Sıradışı iç

Sıradışı iç

en modern iç mekanlar, hangi içinde boş alan ve üstünlük nötr renk düzeni, parlak aksan varlığını gerektirir. Kural olarak, bu karşıtlıktan olağandışı zıtlıklar ve şık aksesuarlar sorumludur. İç mekandaki en yaratıcı ve şık modern süslerden biri, haklı olarak lav lambaları veya basit bir şekilde "kabarcıklı lambalar" olarak adlandırıldığı için kabul edilir.

  • öykü
  • Cihaz Özellikleri
  • Iç lambalar
  • Lav lambası nasıl seçilir
Yatak odasında çekmeceler ahşap göğüs

Yatak odasında çekmeceler ahşap göğüs

öykü

  • Lav lambası Bu, bir lambanın işlevini ve orijinal bir dekorasyonunu gerçekleştiren bir ev aksesuarıdır. Cihaz, şeffaf gliserinin parafine bir akkor lambayla etkileştiği bir cam kaptır. Cam silindiri ile aydınlatılan parafin sürekli hareket ederek, tuhaf şekiller ve kaotik hareketler yaratır.
Bu olağandışı buluşu kurucusu

Bu olağandışı buluşu kurucusu

Bilinmesi ilginç: İlk lamba, İngiltere'de geçen yüzyılın 60'larında icat edildi. Gelecekteki lambanın prototipi, içinde yumurtaların haşlandığı şeffaf bir cam kapsayıcıydı.

İngiliz E. Craven-Walker balmumunun, ürünün hazır olduğunu bildiren kaynar sudaki hareketini fark etti. Eylemin temel prensiplerini temel alarak Walker, tasarımı geliştirmeye ve ilkini yaratmaya başladı. lamba modeli, dublajlı Astro.

Çatı katı tarzında iç dekor

Çatı katı tarzında iç dekor

Lambanın hakkını satın alan ve Amerika'da aksesuar üretimini başlatan sıra dışı bir cihazla ilgilenen girişimci Adolf Wertheimer. Sıradışı ürünler, denir Lava Lite, Devletlerin sakinlerini hızla fethettiler ve 60'ların sembolü haline geldiler.

Gerçek! Lamba özellikle hippiler arasında popülerdi. Kabarcıklı kabarcıkların hipnotik etkisi, ruhlarının durumuyla ve bu zamanların felsefesiyle çakıştı.

Cihaz Özellikleri

Adı lamba Lava Lite Erimiş lavları anımsatan bir harekete teşekkür ettim. Yağlı sıvı, farklı hızlarda alttan yukarı doğru akar, periyodik olarak hareket şeklini ve yönünü değiştirir. Modern cihaz, bir konteynır, bir lamba, silindir içindeki sıvı bileşenler, taban ve kapaktan oluşur.

Yapı şeması

Yapı şeması

Lav etkisi, birbiri ile karışmayan farklı yoğunluklara sahip iki sıvıdan dolayı elde edilir. Daha ağır bir sıvı, ısıtıldığında, daha hızlı düşer ve yükselir, kaotik bir hareket yaratır. Çok çeşitli dekoratif lambalar sağlar herhangi bir renkten bir aksesuar seçin, boyut ve tasarım.

İpucu! İlk kullanımda, kabarcıkların başlaması 3 saat kadar sürebilir, böylece maddeler ısınır. Eğer bu zaman zarfında parafin harekete geçmezse, lambayı 2-3 kez döndürmeye çalışmak önemlidir.

Iç lambalar

Büyüleyici bir etkisi olan mükemmel bir aydınlatma cihazı, süper yaratıcı bir tasarımdır. Buna ek olarak, lav lambası sahipleri, baloncukların hareketlerinin birkaç dakika düşünülmesinin, tam bir rahatlama ve meditasyon durumuna girmeye yardımcı olduğunu belirtiyorlar. Ek olarak, aksesuarın kullanımı kolaydır, kullanılabilirliği ve çok yönlülüğü ile karakterizedir.

Rahat sandalyeler ile çalışma alanı

Rahat sandalyeler ile çalışma alanı

Genellikle lav lambaları takviyesi en yüksek değerin savurganlık ve yüksek üretilebilirlik olduğu modern iç mekanlar. Bununla birlikte, bu cihaz oldukça çok yönlüdür ve orijinal dekorasyonun hayranlarının hemen hemen her iç mekanda kullanmasına izin verir! Egzotik görünüm ve şık tasarım sayesinde lamba, odanın tüm avantajlarını etkin bir şekilde vurgular.

Kreşte alışılmadık şık aksesuar

Kreşte alışılmadık şık aksesuar

Notuna! Bir lambanın en yaygın kullanımı başucu masası veya bilgisayar yanında işyeri. Gibi bir lamba nightlight boğuk ışık nedeniyle oldukça uygundur.

Ancak bu cihazın kapsamı yatak odası veya kabine. Bulunan dekoratif bir aksesuar oturma odası, renkli baloncukların büyüleyici dansının önünde kanepede rahatça dinlenmenize yardımcı olacak.

Japon iç

Japon iç

İpucu! Lav takmayı deneyin kreş lamba. Kabarcıkları ile parlak, ilginç bir tasarım, çocuklar için çok hoş ve temel aydınlatma kullanmadan gece korkularına karşı savaşmaya yardım ediyor.

Rahat rekreasyon alanı

Rahat rekreasyon alanı

Lav lambası nasıl seçilir?

Çoğu durumda olduğu gibi, seçim yaparken ev iç aksesuarları Tasarım ve maliyete odaklanmaya değer. Çoğu zaman, armatür parlak bir renk olarak seçilmiştir, çünkü parlak içerik odanın genel konseptine uymalı ve sahibini mutlu etmelidir. Ayrıca, bu özelliklere dikkat etmeniz gerekir:

  • Silindirin doldurulması. Parafin veya balmumu daha "sessiz" bir harekete sahiptir ve zor bir günün ardından rahatlamaya yardımcı olur. Ama pullar daha enerjik karaktere sahip ve pozitif şarj için uygundur.
  • Tasarım. Armatür, modern bir görünüme sahip olabilir; minimalizm veya yüksek teknoloji ürünü. Aksine, geçen yüzyılın modasını sembolize eder, retro tarzı oluşturma.
Şekil ve boyutlarda çeşitli

Şekil ve boyutlarda çeşitli

Parlak üç renkli aksesuar

Parlak üç renkli aksesuar

  • Boyut. Genellikle ev lambaları 30-75 cm aralığındadır. Tabloya kurulum için ideal. Ancak iç mekanlarda özel bir pozisyonda bulunan 1 metreye kadar daha büyük ölçekli örnekler de var.
  • Teknik özellikler. Tüm lambaların benzerliğine rağmen, satın almadan önce, ürünün çalışma kurallarına aşina olmanız gerekir. Bunlar çalışma sürelerini, pilleri ve ürünün bakımını içerir.
Parlak şık ve sıradışı dekor

Parlak, şık ve sıradışı dekor

İpucu! Lav lambası - bir hediye için harika. Hem evde hem de iş yerinde başarılı bir şekilde yerleştirilebilir. Aynı zamanda, uygun fiyatlı ve ucuz modelleri bulmak zor değildir. 

İç lav lambası: kabarcıklar ile sıra dışı bir lamba seçmek için ipuçları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 8