Hayvansal motifler, kalemlerin heykel formları her zaman popüler olmuştur ve modern zamanlarda kullanılmıştır.

Hayvansal motifler, kalemlerin heykel formları her zaman popüler olmuştur ve modern zamanlarda kullanılmıştır.

Öyleydi kapı kolları Giriş kapıları için pek çok önemli olmayan detaylar var, ama aslında kapının normal çalışmasında belirleyici rollerden birini oynuyor. Geniş bir yelpazede, çeşitli modeller ve renkler - tüm bunlar, herhangi bir stilin giriş kapısı için mükemmel bir seçenek seçmenize izin verir, bu da odanın genel bileşiminin tutam kısmını oluşturur.

içerik

  • İdeal ön kapının en önemli parçası olarak kullanın
  • Giriş kapıları için tutamak çeşitleri
  • Ön kapı için mükemmel kolu seçmek için kurallar
Giriş kapıları için kapı kolları. Koridorun bir aksan aksesuarı olarak giriş kapısı tutacağı

Koridorun bir aksan aksesuarı olarak giriş kapısı tutacağı

Giriş kapıları için kapı kolları. Art nouveau tarzında lüks kalem

Art nouveau tarzında lüks kalem

Giriş kapıları için kapı kolları. Kapı ve kapı konfigürasyonunun boyutları ayrıca sap seçimini de belirler. Burada genellikle kaldıraç prensibi ile yönlendirilirler.

Kapı ve kapı konfigürasyonunun boyutları ayrıca sap seçimini de belirler. Burada genellikle kaldıraç prensibi ile yönlendirilirler.

İdeal ön kapının en önemli parçası olarak kullanın

En yaygın insanlar, bir tutamaç ile bir kilit satın almayı tercih eder giriş kapısı Aynı zamanda, belirli koşullara ideal olarak uygun bir modelin seçimine dikkat etmeden. Böyle bir yaklaşım, yalnızca iyi bir seçimin olmadığı ve kapının ürettiği izlenimin mülk sahipleri için önemli olmadığı hallerde haklı çıkarılabilir. Ancak, o, oda ile tanışmanın başladığı giriş kapısından, tüm apartman veya ev için tonu belirleyen ön kapıdır.

Kapı kolu olarak siyah çelik kulp ve deri kayış

Kapı kolu olarak siyah çelik kulp ve deri kayış

Giriş kapıları için kapı kolları. Tutamak desteği kusursuz bir şekilde karışır."сырыми" натуральными и грубыми мотивами отделки

Tutamak aparatı kusursuz bir şekilde "ham" doğal ve kaba motiflerle birleştirilmiştir.

Giriş kapıları için kapı kolları. İsviçreli mimar Peter Zumthor'un Köln diokez müzesindeki basalt kapı kolu, geç Roma dönemine ait kilise kilisesinin harabeleri üzerine yeniden inşa edilmiş modern bir binadır. Columba

İsviçreli mimar Peter Zumthor'un Köln diokez müzesindeki basalt kapı kolu, geç Roma dönemine ait kilise kilisesinin harabeleri üzerine yeniden inşa edilmiş modern bir binadır. Columba

Evinizi dekore etme ve içinde tek ve uyumlu bir atmosfer yaratma arzusu, kapı donanımına özel ilgi uyandırır. Günümüzde, laik ve titiz modeller, parlak, karmaşık ve iddialı örnekler kadar talep görmektedir. Mağazalarda sunulan geniş bir ürün yelpazesi, herhangi bir kapı ve herhangi bir apartman veya ev stili için mükemmel modeli seçmenizi sağlar.

Önemli! Güzel bir kalem sadece muhteşem değil aynı zamanda güvenilir, dayanıklı ve dayanıklı olmalıdır. Tüm bu özellikleri birleştiren bir model arayışı, giriş kapısı için en uygun çözümü belirlemede anahtardır.

Giriş kapıları için kapı kolları. Mimarlık, mobilya ve tasarım alanında moda hukuk mefhumları. Kapı kolları gibi küçük aksesuarlar bile her tasarım bürosunun tanınabilir stilini taşır ve el yazısı hakkında fikir verir.

