a svetlý tyl

Zaujímavý mini altánok s okrúhlym vchodom

Zaujímavá mini-izba s okrúhlym vchodom

Malé drevené rozšírenie na plot v rohu nádvoria

Malé drevené rozšírenie na plot v rohu nádvoria

Funkčnosť, veľkosť a tvar

Ak ste sa ešte nestal majiteľom takejto pôvodnej budovy a chceli by ste vytvoriť pre vašu lokalitu vrchol, naša rada bude určite prínosná. Nie je tak ťažké urobiť altán z improvizovaného materiálu, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad. Pred začatím výstavby je potrebné určiť účel použitia. Najčastejšie sa používajú ako miesta na odpočinok. V závislosti od veľkosti firmy, ktorú chcete zostaviť v tomto altánku, závisí veľkosť.

Viac dimenzionálnych konštrukcií sa často používajú ako vonkajšia letná kuchyňa. V tomto prípade Altánok môže byť vybavený špeciálnou rúrou, stôl na obed a varenie a miesto na uloženie riadu. Menšie môžu byť vybavené grilovanie, stôl a miesto na odpočinok veľkej spoločnosti. Pomerne malé budovy je možné navrhnúť pre malú spoločnosť, nenainštalujú žiadne iné vybavenie okrem stola a sedadiel. Tiež môže byť poľa vypočítaná ako miesto odpočinku pre pár alebo dokonca pre jednu osobu. V tomto prípade väčšinou nie sú vybavené sedadiel, ale so špeciálnymi lehátka alebo hojdacia sieť.

Trojuholníkový záhradný altánok v blízkosti kvetinového záhonu

Trojuholníkový záhradný altánok v blízkosti kvetinového záhonu

Vytvorenie projektu výstavby záhradného altánu je potrebné určiť jeho formu. Samozrejme, má viac estetický význam ako funkčný. Existujú tri hlavné typy foriem trávnikov:

 • Polygonálne. Klasická verzia polygonálnych tŕňov je šesťuholník alebo osemhran.
Panoramatický záhradný altánok, v ktorom je príjemné tráviť čas v teplej aj studenej sezóne

Panoramatický záhradný altánok, v ktorom je príjemné tráviť čas v teplej aj studenej sezóne

 • Obdĺžnikový. Tento typ altánu je najjednoduchšie stavať vlastnými rukami.
Polovičný kryt, predĺžený altánok s pieskoviskom pre batoľatá

Polovičné kryté, pretiahnuté altánok s pieskoviskom pre batoľatá

 • Round. Pri ich pokovovaní je nutné použiť dobre zakrivený materiál, alebo musí byť otvorený.
Kruhový hrebeň vyrobený z kovových tyčí a ľahkého polykarbonátu

Kruhový hrebeň vyrobený z kovových tyčí a ľahkého polykarbonátu

Po rozhodovaní o veľkosti stojí za výber materiál, z ktorého sa bude vyrábať altánok. Pre jej výstavbu môžete použiť akékoľvek improvizované prostriedky, napríklad materiály, ktoré zostali po konštrukcii iných objektov, alebo vybrať nejaké neštandardné riešenie. Ak ste v rozpore s určením materiálu a dizajnu, môžete vidieť možnosti prezentácie foto pavilónov z improvizovaných materiálov.

Záhradné altánok v podobe chaty

Záhradné altánok v podobe chaty

Pavilóny pre vily z kovu

Kov je veľmi vhodný materiál na vytvorenie jednoduchého altánu s vlastnými rukami. Pri stavbe hlavnej konštrukcie môžete použiť okrúhle alebo štvorcové rúry, kovové rohy alebo kovové profily. Takýto rám je možné orezávať kusmi vlnitej lepenky, drôteného pletiva, valcovaného drôtu, z ktorého je možné napodobniť kovaný plot. Samozrejme, že pri práci s kovom, a najmä pri použití variantu s drôtenou tyčou, je potrebné mať zváranie a byť schopný ho použiť. Profilované fólie môžu byť pripojené k špeciálnym kovovým skrutkám a sieťka môže byť jednoducho navinutá drôtom.

