Rastlina Dicenter je známa originálnymi kvetmi v podobe srdca

Rastlina Dicenter je známa originálnymi kvetmi v podobe srdca

obsah

 • Typy centier
 • Vlastnosti pristátia
 • rozmnožovanie
 • Starostlivosť o "zlomené srdce"

Dicentra je očarujúca a jemná kvetina spojená s mnohými romantickými legendami. V našich zemepisných šírkach je známe ako "Broken Heart". Tvar kvetu je veľmi podobný srdcu, preto v takmer každej krajine je tento názov nejakým spôsobom spojený s týmto symbolom lásky a oddanosti.

Dicentra je symbolom lásky a oddanosti

Dicentra je symbolom lásky a oddanosti

V Európe nebolo pôvodne pestované kvetinárstvo. Jeho vlasťou je Ďaleký východ, Čína a Severná Amerika. Na našom kontinente je to pekné rastlina pochádza z Japonska a prvýkrát ho opísal samotný Linnaeus.

Medzi všetky odrody je sfarbenie rôznych odtieňov - od bielej až po červenú, rovnako ako žltú

Medzi všetky odrody je sfarbenie rôznych odtieňov - od bielej až po červenú, rovnako ako žltú

Skvelý kuchár

Skvelý kuchár

Rodnou krajinou rastliny je Ázia a Severná Amerika

Rodnou krajinou rastliny je Ázia a Severná Amerika

Typy centier

V oblasti záhradníctva môžete použiť približne desať druhov cukrárov od existujúcich dvadsiatich. K dnešnému dňu boli vytvorené veľmi rozmanité odrody dikentrov, ktoré umožňujú uspokojiť všetky estetické a klimatické požiadavky.

D. Spectabilis

Prvý, ktorý opísal Karl Linnaeus, bol veľkolepý docent alebo spevák. Práve táto rastlina s jej kvetmi sa neuveriteľne podobá srdcu. Kruhy sú pomerne vysoké (do jedného metra), najmä v porovnaní s inými druhmi. Listy sú rozrezané a veľmi krásne, takže aj po rozkvetu D. veľkolepý priťahuje pozornosť. Takéto odrody sú zaujímavé:

 • Alba (biele kvety, krík tesne pod - do 70 cm);
 • Zlaté srdce (ružové kvety a jasné zlatožlté listy);
Dicentra spectabilis, trieda Alba

Dicentra spectabilis, trieda Alba

Dicentra spectabilis, trieda Gold Heart

Dicentra spectabilis, trieda Gold Heart

Tip! Ak máte radi jeseň, získajte známku GoldHat. Zlaté lístie vás potešia svojou farbou aj v lete.

 • Valentine (bohaté čerešňové kvety).
Dicentra spectabilis, druh Valentína

Dicentra spectabilis, druh Valentína

D. Formosa

Dicentra formosa rastie iba 40 cm, ale to má elegantný biela (Aurora), smotana (Ivory srdca), ružová (Adrian Bloom) a červené (Bacchanal). Zaujímavou varietou s nezvyčajnými striebristými listami je jarná mágia.

Blooming D. krásne padá na letné mesiace.

Dicentra formosa, Aurora

Dicentra formosa, Aurora

Dicentra formosa, Adrian Bloom

Dicentra formosa, Adrian Bloom

Dicentra formosa, trieda Bacchanal

Dicentra formosa, trieda Bacchanal

D. Eximia

Vektor je vynikajúci, alebo výnimočne ďaleko pod veľkolepým. Rastlina sa rozkladá na 25 cm, ale kvetne od mája po mrazy. Ľahko toleruje teplo, takže je to pre záhradkárov z regiónov s veľkou teplotnou amplitúdou.
D. listy sú vynikajúce ako papraď. farba kvety sú obmedzené na ružové a biele.

Dicentra eximia

Dicentra eximia

D. scandens

Lezenie Dizentra je atypická, lianovitá rastlina. Dĺžka jeho konárov dosahuje dva metre, ale ležia na povrchu zeme. V našich zemepisných šírkach je tento druh dikentrov zvyčajne jeden rok.

Dicentra scandens

Dicentra scandens

Tip! Ak sú zimy vo vašej krajine tvrdé, vyskúšajte mrazuvzdornú odrodu "Golden Tears" a kvetiny dinocentres budú kvitnúť vo vašom v záhrade až do neskorej jesene.

D. peregrina

Diktérka putovania je skutočná dlhá pečeň. Predstavitelia tohto druhu vyrástli na východe už pred tisíc rokmi. S malou veľkosťou (15 cm) má táto rastlina veľké biele alebo biele kvety fialový-ružová farba.

