Ciemny sufit - niestandardowe rozwiązanie we wnętrzu

Ciemny sufit - niestandardowe rozwiązanie we wnętrzu

Najbardziej udane i istotne dla projektu sufitu było zawsze biały kolor, ale ciemny i czarny sufit we wnętrzu był uważany za coś niezwykłego. Istnieje opinia, że ​​taki kolor wywiera pewien nacisk na psychikę i samą przestrzeń, co powoduje, że pokój jest wizualnie niższy. Jeśli weźmiemy pod uwagę standardowy typ mieszkania, pozbawiony jego wysokości, możemy przyjąć, że nie powinniśmy wybierać innych rozwiązań, z wyjątkiem lekkich sufitów. Jednak stereotypy poszły daleko, a wszelkie uprzedzenia są tylko fikcją: kompetentna kombinacja rozwiązań osiągnie pożądany efekt przez krótki czas.

 • Funkcje zagospodarowania przestrzennego i dekoracji
 • Reguły i metody selekcji
 • Wynalezienie ramy
 • Połączenie rozwiązań wewnętrznych
 • Połączenie konstrukcji w kolorze ze ścianami i podłogami
 • Ciemny sufit i źródła światła
 • Spójność rozwiązań kolorystycznych
 • Ciemny sufit we wnętrzu: wskazówki
 • Projektowanie przestrzeni publicznej
 • Dekoracja mieszkania w ciemnym kolorze
Ciemny sufit z malowanego drewna w salonie w wiejskim domu

Ciemny sufit z malowanego drewna w salonie w wiejskim domu

Klasyczne wnętrze luksusowego wiejskiego domu. Drewniany ciemny sufit, białe ściany, marmurowe schody i rzeźbione elementy w wystroju

Klasyczne wnętrze luksusowego wiejskiego domu. Drewniany ciemny sufit, białe ściany, marmurowe schody i rzeźbione elementy w wystroju

Funkcje zagospodarowania przestrzennego i projekt

Ciemny sufit promuje wizualny wzrost wysokości, ponieważ przypomina nocne niebo, które dociera do nieskończoności, do odległych głębokości, i w ten sposób zostanie dostrzeżony projekt ciemnego sufitu. Produkty te są w doskonałej harmonii z wewnętrznymi rozwiązaniami do sypialni, ponieważ tworzą pewien nastrój do spania. Ta opcja spodoba się osobom, które preferują sen i odpoczynek w ciągu dnia. Przy podobnym projekcie lokale raczej nie będą się nudzić lub popadać w depresję. Jednak wybór tego projektu zobowiązuje właścicieli mieszkania, aby nie stracili z ogólnym wnętrzem.

Imitacja gwiaździstego nieba na ciemnym suficie z podświetleniem

Imitacja gwiaździstego nieba na ciemnym suficie z podświetleniem

Drewniany sufit w ciemnym kolorze harmonijnie wpasowuje się w szafkę domową

Drewniany sufit ciemnego koloru harmonijnie wpasowuje się biuro domowe

Reguły i metody selekcji

Przy definiowaniu opcjami, które będą ciemnym projektem sufitu w ramach rozwiązania wewnętrznego, konieczne jest uwzględnienie kilku punktów.

Klasyczna sypialnia w odcieniach szarości: ciemny sufit, żółte wykończenia mebli, szare zasłony i białe meble

Klasyczna sypialnia w szare tonyx: ciemny sufit, żółte meble tapicerowane, szare zasłony i białe meble

Wysokość pokoju po fakcie

Dokonując wyboru na niezbyt duży i niezbyt wysoki pokój, ryzykujesz, że nie dostaniesz tego, czego oczekiwałeś wcześniej. Możesz poważnie wziąć pod uwagę tę ideę tylko w przypadku wysokości konstrukcji, która osiągnęła co najmniej 250 cm, czyli jest tu prosta technika: im wyższy projekt sufitu, tym ciemniejszy może być roztwór koloru. Jeżeli wysokość pomieszczenia wynosi 3-3,5 m, to nawet malowanie koloru węgla nie spowoduje niewygodnego ciśnienia. Ważną rolę odgrywa harmonia kolorowych rozwiązań mebli i dodatkowych dekoracji.

