Bu çiçekler uzun bir süre için sizi memnun edecek ve asla bozulmayacak

Kağıttan yapılmış çiçekler sizi uzun süre memnun edecek ve asla solmayacaktır.

Çiçek yapmak kendi elleriyle oluklu kağıdın yeterince kolay değil, ama ustaların birbirleriyle paylaştığı ustalık sınıfları tarafından yönlendiriliyorsanız, bu görev şakacı olarak yönetilebilir. Bu derlemede sizi bu orijinal türlere tanıtacağız el sanatları, ideal malzemeleri seçmenin ve çiçeklerin oluklu kâğıttan nasıl yapılacağı ve içlerine nasıl dahil edileceğine dair fikirleri paylaşabileceğimiz konular hakkında konuşalım.

içerik

 • Oluklu kağıt nedir ve dekorasyonda nasıl kullanılır?
 • Yeni başlayanlar için oluklu kağıt çiçekler: kullanım için fikirler
 • Oluklu kağıt nasıl ve nerede seçilir?
 • Yeni başlayanlar için oluklu kağıttan çiçek yapmayı öğrenmek
 • Tatlı ve oluklu kağıttan çiçekler: lezzetli ve güzel bir hediye
 • Kendi elleriyle oluklu kağıt çiçekler: özetlendi
Oluklu kağıttan lüks buket çiçek

Oluklu kağıttan lüks buket çiçek

Parlak oluklu kağıt buket - güzel bir iç dekorasyon

Parlak oluklu kağıt buket - güzel bir iç dekorasyon

Oluklu kağıt nedir ve dekorasyonda nasıl kullanılır?

Sıradan bir kağıt yüzyıllar önce ortaya çıktıysa, o zaman oluklu kız kardeşi daha genç olur. İngiltere'de ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında yaygınlaştı. O zamanlar, ince, yumuşak ve hoş bir dokunuştan kağıdın dokunuşuna küçük bir kırışıklık içinde şapkalar için astarlar yaptı.

Oluklu kağıttan elde edilen kalitatif çiçekler, bunlardan neredeyse ayırt edilemez.

Oluklu kağıttan elde edilen kalitatif çiçekler, bunlardan neredeyse ayırt edilemez.

Kağıttan yapılmış narin çiçekler

Kağıttan yapılmış narin çiçekler

Orijinal oluklu kağıt buket iç dekorasyon

Orijinal oluklu kağıt buket iç dekorasyon

Zamanla, bu malzeme dikişin ötesine geçti ve uygulamalı sanat ve dekorasyonla uğraşan iğne kadınları arasında popüler hale geldi. Bugüne kadar, krepe ve oluklu kâğıt, çocukların yaratıcılığı için mükemmel, iş dersleri için uygun, uygun dekorasyon odaları ve hatta karnaval kostümlerinin yaratılması.

Yeni başlayanlar için oluklu kağıt çiçekler: kullanım için fikirler

Son zamanlarda, bu tür bir dekorasyon yönünü kullanmak, oluklu kağıttan çiçek yapmak kadar popüler olmuştur. Bu orijinal el sanatları hem ciddi olaylar için hem de yaşam alanlarının dekorasyonu olarak kullanılır. İç mekanda ne tür bir uygulama bulabilirler?

Için çok popüler oluklu kağıt çiçekler düğünler sırasında salonu dekorasyon, kurumsal partiler, doğum günleri ve diğer olaylar. Bunlar arasında, evlilik törenlerini ziyaret etmek için kemerler hazırlanır, fotoğraf oturumları sırasında kullanılır. girlantalr. Bu arada, son zamanlarda birçok gelin ve damadın, doğal çiçeklerden buketleri reddederek kağıt çiçeklere tercih ediyorlar.

