Decembrist - jasná a veľmi krásna kvetina

Decembrist - jasná a veľmi krásna kvetina

"Decembrists" (kvet) (domácej starostlivosti, fotografie a znaky reprodukciu v podrobnejšie nižšie) - populárny názov Zigokaktus (viac formálne názov - shlyumberga) bol vzhľadom na dobu, ktorá zodpovedá za jeho kvitnutia. Často sa možno stretnúť iný názov - "Rozhdestvennik" (vzhľadom na to, že kvet padá na vianočných sviatkov) alebo "farba" Varvarin (kvitnúce začína v deň svätej Barbory, ktorý pripadá na 17. decembra). Zigokaktus - epifytický kaktus s plochými, klesajúcimi, rozvetvenými stonkami s kĺbovou štruktúrou. Dierka kĺbu môže dosiahnuť dĺžku až 3 cm, šírku 1,5, v dolnej časti na okrajoch môžu byť usporiadané v pároch od 2 do 4 zubov.

obsah

  • Starostlivosť, transplantácia a reprodukcia doma
  • Decembrist: znamenia a presvedčenie

Kvety pripomínajú malé zvony, ktoré majú okvetné lístky. Prirodzená farba kvetu je rozdielne odtieňmi červenej, ale dnes sú hybridy široko distribuované (s ohľadom na to, že sa nelíšia), ktoré majú biele, oranžové, ružové, žlté a dokonca viacfarebné pupene. Obzvlášť malebné bude vyzerať Decembrist ozdobný kvetináč Nad okennou parapetou na pozadí mrazovo bielej konštrukcie. Vďaka svojmu jasnému kvitnutiu sa usiluje zmäkčiť okolité ochladenie, prinášajúc teplo jasných farieb do drsnej nálady zimy. Ale Decembrist je nielen atraktívny zvonka, ale tiež chráni pred alergiami, odstraňuje nespavosť a pomáha pri mobilite kĺbov.

Vianoce neprestáva prekvapiť rôznymi farbami

Vianoce neprestáva prekvapiť rôznymi farbami

Decembrist je jedným z mála domácich rastlín, ktoré nás môžu pokaziť svojou kvitnúcou celou zimou

Decembrist je jedným z mála domácich rastlín, ktoré nás môžu pokaziť svojou kvitnúcou celou zimou

Starostlivosť, transplantácia a reprodukcia doma

Starostlivosť Zigokaktus domáci nemá žiadnu podobnosť s skutočných kaktusu poľnohospodárskych technológií, skôr sa zhoduje s podmienkami, ktoré sú nevyhnutné pre normálnu miestnosti (tvrdého) rastlín. Najvýrečnejšie príklad - Light režim v prípade "tradičných" kaktusu je ľahké tolerovať slnečnému žiareniu, Decembrist neznesie intenzívne svetlo, cez-osvetlenie môže spôsobiť žltnutie (chloróza) hrany stonky a celkovo pomalý rast. Shlyumberge fit jasný, ale trochu tieňovanie miesto (východné okno), na západnej a južnej strane domu, a to najmä v lete, rastlina potrebuje trochu pritenit.

Chic Buds of the Plainbergh

Chic Buds of the Plainbergh

Najzaujímavejšou časťou Vianoc sú jeho kvety

Najzaujímavejšou časťou Vianoc sú jeho kvety

teplota

Starostlivosť kvetinu z veľkej časti uľahčené tým, že sa cíti dosť dobre v širokom rozsahu teplôt - od 2 do 37 ° C, ale optimálny výkon doma - 18-25 ° C, s najpohodlnejšie teplotu pre kvitnutie - 18-20 ° С.

Rôzne odtiene Decembrist

Rôzne odtiene Decembrist

Ďalšie hnojenie

Na hnojenie akýchkoľvek hotových hnojív pre sukulenty (kaktusy) sú vhodné. Ak používate hnojivá pre iné vnútorné rastliny, potom ich pred aplikáciou musíte riediť 2-3-násobok odporúčanej sadzby - v prípade Decembristu je lepšie podávať ako prehnané. Na jar sa decembristé kŕmia raz mesačne, v lete, počas aktívneho vegetačného obdobia - 2 krát mesačne, v septembri sa kŕmenie zastaví.

