Sıralanması zor olan olağandışı iç mekan, nerede

Seyretmek zor olduğu olağandışı iç mekan

İç tasarımdaki modern trendler, çoğu daire yeterli bir alana sahip olmadığından, alanı genişletme ihtiyacıyla ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Duvarın yıkılmasıyla odayı genişlet her zaman mümkün değil ve oldukça zahmetli. Bu durumda, tümüyle orijinal bir iç mekan yaratmaya yardımcı olan optik yanılsamaların yardımıyla görevle başa çıkabilirsiniz!

  • Tromploy
  • Renk yanılsamalar
  • Yanılsama yanılsamaları
  • Işık yanılsamaları
Duvarlarla ilginç bir renk çözümü

Duvarlarla etkili renk çözümü

Tromploy

  • etki tromploy Fransızca'dan çeviri, gerçekliğin çarpıtılmasının yaratıldığı bir optik yanılsamadan başka bir şey ifade etmez. Bu teknoloji sayesinde, herhangi bir düz görüntü üç boyutlu bir görüntüye dönüştürülebilir. Eskiden bu kadar eski bir resepsiyon dünyaya bir çok fırsat veriyor, bu da sadece son zamanlarda görüntünün ölü bir duvara yaslandığı perspektifi görmenizi sağlıyor.

Dijital baskı odayı herhangi bir eksik elemanla tamamlayabilir: kemerleri dik, muhteşem bir manzaraya sahip bir pencere çizin veya geleneksel kapı Saray süiti.

Koridorun ilginç dekoru

Koridorun şık dekoru

Başka bir açıdan aynı koridor

Başka bir açıdan aynı koridor

İlginç bir gerçek! Çocukluğundan herkes tarafından bilinen Papa Carlo'nun merkezi, optik yanılsamaların ilk örneklerinden biri olarak düşünülebilse de, iç kısımdaki "aldatma" teknolojisinin yazarı, Hollandalı ressam Hogstraten - Rembrandt'ın öğrencisine aittir.

Kendisine gerçek kompozisyonları uzayda çalmanın yolunu seçmişti, diye yazdı. resimler trombling tarzında ve süite ve oyuk odalarında çalışırken bu tekniği aktif olarak kullandı. Ancak, sanatta gerçekçilik antik çağda bile kullanıldığı için gerçek bir mucit kurmak imkansızdır.

İç tasarımda kullanılan en çarpıcı örnekler:

  • Taklitleri. dev kütüphane, taş duvar veya tuğla duvarcılık şimdi rulo halinde satılıyor. 3D teknolojisi bir sürü zaman ve para harcamadan herhangi bir iç mekanı satın almanızı sağlar, çünkü vintage kütüklerin apartman görüntüsüne yapışmak, gerçek olanları monte etmekten çok daha kolaydır. Ve çok gerçekçi görünüyorlar.
  • Maskeleme. Banal kapı ayrıca, dolabın bir parçasını oluşturuyorsanız veya duvarın altında gizliyorsanız, tüm platbandları çıkarırsanız, işlevselliği ile de şaşırtabilir.
Bir banyoda güzel duvar kağıtları

Bir banyoda güzel duvar kağıtları

Renk, duvara dökme sağlar

Renk duvarın büyüklüğünü verir

  • Optik yanılsamalar. aşıklar pop art Herhangi bir düzlemde büyüleyici dalgalar, zikzaklar veya spiraller oluşturabilir. Süsler, herhangi bir geometrik figürden düz bir duvar yaratmak için eşsiz bir yeteneğe sahiptir.
  • Mobilya bir takılmak. Havadaki yüzen bir yatak veya masa, iç mekânın dekorasyonuna dönüşecektir. Mermer bir kaide gibi görünen yumuşak bir kanepe, gerçek bir his verebilir.
  • Sahte dekor. yükseltilmiş şömine ya da gerçek değil kirişler Sadece dekoratif bir işlev taşırlar, ancak bir apartman dairesinde kolayca ve hızlı bir şekilde ev oluşturabilirler.

Beyaz renk, ışık bolluğu ve aynalar alanı ikiye katlar

Beyaz renk, ışık ve ayna bolluğu, alanı yarı yarıya artırır.

Doğal tavan aydınlatması

Doğal tavan aydınlatması

Renk yanılsamalar

Renk paleti ile çalışmak iç tasarımın temel unsurlarından biridir. Her bir gölgenin özelliklerine ilişkin temel bilgi, projenin geleceğini planlarken tüm mevcut tekniklerin etkili bir şekilde uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Ve renk ile çalışmak için büyük harcamalar gerektirmez, çünkü geleneksel duvar kağıdı ve boya daha iyi için her üç boyutu değiştirerek bir iç yaratabilir.

