Biela interiér vo veľkom štýle »Parížsky elegantný»

kuchyne - symbolom rodinnej teplo a pohody, dlho sa v dome dáva zvláštne miesto. Práve tu sa rodia kulinárske majstrovské diela starostlivých hostesiek. Práve tu sa rodina stretáva s dňom, začína sa raňajkami a eskortami a končí večerou. Kuchyňa sa najčastejšie stáva miestom prijímania návštevníkov. Rodinné a priateľské zhromaždenia boli pohodlnejšie a práca žien v domácnosti je jednoduchá a príjemná, treba detailne premýšľať o každom detaile miestnosti. Zvážte, ako vybaviť priestor v miestnosti na 10 metrov štvorcových. metrov v závislosti od dostupnosti prístupu na balkón.

obsah: 

 • zónovania
 • Usporiadanie pracovnej plochy 
 • Organizácia útulného kúta 
 • Použitie balkóna 
 • záver
Štýlová krajina s panoramatickými oknami

Štýlová krajina s panoramatickými oknami

Moderný interiér s paralelným nábytkom

Moderný interiér s paralelným nábytkom

Moderný štýl umožňuje kombinovať prvky klasického nábytku a moderného štýlu

Moderný štýl umožňuje kombinovať prvky klasického nábytku a moderného štýlu

zónovania

Desať štvorcových metrov je priemerná veľkosť miestnosti. Ak bude správne naplánované, bude spĺňať všetky požiadavky, ktoré sú stanovené pre usporiadanie a jedna z nich je funkčnosť. Ak chcete poskytnúť úplne, musíte vytvoriť dve hlavné zóny kuchyne:

 • pracovný;
 • stolovanie.
Správne zónovaný priestor je veľmi dôležitý v každodennom živote

Správne zónovaný priestor je veľmi dôležitý v každodennom živote

Malý okrúhly jedálenský stôl v modernom interiéri

Malý okrúhly jedálenský stôl v modernom interiéri

Mali by byť jasne vymedzené, ale súčasne v jednom priestore vyzerajú harmonicky. Odborníci odporúčajú použiť niekoľko rôznych metód.

 1. Vizualizácia - rozdelenie zón pomocou vizuálnych rozdielov. Za týmto účelom sa na zakrytie stien podlahy a iných povrchov používajú rôzne tóny alebo dokonca materiály. Dôraz sa kladie na rozdiel medzi interiérovými a dekoratívnymi prvkami.
 2. Fyzické rozlíšenie - Preto sa používajú fyzické objekty, ktoré oddeľujú jednu zónu od druhej. Na tento účel sa používa funkčný vnútorný prvok, ako napr rack alebo skrinka. To vám umožní racionálne využívať územie, ale ak chcete rozdeliť miestnosť, môžete objekt dokonca zdobiť napríklad závesom.
 3. Rozlíšenie svetla stanovuje prideľovanie zón pomocou Usporiadanie pre každú zo svojich svetelných metód.
Tmavá zástena čiernych dlaždíc v kombinácii s bielymi fasádami vyzerá štýlovo

Tmavá zástena čiernych dlaždíc v kombinácii s bielymi fasádami vyzerá štýlovo

Pohodlná jedálenská časť s mäkkou pohovkou

Pohodlná jedálenská časť s mäkkou pohovkou

Najlepšie je použiť niekoľko metód, ktoré sa navzájom kombinujú. Účinnosť zón bude teda efektívnejšia a funkčnejšia.

Tip! Keď príde zónový priestor na ploche 10 štvorcov, nepoužívajte masívne oddeľujúce objekty, ako napr kuchynský ostrov alebo veľké obrazovky.

Usporiadanie pracovnej plochy

Táto časť miestnosti musí byť vybavená všetkým, čo hosteska potrebuje počas pracovného procesu. Spravidla existujú hotové nábytkové zostavy a vstavané spotrebiče. V tejto časti sú dva typy plánovania:

 1. rovný alebo lineárny;
 2. uhlový.

Obe tieto možnosti sú funkčné a praktické vlastným spôsobom. Ak sa snažíte o jednoduchosť a kompaktnosť, je lepšie si vybrať prvú možnosť, ale ak súčasne máte záujem o zvýšenie pracovnej plochy, je rozumnejšie inštalovať rohová sada s veľkým počtom palcov. Pri výbere materiálu musíte venovať pozornosť, aby ste sa uistili, že je odolný a ľahko sa stará. Pre substrát sa spravidla používajú drevotrieskové dosky, drevo atď.