Bir çelenk kağıt çiçekler

Bir çelenk kağıt çiçekler

Sıkılıncaya kadar harika bir ihale buket duracak

Sıkılıncaya kadar harika bir ihale buket duracak

Kağıt çiçek orijinal yaka çiçeği

Kağıt çiçek orijinal yaka çiçeği

İpucu! Hassas beyaz tomurcuklar kutlamanın vaftizden sonra gerçekleşeceği odayı dekore edebilir.

Oluklu kağıtlar ayrıca showroomların, sergi merkezlerinin iç tasarımında da uygulama buldu. güzellik salonları, el yapımı ve benzeri depolar.

Oluklu kağıdın renkli bir buket, iç mekanda mükemmel bir dekorasyon olacak

Oluklu kağıdın renkli bir buket, iç mekanda mükemmel bir dekorasyon olacak

Kağıttan akıllıca yapılmış çiçekler gerçek olanlara benziyor

Akıllıca kağıttan yapılmış çiçekler gerçek gibi görünüyor

Oluklu kağıt güzel büyük çiçekler

Oluklu kağıt güzel büyük çiçekler

Şeker ile ilginç dekorasyon kutusu

Şeker ile ilginç dekorasyon kutusu

Yaşam alanları orijinal yapay kağıt çiçeklerle süslenebilir. İç mekanda kullanımlarının bazı örnekleri:

 • En basit çözüm, onları doğal olarak kullanmaktır. tencere bitkilerde, vazolar ve tencere. Bu alternatifin en önemli avantajı kağıt floranın (doğal olanın aksine) gözü daha uzun süre seveceğidir, çünkü solgunluğu bilmez.

 • Ayrıca, oluklu veya krep kağıttan kendi ellerinizle şık ve inanılmaz yumuşak bir dekorasyon yaratabilirsiniz. budama sanatı güllerden.
 • Büyük hacimli bir çiçek topları yapın ve tavanın altında şeffaf bir ince çizgi üzerinde asın - bu dekorasyon odaya daha fazla hassasiyet ve arınma sağlayacaktır. Oluklu kâğıttan yapılmış bir çiçek topu iç mekanı zarifleştirecek, üstelik böyle bir dekor gereksiz olmayacaktır.
Güzel güllerden yapılmış kağıt güller

Güzel güllerden yapılmış kağıt güller

Bir dalda küçük kağıt çiçekler

Küçük kağıt çiçekler dallarda

 • Noel Ağacı Süsleme çiçekler? Ve neden olmasın! Küçük çiçek salkımlarını ve tomurcukları süsleyin ve bunları Yılbaşı güzelliğiyle süsleyin. Yaprak dökmeyen bir güzelliğin dallarında çiçek açan oluklu kâğıttan gelen küçük güllere uygun olurdu.
 • Duvarlarına küçük parlak oluklu çiçekler eklerseniz, çocuk odası gökkuşağının tüm renkleri ile oynayacaktır.
 • Süsleyebilir masa örtüsü, masa peçete ve sandalye örtüleri yapay kağıt tomurcukları. Bu durumda, en iyi çözüm, şık bir stil kazandıracak oluklu kâğıttan gelen büyük şakayık çiçekleri.

Fikir! Pencere dekorasyonunun dekorasyonunun asıl fikri - basit renklerdeki oluklu kâğıtlarla perdeler için pick-up'lar. Temel olarak, el yapımı dekorun eklendiği bir şerit veya kablo demeti ile normal bir satın alınmış mıknatısı kullanabilirsiniz.

 • Noel öncesi ön kapı Ladin veya çam dallarından oluşan geleneksel bir çelenk ile dekore edilmiş ve oluklu kağıttan çiçeklerle zenginleştirilmiştir.
 • üzerinde yatak Yatak odasında yeni evliler pembe tomurcuklardan yapılmış daha fazla kağıt kalp asabilirler.
 • Ve, en sonunda, en cesur iç dekoratif adım, odada (bir kişinin boyunda ve üstünde) büyük oluklu kağıtların kullanılmasıdır. Duvara yakın durabilirler veya odanın tüm alanı boyunca eşit aralıklarla bir bütün orman oluşturabilirler. Elde, hipertrofik versiyondaki oluklu kağıttan sonbahar çiçekleri, temalı bir kutlama için büyük bir salonu mükemmel bir şekilde dekore edebilir.

