Rohový nábytok je ideálny pre dlhú izbu

Rohový nábytok je ideálny pre dlhú izbu

malý pohovka v malej kuchyni Je najlepšou voľbou pre malé byty, čo vám umožní vytvoriť prístelku. Moderný čalúnený nábytok v kuchyni nielenže vytvára pohodlie - je funkčné v mnohých ohľadoch: je to miesto na spanie a miesto na sedenie pri stole a výklenky na skladovanie vecí.

obsah:

 • Malá pohovka v malej kuchyni
 • Možnosti pre čalúnený nábytok 
 • Zjednodušené modely
 • Princípy rozvíjania
 • Ako si vybrať podľa štýlu?
 • Čo by malo byť čalúnenie?
 • V ktorej kuchynskej zóne umiestnite pohovku?
Miesto pre nábytok ušetrí cenný priestor

Miesto pre nábytok ušetrí cenný priestor

Malá pohovka v malej kuchyni

Malá pohovka - nábytok pre malú kuchyňu, relevantný pre obyvateľov Chruščovské budovy, rozdielna strnulosť. Sú v našej krajine veľa. Preto obyvatelia malých bytov počas vytvárania interiéru ísť na všetky druhy trikov. Hlavným cieľom - otočte dvojizbový byt do pohodlného domu, čo bude nielen spálne a obývačka-jedáleň, a príplatok v prípade príchodu príbuzných z iného mesta.

Malá pohovka v kuchyni s posteľou v tejto situácii je presne to, čo potrebujete. Kuchyňa prestáva byť len priestorom na varenie a jedenie, stáva sa to jedáleň, obývacia izba a spálňou v rovnakom čase. nezriedka malá rozkladacia pohovka v kuchyni - nútené opatrenie, ak v iných miestnostiach jednoducho nemajú dostatok lôžok pre počet obyvateľov. Potom sa kuchynská pohovka stáva každým dňom spánkom.

Modelová rada kuchynských sedacích súprav od IKEA

Názov modelu dizajn charakteristiky
Bedingo Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Mechanizmus rozloženia je "Kniha". Vhodné pre malý rozpočet. Pohodlný odnímateľný kryt.
Elvros Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Rohová pohovka so zaoblenými tvarmi a naplnená polyuretánovou penou. Vďaka čalúneniu vyrobenému z umelej kože neabsorbuje vlhkosť a ľahko vyliečuje znečistenie.
Karlstad Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Pohovka je vyrobená v prevedení 1,2 a 3 miesta. K dispozícii sú schránky na ukladanie. Odstránením podrúčok vám poskytne sedadlo na sedadlo.
Klippan Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Kompaktný model je obľúbený u mladých divákov. Súprava obsahuje ďalší farebný kryt.
Levos Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Hlavná výhoda - prítomnosť kolies a skladacieho mechanizmu. Sada obsahuje matrac so strednou tuhosťou, na ktorej môžete spať nielen čas od času, ale aj denne.
Omotfors Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Rozpočtový model s rámom z drevovláknitých dosiek, ktorý má miesto pre skladovanie a posuvný mechanizmus. V rozloženej forme je plná posteľ, na ktorej je dostatok priestoru pre pár.
Solsta Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Kompaktný lacný model pre malú kuchyňu. V rozloženej podobe pokojne umiestni dvoch dospelých.
Friheten Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Uhlový model s otočením v ľubovoľnom smere. Zatahovací mechanizmus, výklenok a 2 dekoračné vankúše.
Hagalund Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Klasický dizajn umožňuje umiestniť ho do akéhokoľvek interiéru. Sklápací mechanizmus, mäkké podrúčky a výčnelok pre bielizeň.
Eskarbi Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu Ortopedická podložka s odnímateľnou matracou Vynikajúca možnosť pre hostí, vhodná aj na poskytovanie a prenajímanie ubytovania.

Ak byt vyzerá taktotudi, a kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, to je pohovka, ktorá je charakteristickým rysom dvoch rôznych zón. Niekedy sú v kuchyni umiestnené malé pohovky, aby racionálne vyplnili oblasť, pretože tu, rovnako ako v každej inej miestnosti, by mala byť pohoda.