Ciemny sufit i panoramiczne okna w kuchni wiejskiego domu

Ciemny sufit i panoramiczne okna na kuchnia wiejska

Jak cienie wpływają na ogólny styl?

Zimne odcienie przyczyniają się do szybkiego tworzenia bezdennego nieba nocą. To rozwiązanie wizualnie zwiększy parametry wysokości w każdym pomieszczeniu. Z tej grupy można wziąć pod uwagę kilka rozwiązań cienia, które w każdym scenariuszu będą wyglądać stylowo i oryginalnie:

 • szary;
 • niebieski;
 • niebiesko-czarny;
 • cyjan;
 • turkusowy;
 • grafit.
Ciemny sufit we wnętrzu: bogaty niebieski sufit harmonijnie łączy się z meblami w tonie i kontrastuje z białymi ścianami

Nasycony niebieski sufit harmonijnie łączy się z meblami w tonie i kontrastuje z białymi ścianami

Ciepłe odcienie zwykle mają specjalne podejście do obserwatora, więc brązowy struktura sufitu może wyraźnie spaść. Na tej podstawie można stwierdzić, że to rozwiązanie jest istotne dla optymalnego parametru wysokości w pomieszczeniu. Jeśli to Cię nie martwi, możesz zignorować to zjawisko i rozpocząć nowe eksperymenty. Nawiasem mówiąc, brązowy sufit z drewna, choć wydaje się niski, ale pokój z jego pomocą staje się bardziej przytulny. Drzewo to drzewo, tworzy spokój, ogrzewa i podnosi nastrój o każdej porze roku.

Drewniany sufit i kominek w bibliotece wiejskiej rezydencji - przykład przytulności i spokoju

Drewniany sufit i kominek w bibliotece dworek - próbka wygody i spokoju

Rada! Istnieje powszechne przekonanie, że sufit tego koloru lepiej wybrać w błyszczącym designie, ponieważ przyczynia się on do wyrównania ogólnego wpływu koloru. W wielu rodzajach wnętrz taki produkt tworzy efekt agresji.

Wynalezienie ramy

Aby ściany były nieco wyższe, konieczne jest zapewnienie ciemności konstrukcja sufitu ramka w lekkim tonie. Pozwoli to na opracowanie krawężnika w kolorze ścian, który będzie wyraźnie kontrastował z sufitem i nada mu specjalny wygląd. Roztwory jasnego cienia optycznie zwiększą swoją wysokość i nie pozwolą, aby sufit "spadł" poniżej wartości. Biorąc pod uwagę ciemny sufit we wnętrzu (zdjęcie), możesz być pewien, że istnieje wiele rozwiązań, które stworzą wszystkie najbardziej atrakcyjne. Żywym przykładem jest wybór na korzyść oryginalnej ramy, która z pewnością Ci odpowiada.

Wizualna separacja ciemnego sufitu i lekkich ścian z białą ramą w pokoju dziecięcym

Wizualna separacja ciemnego sufitu i lekkich ścian z białą ramą pokój dziecięcy

Ciemna ramka do oryginalnego sufitu

Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco wysokie, a Twoim głównym zadaniem jest sprawienie, by było ono wizualnie niższe, musisz przyjąć odbiór, czyli odwrotnie niż poprzedni. Konieczne jest, aby dbać o "budowanie" sufitu na ścianach i tworzenie określonego krawężnika.

Połączenie rozwiązań wewnętrznych

Jeśli nie ma ochoty uciekać się do ostrych eksperymentów, można dać pierwszeństwo schemat dwukolorowy. Te strony będą tradycyjnie działać strefowa funkcja. Na przykład, jeśli wybierzesz ciemną wstawkę na suficie o kształcie prostokąta, możesz wyróżnić niektóre obszary w kuchni lub w salonie. W zależności od użytych materiałów sufit dwukolorowy jest zwykle łączony.

Ciemno sufit napinany we wnętrzu z jasnymi kolorami wkładek - oryginalne rozwiązanie dla tych, którzy lubią łączyć kilka stylów i kolorów harmonii w jedną całość.