Mimarlık, mobilya ve tasarım alanında moda hukuk mefhumları. Kapı kolları gibi küçük aksesuarlar bile her tasarım bürosunun tanınabilir stilini taşır ve el yazısı hakkında fikir verir.

Giriş kapıları için kapı kolları. Büyük boyutlardaki sabit kulplar, hem apartman dairelerinin lüks kapılarında hem de klasik tarzda ve ticari binalarda kullanılır.

Büyük boyutlardaki sabit kulplar, hem apartman dairelerinin lüks kapılarında hem de klasik tarzda ve ticari binalarda kullanılır.

Giriş kapıları için kapı kolları. Hayvansal motiflerde, ya da efsanevi bir yaratık biçiminde heykel kapı kolu, koridorun tematik dışını veya iç kısmını tamamlayacak. Modern tasarımda sadece parlak aksan olarak kullanabilirsiniz.

Hayvansal motiflerde, ya da efsanevi bir yaratık biçiminde heykel kapı kolu, koridorun tematik dışını veya iç kısmını tamamlayacak. Modern tasarımda sadece parlak aksan olarak kullanabilirsiniz.

Giriş kapıları için tutamak çeşitleri

Uzmanlar, ideal bir kapı kolunun arayışını, görünüşü veya maliyetiyle değil, belirli koşullar, belirli bir kapı ve kullanıcılar için en uygun ürün çeşidi ile başlatmayı önerir. Birisi döner mekanizmalardan hoşlanırken, diğerleri sabit sabit kalemlerin sadeliğini ve laconizmini takdir eder. Seçim son derece zordur ve tüm önerilerin kişiselleştirilmiş bir karaktere sahip olması nedeniyle, yalnızca binaların gelecekteki sahiplerine bağlıdır.

  • sabit:  en basit ve güvenilir. Bir mekanizmanın olmaması ve kilitle bağlantı, uzun bir hizmet ömrünü ve böyle bir ürünün güvenilirliğini garanti eder. Modern iç mekanlarda, top şeklindeki sabit modeller en çok kullanılanlardır, çünkü bunlar zarif laconik tasarım ve sofistike tarzda farklılık gösterir. Sabit ürünlerin alt türlerine atfedilmeli ve giriş kapısı için tutamak gibi bir seçenek bulunmalıdır: neredeyse klasik, çocukluğundan tanıdık ve tüm modellere aşina olan ahşap kapı için en iyi seçenek olabilir.
Giriş kapıları için kapı kolları. Metal topuzu-topuzu sonsuz bir klasiktir. Çift kapılarda iyi görünüyor

Metal topuzu-topuzu sonsuz bir klasiktir. Çift kapılarda iyi görünüyor

Giriş kapıları için kapı kolları. Bakır, bronz, suni patine - tüm bunlar, koridorun modern tasarımında veya evin dış kısmında uygulanabilir.

Bakır, bronz, suni patine - tüm bunlar, koridorun modern tasarımında veya evin dış kısmında uygulanabilir.

Giriş kapıları için kapı kolları. Çok geniş kapı kolları semilunar formu, özellikle kamu ve ticari tesisler için popüler bir seçimdir

Çok geniş kapı kolları semilunar formu, özellikle kamu ve ticari tesisler için popüler bir seçimdir

  • Basınç: güvenilir bir çubuk ile bağlanmış iki koldan oluşan bir mekanizmadır. Kolun 20-30 derece açıldığında açılmasını garanti eden en uygun mekanizma düşünülmüştür: gerekli dönme derecesi ne kadar az olursa, sistemin ne kadar işlevsel olduğu düşünülür. Kural olarak, zıvana kilidi, böyle bir modelle tamamlanır, çünkü itme mekanizmaları, işlevsel bakış açısından en uygun ve pratik olarak kabul edilir.
Giriş kapıları için kapı kolları. Beyaz döner itme kulplu ultra minimalist giriş kapısı

Beyaz döner itme kulplu ultra minimalist giriş kapısı

Giriş kapıları için kapı kolları. Teknolojik, projenin tutacağı montajı zor"умного дома" - выключает электричество и газ, когда вы уходите

"Akıllı ev" projesinin teknolojik, montajı zor olan kolu parçası - ayrıldığınızda elektrik ve gazı kapatır