Záhradná oblasť pre relaxáciu, postavená z rabínska

Záhradné posedenie na rekreáciu, postavené z rabínska

Rada: Ak chcete predĺžiť životnosť vašej budovy, je žiaduce natrieť ju špeciálnou farbou na kov.

Kombinácia dreva a kovu v konštrukcii malého altánu

Kombinácia dreva a kovu v konštrukcii malého altánu

budova altány zo stromu

Strom je prístupnejším materiálom na vytvorenie jednoduchého altánu s vlastnými rukami. Ak chcete vytvoriť rámec, musíte samozrejme použiť logy alebo pruhy. Pri pokovovaní môžete použiť preglejku, šindle alebo dosky. Sú šité blízko alebo mriežky v závislosti od vašich estetických preferencií. Nástroje pre montáž altány zo stromu určite tam sú všetci majitelia. Ide o iný typ píly, kladivá, pri použití skrutiek na drevo - skrutkovača alebo skrutkovača.

Priestranný altánok vo dvore s grilom

Priestranný altánok vo dvore s grilom

Jednou z možností pre drevený altánok môže byť budova konštrukcie z drevených paliet. Samozrejme, že pre jeho vytvorenie je žiaduce revidovať možnosti fotorámikov vlastnými rukami z materiálov, ktoré sú tu a vybrať najvhodnejší. Zvláštnosťou paliet je to, že predstavujú už hotové drevené bloky, ktoré je potrebné jednoducho inštalovať a upevniť.

Palety vyzerajú pohodlnejšie v kombinácii s mäkkými dekoratívnymi vankúšmi

Palety vyzerajú pohodlnejšie v kombinácii s mäkkými dekoratívnymi vankúšmi

Nemenej zaujímavá možnosť na vytvorenie záhradného altánku sa môže stať ohradníkom. Táto možnosť, ak je správne vyrobená, má zvyčajne jedinečný estetický vzhľad. Ale je to dosť namáhavý proces. Je potrebné vytvoriť rám, vložiť do neho nielen tyče, na ktorých bude stáť strecha, ale aj kolíky, ktoré sa stanú základom pre tkanie. Ďalej je potrebné splietnuť ho prútom z tyče alebo iného elastického materiálu. Existujú rôzne spôsoby tkania a vytváranie vzorov. Existuje široký priestor pre lietanie fantázie. Aj vďaka tomu, že materiál je celkom ohýbateľný, je možné dať dizajnu akýkoľvek tvar.

Otvorený tkaný stromček z tenkých ramien

Otvorený tkaný stromček z tenkých ramien

Rada: aby drevené altánky vydrží dlhšie, musia byť natreté špeciálnym náterom na drevo alebo lakované na vonkajšiu prácu.

Priestranný altán z dreva, uzavretý z oboch strán

Priestranný altán z dreva, uzavretý z oboch strán

Výstavba altánov z tehál

tehla Trezory sú dosť silné a odolné. Sú veľmi útulné a pohodlné. Je to oveľa jednoduchšie vybaviť ich ohrievačom alebo dokonca aj rúrou, ak je to potrebné. Takéto pavilóny často pripomínajú záhradné miništany. Ak chcete vytvoriť tento druh konštrukcie, musíte mať zručnosti kladenia tehál. Okrem základného materiálu je tiež potrebné vyrábať suroviny na výrobu cementovej malty, konkrétne piesku a cementu.

Tehlové murivo pri stavbe záhradného altánu

Tehlové murivo pri stavbe záhradného altánu

Pavilóny z polykarbonátu

Polykarbonát sa stále viac nachádza ako materiál na vytvorenie altánku. Má veľa výhod, pokiaľ ide o iné materiály. erekcie altánky z polykarbonátu nie je proces s veľkou pracovnou silou, tento materiál nie je taký nákladný ako vyššie. Dôležitým faktorom je aj skutočnosť, že tento typ štruktúry má osobitný estetický vzhľad. Polykarbonát je pomerne elastický, takže vám umožní dať váš altán ten tvar, ktorý chcete, je jedným z mála materiálov vhodných na vytvorenie okrúhlych altánkov.