Dôležité! Malo by sa objasniť, že ide o konverzáciu kuchyne, ktorých plocha je najmenej 9 metrov štvorcových. m. Ak je veľkosť miestnosti menšia, pohovka sa jednoducho nebude môcť rozširovať. Majitelia veľmi malých kuchynských zariadení často ani nevedia, kde dať chladničku, a vyveďte ho do chodby.

Kuchynské rohové sedacie súpravy pre malú kuchyňu pomáhajú, keď hostia prichádzajú z iného mesta k majiteľom bytu. Niekto bude mať miesto v spálni alebo v obývacej izbe a niekto bude musieť ležať v kuchyni. V rozvinutej kuchyni sa malá pohovka zmení na plnú posteľ a spanie na nej nie je menej výhodné ako na pohovka v obývacej izbe.

Štúdiový apartmán v modernom štýle

Štúdiový apartmán v modernom štýle

Tip! Neplánujte pohovku v kuchyni ako trvalý spánok (to je prípustné len v extrémnych prípadoch, keď nie je žiadna východisková cesta). Väčšina výrobcov, aby sa minimalizovala veľkosť pohoviek v kuchyni, obetovali pohodlie osoby, ktorá spí na tomto nábytku.

Rohová pohovka s praktickým koženým čalúnením

Rohová pohovka s praktickým koženým čalúnením

Možnosti čalúneného nábytku v kuchyni

Kuchynský interiér, v ktorom je mäkký nábytok, nemožno nazvať triviálne. Nákup rohovej pohovky je však oveľa náročnejšie ako výber stoličky, pretože je potrebné zvážiť niekoľko faktorov:

 1. kompenzačnosť pohovky v zmontovanom stave a priestoru miestnosti;
 2. rozmery v rozloženej podobe;
 3. funkčnosť (prítomnosť škatúľ na ukladanie);
 4. jednoduchosť transformácie;
 5. pevnosť konštrukcie;
 6. praktickosť čalúnenia;
 7. malá pohovka musí vyzdobiť malú kuchyňu a nezničiť interiér.

 • Rohová pohovka s výklenkom - to je najlepšia voľba pre malú miestnosť. Sedenie na ňom je výhodné a úspora miesta je samozrejmosťou. Uhlové pohovky môžu často prijímať viac ľudí na stole než priame klasické modely. Takmer všetky pohovky rohového typu sú vybavené výklenkom na uloženie všetkých druhov kuchynských potrieb.

Takýto nábytok možno rozšíriť na veľkosť plná posteľ, a v zostavovanom stave zaberá veľmi málo miesta. Kuchynské gauče pre malú kuchyňu sú polkruhové. Ak je miestnosť veľmi malá, mali by ste si kúpiť model bez možnosti premeny, ale s bočnými policami a veľkou krabicou pod sedadlom.

Takýto dizajn pomôže skryť všetky zriedkavo využívané veci, napríklad elektrické mlynčeky na mäso, aerogrill. A na regáloch môžete dať váza, hodiny, malý prijímač a ďalšie položky.

Skladací nábytok vytvára prístelku

Skladací nábytok bude vybavený prístelkou

V štúdio nastaviť polkruhové skladacie modely, ktoré sa v prípade potreby zmení na veľké lôžko. Pre ľudí, ktorí uprednostňujú funkčnosť a pohodlie, výrobcovia vyrábajú modulárne sedacie súpravy, ktoré na požiadanie majiteľa menia konfiguráciu. Často sú tieto modely doplnené mini-barom a poličkou pre časopisy, pod sedadlom skladovacie boxy.

Tip! výberom modulárna pohovka, kupujúci by mal venovať osobitnú pozornosť kvalite rámu. Ak to nie je silné, potom sa tri rýchle transformácie môžu rýchlo zlyhať.