Giriş kapıları için kapı kolları. Modern tasarım, malzeme ve doku seçiminde kolaylık sağlar, ancak aksesuarların seçiminde genel hatlar ve çizgi birleşimi - her zaman kazan-kazan

Modern tasarım, malzeme ve doku seçiminde kolaylık sağlar, ancak aksesuarların seçiminde genel bir çizgi ve çizgi kombinasyonu - her zaman kazan-kazan

  • Giriş kapısı veya ayakları için döner mekanizmalar Benzer bir şekilde çalıştıkları için, bir tür push-tipi tutamak olarak düşünülebilir. Asıl fark, içlerindeki kolun toplarla değiştirilmiş olmasıdır. Dış çekicilik ve doğrulukla, giriş kapıları için bu mekanizmalar çok uygun bir çözüm değildir, çünkü belirli yaşam koşullarında uygun değildirler. Ancak, bu tarz modeller genellikle bazı stiller oluşturmak için kullanılır.
Giriş kapıları için kapı kolları. Klasik görünümün ve modern faydacılığın kombinasyonu, tutamak kilidinin normal kilitleme mekanizması ve bir kod kilidinin yardımıyla odaya girişin ek olarak korunmasıdır.

Klasik görünümün ve modern faydacılığın kombinasyonu, tutamak kilidinin normal kilitleme mekanizması ve bir kod kilidinin yardımıyla odaya girişin ek olarak korunmasıdır.

Giriş kapıları için kapı kolları. Yazışma sahibi olarak kullanılabilen metal döner sap

Yazışma sahibi olarak kullanılabilen metal döner sap

Giriş kapıları için kapı kolları. Zımparalanmış metal ve ahşap - modern bir koridor için mükemmel kombinasyon

Zımparalanmış metal ve ahşap - modern bir koridor için mükemmel kombinasyon

Kulpları kategorilere ayırma kriterlerinden biri, yapıldıkları malzemedir. Modern teknoloji, çeşitli malzemelerin kullanılmasına izin verir - metalden cama, ancak ön kapının sapı genellikle farklı metallerden yapılır.

  • Çelik ürünler, malzemenin mukavemeti nedeniyle en güvenilir ve dayanıklı olarak kabul edilir. Bu durumda, ürünü çekici hale getirmek için, çelik genellikle başka bir malzemenin altında renklendirilir: örneğin, pirinç veya bronz.
Giriş kapıları için kapı kolları. Nikel kaplamalı kapı kolunun açık konturları, dik açıları ve dokulu yüzeyi

Nikel kaplamalı kapı kolunun açık konturları, dik açıları ve dokulu yüzeyi

  • Pirinç modelleri de popülerdir ve bu metalden üretilen ürünlere gösterilen ilgi sadece çekici görünümde değil, aynı zamanda pirinçin eşsiz dokunsal özellikleriyle de sağlanır: böyle bir model dokunuşa son derece hoştur.
Giriş kapıları için kapı kolları. Pirinç, popülaritesini asla kaybetmeyen bir malzemedir.

Pirinç, popülaritesini asla kaybetmeyen bir malzemedir.

  • Giriş kapılarındaki alüminyum kulplar, aşırı hafiflikleri ve güvenilmezlikleri nedeniyle daha az sıklıkla kullanılır. Bu modeller için kullanılmalıdır iç kapılar ya da binaların korunmasına ihtiyaç duyulmaması: örneğin bir kiler için.
Giriş kapıları için kapı kolları. Kapı kolu malzemesi için sıra dışı bazalt. Belirli bir girişteki uygulamaların pratikliği göz önünde bulundurulduğunda, seçiminizi ve bunun üzerinde seçim yapabilirsiniz.

Kapı kolu malzemesi için sıra dışı bazalt. Belirli bir girişteki uygulamaların pratikliği göz önünde bulundurulduğunda, seçiminizi ve bunun üzerinde seçim yapabilirsiniz.

