Dvojfarebný drevený okrúhly stôl vo francúzskej obývačke

Dvojfarebný drevený okrúhly stôl v obývacej izbe v štýle Provence

Stôl je okrúhly drevený na jednej nohe - je esteticky príjemný a pohodlný a funkčný. Tabuľka je nepostrádateľným atribútom nielen jedlo, ale aj obývacia izba, jedáleň, kancelária, av niektorých prípadoch spálne. Preto je potrebné, aby bolo nielen funkčné, ale aj príjemné oko. Okrem toho je dôležité, aby bol tento atribút ekologicky prispôsobený štýlu miestnosti, v ktorej je umiestnená. Napríklad v obývacej izbe bude vhodné vyzerat okolo dreva konferenčný stolík na jednej nohe. Ak sa obdĺžnikové štandardné tabuľky môžu zdať zbytočne ťažkopádne a preto sa nezapadajú do malých apartmánov, potom modely zaoblených foriem sú elegantnejšie a kompaktnejšie.

obsah:

 • Výhody a nevýhody kruhových modelov
 • Kruhový stôl pre kuchyňu
 • Klasické materiály pre stôl
 • Vlastnosti výberu dizajnu a palety farieb
 • Varianty dekorácie pre okrúhly kuchynský stôl z dreva
 • Ako si vyrobiť okrúhly drevený stôl
Klasický okrúhly stôl v lakovanom popole

Klasický okrúhly stôl v lakovanom popole

Okrúhly stôl so symetrickou nohou, zúžený uprostred

Okrúhly stôl so symetrickou nohou, zúžený uprostred

Nábytok z bieleného duba vo vnútri obývacej izby v duchu"прованс"

Nábytok z bieleného duba vo vnútri obývacej izby v duchu Provence

Drevený okrúhly stôl vo vnútri kuchyne - obývacia izba

Drevený okrúhly stôl vo vnútri kuchyne - obývacia izba

Výhody a nevýhody kruhových modelov

V poslednej dobe sa okrúhle stoly získavajú popularitou. To nie je prekvapujúce. Priaznivo sa líšia od svojich náprotivkov iných foriem s týmito hlavnými výhodami:

 • klasický štýl, ktorý dokonale padne do každého interiéru. V súčasnosti je tiež veľmi aktuálny;
 • Univerzálny charakter modelu, ktorý môže byť umiestnený na veľkom i na malom priestore.
 • väčší stupeň bezpečnosti vyjadrený v neprítomnosti uhlov. Je to spôsobené tým, že táto forma vám neumožňuje zasiahnuť alebo chytiť, čo je obzvlášť dôležité, ak má dom deti;
 • slávnostný a zdokonalený vzhľad tejto formy dosky;
 • úhľadný vzhľad vytvorený umiestnením riadu do stredu, v dôsledku čoho sú všetky z nich rovnako vzdialené od každého večera.
 • zjednotenie a zblíženie všetkých ľudí, ktorí sedia pri stole;
 • prítomnosť širokej škály všetkých druhov materiálov a dekorácie.
Okrúhly stôl - univerzálne riešenie pre každý byt

Okrúhly stôl - univerzálne riešenie pre každý byt

A ak model z guľatého tvaru je vyrobený z dreva, potom len zvýšite jeho výhody. Po prvé, drevo je jedným z najodolnejších a najodolnejších materiálov. Po druhé je to bezpečnejšie ako napríklad sklo, ktoré môže byť zranené.

Pravdepodobne hlavnou nevýhodou okrúhlych stolov je to, že sa im ťažko hodia malé izby, pretože kvôli svojmu tvaru zaberajú príliš veľa priestoru. Z rovnakého dôvodu však nemôžu byť umiestnené v rohu.

Okrúhly drevený stôl a rohová pohovka - dokonalá kombinácia v malej kuchyni

Okrúhly drevený stôl a rohová pohovka - perfektná kombinácia v malej kuchyni

Kruhový stôl pre kuchyňu

Ak môžete ešte robiť bez stola v spálni a obývačke, potom stôl v kuchyni bude stredom celej miestnosti. Táto tabuľka však nemusí byť v strede. V závislosti od rozloženia miestnosti sa dá pohybovať v jednom alebo druhom smere. Ak je však stôl nastavený v strede, nastaví sa charakter celej miestnosti, ktorá bude stredom kompozície.