Połączenie drewnianego stropu i białych wkładek w kuchni

Połączenie drewnianego stropu i białych wkładek w kuchni

Połączenie konstrukcji w kolorze ze ścianami i podłogami

Tutaj znajdziesz mnóstwo kombinacji i licznych rozwiązań. W tej decyzji ściany najlepiej trzymać neutralny ton. Podłogi można wykonać w ciemnym odcieniu, a jeśli chcesz lub zmień zdanie, możesz później umieścić je na podłodze dywan jasny kolor - beżowy, kość słoniowa, kremowy. Jeśli pomieszczenie ma jasny odcień, to ze względu na duże projekty okien po słonecznej stronie, niektóre elementy mogą być wykonane w ciemnym kolorze. Zapewni to grę w różne odcienie kolorów w każdym pomieszczeniu.

Rada! W powyższym wnętrzu ważne jest, aby ściśle przestrzegać faktu, że meble były lekkie, Takie kontrasty są pilnie potrzebne. Jeśli we wnętrzu znajduje się wiele elementów, które łączą się w jedno kolorowe miejsce, niewiele osób będzie miało małe zainteresowanie.

Drewniany sufit i podłoga uzupełniają meble w brązowych odcieniach. Kontrast jest tworzony przez oświetlenie punktowe i białe ściany

Drewniany sufit i podłoga uzupełniają meble w brązowych odcieniach. Kontrast jest tworzony przez oświetlenie punktowe i białe ściany

Ciemny sufit i źródła światła

W przeciwieństwie do odcieni bieli i tym podobnych ciemne pierwiastki przyczyniają się do absorpcji światła. Dlatego musisz się przygotować na to, że korzystając z obfitości czarnych lub brązowych powierzchni we wnętrzu pokoju, ryzykujesz, że dostaniesz ponury pokój. Ten efekt może zaoszczędzić oświetlenie elektryczne, który musi być obecny w dużych ilościach. Szczególną rolę odgrywają dodatkowe źródła światła.

Rada! Dekoracja okna nie powinno stwarzać trudności dla światła dziennego. Wybierając ciemny sufit, wybierz okno przezroczysta zasłona. Jeśli to możliwe, okna można pozostawić w "bezcielesnej" formie bez zasłon - taka czystość światłem będzie stanowić piękną dekorację.

Kute lampy w duchu romantyzmu z lampkami świecowymi, wysokimi białymi ścianami i ciemnym sufitem z drewnianymi belkami przypominają wiejski zamek

Kute lampy w duchu romantyzmu ze świecami, wysokimi białymi ścianami i ciemnym sufitem drewniane belki przypominać zamek wiejski

Spójność rozwiązań kolorystycznych

Sufit - powierzchnia w dowolnym pomieszczeniu, która musi być zgodna z pozostałymi rozwiązaniami wewnętrznymi. Tak więc, jeśli cały pokój zostanie utrzymany brązowa skala, taki pułap będzie wyglądał absurdalnie i może zepsuć cały obraz.

Nie ma pilnej potrzeby, aby barwne rozwiązanie powierzchni sufitu było powtarzane w pewnych szczegółach, ale istnieje potrzeba jego organicznego przeplatania we wspólnej palecie bez żadnych sprzeczności. Na przykład udane zastosowanie czarnego sufitu w pokoju wykonanym w szaro-biały kombinacja kolorów. Wynika to z faktu, że wszystkie przedstawione odcienie są istotne dla wspólnej rodziny achromatycznej.

Wykonywanie stropu w tonacji z meblami i wystrojem pokoju: wykorzystanie drewna tworzącego specjalny szyk w wiejskim domu

Wykonywanie stropu w tonacji z meblami i wystrojem pokoju: wykorzystanie drewna tworzącego specjalny szyk w wiejskim domu

Wierzchnia w ciemnoszarym kolorze będzie odpowiednia dla każdej atmosfery. Jeśli istnieje pragnienie, rozwiązanie koloru może mieć link do tonu podłogi, do miękki kącik lub do blat. Ciemna podłoga i sufit we wnętrzu zwykle tworzą niepowtarzalny harmonijny zespół. Jeśli chcesz, możesz zmienić sytuację po kilku latach. Ale jak pokazuje praktyka, ludzie, którzy wybrali taką kombinację, rzadko jej odmawiali.

