Plastik eskrim ve çocuk güvenliği bariyeri

Plastik eskrim ve çocuk güvenliği bariyeri

Evdeki çocuklar - bu mutluluktur, ama güvendeler, dikkat etmelisiniz, onlar henüz odalardan geçmezler. 6 ila 10-12 aylık bir çocuk için özel bir tehlike gizlidir. merdivenler. Varsa, tamamen yeniden donatılmaları gerekir. Biraz çaba harcarsanız ve merdivenler için doğru korumayı seçerseniz bunu yapmak zor değildir, fakat kırıntı tam olarak tehlikeli adımlar atmaz ve kendisine herhangi bir zarar vermez.

 • Neden bu tehlikeli?
 • Eskrim seçenekleri
 • bariyer
 • Malzemeler ve görünüm için gereklilikler
 • Kendi elleriyle seçenekler
Merdiven ve bariyerin tasarımı tek bir tarzda yapılmıştır

Bir stilde merdiven ve bariyer tasarımı

Tırabzanların yokluğu gergin ipi sabitleyecektir

Tırabzanların yokluğu gergin ipi sabitleyecektir

Buzlu cam sadece odayı değil, aynı zamanda merdivenlerin geçişini daha güvenli hale getirir

Buzlu cam sadece odayı korumakla kalmaz aynı zamanda merdivenlerden geçişi daha güvenli hale getirir

Ek bir parmaklığın varlığı, adımlarla iniş ve çıkış işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Ek bir parmaklığın varlığı, adımlarla iniş ve çıkış işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Dar bir merdiven küpeşte olmalı

Dar bir merdiven mutlaka bir parmaklığa sahip olmalıdır.

Neden bu tehlikeli?

merdiven - Bu çocuklar hakkında konuşalım, herhangi bir kişi için artan tehlike bir yer. Çocuk, dört ve daha sonra iki uzuvda evin etrafında hareket edebileceğini fark ettiğinde, elbette, her şeyi aktif olarak araştırmaya başlar. Ve adımlar özel ilgi nesnesidir, çünkü yukarıda / aşağıda ne olduğu çok ilginçtir. Buna ek olarak, çocuk elleri, bacakları ve hatta başı ile tırabzanlar arasında sıkışabilir. Tasarım ne kadar yüksek ve daha dik olursa, düşme riski de o kadar büyüktür.

Bir yaşın oğlu ya da kızı gelince, adımlar büyüleyici oyunların bir yeri haline gelecektir, çünkü istediğiniz gibi koşabilir, atlayabilir, oynatabilirsiniz. Bu aynı zamanda tehlikedir, çünkü aptalca tökezleyebilir, düşebilir ve ciddi şekilde kendinizi yaralayabilirsiniz.

Bütün bunlar gerçekleşmez, ebeveynlerin görevi, daha fazla tehlikenin daha fazla korunmasını amaçlayan bir şey yapmak ve çocuk için, ve büyüdüğü zamana kadar araştırma yapmaktan tamamen vazgeçmek.

Evinizde kullanabileceğiniz elit bir okulda mükemmel bir eskrim örneği

Evinizde kullanabileceğiniz elit bir okulda mükemmel bir eskrim örneği

Önemli! Bebeğin evde güvenliği konusunda dikkatsiz olmayın. Bugün merdivenlerle ilgilenmiyorsa, bu yarın oraya tırmanmayacağı anlamına gelmez ve böylece ebeveynlerin gözünü kırpmayacak zamanları olmaz.

Bir ipin ve bir ızgaranın varlığı odanın deniz stilini vurgular.

Bir ipin ve bir ızgaranın varlığı odanın deniz stilini vurgular.