Modulový apartmán v štúdiom apartmáne

Modulový apartmán v štúdiom apartmáne

Zjednodušené modely malých pohoviek

Skladacie lehátka s lôžkami - ďalšia možnosť pre kuchyňu. Aj keď sa gauč veľmi nerozšíri, je na ňom celkom pohodlné spať. Jedna a dvojitá dvojitá, ale pre kuchyňu by si mal kúpiť prvý. Ak však kuchyňa nie je štandardná a má veľké rozmery, môžete si kúpiť dvojitú gauč.

Tieto modely sú dodávané s alebo bez operadiel. Majú dve varianty transformácie - vyberateľné a skladacie. Niektoré pohovky sú vybavené tajnými zásuvkami pre rôzne drobnosti.

Malá kuchyňa nie je ospravedlnením pre to, že nemáte pohodlnú pohovku

Malá kuchyňa - bez ospravedlnenia, aby ste sa vzdal pohodlnej pohovky

 • Divan-lavice Je model, ktorý je určený na sedenie a ukladanie zriedkavo používaných vecí. Takýto nábytok možno nazvať "skriňa so sedačkou". Vyznačuje sa jednoduchosťou, ľahkosťou, komfortom a nízkymi cenami. Najčastejšie výrobcovia takých lavičiek vyberajú ľahké materiály.

V štylistickom pláne je sedacia súprava neutrálna, takže sa perfektne hodí do každého interiéru. Ak chcete zdobiť tento nábytok návrhári odporúčajú použiť Vankúše rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Niektoré rohové sedačky sú doplnené o stôl, ktorý sa v prípade potreby zmení na iné miesto pri stole.

Pohovka (posteľ v kuchyni) podľa princípu rozloženia

Ak je pohovka zakúpená nielen na sedenie pri stole, ale má sa použiť ako kotvisko, mal by sa zvoliť transformačný variant. Dnes je viac ako desať typy mechanizmov na skladanie pohoviek.

názov Denné použitie Priestor na bielizeň umiestnenia
kniha
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
Je problematické, treba vynaložiť úsilie áno Je potrebné odísť od steny
tango
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
komfortné áno Je potrebné odísť od steny
evroknizhka
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
Pohodlné však, ak nie sú žiadne kolesá -
môžete poškodiť podlahu
áno komfortné
pantograf
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
Pohodlné, žiadne poškodenie podlahy áno komfortné
puma
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
komfortne Iba v rohových modeloch komfortné
pohovka
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
komfortne Je priestranný Je nevyhnutné, aby ste sa mierne posunuli od steny
akordeón
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
Niektoré úsilie je potrebné žiadny Existuje veľa miest na rozvinutie
výsuvná
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
komfortne žiadny kompaktné
Francúzske véčko
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
Nie - povrch lôžka nie je silný. Denná prevádzka bude problém žiadny komfortné
otáčavý
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
komfortne žiadny komfortné
Americký véčko
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
Poskytuje pohodlný spánok, odolný dizajn žiadny komfortné
delfín
Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu
Krátkodobý mechanizmus Tam je, priestranný komfortné

Najobľúbenejšie by ste si mali prečítať viac.

 • "Dolphin" alebo "klokan" pre kuchyňu - najlepšie možnosti. V známych pre všetkých kuchynské kúty je možné pozorovať takýto mechanizmus transformácie. Aby sa pohovka premenilo na posteľ, je potrebné vytiahnuť z dlhého sedadla ďalší prvok, ktorý bude slúžiť ako miesto na spanie s pohybom svetla. Tento model je vhodný pre každú kuchyňu vrátane veľmi malej kuchyne.
Skladací mechanizmus"Дельфин" - удобен для более просторных помещений

Skladací mechanizmus "delfín" je vhodný pre priestrannejšie priestory

Tip! Pri nákupe takejto pohovky je potrebné zabezpečiť, aby bol dizajn vybavený pružinovými uzávermi. Ich prítomnosť poukazuje na kvalitu nábytku.