Kvety zostávajú na stonkách dlho - pretože proces otvárania púčikov nie je rýchly
Krásne mäkké ružové kvety

Krásne mäkké ružové kvety

zalievanie

Svoju príslušnosť k sukulentom zdôvodňuje, Decembrist môže pokojne preniesť krátke sucho, ale celkovo jeho zavlažovací režim opakuje prirodzené lístie. Voda je mäkká, dobre udržiavaná voda, ktorá má izbovú teplotu, pretože horná vrstva zeme vyschne. Pre kvetinu je pravidlo "je lepšie, aby sa nepridávalo viac ako naliať", v zámku nad prebytkom vlhkosti substrátu, koreňový systém, ktorý je vo všeobecnosti slabo rozvinutý, ľahko hnilobí.

Vianoce - veľmi nenáročná rastlina

Vianoce - veľmi nenáročná rastlina

Ale whirligig veľmi reaguje pozitívne na postrek, je veľmi vhodný pre vlhký vzduch zvyčajný pre tento druh tropických kaktusov. Najmä bude potrebné pravidelne striekať v zime, keď vďaka práci ohrievačov a radiátorov sa vzduch doma a takisto s malou vodnou parou úplne suchý.

Schlumberberg v interiéri

Schlumberberg v interiéri

Stimulácia kvitnutia

Zygokaktus sa nazýva "kvet krátkeho dňa", pretože pokladanie kvetných pukov sa vyskytuje iba vtedy, keď klesá dĺžka denného svetla a súčasne klesá teplota. To je dôvod, prečo sa koncom septembra vytvoril režim pokoja: je umiestnený v neprehriatej ľahko osvetlené osvetlenie, zastavuje kŕmenie a výrazne znižuje zavlažovanie. Režim odpočinku trvá približne 50 dní, po ktorom sa zygokaktus vráti na svoje obvyklé miesto (teplé a dobre osvetlené), čím sa obnoví zavlažovanie (podrobnejšie informácie sú uvedené na videu na konci článku).

Zigokaktus vyzerá krásne na okne

Zigokaktus vyzerá krásne na okne

Tip! Počas vytvárania pukov sa hrniec s kvetinou nemôže pohybovať alebo zmeniť jeho pozíciu vzhľadom na svetlo - reaguje na zmeny, Decembrist môže jednoducho zlikvidovať púčiky, ktoré sa už vytvorili.

Veľkolepé ružové kvety Decembrist

Veľkolepé ružové kvety Decembrist

Prerezávanie a tvarovanie koruny

Decembrist dokonale toleruje prerezávanie, hoci je dôležitejšie pre dospelé kríky, mladé rastliny ju nepotrebujú - samotná rastlina, bez ďalšej stimulácie, sa dobre rozvetrí. Ale prerezávanie dospelých kvetín stimuluje rast mladých výhonkov, na ktorých sa objavia kvety, navyše pomáha posilniť kmeň, ktorý sa môže tvoriť viac počtom kvetov.

Vynikajúce biele púčiky kocúr

Vynikajúce biele púčiky kocúr

Schlumberger"Буклеи"

Schlumberger "Brožúry"

Použitie termínu "prerezávanie" však nie je úplne správne, pretože decembrist je vytrhnutý a je najlepšie to urobiť po ukončení kvitnutia. Zvyčajne sa na každom stonke oddelia 1-2 segmenty, na ktorých predtým už boli kvety. Určené oddeľovacím bodom, dva prsty pevne upínajú jednu ruku pevne upínajú spodný segment drieku a druhý ručný - rotačný pohyb oddeľuje hornú časť výhonku. Súčasne je striktne zakázané rezať segmenty, len aby ste prerušili!

Zbavenie listov

Zbavenie listov

S orezávanie môžete upraviť tvar koruny, odstrániť nevzhľadné výhony, pomáha omladiť závodu, predĺženie jeho životnosti - s náležitou starostlivosťou môžu kvetina kvitne potešiť ich majitelia 15-20 rokov.

transplantácia

Mladé kópie rastlín potrebujú každoročnú transplantáciu, dospelí ju potrebujú oveľa menej často - každé 4-5 roky. Pre kvet je vybratá nízka, ale pomerne široká hrniec, pretože Decembrist má povrchný koreňový systém. Vyzdvihnúť mierne kyslé pôdy rastliny, môžete si kúpiť ready-made zalievanie pôdu pre kaktusy a môžete pripraviť sami doma zmiešaním úrodnej, humus bohaté, zeminy, lístia zem a hrubý piesok v pomere 1: 2: 1. Transplantácia Decembristu sa uskutočňuje v špeciálne pripravenej viacvrstvovej pôde. Prvá vrstva je drenážny systém, pre ktorého organizáciu používajú murovanú drvinu alebo expandovanú hlinku. Druhou vrstvou je pôdna zmes, tretí drevený popol alebo aktívne uhlie.

