Farebný dizajn štúdiovej kuchyne v podkroví

Farebný dizajn štúdiovej kuchyne v podkroví

Kuchyňa-obývacia izba plocha viac ako 12 metrov štvorcových - široké pole pre prejav fantázie a kreatívne dizajnové riešenia. Jeho rozmery sú väčšie ako štandardné merače a umožňujú umiestniť akýkoľvek typ nábytku a rôzne príslušenstvo, hlavná vec je vybrať si víťaznú variant plánovania.

  • dispozície
  • štýly
  • Odporúčania dizajnérov
Harmónia v interiéri - sľub dobrej nálady

Harmónia v interiéri - sľub dobrej nálady

Zaujímavá varianta dizajnu miestnosti

Zaujímavá varianta dizajnu miestnosti

dispozície

Najobľúbenejší typ veľkej kuchyne - kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, Ak má miestnosť pracovnú plochu a miesto na odpočinok. Informácie o tom, ako sa má distribuovať nábytkové moduly, závisí od vzhľadu miestnosti. Existuje niekoľko typov plánovania.

"Г" - образная планировка позволяет сэкономить квадратные метры

Rozloženie v tvare písmena L umožňuje uložiť štvorcové merače

Písmeno P

S touto metódou kladenia je vhodné vytvoriť takzvaný trojuholník - škrupina, chladnička a tanier. Zóna pre jedlo je umiestnená v strede, pracovná časť je umiestnená rovnobežne so stolom a stoličkami na protiľahlých stranách protiľahlých stien, miesto na odpočinok je organizované o niečo ďalej od neobsadenej steny.

K poznámke! Niekedy sa uplatňuje iná možnosť - jedáleň a pohovka sú umiestnené o niečo ďalej a v strede je umiestnené a kedykoľvek je odstránené prenosný ostrov.

paralelné

Slúchadlá a technické zariadenia sú umiestnené pozdĺž dvoch protiľahlých dlhých stien. Táto metóda je najvýhodnejšia, ak má miestnosť veľký priestor panoramatické okno.

Tip! Aby sa úzka a dlhá miestnosť vyzerala harmonickejšie, je lepšie použiť neštandardné, ale úzke moduly. Môžu byť zakúpené v akomkoľvek obchode s nábytkom alebo objednané podľa jednotlivých meraní.

Výborná myšlienka paralelného usporiadania kuchynského nábytku

Výborná myšlienka paralelného usporiadania kuchynského nábytku

Úzka kuchyňa s paralelnou výzdobou interiéru

Úzka kuchyňa s paralelnou výzdobou interiéru

Tip! Vzhľadom na špecifiká rozloženia v podobnej miestnosti, je ťažké zorganizovať obývaciu izbu, je často nahradená bar a pohodlné stoličky.

Ostrov a polostrov

Typ ostrova nie je veľmi vhodný pre kuchyňu s rozlohou 12 m² m, takže je lepšie prijať peninsulárnu verziu s uhlovo umiestnená náhlavná súprava, potom zostávajúca voľná časť harmonicky tvorí obývaciu izbu. Zvlášť neobvyklé vyzerá skvele mäkká pohovka ako pokračovanie nábytkového modulu vo forme písmena C.

 štúdio

12 metrov kuchyne sú často umiestnené v jednopokojové apartmány, a v takýchto prípadoch je možné modelovať jeden neobvyklý interiér. Aby ste to dosiahli, musíte použiť kompetentné rozdelenie na sektory. Aby nedošlo k preťaženiu priestoru, Zónovanie sa vykonáva pomocou nábytku, regálov, sklenených / vyrezávaných priečok vzduchu, regály alebo rozdelenie farieb / textúr stavebných materiálov.

Oddeľte časť celkového záberu a prideľte ho minimálnemu počtu náhlavných súprav a veľkokapacitných zariadení (sporák, chladnička), rozdeľte metro na nábytok, pri dodržaní jednotnej farebnej schémy v každom plánovanom pozemku alebo rozdeľujeme oddiely.

Jednou z najobľúbenejších a najvýhodnejších možností pre dizajn malých bytov

Jednou z najobľúbenejších a najvýhodnejších možností pre dizajn malých bytov

štýly

Rozloha 12 metrov štvorcových je vhodná pre akýkoľvek štýl. Zvážte najpopulárnejšie a víťazné možnosti, čo naznačuje prekrývanie s obývacou izbou.

Stará dobrá klasika

Nikdy nezmizne z módy, jeho základ - pevná súprava masívneho dreva s prirodzeným povrchom alebo čo najbližšie k prírodným materiálom. Aby ste zabezpečili, že skrinky nevyzerajú príliš ťažké, môžete použiť vyrezané dvere alebo fasády úplne. Tapeta by mala byť vybraná z textilu alebo s tematickým klasickým nenápadným vzorom.

dnešný klasický - už nevyblednuté a bez tváre, ktoré sa úplne skladajú z typických starožitností, ako v dávnych dobách. Dnes získala moderné obrysy. Interiér môže byť ďalej zdobený obrazy, plagáty a ekologicky vhodné domáce spotrebiče. Časť obývacej izby by mala mať polkruhovú pohovku s zakriveným chrbtom.

Krásna klasika v ľahkom prevedení

Krásna klasika v ľahkom prevedení

minimalizmus

Ide o najjednoduchšiu verziu interiéru, pričom sa vyznačuje aj zdokonalením v zručných rukách. Táto kuchyňa by mala byť zbitá s prísnymi, takmer kancelárskymi predmetmi, najkompaktnejšími domácimi spotrebičmi a monofonickými materiálmi. Neobvykle vyzerá hra kontrastov - biela a čierna, hnedá a béžová.