Francúzske vély sú vzhľad atraktívne a ich chrbát je elegantný a krásny. V transformácii však nie sú zahrnuté zádové opierky. Princíp rozloženia takejto pohovky podobne ako normálna véčko. Vzhľadom na skutočnosť, že francúzske pohovky zaberajú veľmi málo miesta, ide ideálne pre malé kuchyne.

Francúzske véčko v čalúnení laku

Francúzske véčko v čalúnení laku

 • sedafleks - je to podobné francúzskej pohovke, ale stojí to viac. Môže sa však zakúpiť na trvalé použitie ako kotvisko. Zatiaľ čo prvá možnosť je vhodná len pre zriedkavé využívanie.

Ale rovné rozťahovacie pohovky pre malé izby sú najmenej vhodné a existuje niekoľko dôvodov:

 1. ťažko sa rozkladajú;
 2. nemôžu ukladať veci;
 3. mechanizmy týchto modelov sú veľmi "rozmarné";
 4. v rozloženej podobe tento dizajn zaberá príliš veľa priestoru.
Sedaflex v kuchyni bude vyzerať ťažkopádne

Sedaflex v kuchyni bude vyzerať ťažkopádne

Dobrým modelom je "akordeón". Je spoľahlivý, ľahko sa rozkladá, ale vyžaduje veľa priestoru, takže je vhodnejší štúdio apartmány.

Pohovka môže mať niekoľko variantov:

 • tik-tak;
 • relax;
 • evroknizhka;
 • click-Clack.

Ak ho chcete natrvalo používať, musíte ho kúpiť "Click-clack" alebo "eurobook". V týchto modeloch sú k dispozícii oddelenia na ukladanie všetkých nástrojov a sú usporiadané pomerne jednoducho. Klasické knihy nie sú určené na časté premeny, preto je ich treba zakúpiť, ak je použitie ako posteľ plánované len v zriedkavých prípadoch.

"Книжка" от IKEA со сменными чехлами и комфортным матрасом

Kniha od IKEA s odnímateľnými krytinami a pohodlným matracom

Tip! Nákup "eurobooku" uprednostňujte modely, ktoré sa rozkladajú pomocou vodiacich profilov. Valec je v prevádzke menej spoľahlivý.

Ako si vybrať sofa v štýle?

Pri vytváraní interiéru každej miestnosti sa nábytok vyberá v závislosti od štýlu. Toto pravidlo platí pre kuchyňu. Existuje niekoľko faktorov, ktoré by ste mali venovať pozornosť pri kúpe pohovky v tejto miestnosti:

 • klasicizmus vyžaduje nákup symetrického modelu látok s neutrálnym tónom. Prvky výtvarného kovania a rezbárstvo.
 • pre Anglický interiér typický nábytok ušľachtilých odtieňov, ktorých jednotlivé prvky sú pokryté pozlátenými a monogrammi. Môžu byť doplnené vankúšmi a kefami.
 • Starožitný nábytok Prijíma mäkkú rohovú pohovku s červenou alebo žiarivo žltou farbou.
 • Empire style vyžaduje pompéznosť a prehnanosť. Preto by mal byť priestor na spanie v kuchyni v štýle Empire zdôraznený luxusne.
 • pre minimalizmus Mali by ste si kúpiť jednoduchý, ale funkčný model neutrálnych alebo svetlých pastelových tónov.
Klasický interiér s tradičnými prvkami dekorácie

Klasický interiér s tradičnými prvkami dekorácie

 • moderný - Jasné dekorácie, asymetria a neštandardné formuláre sú vítané.
 • baroko - je prítomnosť hladkých a zaoblených foriem, luxusné čalúnenie.
 • pre Provence alebo krajinskú kuchyňu urobí malú pohovku.
 • V smer pop art úspešne kombinované s klasickými formami a neobvyklým dekorom.
 • Pre nábytok v štýle Art Deco typické jasné blyštivé povrchy, ale nemôžete preháňať, inak bude pohovka vyzerať trochu chabý.
Secesný štýl s nádychom nábytku

Secesný štýl s nádychom nábytku

Tip! Keďže hlavným účelom kuchyne je varenie, vždy budú spreje, odparovanie a drobky. Vzhľadom k tejto skutočnosti, pre kuchynskú pohovku by mala zabezpečiť odnímateľné kryty.