Gördüğünüz gibi, hedefi belirlerseniz ve oluklu kâğıttan buketleri buketleri iç mekana dönüştürürseniz, onu gerçekten orijinal ve eşsiz hale getirebilirsiniz.

Üstelik böyle ilginç ve büyüleyici bir işgal kesinlikle çocuklar tarafından beğenilecektir. Çocuklar için oluklu kâğıttan çiçek yapmayı denemeye değer, çocuklar için ise en basit versiyonları seçmek daha iyidir. Büyümelerindeki devasa çiçekler ve küçük güllerden kesinlikle memnun kalacaklardır. Bir ana sınıf seçerken, çocukların zor manipülasyonlara hakim olamayacakları gerçeğine odaklanmanız gerekir, ancak kendi elleriyle oluklu kâğıttan yapılmış bir lale gibi basit bir çiçek yapabilirler.

Oluklu kağıt nasıl ve nerede seçilir?

Bu malzemeyi satın alırken, bunun için temel gereksinimlerin birkaçını dikkate almanız gerekir. Oluklu kağıt sağlam olmalı, plastik, şekli iyi tutmak, gözyaşı ile temas etmemek, tutkalla temas etmemek, zengin renklendirmek.

Bunu sanat eserlerinde ve internette de iğne işi malzemeleri satan özel perakende satış noktalarından satın alabilirsiniz. En iyi kalitenin İtalya'dan oluklu kağıtlara sahip olabileceğine inanılmaktadır.

Oluklu kağıttan haşhaş ile güzel kalp

Oluklu kağıttan haşhaş ile güzel kalp

Yüksek kaliteli oluklu kâğıttan gerçek bir sanat eseri oluşturabilirsiniz.

Yüksek kaliteli oluklu kâğıttan gerçek bir sanat eseri oluşturabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için oluklu kağıttan çiçek yapmayı öğrenmek

En basit tomurcuklar çocuklarla birlikte yapılabilir. Ayrıca, bu yeteneğin temellerini öğrenmeye yeni başlayanlar için de uygundurlar. Ihtiyacınız olacak:

 • Oluklu kağıt (bu tür renkler için tek bir renk sayfası ve birkaç tane olarak kullanabilirsiniz);
 • keskin ve ince makas (uygun manikür);
 • kürdan;
 • tutkal;
 • karton daire.
Oluklu kağıttan küçük kağıt çiçekler yapmak

Oluklu kağıttan küçük kağıt çiçekler yapmak

 • Her şeyden önce, 12 kağıt kağıdını kesmeniz gerekiyor.

İpucu! Bir karton şablonu, bozuk para veya başka bir düz yuvarlak nesne kullanmak daha uygun olacaktır.

 • Alınan preparasyonlardan daha fazlasını taçlandıracağız: bu kenarın bir kenara keskin bir şekilde keskinleştirilmesi gerekir.
 • Küçük yuvarlak karton parçasına bitmiş yaprakları bir çember içinde sabitlemeye başlıyoruz: önce dış kenarını beş taç yapraklarıyla, sonra dört tane daha tutkalla ve son üçü de ortada yapıştırıyoruz.
 • Son dokunuş, çekirdeğin üretimidir. Bunu yapmak için, 3 cm genişliğinde bir oluklu kâğıt şerit kesin ve katlayın. Daha sonra, düzenli aralıklarla, hafifçe şişirilmesi gereken küçük bir saçak oluşacak şekilde kesin. Şeridi, kürdanın etrafındaki saçak ile sarmal olarak sarın, böylece tüylerin bulanık merkezi ortaya çıkar, yapıştırıcıyla sabitleyin ve mevcut yapraklara takın. Bitti! İnce oluklu kağıdın bu çiçekleri gerçek olacak herhangi bir iç dekorasyon.
Sevimli oluklu kağıt laleler

