Bufet z efektem starzenia się we wnętrzu wiejskiego stylu

Bufet z efektem starzenia się we wnętrzu wiejskiego stylu

Jeśli chodzi o kredens lub kredens, kuchnia babci mimowolnie przychodzi mi do głowy. Jeśli masz szczęście zostać spadkobiercą tej jednostki, nie wyrzucaj jej. Wręcz przeciwnie, wokół tego meblowego obiektu powstanie całe otaczające wnętrze. Trudno wyobrazić sobie inny mebel, który mógłby nadać wnętrzu tyle komfortu i ciepła, ile bufet w kuchni. Dotyczy to nie tylko poziomu komfortu - to także miłe wspomnienia związane z domem babci.

Nie wyklucza to jednak korzystania z kredensów i bufetów nowoczesne style. Po tym wszystkim, rozwój mody ma charakter cykliczny, a te, które pozostały popularne meble na około sto lat temu, powraca po długiej nieobecności, umożliwiając właścicielom domów i apartamenty rozwijać wyobraźnię i kreatywnie myśleć.

Spis treści:

 • Czym jest bufet i jakie są jego funkcje?
 • Zalety korzystania z szafki kuchennej
 • Wady korzystania z kredensu w kuchni
 • Odmiany mebli
 • Bufet i jego wykorzystanie w różnych stylach 
Szafki narożne w części jadalnej, rozmieszczone symetrycznie

Szafki narożne w części jadalnej, rozmieszczone symetrycznie

Przeszklona szafka w formie szafki na naczynia

Przeszklona szafka - szafka na naczynia

Antyczny kredens wykonany z naturalnych materiałów

Antyczny kredens wykonany z naturalnych materiałów

Bufet - przytulny i praktyczny element wnętrza

Bufet - przytulny i praktyczny element wnętrza

Nowoczesny bufet w stylu marynistycznym

Nowoczesny bufet w stylu marynistycznym

Bufet w jasnych kolorach odświeży wnętrze jasnej kuchni

Bufet w jasnych kolorach odświeży wnętrze jasnej kuchni

Czym są szafki kuchenne i jakie są ich funkcje?

Ten atrybut jest ciepłem domu i oferuje wiele możliwości jego działania w różnych stylach. Jest to szafka służąca do przechowywania naczyń i różnych urządzeń stołowych, tekstyliów, niektórych rodzajów produktów. To meble są instalowane nie tylko w jadalnia lub kuchnia, ale także w salonie nowoczesnej części mieszkalnej. Na przestrzeni poradzieckiej bufet, wyposażony w przezroczyste szkło, nazywany jest często kredensem. Jeśli mówimy o tradycyjnym wykonaniu przedmiotów meblowych, bufet do kuchni ma pewną konstrukcję:

Kredens babci wypełni unikatowy nowoczesny design - projekt kuchni

Babushkin Sideboard sprawi, że nowoczesny design kuchni będzie wyjątkowy

 • poniżej jest specjalny przestronny system przechowywania, wyglądać jak krawężnik, wyposażone w szuflady lub drzwi w różnych kolorach i wzorach. Istnieje możliwość łączenia tych części;
 • na górnym poziomie są tradycyjnie zlokalizowane otwarte półki, istnieje możliwość umieszczenia szaf wyposażonych w drzwi skrzydłowe, często mają one szklane elementy w postaci specjalnych wkładek;
 • pomiędzy dwoma przedstawionymi tam elementami jest często wolna przestrzeń, podczas której górna powierzchnia obudowy może zajmować przestrzeń blaty lub specjalny samolot, aby umożliwić wystawienie pięknych przedmiotów gościom i gospodarzom.

Jeśli zdecydujesz się kupić bufet w kuchni, wybór projektu zależy wyłącznie od Ciebie.

Jaka jest główna różnica między nowoczesnymi bufetami?

Nawet pod koniec XVII wieku atrybut ten różnił się dokładnie w tej formie i choć zmiany miały miejsce od wielu lat, były one nieznaczne. Rozszerzony widok modelu okazał się łatwy w użyciu i racjonalny z estetycznego punktu widzenia. Dlatego ten sposób dekoracji wnętrza, nawet wykonany w stylu minimalizmu, jest w stanie wypełnić przestrzeń i stać się głową całej kompozycji wnętrza. W nowoczesnych odmianach rzadko pojawiają się fantazyjne dekoracje i elementy dekoracyjne, ale są one świetne do stylu kraj, minimalizm, hi-tech, nowoczesność, ekostilya.

