Beyaz ve mavi renklerin başarılı, uyumlu bir kombinasyonu

Beyaz ve mavi renklerin başarılı, uyumlu bir kombinasyonu

Çocuk odasındaki her şey, mutlaka bebeğin gelişimini etkiler. Psikologlara göre, çocukların duvar kağıdı, çocuklar ve kızlar için İşte genel kurallar.

  • Duvarlarda desen veya desen yoksa, çocuğun gelişimi net, geniş bir görüntüye sahip renkli duvar kağıdına sahip olduğundan daha yavaştır.

Bu, figürün bebeğin görüşünü düzelten bir tür "çapa" işlevi görmesiyle açıklanır, böylece sadece formlar ve renkler arasında ayrım yapmakla kalmaz, aynı zamanda dikkatle eğitir. Bu nedenle, doğru olanı nasıl seçeceğimizi daha ayrıntılı olarak ele alalım. çocuk odası için duvar kağıdı.

Kreş duvardaki Retro arabalar

Kreş duvardaki Retro arabalar

Çocuğun yaşa göre renk eşleştirmesi (Rudolf Steiner'in teorisi)

Çocuğun çocuk odası için duvar kağıtları: renk seçimi konusunda iç ve psikolojik tavsiye için 75 + parlak fikirler

Çocuk odasının rengini seçerken bilimsel yöntemin bir destekçisi iseniz, o zaman renk seçimini renklere göre kabul ederek gölgeyi güvenle seçebilirsiniz. Rudolf Steiner.

 

Özünü kısaca özetlersek, 6 yaşından sonra bir çocuğun hayatındaki herhangi bir dönem, bir genç veya bir yetişkin kişi, kendini mümkün olduğu kadar rahat hissettiği belirli bir renk veya gölgeye karşılık gelir. Tabii ki, bu her yıl duvar kağıdını yeniden yapıştırmanız veya yeni mobilya satın almanız gerektiği anlamına gelmez! Çocuk odasının tasarımını yalnızca uygun renk şemasındaki aksan ve aksesuarlarla takviye etmek yeterli olacaktır:

Vrzrast iz
6 - 7 yıl kırmızı, koyu kırmızı, koyu pembe;
8 yaşında hardal ve portakal;
9 yaşında sitrin, limon, sarı;
10-12 yıl sarı-yeşil, yeşil;
13 - 14 yaşında turkuaz, yeşilimsi-mavi, mavi;
15 - 16 yaşında masmavi, açık mavi, mavi;
17 yaşında mor, lavanta, leylak, menekşe ve tonları.

 

Çocuk odası için duvar kağıdı çeşitleri: malzeme

Çocuk odası için duvar kağıdı yapılacak malzemenin seçimini belirleyen ana kriter çocuğun sağlığı için güvenliktir. Bu kriter altında, birkaç çeşit duvar kağıdı vardır:

  • Kağıt - Ürettikleri zaman, en basit, uygun fiyatlı ve ucuz, "kimya" ve sentetik katkı maddeleri kullanmazlar, ancak sertifikayı kontrol etmek için yerinde olmayacaktır. Onun varlığı, vicdani bir üreticinin kesin bir işaretidir.

Önemli özelliği: kağıt duvar kağıdı Havanın kalitesini artıran "Nefes". Bu durumda, kağıt duvar kağıdı eksikliği - kırılganlık. Ancak düşük maliyet bu eksi oldukça olumsuz etkiler.

Neşeli bir çocuk için parlak iç

Neşeli bir çocuk için parlak iç

Sıcak tonlarda güvenli kağıt duvar kağıdı

İpucu! Çocuk odasındaki duvar kağıdı düzenli olarak değiştirilmelidir - Çocuğu uygun süslemelerle kuşatmak gerektiğinde, birkaç temel yaş aralığı (0-2 yıl, 2-4 yıl, 4-6 yıl, 6-9 yıl, 9-11, 11-14 yıl) ayırt edilir. - Renk önemlidir, yoğunluğu, çizimleri vb. duvar dekoru zamanla, yani yaşla birlikte gitmeli.

Bu nedenle, duvar kağıdının uzun süreli korunmasına gerek yoktur ve uzun bir süre için orijinal formunda muhafaza edilmesi mümkün değildir. Çocuklar için duvarlar yaratıcılık için bir oyun alanı haline gelebilir ve kağıt duvar kağıtları bu amaç için en uygun şekilde uygundur - uygulamaları ve yapıştırıcı uygulamaları kolaydır. Ve zaten önemli ölçüde "yorgun" olduklarında, ucuz olarak değiştirilebilirler.

Kağıt duvar kağıdı ile, bebek büyüdükçe veda etmek bir ayıp değil.