Sevimli oluklu kağıt laleler

Oluklu kağıt papatya

yapma papatyalar karmaşıklık farklı değildir. Bunun için gereken her şey:

 1. Oluklu kağıt beyaz ve yeşildir.
 2. Sarı renkli iplik - yün veya yün.
 3. Dikiş ipliği sarıdır.
 4. Tel.
 5. Kağıt için kelepçe.
 6. Makas.

İlk önce çiçeğin ortasını yapmalısın. Bunun için, iki parmağın etrafında ipliği sarın - yeterli 15-20 dönüş olacak. Parmaklarınızdan çıkarın ve geri sarın, bağlayın. Daha sonra makasla keserek ince bir ponpon elde edin.

Çekirdek bir tel üzerine yerleştirilmeli ve tabandan başlayarak oluklu kâğıt şeritlere sarılmalıdır. yeşil renk. Sona doğru sarılmak, gelecekteki bir papatyaların sapıdır.

Yaprakların yapılması:

 • 14 x 4 cm boyutlarında bir dikdörtgen kesin.
 • Yarısına kadar katlayın ve virajın yerine kelepçelerle sabitleyin.
 • Bir tarafı kesip, 3,8 cm giriş yapın, çentikler arasındaki mesafe 0,8 cm'dir.
 • Yaprakları şekillendirmek için - biraz yuvarlak olmalıdır.

Daha sonra, bizi sapa sabitleyen ve tutkalla sabitleyen bir şerit.

Sepal yapmak için kalır. Bunu yapmak için, 1 x 4 cm ölçülerinde yeşil dikdörtgen bir kağıt dikdörtgeni kesip yapıştırın, yapıştırıcıyla sabitlenmiş, çiçek tabanının etrafına sarın ve dişetiyle kesin.

Manolya çiçek kağıttan yapılmış

Manolya çiçek kağıttan yapılmış

Oluklu kağıttan krizantem

Bu sonbahar renkleri oluşturmak için ihtiyacınız olacak:

 1. Oluklu kağıt. Rengi, ne tür bir krizantem yarattığınıza bağlıdır.
 2. Yeşil ve sarı oluklu kağıt.
 3. Tel.
 4. Makas.
 5. Tutkal tabancası.

Yaratılış dizisi:

 • Sarı kağıttan stamens bir demet yapacağız. Bunu yapmak için 7 x 13 cm ölçülerinde bir şerit gerekir.Paket, uzunluk boyunca yarıya ve sonra tekrar genişliğe bükülmelidir. Ardından kütüğün tamamını kesin. Bundan sonra, iş parçası telin üzerine sarılır ve yapıştırıcı ile sabitlenir.
 • Yaprakları 1 cm kenar ulaşmaz. Şişirilmiş bir tomurcuk yapmak için 20-30 sm bu şerit ve 5-7 cm genişliğe ve kesim uzunluğunun tamamı boyunca almak tsveta.Dlya gerekli kağıt oluşturmak 3-4 tür şeritler gerekir. Şimdi boş bir gerçekçilik vermek gerekir - "Bir iğne" ihtiyaç her parmaklarının arasına bükmek için. Yani tüm kesilmiş yapraklarla yapın.
 • Onları stamenlere sarmak için kalır. İkincisi, taç yapraklarından biraz daha düşük olmalıdır. Her daireyi tutkalla sabitleyin.
 • Tel yeşil kağıtla sarın.
 • Yaprakları yap ve tel üzerinde tuttur.
 • Sadece çiçeği kabartmak için kalır - ve hazırdır.
Güzel kağıt çiçekler kolayca doğal yerini alabilir