Kvetinové vianoce sú nádherné záhradné domy

Kvetinové vianoce sú nádherné záhradné domy

Reprodukcia a očkovanie

Najlepší spôsob, ako reprodukovať zigokaktusa doma - vagatív, metóda šírenia. Najlepšie je reprodukovať po prerezaní kvetu, keď je veľa dobrého materiálu na šírenie - 2-3 "extrémne" segmenty. Potom, čo boli oddelené od Bush, musíte dať niekoľko dní, aby ste vybrali rez. Potom musia byť vyložené vo vlhkej pôde a pokryté sklenou nádobou (plastová fľaša), aby sa vytvoril potrebný skleníkový efekt a nádoba samotná je premiestnená na penumbru. Optimálna teplota, aby sa stonka dostala do koreňa a reprodukcia bola úspešná - 15-20 ° C, plus - pravidelné vetranie.

Zygocactus stonka

Zygocactus stonka

Výsadba odrezkov

Výsadba odrezkov

Neobvyklý spôsob reprodukcie Decembrist - štepu, ktorý vám umožňuje získať veľmi neobvyklý tvar formy - dostanete atraktívny, hojne kvitnúci vysoký strom. V tomto prípade, ako podnož (tj rastlina, pre ktorú sa uskutočňuje očkovanie), môžete použiť gilocereus, pereskiyu, selenycereus alebo peresokopsis.

Očkovanie Decembristu na Selenyruse

Očkovanie Decembristu na Selenyruse

Očkovanie Decembrist na Periscope

Očkovanie Decembrist na Periscope

Ostrým nožom rez hornú časť populácie, potom zvyšok stonky hornej ľahko štiepia a vložte rezanie Zigokaktus (rovnaký ako pre chov segmentu 2-3). To všetko je fixované a viazané vlnenou niťou. Keď inokulácia nastane, bandáž sa odstráni a listy sa musia odstrániť z podpníkov. Keď korunovačné Decembrists začne silno rastie, kým hlaveň nie je rozbité, treba zviazať rastlinu k ďalšej sade kolíka.

Zygokaktová vakcinácia s clothespinom

Zygokaktová vakcinácia s clothespinom

Decembrist: znamenia a presvedčenie

Znaky spojené s Decembristom sú úplne rozporuplné. Považuje sa za dobré, ak kvetina kvitla v čase - sľubuje blahobyt a zisk pre nájomníkov domu počas celého budúceho roka. Ak kvitnú kvety pred časom, potom by mali očakávať priaznivé zmeny v živote. Neprítomnosť kvetov, choroba rastliny alebo jej znaky smrti sú liečené mimoriadne negatívne - to všetko je predzvesťou prudkého zhoršenia zdravia niekoho z nájomcov.

Existuje presvedčenie, že kurvy môžu reagovať na negatívne emócie. Ak aj napriek náležitou starostlivosťou, Zigokaktus mizne a vädne, v prostredí bol muž, ktorý vynesie zlo, alebo len na vás naštvaný. Bioenergia tvrdí, že je schopný absorbovať (neutralizovať) negatívnu energiu, a preto sa odporúča inštalovať v kanceláriách, kde je potreba zlepšiť vzťahy medzi zamestnancami. Pohlcuje energiu nepriateľstvo a premieňa ju na energiu ošetrujúce, láskavosti a nehy.

S rozmanitým sfarbením si Decembrist zaslúžil popularitu medzi amatérskymi pestovateľmi

S rozmanitým sfarbením si Decembrist zaslúžil popularitu medzi amatérskymi pestovateľmi

Kvetinový Decembrist cíti energiu, s ktorou je zdvorilý

Kvetinový Decembrist cíti energiu, s ktorou je zdvorilý

Okrem toho príznaky hovoria, že rastlina cíti energiu, s ktorou sa stará - rozvíja sa zle, je v emocionálnej izolácii. Preto sa odporúča nielen starať sa o neho s pozitívnym postojom, ale dokonca hovoriť. Mimochodom, to je dôvod, prečo sa odporúča, aby ste ho mali v kancelárii psychológa - Decembrist vytvára atmosféru dôvery a otvorenosti.

Decembrist (zigokaktus): starostlivosť, reprodukcia a ako stimulovať kvitnutie, pozri fotografie vo videu:

Decembrist (kvetina): domáca starostlivosť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − 48 =