Drevený okrúhly stôl v strede ľahkej kuchyne

Drevený okrúhly stôl v strede ľahkej kuchyne

Ako pravidlo, plánovanie interiéru kuchyne, vedené pravidlom, že by mal byť svetlý. Ak ste fanúšikom tohto spravodlivého konceptu, venujte pozornosť elegantným okrúhlym stolom, ktoré prinesú do každej kuchyne ľahký dojem, bez toho, aby zaberalo veľa priestoru. A ak navyše vyberiete model na jednej nohe, potom zdôrazníte ešte jedinečnú a rafinovanú charakteristiku miestnosti.

Drevený popolový farebný stôl s lakovanou pracovnou doskou v bielej kuchyni

Drevený popolový farebný stôl s lakovanou pracovnou doskou v bielej kuchyni

Mnohí ľudia popierajú sami potešenie vložiť do kuchyne okrúhly stôl, lebo sa obávajú, že všetci členovia rodiny alebo hostia nebudú súčasne za tým. V tomto prípade je vhodné zvážiť skladací kompaktný stôl.

Rada: dať prednosť skladacie konštrukcie a modely-transformátory, ktorý môže ubytovať dostatočný počet hostí. V tomto prípade venujte zvláštnu pozornosť kvalite skladacieho mechanizmu, takže stôl vám slúžil dlhé roky.

Kruhový biely drevený stôl v malej kuchyni

Kruhový biely drevený stôl v malej kuchyni

V poslednej dobe je módne zjednotiť priestor, vytvárať takzvané štúdio apartmánya. V nich, ako pravidlo, kuchynské plochy kombinované s jedálňou a obývacou izbou. Medzery medzi nimi môžete vymedziť pomocou okrúhleho stola.

Klasické materiály pre stôl

Strom je jedným z najuniverzálnejších materiálov, ktorý zapadá do akéhokoľvek typu miestnosti a štýlu interiéru.

Najbežnejšie typy druhov stromov sú tieto:

 • dub;
 • popol;
 • buk.

Tabuľky vyrobené z týchto materiálov budú vyzerať najlepšie interiér, starý v rustikálnom a klasickom štýle. Vyzerajú skvele priestory v štýle Provence. Nemyslite si však, že nezodpovedajú takému aktuálnemu smeru dizajnu, ako je to teraz hi-tech. Všetko závisí od dekorácie a kompetentného príslušenstva. Takýto nedostatok týchto druhov dreva, ako nízka odolnosť proti opotrebovaniu, je viac než pokrytý, ak sa postaráme a pokryjeme stôl špeciálnou ochrannou zmesou.

Dubový stôl v strede klasickej obývačky

Dubový stôl v strede klasickej obývačky

V tomto prípade odborníci odporúčajú dávať prednosť dubu. Bude zdôrazňovať elitný stav vašich priestorov. Ale to nie je jeho hlavná výhoda. Takéto stoly sú charakterizované zvýšenou silou a spoľahlivosťou. Preto môžete ľahko kupovať dosky na jednej nohe. Paleta farieb takýchto modelov sa líši od rôznorodosti, takže môžete ľahko nájsť najvhodnejšie pre vás. Takže dubové stoly sa môžu pochváliť bohatou farebnou škálou v rozmedzí od jemného zlatého až po hnedý. Ale predovšetkým krásne vzory, staré v roku biela. V tomto prípade sa používa bielený dub. Nábytok z dubu má snáď len jednu nevýhodu - je to vysoká cena.

Dark-golden dubový okrúhly stôl na jednej nohe

Dark-golden dubový okrúhly stôl na jednej nohe

Malajzia sa špecializuje na výrobu drevených stolov, preto venujte pozornosť modelom z tejto krajiny. Jedálenské stoly guľaté drevo na rovnakej nohe výroby Malajzia sú cenené po celom svete.

Ostatné odrody drevených stolov

Ďalším dobrým variantom materiálu pre stôl je orech. Tento materiál má charakteristickú štruktúru a vysoký stupeň pevnosti. Takéto tabuľky spravidla nevytvárajú. Avšak nábytok vyrobený z vlašských orechov má významnú nevýhodu - je to príliš veľká váha.