Güzel kağıt çiçekler kolayca doğal yerini alabilir

Krizantemlerle aynı şemada, oluklu kâğıttan elinizle karanfiller yaratabilirsiniz. Sadece çiçek yaprakları dilimleme aşamasında, karanfil tomurcuğu gibi, diş eti ile ince ve üçgen yapılmamalıdır.

tomurcuk güller oluklu kağıt

Garip bir şekilde, ama bu teknikteki gül goncası, belki de en kolay olanıdır. Bu tel, kırmızı ve yeşil kağıt, yapıştırıcı gerektirir. İlk önce 6 x 7 cm'lik bir dikdörtgeni kesmeniz gerekiyor, iş parçasının eğilmemesi çok önemlidir.

Artık köşedeki üst kısmı yuvarlamanız ve sivri ucu merkezde tutmanız gerekiyor. Telden tomurcuk için bir iş parçası yapmanız gerekir - bunu yapmak için, eksen üzerinde sabitlemek için küçük bir kenar boşluğu ile parmağınızın etrafına dolayın, düzeltin.

Kağıt boşluğunun ortasında, halkayı telden geçirin, içine bir parça pamuk yün yerleştirin. Şimdi kağıdın hafifçe çekilmesi gerekiyorken, sağ yarısı (üst kısım) tel ve pamuk yünü sarın. Şimdi aynı kıvrım, ama diğer yandan. Gelecekteki tomurcukun alt kısmı telin etrafında sıkıca bükülür.

Yaprak yapmak için kalır. Bunu yapmak için, 6 x 9 cm'lik bir yeşil kağıda bir dikdörtgen gerekir. Keskin üstleri olan bitmemiş üçgenler boyunca kesin. Tomurcukları bir boşlukla sarın ve düzeltin. Daha fazla gerçekçilik için, keskin kenarları parmaklarınızla demetlere bükün.

Kendi elleriyle güzel kağıt güller yapma süreci

Kendi elleriyle güzel kağıt güller yapma süreci

süsen kendi elleri

Oluklu kağıt ile kendiniz yapın, süsenler de mümkündür, ancak bu görev en kolay değildir, bu nedenle malzeme ile en az düzeyde deneyim kazanmaya değer.

İş için ihtiyacınız olacak:

 1. Mavi oluklu kağıt veya mor.
 2. Bir kağıt düz kağıt, karton yapabilirsiniz.
 3. Tel - ince ve kalın.
 4. Tutkal tabancası.
 5. Örgü Kürklü İplik sarı.
 6. Makas.
 7. Şeritler halinde kesilmiş teyp veya yeşil oluklu kağıt.

Çiçek yaprağı için şablonlar hazırlamanız gereken ilk şey. 3 çeşit olacak:

 • Sivri, bir kiraz gibi (en küçüğü).
 • Orta - gözyaşı.
 • En büyüğü yuvarlaktır.

Sonraki, hasat için, her boyutta üç yaprakları kesin. Aynı zamanda, en yüksek gerginliğin yan konturlardan elde edilebilmesi için yerleştirilmelidirler. Bitmiş taç yaprakları kenarı boyunca dikkatlice gerilmelidir.

Gerekli şekli verebilmek için, her bir taç yaprağı üzerine ince bir tel yapıştırılmalı ve tabanda küçük bir kuyruk bırakılmalıdır.

En büyük yapraklarda sarı bir top oluşturun:

 1. Dize ince ince doğrayın.
 2. Petalın tabanından orta noktasına kadar alanı yağlayın. Bir şerit olmalı.
 3. Kabarcıklı serpilir.

Çiçeği birleştirmek için kalır. Bunu yapmak için yapılacak ilk şey, aralarında en küçük yaprakları, daha sonra orta olanları aralarındaki boşluklara, sonra da en büyük olanlara yerleştirmektir. Telin kenarları birbirine vidalanabilir ve yeşil bant bant içine sarılabilir. Taban yeşil kağıtla süslenecek.