Piękny, rzeźbiony drewniany bufet w stylu eleganckiego szyku

Piękny, rzeźbiony drewniany bufet w stylu cheby-chic

Często na rynku można znaleźć modele, w których nie ma wyraźnych oznaczeń ze strony, w tym przypadku fasady są realizowane w jednym komponencie. Istnieją również modele, w których istnieje ścisłe dopasowanie górnej części do samego dna bez pustej przestrzeni. Można znaleźć niedrogie szafki kuchenne, w których producenci skupili się na szklanych wkładkach, a gotowy produkt nieco przypomina zwykłą gablotę. Ogólnie sugerowano wiele odmian tego atrybutu, a pośród całej obfitości będziesz mógł wybrać to, co na pewno ci przypadnie do gustu.

Bufet w starym stylu świetnie prezentuje się we wnętrzu w stylu high-tech

Bufet w starym stylu świetnie prezentuje się we wnętrzach w stylu secesyjnym

Jeśli chodzi o parametry wymiarowe tego produktu, nie ma żadnych norm i ograniczeń. Wszystko opiera się na wysokości Twoich sufitów i osobistych życzeń. Dostępnych jest wiele wariantów i szerokości - od wąskich wzorów z jednym skrzydłem po szerokie modele z dużą liczbą drzwi. Wypełnienie może być zupełnie inne - tutaj producenci nie zgubili się i pozwolili sobie na lot twórczej wyobraźni. Można zamontować różne przekładki i inne elementy, które pomagają nadać określony wygląd i zaoszczędzić miejsce.

Organicznie wygląda jak szafka narożna zamkniętego typu we wnętrzu eklektyzmu

W eklektycznym wnętrzu szafka narożna typu zamkniętego wygląda organicznie

Zalety korzystania z szafki kuchennej

Możesz kupić tani bufet w kuchni i czerpać wszystkie korzyści z jego używania:

 • stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska w celu wytworzenia produktu ze składnikiem dekoracyjnym. Najczęściej stosuje się tradycyjne rodzaje "staroświeckich" bufetów z szlachetnych gatunków drewna;
 • Duża pojemność nowoczesnych produktów pozwala umieścić je nie tylko sztućce i narzędzia kuchenne, ale także zapewniają przechowywanie dekoracyjne zastawy stołowe, tekstylia domowe;
 • Możliwość zastosowania wzoru w dowolnym stylu wnętrza i nadania przestrzeni wyrafinowania i niespotykanej urody. Modele szafek w arystokratycznym stylu idealnie wpasują się w klasyczny obraz, a skromniejsze warianty zrobią wszystko, co najlepsze w nowoczesnych trendach.

Produkty oferowane są w różnych odmianach, więc wszystkie te korzyści można osiągnąć, jeśli dokonasz właściwego wyboru.

Wady korzystania z kredensu w kuchni

Pomimo znacznej liczby zalet, warto zwrócić uwagę na braki występujące podczas stosowania tego projektu:

 • Ponieważ bufet ma być samodzielnym atrybutem meblarskim, będzie wymagał dodatkowej przestrzeni dla harmonijnego rozmieszczenia, dlatego nie jest to miejsce w skromnych kuchniach i salonach, chociaż skromne projekty rozmiarów są w sprzedaży;
Wąski wbudowany bufet w klasycznej kuchni

Wąski wbudowany bufet w klasycznej kuchni

 • Koszt produktów jest dość wysokie, zwłaszcza jeśli zamierzamy zakupić wysokiej jakości w formie bufetu z wielu drzwi i okiennice, wykonane z naturalnych materiałów przez specjalną technologię.
Kredens z podwójnymi drzwiami nadaje się do większej kuchni

Kredens z podwójnymi drzwiami nadaje się do większej kuchni

Z drugiej strony, narożny bufet do kuchni ukryje wszystkie te niedociągnięcia, ponieważ jest kosztem budżetowym i niewielkim rozmiarem, więc nie ma potrzeby mówić o negatywnych aspektach w tym przypadku.

Odmiany mebli

W ciągu długiej historii ich pobytu w budownictwie mieszkaniowym, bufet przeszedł wiele zmian, a one, jak się okazało, są znaczące. Pozwoliło to na pojawienie się kilku rodzajów atrybutów prezentowanych na rynku konsumenckim.

Tradycyjny bufet w klasycznej kuchni

Tradycyjny bufet w klasycznej kuchni

 1. Widok zamknięty (zakłada obecność półek przy drzwiach). Takie produkty mogą mieć małe okienko, przez które jest włączone półki hosty i częściowo.
 2. Otwarte typy konstrukcji zakładają brak drzwi, ale pomiędzy górną kondygnacją a dolną częścią może być otwarta górna część.
 3. Popularny dzisiaj jest rodzajem bufetu w stylu klasycznym. Oznacza to obecność trzech poziomów - z półkami, otwartą niszą i drzwiami.

Możesz kupić bufet do kuchni w sklepie internetowym i dokonać właściwego wyboru. Dobry projekt pozwoli gospodyni umieścić wszystko w nim i osiągnąć ogromny efekt estetyczny. Nowoczesny rynek oferuje wiele opcji i każdy może znaleźć i wybrać, co mu się podoba.