Eskrim seçenekleri

Koruma farklı olabilir, çünkü bazı durumlarda adımları giriş / çıkışa karşı korumanız gerekir. Ve diğer durumlarda, yürüyüşü, ondan atlama / düşmeye karşı korumayla donatmak gerekir. Birinci kattan saniyeye hareketini sağlayacak ana unsurlar:

 • Korkuluk - Bu yapının konturu boyunca yerleştirilmiş bir çittir. Estetik fonksiyona ek olarak bir lastik sırtı gerçekleştirir - merdiven üzerinde bükülmesine izin vermez. Yasaya göre, üçten fazla adım içeren herhangi bir yapının bir korkuluğu olmalıdır.
Şık ve pratik korkuluk tasarımı

Şık ve pratik korkuluk tasarımı

 • Korkuluk eskrim. Bu eleman, raylar arasında büyük boşluklar varsa yararlıdır dikmeleri, Bu genellikle dövme öğeler ve sanatsal, tasarımcı korkuluklar olur. Hem çocuğu korumak hem de görünüşü bozmamak için, içeriye dayanıklı plastik bir şeffaf ekran yerleştirilir. Renksizdir, yani tamamen görünmez olur.
Korkuluklara sabitlenmiş görünmez film

Korkuluklara sabitlenmiş görünmez film

 • septa Eğer gibi görünecek plastik engelleri kullanmak istemiyorsanız ahşap merdiven çok çekici değil. Standartların gerektirdiğinden daha fazla olan tırabzanlar arasındaki boşluğu azaltmak için onlara ihtiyaç vardır. Bu durumda, genellikle kullanışlı malzemeler kullanın - halatlar, geçici ahşap raflar, vb.
Renkli bir ipin bir bölümü ile korkuluklar için metal çerçeve

Renkli bir ipin bir bölümü ile korkuluklar için metal çerçeve

 • Korkuluklar - Bunlar ekli olan elemanlardır. korkuluk, onlar için yürürken ellerinizi tutabilirsiniz. Bu bileşen ek sertlik sağlar. Çocuğun merdiven boyunca rahatça hareket edebilmesi için ek bir parmaklık sağlamak gereklidir. Adımların alt seviyesinden yaklaşık 1 metre yükseklikte yer almaktadır.
Evdeki küçük çocuklar varsa alt küpeşte basitçe gereklidir

Evdeki küçük çocuklar varsa alt küpeşte basitçe gereklidir

 • Izgara. Kısasa ve aralarında bir arıza riski varsa, açıklıklar arasında kurulur. Izgara, bir düşüş durumunda onu yumuşatacak bir hamak gibi görünüyor.
Izgara, rota boyunca hareket güvenliğini sağlayacaktır

Izgara, rota boyunca hareket güvenliğini sağlayacaktır

Dikkat edin! Yukarıdaki koruma elemanları yapısal parçalardır. Yani, korkuluklar ve korkuluklar her zaman, ızgara çekmek kolaydır, aynı zamanda korkuluklar arasında ek bölümler yapmaktır.

Düşmeden bir septum yaratmak için yaratıcı bir yaklaşım

Düşmeden bir septum yaratmak için yaratıcı bir yaklaşım

bariyer

Bu tip koruma ayrı olarak yapılmalıdır, çünkü bebeğin ona izin vermediğinden, bu yapıyı korumaz. Bu kapılar satın alınabilir veya bağımsız olarak yapılabilir - bugün bu bir problem değildir.

Genel olarak, bariyer kapı/kapı, merdivenlerden giriş ve çıkışlarla örtüşen ahşaptan, metalden (ışık) yapılmışlardır. Oluştururken veya satın alırken bu gibi normları gözlemlemek gerekir:

Kendi elleriyle yapılan basamaklardan düşen bariyer

Kendi elleriyle yapılan basamaklardan düşen bariyer

 • Mesajlar arasındaki mesafe 10 cm olmalıdır - bu, ellerin, ayakların, kafaların tıkanmasını ve sıkışmasını engeller.
 • Tüm raflar, çapaksız veya başka bir hasar olmadan topraklanmalıdır. Raflar, onları araştırırsa bebeği incitmez ve bunun gerçekleşmesi kesin.
 • kapılar Merdivenin yürüyüşüne sıkıca sabitlenmelidir - böylece kırılmayacak, parçalanamayacaklar.
 • Bebek kesinlikle yalın olacağından, belki de asılabilir, kapıların arkasındaki kolları kavradı, o zaman bağlantıların ve bariyerin dayanması gerekir. Yani, bağlantı elemanları üzerinde para biriktirmeniz gerekmez.
 • Bu bariyerin kapalı olduğu kilit, çocukların elleri tarafından açılmamalıdır.