Kağıt irisler şirin buket

Kağıt irisler şirin buket

Kendi elleriyle oluklu kağıttan bahar çiçekleri

Bahar her şeyin çiçek açtığı bir dönemdir, ancak bu mevsim evinizde oluşturularak bir buket bahar çiçekleri yaratılabilir. Bu içerebilir laleler ve çiçekler çan oluklu kâğıttan, kendi elleriyle yapılmış, ve diğer birçok şey ortaya çıktı.

Bunlar için üretim planı, yukarıda sunulana benzer ve ihtiyaç duyulan her şey orijinallere dikkatlice bakmak. Sonuçta, oluklu kağıt çok çeşitli deneylere dayanabilecek esnek bir malzemedir.

Tatlı ve oluklu kağıttan çiçekler: lezzetli ve güzel bir hediye

İlkbaharın başında, güzel kardelenlerle kendimi memnun etmek isterim. Ama onların Kırmızı Kitapta listelendiklerini biliyor musunuz? Yani değiştirilmesi daha iyi yaşayan çuha çiçeği yapay - örneğin, kendi ellerinizi şekerle bir oluklu kardelen buketi yapın.

Parlak, unutulmaz bir hediye - içinde şekerlemeler ile bir kağıt çiçek buketi

Parlak, unutulmaz bir hediye - içinde şekerlemeler ile bir kağıt çiçek buketi

Bunun için aşağıdakilere ihtiyacımız var:

 • folyo sarılı çikolatalı tatlılar;
 • beyaz oluklu kağıt;
 • yeşil oluklu kağıt;
 • uzun kürdan;
 • ince keskin makas;
 • Bir yapıştırıcı ("Moment" veya "Second" uygundur);
 • sepet çiçekler için;
 • sepetin tabanına denk gelecek şekilde boyutlandırılmış köpük plastik parçası;
 • yeşil örgü, şifon veya organza;
 • suni çim
Çikolata ambalajlarının ilginç dekorasyonu

Çikolata ambalajlarının ilginç dekorasyonu

 • Her bir çiçek için dört şerit (4 x 16 cm) beyaz oluklu kâğıt gereklidir. Her şerit merkezde bükülür ve ikiye doğru bükülür.
 • Şekerlemenin merkezinde bir kürdan ve tutkal yapıştırarak beyaz şerit yaprakları bükmeniz gerekir. Daha sonra, sapı işliyoruz: şekerin altındaki bir kürdan ve yaprakları yeşil oluklu bir kağıt şeridi ile spiral olarak sarılır ve yapıştırıcıyla sabitlenir.
 • Yaprakları pişirmek. Bunu yapmak için, yeşil örgüden, şifon veya organze, bir kare (15 x 15 cm) kesin ve köşelerini hafifçe yuvarlaklaştırın. Ardından karenin ortasını makasla yavaşça delin ve oluşan deliğe kar küresinin gövdesine yerleştirin. Kumaşı doğru yükseklikte ve tutkal yardımıyla küçük bir dalga oluşturuyoruz, bu da yaprağın kıvrımı olarak işlev görecek.
 • Köpük tabanına serilir sepet ve üzerine çiçek ayarlayın. Bitmiş kompozisyonu yapay çim ile dekore ediyoruz. Güzel, özgün ve lezzetli dekorasyon hazır!
Ellerinizle oluklu kağıttan çiçekler: oluklu kâğıttan ve tatlılardan lezzetli bir buket

Oluklu kağıt ve tatlılar çiçek buketi lezzetli

Özetlemek gerekirse

Oluklu kâğıttan yapılmış çiçekler sadece iç mekanı süslemekle kalmaz, aynı zamanda yeteneklerinizi de açmanıza yardımcı olur. dikiş!

Kendi elleriyle oluklu kağıt çiçekler: en iyi ana sınıflar ve dekorasyon ipuçları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 40 = 50