Kağıt duvar kağıdı ile bebek büyüdükçe veda etmek için üzgün değil

Bebek odasında hayvan görüntüsü ile bilişsel duvar kağıdı

Bebek odasında hayvan görüntüsü ile bilişsel duvar kağıdı

İpucu! Başarılı hareket - iki düzeyde duvar kağıdı yapıştırılıyor. Alt üçüncü - daha ucuz, akıl almaz, daha sık değiştirilebilir. Ve daha da fazlası - daha ilginç, temel, onlardan önce çocuk ulaşmayacak, iyi tutulacaklar.

  • Sıvı duvar kağıdı - Modern ve pratik bir çözüm. Onlar ekolojik - jelatin, pamuk, ağaç kabuğu, mika, çiçek yaprakları içerir. Bu duvar kağıtları antistatiktir, çekmez ve toz birikmez, yanmaz.

Böyle bir duvarın boyanması kolaydır, böylece homojen bir kesintisiz yüzey ortaya çıkar, bu nedenle bir çocuk odası için ek dekor gerektirecektir. Örneğin, uygulayabilirsiniz şablon çizimleri veya çıkartma yapıştırın. Kuşkusuz, çocuk odası bitki için çok uygun olurdu (bambu, mantar, jüt, rattan) duvar kağıdı, ama çok pahalı ve oldukça narin.

Önemli! Kesinlikle toz toplayıcıya dönüşen kadife duvar kağıdı, kesinlikle kontrendikedir.

Bir harita ile çocuklar için çocuk duvar kağıdı - büyüyen bir çocuğun odası için mükemmel bir çözüm

Harita ile duvar kağıtları - büyüyen çocuk için mükemmel çözüm

Kimya sevgilisi için iç

Kimya sevgilisi için iç

Çocuk için duvar kağıdının rengi: ne kadar önemli?

Psikologlara göre, ilk iki yıl boyunca bebeğin etrafı sarılmış olmalı Yumuşak, pastel, doymamış renkler gizli, sakin tonlarda. Çocuğun doğasını ve mizacını hesaba katmak önemli olsa da, çocuk sadece yaşla birlikte, evin en neşeli, renkli ve aydınlık odasına dönüşebilir.

Parlak, çığlık, aşırı enerjisel renklerin hakimiyetisarı, kırmızı, kireç, limon) çocuğun psiko-duygusal durumunu olumsuz etkileyebilir ve onu aşırı derecede huzursuz, huzursuz edebilir.

İpucu! Yeşil renk Huzurlu davranır, ancak oldukça soğuktur, bu nedenle sıcak tonların ekleriyle "canlandırılabilir".

Beyaz zemin üzerine yeşil canavarlar sıkıcı görünmüyor, ama çok uyumlu ve sakin

Beyaz zemin üzerine yeşil hayvanlar sakin ve uyumlu görünüyor

Duvarlardan biri parlak duvar kağıdı ve geri kalanında pastel ile yapıştırılırsa, oda renkle aşırı yüklenmeyecektir

Duvarlardan biri parlak duvar kağıdına yapıştırılırsa ve geri kalanı pastelse, oda renkle aşırı yüklenmez

Önemli! Her şeyden önce, karanlık renkleri terk etmelisiniz - görsel olarak alanı emerler. Dahası, oda kuzeyde bulunuyorsa kontrendikedirler, ışık eksikliği ışık tonlarını telafi etmelidir.

Sıcak sarı patchwork tarzı duvar kağıdı rahat bir atmosfer yaratır

Sıcak sarı patchwork tarzı duvar kağıdı rahat bir atmosfer yaratır

Güzel duvar kağıtları uyku alanını daha temalı hale getiriyor

Güzel duvar kağıtları uyku alanını daha temalı hale getiriyor

Klasikler hakkında: geleneksel "çocuksu" renk - mavi tonları ve mavi.

Bu seçim, hiperaktif bir çocuğun odası için tamamen haklı, o öfke ve biraz sinirlendirmek için yardımcı olacaktır. Fakat utangaç bir sessizlik için, "enerji" eklemesi daha iyi - kırmızı, turuncu, açık yeşil parlak ekler.

Beyaz-mavi duvar kağıdı taze ve huzurlu görünüyor

Beyaz-mavi duvar kağıdı sakinleşir ve iç "tazelik" eklenir

En sevdiğiniz kahraman ile parlak, etkili duvar kağıtları çocuğunuzu memnun edecek

En sevdiğiniz kahraman ile parlak, etkili duvar kağıtları çocuğunuzu memnun edecek

Çocuklar için bebek duvar kağıtları: doğru olanı seçin

çocuk duvar - Çocuk odasında neşeli bir rahat ortam yaratmak için iyi bir yoldur, ancak bu şık cihazı biraz dikkatli kullanmalısınız. Her şeyden önce, yaş kategorilerinin özellikleri dikkate alınmalıdır:

  • Psikologlara göre, 3 yaşın altındaki çocuklar Duvardaki renkli ve parlak duvar kağıtları kesinlikle kayıtsız, çocuk ve çizgi film hikayeleri onları heyecanlandırmıyor. Bu yaş için daha iyidir Nötr pastel tonları ve duvar kağıdını kullanın, ve tüm terbiye malzemelerinde.
  • ve burada 3 ila 6 yıl arasında çizgi film ve masal kahramanları ile mükemmel duvar kağıdı.
Neşeli karakterleri olan duvar kağıtları ideal olarak 3 yaşından küçük bir odaya yaklaşacaktır.