Niski standard w formie bufetu, położony w niszy

Niski standard w formie bufetu, położony w niszy

Odmiany materiałów do produkcji

 • Naturalny masyw drewna (cenne rasy). Ten rodzaj surowca zawsze słynął ze szlachetnego i wyrafinowanego wyglądu, a także z długiej żywotności. Najczęściej produkty mają rzeźbione elementy elewacji. Jednak są szafki na kuchnię wykonaną z drewna nie tanie. Przypuszcza się, aby zmienić formę i strukturę pod wpływem czynników zewnętrznych, a to nic dziwnego, że materiał może tracą kolor, suche i puchnąć. Ale dziś materiał ten znajduje się w czołówce w produkcji produktów i istnieje wiele możliwości jego przetwarzania.
W jasnej kuchni taki kredens stanie się główną atrakcją wnętrza, przyciągając wzrok

W jasnej kuchni taki kredens stanie się "główną atrakcją" wnętrza

 • Popularne produkty to takie materiały jak płyta wiórowa i płyta MDF. Bufory z tego surowca są w przystępnym segmencie cenowym i istnieje wiele metod wykorzystywanych do przetwarzania tych materiałów. Takie podejście pozwala meblom wyglądać jak stary atrybut, a także tworzyć imitacja dużej liczby gatunków drzew. W tej refleksji styl będzie wyglądał wyśmienicie i atrakcyjnie.
Mały bufet w kolorze białym z płyty MDF

Mały bufet w kolorze białym z płyty MDF

Kredensy i kredensy do kuchni są najczęściej wykonane z elementów drewnianych, ale są też kompozycje wykonane z metalu, tworzywa sztucznego.

Bufet i jego wykorzystanie w różnych stylach

 • Dla klasyczna stylistyka idealny wariant z naturalnym drzewem, wyposażony w rzeźbione fasady, jest idealny. Pozwoliłby przynieść nutę elegancji do pokoju, uczynić go bardziej arystokratycznym i wyrafinowanym.
Lokalizacja zlewu w obszarze roboczym bufetu jest niestandardowym, ale oryginalnym rozwiązaniem

Lokalizacja zlewu w obszarze roboczym bufetu jest niestandardowym, ale oryginalnym rozwiązaniem

Klasyczna kuchnia z przestronnym bufetem w nowoczesnym stylu

Klasyczna kuchnia z przestronnym bufetem w nowoczesnym stylu

 • Dla Prowansja doskonały biały kolor, a także rzeźbiona dekoracja lub efekt rolet, nieodłącznie związany z francuskim stylem. Ważną rolę odgrywa konstrukcja łączników, na przykład klamki drzwi.
Bufet w stylu Prowansji, wykonany w tym samym stylu z całym zestawem mebli

Bufet w stylu Prowansji jest w tym samym stylu z całym zestawem mebli

Dedykacja jadalni z śnieżnobiałym bufetem

Dedykacja jadalni z śnieżnobiałym bufetem

 • W styl wiejski będzie z powodzeniem wyświetlany indywidualność właścicieli. Taka struktura może być lakierowana, ale wygląd dekoracji jest bardzo prosty, elementy rzeźbione nie są dostępne tutaj, a konfiguracja produktu oznacza znaczną liczbę półek i szafek.
Bufet w stylu country z efektem sztucznego starzenia

Bufet w stylu country z efektem sztucznego starzenia

Solidny drewniany bufet w rogu zaoszczędzi miejsce w domku

Solidny drewniany bufet w rogu zaoszczędzi miejsce w domku

 • Dla stylistyka w nowoczesnym designie Stosuje się bufety, które są wykonane z materiałów MDF i płyt wiórowych, projekty są wyposażone w matowe komponenty i są oferowane w mnóstwie rozwiązań kolorystycznych. Ten styl nie wymaga pretensjonalności i jest funkcjonalny na dużą skalę.
Wybierz bufety do kuchni z nowoczesnym wnętrzem jest również możliwe

Nowoczesne wnętrze kuchni z bufetem

Mała przeszklona szafka na naczynia

Mała przeszklona szafka na naczynia

Szafka kuchenna doskonale pasuje do każdego stylu i będzie wyglądała imponująco, oryginalnie, wykwintnie.

Podsumowując

Aby wybrać produkt, który w pełni odpowiada Twoim wymaganiom, musisz wziąć pod uwagę styl pomieszczenia i podążać za własnym gustem, ale istnieje kilka punktów wymagających szczególnej uwagi: styl produktu, wielkość i kształt, materiał, stopień funkcjonalności, obecność / brak elementów dekoracyjnych. Weź pod uwagę te funkcje - i wybierz bufet z osobistymi preferencjami i preferencjami.

Bufety do kuchni: 80+ przytulnych pomysłów w stylu country, Prowansji i chewskiego szyku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 60 = 68