Okrúhly stôl s tmavým orechom s vyrezávanou nohou

Okrúhly stôl s tmavým orechom s vyrezávanou nohou

Rada: takéto modely sú preferované predstaviteľmi čech a kreatívnej inteligencie, takže ak chcete vytvoriť vhodný štýl vo svojom byte, potom stolík z vlašských orechov je vynikajúcou voľbou.

Taký materiál, ako je vápno, je známy svojou plasticitou. Je dobre spracovaný. Preto z limes často robia príslušenstvo pre stolíky. Avšak pri výbere tohto materiálu si všimnite, že je dostatočne dobre vystavený hmyzu a iným nepríjemným zvieratám. Preto sa starajte o nákup kvalitných ochranných látok. Je veľmi populárny a taký druh stromov ako wenge. Takýto stôl je však drahý a nie každý špecialista bude môcť pracovať s týmto materiálom.

Drevený stôl pre luxusný apartmán: jedálenský stôl s čalúnením

Drevený stôl pre luxusný apartmán: jedálenský stôl s čalúnením

Materiály napodobňujúce strom

Ak chcete uložiť, môžete zvážiť možnosť dýhovanej drevotriesky alebo MDF. Takéto modely však budú menej ekologické. Avšak na vonkajšej strane budú takmer totožné so svojimi drahšími drevenými náprotivkami. Ďalšou alternatívou k dreve je drevotrieska alebo MDF laminát. Takéto modely sa vyznačujú ekonomikou a širokou paletou farebných odtieňov.

Ďalšou možnosťou napodobňovania prírodného stromu je verzalit. Tento materiál je vyrobený z lisovaných drevených vlákien so spojivom polymérnych živíc. Vyzerá to ako drevotrieska. Z hľadiska výkonnosti je však bližšie umelý kameň. Tento materiál je vhodný na použitie. Ďalšou z jej výhod je odolnosť voči ultrafialovým a mechanickým vplyvom.

Dvojfarebný jedálenský stôl s bielou nohou a stolovou doskou"под ясень"

Dvojfarebný jedálenský stôl s bielou nohou a stolovou doskou "pod popol"

Vlastnosti výberu dizajnu a palety farieb

Hlavným pravidlom, ktoré treba dodržiavať pri výbere stolového modelu, je optimálna kompatibilita s dizajnom sada nábytku. Okrem toho by mala tabuľka zodpovedať celkovej koncepcii interiéru. Štylistické aj farebné. V tomto prípade, ak sa štýl a farba nezhodujú, mali by byť harmonicky kombinované. Napríklad v posledných rokoch sa zvyšuje popularita eklektický štýl, spájajúc samo o sebe niekoľko smerov dizajnového myslenia. V tomto prípade niektoré položky v miestnosti môžu byť zachované v jednom štýle a druhý v kontraste. Preto je zaujímavé medzi sebou spojiť napríklad, klasický a moderný.

Kontrastné dekorácie v kuchyni: tmavý wenge stôl, svetlé vankúše, ľahké steny a kuchynský set

Kontrastné dekorácie v kuchyni: tmavý wenge stôl, svetlé vankúše, ľahké steny a kuchynský set

Osobitná pozornosť pri výbere dekorácie pre stôl je venovaná detailom. Najprv - nohy. Obzvlášť elegantné vzory na jednej nohe. Špeciálne šikmo vyrezávané alebo zakrivené verzie. Sú ideálne pre miestnosť, provansovom, klasický štýl alebo elegantný elegantný. Zaujímavé dizajnové riešenie - ratan alebo tepaný Nohy.

Okrúhly drevený stôl na jednej nohe je lepšie vybrať skladací jeden. V tomto prípade ušetríte veľa priestoru a ak je to potrebné, ubytujete všetkých hostí.

Zároveň stoly na jednej nohe sú nielen atraktívne, ale aj pohodlné. Za nimi je pohodlnejšie sedieť, pretože priestor pod stôl sa zvyšuje. Áno, a vstať z dôvodu tejto tabuľky bude pohodlnejšie. Výhoda okrúhleho dreveného stola na jednej nohe je možné zakúpiť v takmer akomkoľvek príslušnom obchode.