Polykarbonát - jeden z populárnych materiálov pre stavbu altánov

Polykarbonát - jeden z populárnych materiálov pre stavbu altánov

Neštandardné riešenie

Veľmi efektívne vyzerá kombinácia arbours, tzn. Vytvorená z niekoľkých vyššie uvedených materiálov. To vám umožní znížiť spotrebu jedného materiálu na úkor druhého, rovnako ako zvýšiť kvalitu dizajnu. Niektoré materiály môžu byť použité ako prekrývajúce sa pre všetky typy altánov, napríklad vlnitej lepenky alebo polykarbonát. Budú dobre fungovať tak s drevenými, ako aj s kameň altánky. Alebo napríklad ako rám môžete použiť drevené tyče a samotný altánok, okrem strechy, by mal byť zakrytý králikom. Všetko závisí od množstva materiálov, ktoré máte k dispozícii, ako aj od schopnosti manipulovať s nimi.

Kamenné kachle v altánku z bridlice a jemnej žuly

Kamenné kachle v altánku z bridlice a jemnej žuly

Okrem všetkých vyššie uvedených materiálov môžete pri budovaní altánu s vlastnými rukami použiť aj nestandardný prístup. Jedna takáto možnosť by mohla byť konštrukcia plastových fliaš. Výstavba altánu vyrobeného z takého materiálu vám nielenže umožní ušetriť peniaze, ale tiež vám pomôže zabrániť opätovnému upchatiu životného prostredia. Samozrejme, aby ste vytvorili potrebnú štruktúru, musíte vybrať pevný rámec. Potom vyberte možnosť pripojenia fliaš. Môžu byť použité ako celok, ale môžu byť narezané na dosky. Spôsoby upevnenia fliaš sú tiež rôzne. Môžete ich strčiť na tyče, vložiť ich tesne do seba, upevniť ich drôtom. Arbor z tohto materiálu bude vyzerať docela originálne.

Kreatívne a rozpočtové altánok z plastových fliaš

Kreatívne a rozpočtové altánok z plastových fliaš

Ak chcete postaviť letnú chatu s vlastnými rukami z improvizovaných materiálov, musíte mať sadu nástrojov na prácu s nimi a schopnosť ich spracovať. Akýkoľvek zo zoznamovaných materiálov, ktoré používate na výstavbu záhradky, tento proces bude v každom prípade obsahovať rovnaké etapy.

Dekorácia dvora - drevený altánok s ľahkým tylom

Dekorácia dvora - drevený altánok s ľahkým tylom

Príprava územia

Musíte vybrať najvhodnejšie miesto vo svojom v záhrade inštalovať altánok. Vyčistite to všetko, čo je zbytočné, z pobočiek, akékoľvek odpadky. V prípade, že miesto, kde budete stavať túto štruktúru, akonáhle bol peň a vľavo, je absolútne nevyhnutné, aby vykoreniť, pretože z koreňov, prechádza pod pergolou, zarastené môže ísť, že zničí základy. Ak to chcete urobiť, je potrebné videl peň na zem, a potom na zem naliať soľného roztoku, potom je žiaduce, aby skryť umiestnenie filmu.

Pohodlné umiestnenie altánok na konci nádvoria pozdĺž plotu

Pohodlné umiestnenie altánok na konci nádvoria pozdĺž plotu

Treba sa zbaviť trávy. Samozrejme, bez slnečných lúčov rastliny nerastie, ale skutočnosť, že tráva môže preraziť aj asfalt, je to dobre známa skutočnosť. Väčšina rastlín má veľmi dlhé korene, ktoré idú hlboko do zeme, takže aj keby sme ich poškodili, rastlina začne znovu rásť a rovnako ako stromy, môže to poškodiť váš základ. Pretože sa úplne zbavíte trávy v oblasti, kde bude postavený altánok, stojí za to zaobchádzať s týmto územím špeciálnymi chemikáliami - herbicídy.