Kompetentne połączenie ciemnego błękitu we wnętrzu: sufitu, zasłon i dekoracyjnej zastawy stołowej

Kompetentne połączenie ciemnego błękitu we wnętrzu: sufitu, zasłon i dekoracyjnej zastawy stołowej

Ciemny sufit we wnętrzu: wskazówki

Obaliliśmy mit, że czarne i ciemne projekty sufitów rzeczywiście przyczyniają się do relaksu i domowego komfortu, jeśli wybierzesz odpowiednie elementy. Ale jest kilka niuansów, które są pożądane, aby wziąć pod uwagę w procesie projektowania wnętrz.

Ciemny sufit, jasne ściany i duże okna w letnim domu do odpoczynku

Ciemny sufit, jasne ściany i duże okna w letni taras

Wskazówki na wypadek, gdyby sufity były niskie

Przy niewielkiej wysokości konstrukcji stropu nie jest konieczne przestrzeganie jednolitości faktury elementów. Bardziej wskazane jest preferowanie podziału przestrzeni przez wybieranie jednego z elementów na czarno.

Błyszczące, ciemne sufity i jasne ściany dodadzą przestrzeni i poczucia wolności każdemu pomieszczeniu o niskim suficie

Błyszczące, ciemne sufity i jasne ściany dodadzą przestrzeni i poczucia wolności każdemu pomieszczeniu o niskim suficie

Ważną rolę odgrywa wybór odpowiedniego materiału. Jeśli istnieje potrzeba wizualnej ekspansji przestrzeni i podniesienia struktury sufitu, możesz dać pierwszeństwo błyszczące płótno.

Ciemno lśniący sufit we wnętrzu da ciepło i ogólną teksturę.

Ciemny, lakierowany sufit odbija światło i sprawia, że ​​pokój jest wizualnie wyższy

Ciemny, lakierowany sufit odbija światło i sprawia, że ​​pokój jest wizualnie wyższy

Wskazówki dla koneserów komfortu

W dziedzinie aplikacji takie projekty są praktycznie nieograniczone, ale czasami ta sztuczka działa bezbłędnie. Na przykład, jeśli istnieje potrzeba stworzenia kompozycji pacyfikującej komorę w dormitorium, można wybrać sufit w cieniu czekolady.

Brązowy sufit w sypialni

Brązowy sufit w sypialni

Dla konserwatystów

 • Dla zwolenników eksperymentalnych rozwiązań stylem All Black, który zakłada czarne powierzchnie ścian i odpowiedni sufit, stanie się faktyczną opcją.
 • Pod względem projektu przestrzeń w pomieszczeniu jest ograniczeniem: lepiej nie preferować ciemnych sufitów w pokoju dla dzieci, ponieważ dzieci są zbyt wrażliwe na kwiaty.

Rada! Dobrze jest wyglądać ciemno-brązowym sufitem we wnętrzu, który sprawi, że styl będzie prosty i minimalistyczny, ale jednocześnie wygodne i kompletne.

Salon w ciemnych kolorach: przewaga naturalnych materiałów w dekoracji domku

Salon w ciemnych kolorach: przewaga naturalnych materiałów na wykończeniu domki letniskowe

Projektowanie przestrzeni publicznej

Ciemne sufity są często aktywnie wykorzystywane w ramach publicznego podziału na strefy i tworzenia stylu w instytucjach społecznych - dzięki tym decyzjom kafeterie, restauracje, hotele, kina, kluby nocne. Wynika to z obecności witraż w takich pomieszczeniach, więc jest wystarczająco dużo światła dla pełnej swobody twórczości projektowej.

Dekoracja mieszkania w ciemnym kolorze

Jeśli chodzi o przestrzeń życiową, zaleca się połączenie ciemnego koloru sufitu z jasnymi kolorami - ścianami, podłogami, wzorami mebli.

 • W wąskim pomieszczeniu z oknem w obszarze ściany końcowej lepiej jest porzucić takie sufity;
 • W pomieszczeniu z dużym oknem może być nadmiar naturalnego światła, które będzie wymagało zaciemnienia wnętrza.

Tak więc wnętrze sypialni (ciemny sufit), a także salon, kuchnia, pokój dziecięcy - wszystko to będzie odpowiednie, jeśli prawidłowo połączymy style z podstawowymi rozwiązaniami kolorystycznymi.

Ciemny sufit we wnętrzu: 80 luksusowych i surowych projektów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

95 − 89 =