Giriş kapıları için kapı kolları. Bazalt, metal veya ahşap gibi, formların seçimini sınırlandırmaz ve onlarla birlikte çok iyi kombine edilir

Bazalt, metal veya ahşap gibi, formların seçimini sınırlandırmaz ve onlarla birlikte çok iyi kombine edilir

Giriş kapıları için kapı kolları. Savurgan ahşap ön kapı kolu

Savurgan ahşap ön kapı kolu

Giriş kapıları için kapı kolları. Bronz kulplar, antik çağın ruhu içinde dış cephenin yaratılması (veya sürdürülmesi) için en iyi seçimdir. Kayıp ve patine sadece bu tür heykelleri ödünç verecek

Bronz kulplar, antik çağın ruhu içinde dış cephenin yaratılması (veya sürdürülmesi) için en iyi seçimdir. Kayıp ve patine sadece bu tür heykelleri ödünç verecek

Mükemmel bağlantı parçalarını seçme kuralları

Ön kapı için ideal tutamaç modelinin seçilmesi basit fakat sorumlu bir süreçtir çünkü seçilen seçenek her şey için tonu ayarlayacaktır. binanın cephesi gelecek yıllar için. Mükemmellik, dayanıklılık ve güvenilirlik ideal bir ürünün temel özellikleridir. Giriş kapısının parçaları, kural olarak, iç mekana göre çok daha fazla yüke maruz kalmaktadır, bu yüzden arttırılmış mukavemete sahip bir iskelete ihtiyaç duymaktadır.

Giriş kapıları için kapı kolları."Исчезающая" дверная ручка. Утапливается снаружи в поверхность двери, когда вы запираетесь изнутри дома или комнаты

"Solma" kapı kolu. Evin içinden veya odanızdan kendinizi kilitlediğinizde kapının yüzeyinde dışarıda ısıtılır.

İPUCU! Uzmanlar metal giriş kapıları için kapı kollarını ayrı olarak satın almamalarını ve gerekli tüm elemanları içeren kitleri almamalarını şiddetle tavsiye etmektedir. Bu seçenek daha güvenilir olarak kabul edilir ve maksimum koruma sağlar.

Giriş kapıları için kapı kolları. Modern koridor tasarımında pürüzsüz kavisli kapı kolu şekilleri

Modern koridor tasarımında pürüzsüz kavisli kapı kolu şekilleri

Bir apartman için kalem seçimi genellikle tek bir malzeme ile sınırlı değildir, ancak bir ev için uygun olanların bir listesinden seçim yapmak daha iyidir: örneğin, ahşap veya vernikli modeller açık havada kullanılmamalıdır, çünkü hava koşulları görünümlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Buradaki en iyi çözüm, pirinç, cilalı veya krom kaplı paslanmaz çelik ve anotlanmış alüminyumdur.

Giriş kapıları için kapı kolları. Metal taban üzerinde faydacı görünüm ve tahta sandık. En belirgin kırılganlık, sıcaklığını ve hoş pürüzlülüğü dokunuşa karşı koruduğu için, böyle bir sapın iç kapıda kullanılması daha iyidir.

Metal taban üzerinde faydacı görünüm ve tahta sandık. En belirgin kırılganlık, sıcaklığını ve hoş pürüzlülüğü dokunuşa karşı koruduğu için, böyle bir sapın iç kapıda kullanılması daha iyidir.

Giriş kapıları için kapı kolları. Özel tasarım, uygun kalemleri seçmenizi zorunlu kılar. Fotoğrafta - ağır dövme sabit kapı kolları olan bir Akdeniz dış

Özel tasarım, uygun kalemleri seçmenizi zorunlu kılar. Fotoğrafta - ağır dövme sabit kapı kolları olan bir Akdeniz dış

Giriş kapıları için kapı kolları. Fırçalanmış alüminyum kapı kolu, evin sundurma geri kalanının düz çizgiler tekrarlanması

Fırçalanmış alüminyum kapı kolu, evin sundurma geri kalanının düz çizgiler tekrarlanması

Giriş kapıları için kapı kolları. Evin eski girişi, örneğin antika kapı tokmakları (kokuluk) gibi antik çağın ruhunu taşıyan çeşitli parlak aksesuarların kullanılmasına izin verir.

Evin eski girişi, örneğin antika kapı tokmakları (kokuluk) gibi antik çağın ruhunu taşıyan çeşitli parlak aksesuarların kullanılmasına izin verir.

Giriş kapıları için kapı kolları (60 fotoğraf): ürün çeşitleri ve seçim kuralları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 10 = 14