Výmenné kryty vám pomôžu dlhšie trvať

Vymeniteľné kryty pomôžu nábytku trvať dlhšie

Čo by malo byť čalúnenie?

Najpraktickejšie čalúnenie nábytku pre priestory, v ktorom sa jedlo pripravuje, je koža alebo koža (koženka, ktorá je oveľa lacnejšia ako prirodzený analóg). Toto čalúnenie:

 1. Nebojte sa striekať olej a omáčku;
 2. je silná;
 3. odolné proti vyhoreniu;
 4. nevyžaduje špeciálnu starostlivosť.
Praktické a štýlové čalúnenie pre kuchynské stánky

Praktické štýlové čalúnenie pre kuchynské stánky

Tieto materiály sú vhodné pre rodiny s deťmi, ktorí majú malé deti, pretože deti často jedia nedbalý, čo nevyhnutne vedie k škvrny na čalúnenie.

napriek tomu, koža a jeho umelé náprotivok nie sú jedinými materiálmi prijateľnými v kuchyni. Moderné továrne na nábytok ponúkajú zákazníkom praktické, odolné materiály, ktoré sa nebojí škvrny a neabsorbujú zápach.

Tip! Môžete si napríklad vybrať nábytok s čalúnením velúru alebo ratan.

Velurový náter nábytku robí miestnosť útulnejšia a teplejšia

Velurový náter nábytku robí miestnosť útulnejšia a teplejšia

Ak ide o veľkú kuchyňu, nemusíte sa obávať ničoho: pohovka môže byť inštalovaná v maximálnej vzdialenosti od dosky a pracovného povrchu. Na takú vzdialenosť, spreje z pripravovanej potravy nie sú pre neho hrozné.

Vo vnútri každej kuchyne vyzerá efektívne čalúnený nábytok s čalúnením pastelové odtiene. Biela pohovka je šikovná možnosť, ale je to markýza. Ak sa majitelia domu držia Japonské tradície, mali by sa pozrieť na nábytok s jasným čalúnením, doplnený o vankúše.

Súčasný kontrast s jasnými detailmi

Súčasný kontrast s jasnými detailmi

Tip! Mal by sa vybrať čalúnený nábytok v súlade so základnou farebnou schémou situácie. Len pri zohľadnení všetkých jemností môžete dosiahnuť ideálny interiér kuchyne, v ktorej je pohovka.

Studený škandinávsky obraz interiéru kuchynského priestoru

Studený škandinávsky štýl

V ktorej kuchynskej zóne umiestnite pohovku?

Umiestnenie pohovky v jedálni má niekoľko možností:

 • Pod oknom. Pri takom usporiadaní sú vhodné rohové a klasické priame konštrukcie.
 • V centre kuchyne. Táto možnosť je vhodná pre veľkú kuchyňu alebo štúdiový apartmán. V takejto malej oblasti také umiestnenie nebude fungovať.
 • Oproti pracovnej oblasti. Ak má kuchyňa štandardné usporiadanie, sedaciu opačnú sedačku skrinky a tanier, paralelne. Ak je pohovka rovná, v rohu je dostatok miesta na inštaláciu chladničky.
 • Kuchynský kút so stolom alebo jednoducho rohová pohovka bude optimálnym riešením pre umiestnenie do rohu kuchyne. Pri tomto rozložení sa uvoľní zvyšok priestoru, na ktorom môžete umiestniť chladničku a ďalšie užitočné položky.

Tip! V kuchyni by mal vždy vybrať pohovky s medzerou na uloženie vecí. To vám umožní uvoľniť miestnosť z objektov, ktoré sa používajú zriedkavo.

Pohovka v malej kuchyni: prehľad praktických modelov pohoviek pre pohodlnú kuchyňu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 − = 41