Dôležitú úlohu sa hrá špičkovej kvality. Môže byť vyrobená z rovnakého materiálu ako všetok nábytok a môže byť viac zahustená a odolná.

Dobré podsvietenie je dôležité v pracovnej oblasti

Dobré podsvietenie je dôležité v pracovnej oblasti

V pracovnej oblasti by malo byť všetko dostupné

Všetko po ruke - hlavný princíp pracovnej oblasti

Tip! Ak často varíte vo veľkých množstvách, je najlepšie nainštalovať betónová doska. Je odolnejšia a odolnejšia ako analógie z iných materiálov.

Pri výbere vstavanej techniky je tiež potrebné venovať pozornosť preferencii osoby, pre ktorú je táto zóna vyriešená. Ak v menu hostesky sú pečivo alebo akékoľvek jedlá varené v rúre, potom stojí za to kúpiť príslušné vybavenie.

Tip! Ak proces varenia zahŕňa použitie len taniere, môžete ho zakúpiť varná doska.

V každom prípade by mal byť priestor na varenie inštalovaný odsávač.

Množstvo skríň umožňuje skryť všetky nepotrebné

Množstvo skríň umožňuje skryť všetky nepotrebné

Otvorte hornú polici v eklektickom interiéri

Otvorte hornú polici v eklektickom interiéri

 • Technológia musí byť chladničkou. Podľa želania hostiteľa kuchyne hostí umývačka riadu a / alebo práčka.
 • Je dôležité správne usporiadať osvetlenie. Môže sa skladať zo spoločného stropného svietidla a miestneho ako žiarovky pod visutými skrinkami nad doskou.

Organizácia útulného kúta

Pri usporiadaní jedálne v miestnosti je prioritou vytvorenie pohody a komfortu. K dnešnému dňu má trh veľký výber vhodných množín. Ich veľkosť závisí od počtu rodinných príslušníkov, ako aj potenciálnych hostí.

Hlavným prvkom tejto časti je jedálenský stôl. Môže to byť:

 1. štvorec;
 2. obdĺžnikový;
 3. kolo;
 4. ovál;
Interiér s prvkami francúzskej Provence

Interiér s prvkami francúzskej Provence

Mäkký útulný kútik s oválnym jedálenským stolom

Mäkký útulný kútik s oválnym jedálenským stolom

K poznámke! Najvhodnejšie sú zvážené skladacie stoly, ktorých veľkosť môže byť zvýšená v prípade príchodu hostí.

Okrem tabuľky je potrebné postarať o miesta na sedenie. Sú to stoličky, stoličky alebo čalúnený nábytok vo forme rohov. Voľba vnútorných prvkov, ich vzhľad a dizajn závisia od celkového štýlu miestnosti.

Tip! Inštalácia mäkkých rohov s úložným priestorom zvyšuje racionálnosť používania interiérových predmetov a zvyšuje funkčnosť miestnosti.

Pri organizovaní miest na uskladnenie servírovacieho náradia a iných doplnkov je najlepšie umiestniť ich v blízkosti miesta príjmu jedla. Tým sa zjednoduší a urýchli proces podávania.

Použitie balkóna

dostupnosť balkón, prístup ku ktorému je organizovaná v kuchyni, je spravidla veľkou nevýhodou, pretože komplikuje možnosť umiestnenia nábytku, ale s vhodnou organizáciou priestoru, môžete ho využiť. Existujú dve možnosti racionálneho usporiadania.

 • V prvom prípade balkón môže slúžiť ako sklad. K tomu je potrebné vybaviť regály, police a ďalší nábytok na skladovanie potravín, vybavenia a náradia.
Barový pult s krásnym výhľadom z okna

Barový pult s krásnym výhľadom z okna

 • Druhá možnosť stanovuje organizáciu ďalšieho stravovacieho priestoru. Za týmto účelom musí byť vybavený príslušným nábytkom.

Spôsob usporiadania závisí od veľkosti zariadenia, ako aj od preferencií vlastníkov.

záver

Izba s rozlohou 10 metrov štvorcových. m s balkónom je výbornou voľbou pre organizáciu funkčnej kuchyne. Hlavná vec je vybrať správne metódy usporiadania.

Ľahké mini-riešenia: dizajn kuchyne 10 m². metrov s balkónom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 89 = 96