Malý krytý altánok, ktorý sa nachádza na drevenej plošine na nádvorí

Malý krytý altánok, ktorý sa nachádza na drevenej plošine na nádvorí

Nadácia pod altánkom

Po vyčistení miesta je potrebné vybudovať jamku na nalievanie základov. Môže byť z dvoch typov:

 • Páska - poskytuje betón iba časť, na ktorej sa bude stavať rám a steny. Aby ste to urobili, je potrebné vykopať výkop asi päťdesiat centimetrov hlboko pozdĺž obvodu. Debnenie je postavené nad výkopom. Vnútorne vložte kovovú konštrukciu tyčí, ktoré sú zvarené alebo pevne spojené s drôtom. Potom nalejte betón. Pre svoju výrobu sa používa piesok, cement, štrk a voda. Podiel piesku na cement závisí od jeho značky, ale podiel piesku na piesku by mal byť v každom prípade 2: 1 a voda - 50% hmotnosti cementu.
Jasný príklad podkladového pásu

Jasný príklad podkladového pásu

 

 • Monolitická nadácia sa častejšie používa pre viacrozmerné budovy. Jeho výhodou je nielen to, že odolá ťažkým nákladom, ale aj tomu, že je to hotový základ akýkoľvek typ podlahy. Pre tento druh sa jamy vykopávajú v celom areáli budovy. Bednenie je postavené len po obvode. Vytvorte obrovskú kovovú konštrukciu z vyššie uvedených tyčí. Naplňte rovnaký betón ako podkladová páska.
Monolitický základ pre stavbu altánu

Monolitický základ pre stavbu altánu

Montáž rámu

Ďalšia etapa výstavby altánku je stavba kostry. K tomu použite hlavný materiál - guľatiny, trámy alebo rúry podľa počtu rohov v altánku. Priemer materiálu na báze by mal byť približne 14 cm, a v prípade, štvorcové trubky alebo tyče, približná veľkosť by mala byť 10 x 10 cm. Foundation upraviť základ, dreva alebo kovu, ktorý je pripojený k rámu. Po inštalácii hlavných nosníkov sa vymenili s najvhodnejším materiálom. Do hornej časti nosníka sa pripevnia krokvy, na ktorých bude stáť strecha. Rámy sa tiež vymieňajú. Vytvorte základ pre strechu. Ak máte postaviť altánok z dreva, je vhodné, aby okamžite otvoriť rám so špeciálnou náter a farby, ako keby zo železa, to nemožno vykonať, pretože náterových hmôt je možné vykonávať zváračské práce.

Ergonomický altán z prírodného materiálu s dekoratívnymi prvkami

Ergonomický altán z prírodného materiálu s dekoratívnymi prvkami

Gazebo z ručného materiálu s vlastnými rukami: fotografické možnosti pre strechu a steny

Po inštalácii rámu pokračujte v pokrytí strechy. Ako už bolo uvedené, akýkoľvek materiál, ktorý bráni prenikaniu dažďovej vody do konštrukcie, môže slúžiť ako strešný materiál. V závislosti od typu strešného materiálu sa tiež zvolí spôsob jeho upevnenia. Profilované fólie sú upevnené na špeciálne skrutky, bridlica je prilepená vhodnými klincami. Stále existuje taký materiál, ako je mäkká strecha, je všeobecne samolepiaci, umiestnite ho cez strešný materiál.

Strecha pre altán z prírodných materiálov a skla

Strecha pre altán z prírodných materiálov a skla

Ďalej pokračujeme koža altánky. Hore sme už diskutovali, že na to môžete použiť akýkoľvek materiál, ktorý máte k dispozícii. V závislosti od materiálu sa zvolí spôsob upevnenia.

Pôvodná výstelka záhradného altánu z drevených lamiel

Pôvodná výstelka záhradného altánu z drevených lamiel

Pokryté upravené altány pokryjeme farbou pre materiál, ktorý sme použili. Tento postup nielenže prinesie estetiku vášho letného domu, ale predĺži jeho životnosť. To sa nevzťahuje len na fóliu, ako to často je už namaľovaný, no a samozrejme, polykarbonát, ktorého podstata spočíva v jeho transparentnosť, a plastové nevyžaduje ďalšiu liečbu.

altánok z užitočných materiálov s vlastnými rukami: fotopalovaný svetlý pavilón z palet s použitím svetlých textílií

Maľovaný svetlý pavilón z palet s použitím jasných textílií

To je všetko: vaše jednoduché altánok z dostupných materiálov je pripravený. Môžete ho použiť na tento účel. Prajeme vám príjemný pobyt!

 

Gazebo z praktických materiálov vlastnými rukami: 75 inšpiratívnych myšlienok na letný odpočinok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 3 =