Skladací okrúhly stôl v luxusnom interiéri obývacej izby

Skladací okrúhly stôl v luxusnom interiéri obývacej izby

Varianty dekorácie pre okrúhly kuchynský stôl z dreva

Okrúhly stôl bol jednoducho vytvorený tak, že jeho zdobiť obrus. Aj keď sú tabuľky prírodného dreva už samy ozdobou. Napriek tomu na sviatkoch chcem predovšetkým premeniť vzhľad stola a urobiť ho slávnostnejšie.

Rada: dostať len niekoľko obrusov na okrúhly stôl na rôzne príležitosti - každodenné, slávnostné ... Vaša kuchyňa alebo iná miestnosť, ktorú sa nikdy nudíte. Ako každodennú možnosť môžete použiť svetlé obrúsky, ktoré sú umiestnené pod dosky.

Obzvlášť elegantne vyzerajú okrúhle stoly na jednej nohe. Nepotrebujú ďalšiu výzdobu. Ich prirodzenú krásu možno zdôrazniť kontrastným príslušenstvom. Môžete napríklad umiestniť na tento stôl elegantnú utierku a malú vázu s kvetmi. V ideálnom prípade, ak sú tieto príslušenstvo bude udržiavaný v jasnej farebnej palete, priaznivo tieňovanie bieleho stola.

Kontrastný dekor: okrúhly obrus na stolíku z ľahkého duba

Kontrastný dekor: okrúhly obrus na stolíku z ľahkého duba

Kruhový drevený stôl na jednej nohe: ako urobiť sami

drevo Môžete tiež vytvoriť vlastný stôl. Je to však dosť namáhavý proces, takže sa môžete obmedziť na vytvorenie jednotlivých prvkov pre dokončenú dosku. Takže nemôžete robiť bez nohy.

Drevený podstavec pre okrúhly stôl je ľahko vyrobený ručne. Ak chcete urobiť stôl sami, musíte nájsť alebo vytvoriť náčrt. Ide o prácu náročnú na prácu, takže niekedy je ľahšie zakúpiť hotovú verziu v obchode s hardvérom.

Okrúhly stôl z vlašských orechov vo vnútri svetlej obývacej izby

Okrúhly stôl z vlašských orechov vo vnútri svetlej obývacej izby

Ak chcete inštalovať jedálenský stôl na jednu nohu, mali by ste kvalitatívne vykonať krížové páskovanie. Na výrobu klasických zaoblených alebo oválny stôl mali by sme nakoniec dostať nohu vo výške približne 680 mm s prierezom 120/120 mm.

Rada: to stačí na vytvorenie nôh brezy. Ak však používate borovica, musíte zvýšiť prierez až na 160/160 mm. V opačnom prípade stôl nemôže stáť dostatočne pevne.

Stredná časť nohy by mala byť prepichnutá sústružníckym strojom. Dĺžka tochniky je 300 mm. Súčasne tochenoka je len prvkom dekorácie, bez ktorého môžete bez toho urobiť. Takže môžete použiť bežnú obdĺžnikovú nohu. Jednoducho prejdite cez rebrá frézou.

okrúhly drevený stôl na jednej nohe: nožička za okrúhlym stolom poskytuje priestor pre predstavivosť: stolová doska vo forme ananásovej nohy v mliečnom čokoládovom odtieni

Noha okrúhleho stola dáva priestor pre predstavivosť: výzdoba stola vo forme ananásovej nohy v mliečnom čokoládovom odtieni

Preto je okrúhly stôl na jednej drevenej nohe vynikajúcou možnosťou, ktorá je vhodná pre obidve jedlo, obaja pre obývacia izba. Takéto dizajny majú nielen vysoko výkonné charakteristiky, ale tiež pôsobia veľmi pôsobivo. Takýto stôl bude dôstojnou výzdobou akéhokoľvek interiéru. Zdôrazní svoju štylistickú orientáciu a nastaví charakter celej miestnosti.

Kruhový drevený stôl na jednej nohe: 85 modelov pre tých, ktorí nie sú zvyknutí si vybrať medzi estetikou a funkčnosťou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 40 = 46