Dikkat edin! Bugün, çocuğun yaşına uygun engelleri satın alabilirsiniz ve farklı tasarımlar piyasada. Görünümlerine gelince, seçim de kapsamlıdır, çünkü aşağıdaki merdivenin bir öğesidir. iç mekan içine organik olarak sığdır, görünüşü bozmamak için.

Küpeşte ve küçük kapı tek bir tarzda yapılır

Küpeşte ve küçük kapı tek bir tarzda yapılır

Malzemeler ve görünüm için gereklilikler

Sadece kırıntıların hareket alanını sınırlandırın - hepsi bu değil. Bunun için kullanılan malzemelerin travmatik olmadığını düşünmek gerekir. Bu konuda en uygun metal odun, Plastik.

Mevcut merdivene göre malzemeyi seçin. Ahşap ise, aynı zamanda bir bariyer yapmak daha iyidir. Herhangi bir malzeme kullanmadan önce, yüzeyini kontrol etmek gerekir: pürüzlü, pürüzlü, pürüzlü olmalıdır. Ahşap kullanılırsa, daha fazla işlenmelidir. putrefaction, böcekler, kalıptan kompozisyonlar. Aynı zamanda, güvenli formülasyonları kullanmalısınız, çünkü çocuk büyük olasılıkla yapının elemanları ile temas halinde olacaktır.

Bariyer, bebek için inşaatta bir tavan görevi görür

Bariyer, bebeğin güvenliği için inşaatta bir çakışma görevi görür.

Metal elemanlara gelince, en iyi çözüm paslanmaz çelik. Bu malzemenin avantajları arasında çok şey var:

 1. Dayanıklılık ve hafiflik.
 2. Pas oluşturmaz.
 3. Boya gerekmez.
 4. Malzeme hipoalerjeniktir.
 5. Dayanıklılık.
Yüksek kaliteli bir katı inşaat yıllarca sürecek

Yüksek kaliteli bir katı inşaat yıllarca sürecek

Plastik çit panelleri aynı zamanda çok elverişlidir, ancak tehlikeyi taşımadıkları için yeterince hafif, kırılgan olmayan bir ürün seçmek önemlidir. Sertifikaları kontrol etmek önemlidir, çünkü plastikler toksik olabilir. Ürünün tüm standartları karşıladığından emin olduktan sonra, çocuğunuz için bir koruma olarak kurabilirsiniz.

Kendi elleriyle seçenekler

Basitleştirin. Bütün gerekenler:

 • Ahşap raflar.
 • Kelepçeler duvara.
 • Korkuluklara takmak için döngüler.
 • Mandalı kilitleyin.
Bariyeri geçici olarak sabitleme seçeneklerinden biri

Geçici sabitleme seçeneklerinden biri

Çitin yüksekliği yapının yaşı ve yeri dikkate alınarak hesaplanabilir. Genel olarak, yükseklik merdiven rayı ile aynı olacaktır. Tüm ahşap elemanlar öğütülmeli ve koruyucu bileşiklerle muamele edilmelidir. Kuruduktan sonra bir araya getirin. yani:

 1. Haçlar: yukarıdan ve aşağıdan, gerekirse, ortada bir aralayıcı yapın.
 2. Çapraz parçalar üzerinde, çıtaları 5-7 cm'lik adımlarla doldurun.
 3. Bağlantı elemanlarını kıvırın ve girişteki menteşeleri engelleyin.
 4. Mandalı takın.
Kendi elleriyle yapılan sonbahardan septumun şık tasarımı

Kendi elleriyle yapılan sonbahardan septumun şık tasarımı

Bu çalışma tamamlandığında, çocukların bariyer kolları ve bacakları kontrol etmek gereklidir.

Evdeki çocukların güvenliği önemlidir. Ebeveynler tarafından sağlanmalıdır, özellikle eğer böyle bir nesne varsa katlar arasındaki merdiven. Bebek güvenle evin etrafında dolaşmak kadar Ve en iyisi, ikinci kata onun yolunu engellemek ve sadece ilk çalışma sola.

Evde güvenlik: Çocuklardan merdiven üzerinde koruma ve koruma nasıl seçilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 2