Neşeli karakterleri olan duvar kağıtları ideal olarak 3 yaşından itibaren çocuğun bir odasına yaklaşacaktır.

Genç bir çocuk için parlak rahat duvar kağıdı

Genç bir çocuk için parlak rahat duvar kağıdı

  • Daha büyük çocuklar için iç tasarım gereksinimleri. Bu grup şartlı olarak atanmıştır 6-12 yaş arası çocuklar. Fakat bununla birlikte, “sınır” çağları arasındaki farkın muazzam olduğu dikkate alınmalıdır. Altı yaşındaki çocuklar çizgi film karakterlerini destekliyorsa, o zaman büyük çocuklar zaten böyle açık çocuk çizimleri için utangaç olacaklar.
Genç için yatak-çatı katı

Genç için yatak-çatı katı

Kreşte spor köşesi

Kreşte spor köşesi

Küçük çocuklar için, hayvanlarla fotoğraf duvar kağıtları seçeneği - komik yavru, zarif atlar. Bu, özellikle görüntü niteliksel ve doğalsa, önemli bir yaş aralığına dayanacak olan oldukça evrensel bir seçenektir.

Fikir! Daha büyük öğrenciler için, 10 yıldan başlayarak, teknoloji (oto ve bisiklet), navigasyon, uzay, spor üzerine bir fotoğraf uygun olacaktır.

İpucu! Duvar kağıtları bir öncülün inşası için kullanılabilir: çizgi film kahramanları, masal ve çizgi romanlar bir oyun alanı belirleyecektir. Ancak parlak resimler, yakınlardaki eğitim alanına yerleştirilmeye kontrendikedir bir masa - Çocuğun, özellikle de genç çocukların dikkatini dağıtacaktır.

Genç bir beyzbol fan yatak odasında duvar resmi

Genç bir beyzbol fan yatak odasında duvar resmi

Bir kreşteki çiçeklerin ilginç bir kombinasyonu

Kreşteki çiçeklerin orijinal kombinasyonu

  • Gençler - 12 ila 16 yaş arası, Burada seçim büyük ölçüde zaten kurulmuş olan ilgi alanlarına ve hobilere dayanmaktadır. Bir idolün (sporcu, sanatçı, müzisyen) büyük bir fotoğrafının yanı sıra coğrafi içeriğe (dünya haritası), manzaralara, şehirlerin fotoğraflarına veya sadece soyutlamaya sahip duvar kağıdı gibi olabilir.

Çocuğun çocuk odası için duvar kağıtları: renk seçimi konusunda iç ve psikolojik tavsiye için 75 + parlak fikirler

İpucu! Duvar kağıdındaki görüntü odanın içindeki nesnelerle kopyalanabilirse - yatak çarşafları, yastıklar veya perdeler, oyuncaklar, otomobillerin maketleri, uzay aracı vb.

Bir genç için sakin tonlarda geniş bir oda

Bir genç için sakin tonlarda geniş bir oda

Büyüyen bir müzik hayranı, odasının tasarımıyla mutlu olacak

Büyüyen bir müzik hayranı, odasının tasarımıyla mutlu olacak

Duvar kâğıtları altında, renk fazlalığı olmaması ve diğer duvarlardan oluşan bir dekorun renk fazlalığı olmaması çok dikkatli bir şekilde gereklidir. Tüm duvarları duvar kağıdına almanıza gerek yok, tek bir, en fazla bir buçuk duvar için yeterli olacak. Bir fotoğrafın ve duvarların tüm duvarlarını örtme fikri, bir çocuk için çok çekici gözükse de, nazikçe ama ısrarla ısrarla buna değer.

Bir yandan, özellikle ergenlerdeki tadı, bazen çok hızlı bir şekilde değişebilir ve eğer bir duvarın yeniden yapıştırılması kolaysa, o zaman iki veya üç - maliyetlidir. Ayrıca oda yerleştirilmelidir çocuk dolapları, raflar, lambalar, askılar, vb, ama görüntüleri kötü kabul, çünkü fotoğraf duvar kağıtları boşluk gerektirir, onlar hakim, onlar gizlenmiş olamaz.

Çocuğun çocuk odası için duvar kağıtları: renk seçimi konusunda iç ve psikolojik tavsiye için 75 + parlak fikirler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − = 71