Bu renk tasarımında sadece iyi bir vestibüler aparatı olan insanlar yaşayabilir

Bu renk tasarımında sadece iyi bir vestibüler aparatı olan insanlar yaşayabilir

Başlangıç ​​örneği olarak küçük bir odaya sahip olmak, yapılacak ilk şey duvarları görsel olarak genişletmek, alanı genişletmek. Bu amaçla, hafif soğuk tonları - inci, soluk yeşil veya gri-mavi - başarıyla kullanılmaktadır. Büyük odalar için, aksine, onlar uygun derin sıcak ve pastel renkler.

Katta 3D efektler

Katta 3D efektler

Ayrıca, küçük bir odanın tasarımında, siyah, kahverengi veya doymuş kırmızı gibi tüm karanlık tonlardan kaçınmalısınız. Ancak nötr gri ve yeşil, alan algısını etkilemez ve orta büyüklükte bir odayı dekore ederken tasarımda kullanılabilir.

İpucu! Sarı bir gölgenin kullanılması bir zemin kaplaması için oda daha güneşli hale getirecektir. Ancak, bu avantaj görsel olarak istikrarsız bir destek oluşturur.

Yanılsama yanılsamaları

Optik yanılsama için yatay veya dikey çizgiler sıklıkla kullanılır. Yatay bantlar yardımıyla odayı hafifçe uzatabilir ve dikey olanlar yüksekliği arttırır. Bu nedenle, belirli bir seçeneği seçerken, ilk verileri dikkate almanız gerekir.

İpucu! Tavanlar düşükse enine hatların kullanılması gerekli değildir, çünkü tavan daha geniş bir alanla birlikte düşecektir.

İkinci kata ilginç merdiven

İkinci kata ilginç merdiven

Küçük dekoratif objeler odayı görsel olarak genişleterek daha büyük hale getirir. Bu nedenle, büyük mobilya ve aksesuarlar sadece uygun odada kullanılır. Içinde küçük yatak odası Büyük yatak çok hantal görünecek ve tüm olası orantıları kıracak.

İpucu! Daha yüksek bir odaya ihtiyacınız varsa, mükemmel doygun renk döşeme veya kontrast kalıbı kullanarak.

Duvarda alışılmadık bir volümetrik etkisi olan oturma odası

Duvarda alışılmadık bir volümetrik etkisi olan oturma odası

Optik yanılsama yaratmak için iyi bir cihaz ayna. Yansıtıcı işlevi nedeniyle, yüzey sınırları siler ve boş duvar sınırsız bir alana dönüşür. Hemen hemen her tasarımcı, küçük odaları tasarlarken bu numarayı kullanır.

İpucu! Dekorda bir resim veya süs kullanmak, aynı zamanda optik yanılsama ile çalışmanızı sağlar. Büyük görüntüler her zaman odayı görsel olarak azaltır - iç kısımları düzenlerken bunu dikkate aldığınızdan emin olun.

Işık yanılsamaları

Alanın görsel düzeltmesi yaratmaya yardımcı olacaktır düzgün seçilmiş aydınlatma. Ankastre tavan armatürleri, odanın yüksekliğini görsel olarak artırabilir ve modern ve şık bir tasarım yaratabilir. Daha az ilginç teknikler parlak bir yüzeyin gerçekleştirilmesi, aynaların kullanılması veya nokta ışığı.

Kemerli bir tavana sahip küçük bir banyo

Kemerli bir tavana sahip küçük bir banyo

İpucu! Düşük tavanlar için biriktirme önerilmemektedir çok seviyeli tavan ve karmaşık tasarımlar. Ayrıca dikkat çekmemek için büyük avizeyi terk etmeye değer. Asmak için yeterli temiz ve hafif.

Böyle bir aydınlatma tavanı yükseltir

Böyle bir aydınlatma tavanı yükseltir

Yardımı ile duvarın ve alt köşelerin tekdüze aydınlatması küçük lambalar odayı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacak. Ters etkiyi elde etmek ve odayı daraltmak gerekirse, üst köşeleri aydınlatmak yeterlidir.

Tavanda pencere etkisi

Tavanda pencere etkisi

İpucu! Işık oyununun yardımıyla, üç duvarı aydınlatarak odayı görsel olarak genişletebilirsiniz. Uzak duvarı koyulaştırırsanız, ilginç bir etki elde edersiniz ve dikdörtgen şeklindeki odanın genişliği biraz daha büyük görünür. 

Renk pahasına zonlama alanı hacme hacim katar

Mekanın renkten dolayı imarlanması üç boyutlu uzam sağlar.

Gözlerine inanmayın: İç mekandaki optik yanılsamaların 60+ muazzam gerçekleşmesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 − 26 =