Tip! Ak chcete do pevnosti pridať trochu pohody minimalizmus, bez toho, aby sme prelomili jediný štýl, možno to urobiť pomocou látkových žalúzií, plátenných látok a obrusov.

Originálny dizajnový projekt v štýle minimalizmu

Originálny dizajnový projekt v štýle minimalizmu

Hi-Tech

Kuchyňa-jedáleň v high-tech štýle Je miestnosť z budúcnosti alebo oddelenie kozmickej lode. Žiadne klasické skrine, stolíky a stoličky, všetok nábytok by mal mať fantazijné tvary a ohromiť lesk a kovový lesk, a tento efekt môže poskytnúť len plastové a chrómové hardvér.

Tip! Je v takom interiéri, že môžete dať voľnú oporu na všetky možné elektroniky a zobraziť všetky multi- mikrovlnné rúry, Kanvice, skôr ako mini-lietajúce taniere.

To je oblasť ohnutých tvarov a všetkých druhov vrcholov - od stropných svietidiel so zabudovanou farebnou hudbou až po okrúhle vonkajšia podlahová lampa, dúhové celé spektrum dúhy v zóne salónu.

Accent dekoračné prvky obnovia náročnosť high-tech štýlu

Accent dekoračné prvky obnovia náročnosť high-tech

Tip! Ak potrebujete zónovania, pre hi-tech štýlu najlepšie vyhovuje chrómované oddiely, regály atď.

podkrovie

Kuchyňa-obývacia izba v podkroví - Štýlová nedbanlivosť, ktorú mnoho tvorivých osobností páči. To je tehlová stena s najmodernejšou tenkou televíziou, zámerne vytiahnutím stropných nosníkov s visiacimi chrómovými lampami. Na nespracovanej, ale prirodzenej parketovej podlahe v obývacej izbe vládne ošúchaná kožená sedačka, obľúbená stolička z detstva a plagáty v štýle diela Andyho Warhola. Domáce spotrebiče žijú v tajnom živote - sú skryté / zabudované do "viditeľných druhov" niekoľkých častí modulov z kedysi drahého headsetu.

Štýlová kombinácia muriva a čiernobieleho nábytku

Štýlová kombinácia muriva a čierneho a bieleho nábytku

Tu je veľa paradoxov a všetka táto "kakofóniová" vyzerá prekvapujúco harmonická na pozadí hrubého múru, ktorý je prízvuk aj hlavné spojenie.

Tip! Zamilovala sa loft style, Nie je to potrebné, akoby vo vírivke s hlbokou hlavou v plnom re-plánovanie a zbúranie stien je nepríjemné a drahé potešenie. Môžete jednoducho "hrať" s dostupnými balkón, čím sa stoja lišty z okenného parapetu alebo pódium na odpočinok panoramatické okná.

Štúdiová kuchyňa v podkroví

Štúdiová kuchyňa v podkroví

Zaujímavé okamihy a užitočné odporúčania dizajnérov

Tým, že ste odviedli fantazii, nezabudnite na niektoré z hlavných bodov, na ktorých je založený každý štýl. Skúsení dekoratéri zdieľajú užitočné tipy.

Čo je potrebné zvážiť?

  • Ak potrebujete urobiť priestor širší, zastavte sa jasné farby v pracovnom sektore. Oblasť na relaxáciu s obľúbenou pohovkou môže byť už trochu tmavšia, oddelí časť určenú na varenie a krásne zdôrazní hranice miesta na odpočinok a príjem hostí, nie "jesť" prebytočné metre;
  • Aby ste ušetrili miesto ešte lepšie, musíte vybrať techniku ​​a nábytok s minimálnymi rozmermi.
  • Kuchyňa - obývacia izba by mala byť nielen krásna, ale aj pohodlná, a preto nie je potrebné "rozptyľovať" dosky, umývadlá a pracovné plochy na rôznych koncoch miestnosti, musia mať svoje miesto a musia byť v pešej vzdialenosti od seba;

  • výberom high-tech štýly alebo moderný, odvážne používajú lesklé strešné stropy a nábytok s lakovanými povrchmi - zdokonaľujú hru svetla a zdôrazňujú originálnosť vybraných štýlov;
  • Nie je potrebné používať rovnaký typ inštalácia, zvýraznenie rôznych zónových oddelení, môžete skvele kombinovať a zdobiť a lustre, a bodové "tablety";
  • Nábytok, ktorý postráda kľučky dverí, vizuálne rozširuje priestor, takéto skrine sa otvárajú ľahkým dotykom na dvere;
  • Obývacia izba môže byť ozdobená jasnými farebnými škvrnami, červené a žlté vankúše, ak to zapadá do existujúceho štýlu. Táto metóda obnovuje interiér a priťahuje pozornosť.
Malé jasné prvky prispievajú k interiéru zvýraznenia

Malé jasné prvky prispievajú k interiéru "kôry"

Kuchyňa - obývacia izba 12 m² m je univerzálna oblasť, ktorá umožňuje realizovať takmer všetky existujúce varianty štýlov a usporiadania. Avšak, nechať ísť vnútorného dekoratéra, neponáhľajte sa demolovať steny alebo spustiť povolenie na postavenie tehly oddiel. Na začiatok je potrebné študovať niektoré interiéry príjemné pre vás a prečítať si rady kvalifikovaných odborníkov. To pomôže usmerňovať fantáziu praktickým spôsobom a nedovoľuje robiť chyby, ktorých opravy niekedy stojí veľa peňazí.

Bakalársky kútik"два в одном"

"Dva v jednom"

Kuchyňa – obývacia izba o rozlohe 12 metrov štvorcových. m: vytvorte premyslené interiéry z minimalizmu a hi-tech na klasiku a loft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 + = 56