Zvlášť pozoruhodná je odroda Burning Hearts, odvodená na základe D. vynikajúcej a D. vagrantovej. Jeho kvety sú jasné, takmer červené a listy sú strieborné.

Dicentra peregrina

Dicentra peregrina

Tip! Zdobenie vašej záhrady hustoty rôznych typov, môžete dosiahnuť konštantný kvitnutie od mája do konca jesene. Veľké dinocentres perfektne zapadajú krajiny s vodné útvary, D. krásna bude slúžiť ako nádherné dekorácie pre obrubníky. Záhrady z kameňov sa stanú ešte krásnejšími vďaka d. creepingu a D. vagrantovi, pôvodne pestovanému v horách.

Výsadba a starostlivosť o centrum (najmä pre prispôsobené odrody) - procesy sú jednoduché.

Dicenter je vynikajúci

Dicenter je vynikajúci

Vlastnosti pristátia

Vzhľadom k tomu, Dicenter je Bush, spravidla, po mnoho rokov, nájsť miesto na kvetinové lôžko musíte byť opatrní.

Kde chcete pestovať?

Správne vysadené rastliny nespôsobia žiadne ťažkosti a rastúce zuby sa stanú potešením. Pri výbere stránky zvážte nasledujúce kritériá:

 • slnečno svetlo. Ideálnou možnosťou je penumbra. Jasné slnko povedie k rýchlemu zastaveniu kvitnutia a môže nepriaznivo ovplyvniť listy. V plnom tieni kvety nekvetú veľmi dlho;
 • Úrodná pôda. Najlepšie pôdy pred energiu humus (3 kg na meter) a štandardného minerálne hnojivo pre záhradné rastliny (15 g na vedra s vodou);
 • Odvodnenie. Príliš hlina a vlhká pôda je lepšie miešaná s rašelinou alebo pieskom, aby sa zabránilo hnilobe koreňového systému zo stagnujúcej vody.
Dicenter krásne

Dicenter krásne

Ako pestovať?

Pit pre Bush by mali byť vykopané v hĺbke 40 cm a majú približne rovnaký priemer. Nezabudnite zanechať vzdialenosť medzi kríkmi (bude stačiť pol metra).

V dolnej časti jamy je vypúšťaný - drvený kameň alebo rozbitý tehla. Uvoľnená zemina, zmiešaná s kompostom, vyplní zostávajúci priestor. Ak je potrebné vyčistiť pôdu, pridajte piesok. Vápencové drobky miešané do pôdy výhodne ovplyvňujú centrá.

Tip! Všetky postupy týkajúce sa výsadbových a transplantačných centier by sa mali vykonávať rukavicami. Korene tohto kvetu sú jedovaté. Takisto sa uistite, že zvieratá nejívajú korene koreňa, ktoré sú vyradené z podzemia.

Dicenter - nezvyčajná výzdoba záhrady

Dicenter - nezvyčajná výzdoba záhrady

rozmnožovanie

Teoreticky existujú tri možné možnosti chovu vetvičky - semená, rozdelenie odrezkov a pomocou nadzemných klíčkov.

V praxi sa však v našich zemepisných šírkach nepoužíva semeno kultivátorov na kultiváciu. Po prvé, pretože prakticky nedávajú kvety. Po druhé, aj zo zakúpených semien na pestovanie plnohodnotného Bush je veľmi ťažké.

V Rusku je centrum známe ako"разбитое сердце"

V Rusku je centrum známe ako "zlomené srdce"

Divízia z koreňov

Rozdelenie sa vykonáva nie častejšie ako raz za tri roky, najneskôr však päť rokov po vysadení rastliny. Urobte to pred prebúdzaním výhonkov (skoro na jar) alebo po kvitnutí (čas závisí od odrody).

Dikentra je starostlivo vykopaná. Korene sú čistené a oddelené. Musíte použiť ostrý nôž, aby ste znova nepoškodili rastlinu. Oddeľte koreň do častí, ktoré majú niekoľko púčikov. Plátky sú posypané popolom. Rastliny sú vysadené na tmavom mieste a napájané teplou vodou na slnku. Po zakorenení preveďte do pripraveného kvetinového záhonu. Algoritmus je nasledovný:

 • Príprava jamiek v kvetinovom lôžku s určitou vzdialenosťou, odôvodnená veľkosťou kusov;
 • Vložte kusy do otvorov. Lepšie je investovať 3-4 kusy do jedného otvoru, aby sa Bush v prvom roku stal nádherným a rozkvitnutým.
 • Spanie a narážanie zeme;
 • Zalievanie. Voda by mala byť predhriata na slnku.
Blooming Dicenter

Blooming Dicenter

Tip! Pred rozdelením nechajte odoženie vyschnúť. Ako sa zbaviť nadmernej vlhkosti, stane sa pružnejšou a pružnejšou.

graftage

Reprodukcia nadzemného klíčka nastane na jar. Zvoľte záber, ktorý rastie v spodnej časti puzdra, a nakrájajte ho ostrým nožom. Umiestnite stonku do rastového stimulanta (približne jeden deň), potom ho pestujte v pôde impregnovanej teplou vodou a zakryte filmom. Korene sa vytvárajú za mesiac, ale na posteli, je lepšie odložiť za rok.

Dicentra je vynikajúca nasýtená ružová a fialová farba

Dicentra je vynikajúca nasýtená ružová a fialová farba

Starostlivosť o "zlomené srdce"

Ako pestovať dicenter? Zvláštne komplikácie pri odchode z vás nebudú. V čase zavlažovania a kŕmenia rastliny dosiahnete vynikajúce výsledky.

teplota

Dietzentra sa dobre vyrovná s teplotnými zmenami, ale má strach z jarných mrazov. Obzvlášť nebezpečné je zmrazenie mladého kríka. Aby sa tomu zabránilo, na jar sú výhonky rastliny pokryté filmom alebo iným netkaným materiálom.
Na zimu sa prístrešok zvyčajne nepripravuje. Ak sú mrazy veľmi vážne, zem okolo koreňov môže byť pokrytá vrstvou rašeliny (až 8 cm) alebo jedle. Pri vytváraní takéhoto otepľovania je potrebné zabezpečiť, aby opätovné zaistenie nebolo spustené.

Nízke vkusníky vyzerajú dobre v zmiešaných výsadbách - v kvetinových záhonoch, obrubníkoch, na snímkach

Nízke vkusníky vyzerajú dobre v zmiešaných výsadbách - v kvetinových záhonoch, obrubníkoch, na snímkach

osvetlenie

Už bolo spomenuté, že dikentra môže bezpečne odolávať svetlu aj tieňu. Ale na extrémy je lepšie, ale neprinášať. Polostín bude optimálnym režimom pre dlhý a včasný rozkvet Bush.

V našej skupine je najobvyklejší Dicenter nádherný

V našej skupine je najobvyklejší Dicenter nádherný

Vlhkosť a zalievanie

Nemôžete tolerovať žiadne vysúšanie alebo nadmerné hydratačné výdajne. Stagnácia v pôde vody nepriaznivo ovplyvňuje korene a môže viesť k smrti rastliny. Drenáž, v tejto súvislosti zohráva dôležitú úlohu v živote krovu vysadeného vo vlhkom prostredí.

Frekvencia zavlažovania závisí od stálych teplôt a rýchlosti sušenia pôdy. Po zalievaní nezabudnite uvoľniť zem.

Očarujúce srdce

Očarujúce srdce

Ďalšie hnojenie

Na získanie jasných púčikov na jar je dikentér kŕmený superfosfátom. Ďalších 3-4 takýto make-up sa vykonáva počas obdobia kvitnutia. Keď rastlina zmizne, neublíži to kŕmiť hnojivom obsahujúcim dusík.

Aj organické hnojivá sú užitočné. Na konci zimy sa rozptýli kompót a močovina pod kríkom a na jeseň sa používa mullein.

Je tiež dôležité pridať pôdu na jar, inak korene vyjdú, čo nie je príliš dobré kvôli ich virulencii.

Elegantný a krásny bubeník nenechá nikoho ľahostajný

Elegantný a krásny bubeník nenechá nikoho ľahostajný

prerezávanie

Kvôli rozkvitnutiu nebol z roka na rok zaniknutý, mali by sa odstrániť zvädnuté kvety. Na konci sezóny sú výhonky vôbec odrezané a zostávajú asi 5 cm.

Dikenter v kytici

Dikenter v kytici

Choroby a škodcovia, spôsoby, ako s nimi bojovať

Dicentra je rastlina odolná voči chorobám a škodcom. Aby sa zabránilo problémom, je potrebné vykonať preventívne postrekovanie púšte pomocou vošiek a slimákov (napríklad Iskra Bio alebo Zolon).

Aby sa zabránilo výskytu prstencovej náplasti na listoch a kvetiny nepresiahli chorobu mikroplaziem, je potrebné vykonať pravidelné plesňovanie. Krajina musí byť ošetrená formalínovým roztokom (5%) mesiac pred zasadením kefa.

Dicenter - video

Дицентра - foto

Dicentra (60 obrázkov): druh, reprodukcia, výsadba a starostlivosť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 19 = 24