Severný minimalizmus: 60 + štýlový interiér kúpeľne v škandinávskom štýle | freepvpgame.com

Severný minimalizmus: 60 + štýlový interiér kúpeľne v škandinávskom štýle

Malá drevená predĺžka vyzerá skvele v interiéri

Malá drevená predĺžka vyzerá skvele v interiéri

Čistý a jasný priestor, šumivý s bielou, je ideálnym riešením dizajn kúpeľne. Preto záujem o Škandinávsky štýl, čo umožňuje kombinovať pohodlie a praktickosť, je stále dôležitá. Ako implementovať takýto projekt a čo je potrebné na to?

obsah:

  • Dokončovacie materiály
  • Inštalatérstvo a nábytok
  • Dekor a príslušenstvo
Návrh je zdobený roztomilými drevenými výklenkami

Návrh je zdôrazňovaný štýlovými drevenými výklenkami

Dokončovacie materiály

Jednou z hlavných funkcií Škandinávsky štýl je dostupnosť priestrannej miestnosti, v ktorej sú plánované významné zmeny. Minimálne množstvo kusov nábytku a príslušenstva umožňuje získať charakteristickú štylistiku. Ale nevzdávajte sa vašim preferenciám, ak oblasť kúpeľne je ďaleko od požadovanej veľkosti. Napriek tomu nie je nevyhnutné prísne dodržiavanie všetkých pravidiel, dokonca zavedenie určitých prvkov severného štýlu bude vhodné.

Priestranná kúpeľňa s trojuholníkovou strechou

Priestranná kúpeľňa s trojuholníkovou strechou

Dokončovacie materiály by mali mať takmer najvyššiu pozornosť, pretože dávajú interiéru individuálnu atmosféru. Osobitné miesto v dizajne škandinávskych krajín je dané drevo, bez ktorých neexistuje jediný interiér. Vzhľadom na to, že vlastnosti kúpeľne v klíme neumožňujú používať drevo vo veľkom množstve, mali by zohrávať ďalšiu úlohu. Pre tieto účely sú dokonalé skrinky, nočný stolík alebo stôl.

Tip! Pri vysokej vlhkosti a malých rozmeroch miestnosti je lepšie si vybrať laminovaná drevotrieska.

Kúpeľňa v červených farbách

Kúpeľňa v červených farbách

Hexagonové dlaždice vytvárajú krásny prízvuk

Šesťhranné dlaždice vytvárajú veľkolepý prízvuk

Najpraktickejším materiálom je dlažba, obzvlášť preto, že obrovský výber umožňuje výber textúry a vzhľadu. Vynikajúce vyzerajú šestihranné dlaždice svetlých farieb v kombinácii s tmavá podlaha. dlaždice "pod stromček" - je to skvelá napodobenina, ktorá pomáha vytvoriť potrebný sprievod, bez toho, aby sme obetovali praktickosť.

Napriek obrovskému výberu farieb, vzory a textúry, Stojí za zmienku, že filozofia škandinávskeho štýlu predpokladá určitú zdržanlivosť a prísnosť v dizajne.

Malá, ale útulná kúpeľňa

Malá, ale útulná kúpeľňa

Tip! Ak kúpeľňa nie je dostatočne priestranná pre zavedenie škandinávskeho štýlu, môžete opustiť kúpeľňu, ponechať len sprchovací kút. Jeho povrch skla vyzerá štýlovo, moderne a umožňuje ušetriť každý centimeter plochy.

Inštalatérstvo a nábytok

Pri výbere interiérov je dôležité dodržiavať všeobecný koncept, pretože každý prvok pomáha pri vytváraní potrebnej štylistiky. Hlavným pravidlom škandinávskeho štýlu je minimálne množstvo nábytku, ktoré sa vyznačuje jeho jednoduchosťou a ergonómiou.

Pre situáciu v kúpeľni budete potrebovať:

  1. Bath. Pre tento štýl je najčastejšie používanie sprchy, ale vanika môže ľahko nájsť svoje miesto. Elegantný vzhľad oválneho tvaru, zapustený do podlahy špeciálne vytvoreného podstavca. Kúpeľ v štýle SPA - to je vynikajúce riešenie pre priestranné izby.
  2. Záchodová misa. Najúspešnejšou možnosťou je visiaci dizajn, pretože taký kompaktný dizajn vyzerá moderne.
  3. Umývadlo. Je žiaduce zostať na bielom modeli jednoduchej formy, ktorá nevyžaduje veľa priestoru.
  4. Sprchová kabína. Ak je kúpeľ, sprcha nie je potrebná. Ale ak chcete, a možnosti umiestnenia sprchy so sklenenou deliacou priehradkou určite nie sú nadbytočné.
  5. Skrinka alebo police. Jednoduché, jednoduché "stromové" štruktúry bez vyrezávaných prvkov.
  6. Miešačky. Je lepšie si vybrať modely striktných línií, bez vyrezávaných žeriavov a zlaceného naprašovania. Tradičné formy, jednoduchosť prevedenia a dobrá ergonómia sú všetko potrebné pre škandinávsky štýl.
  7. Stolička alebo lavice. Prítomnosť stoličky v kúpeľni nie je potrebná, ale ak je takýto objekt potrebný, je lepšie si vybrať jednoduchý drevený nábytok, ktorý harmonicky zapadá do interiéru.
Závesná toaleta vyzerá štýlovo

Závesná toaleta vyzerá štýlovo

Jednoduchá biela škrupina dokonale zdôrazňuje stylistiku

Jednoduchá biela škrupina dokonale zdôrazňuje stylistiku

Malá stolica vyzerá dobre vedľa oválnej vane

Malá drevená stolička je kombinovaná s oválnou vaňou

Tip! V malej toalete na uskladnenie bielizne dokonale zapadajú do vstavaných konštrukcií. Obmedzená oblasť vyžaduje osobitnú pozornosť pri organizácii priestoru, pretože každá maličkosť musí byť správne umiestnená.

Dekor a príslušenstvo

Prvky dekoru pre škandinávsky interiér vyzdvihnutie nie je ťažké, obzvlášť keď to vezmeme do úvahy v miestnosti dominuje biela farba. Príslušenstvo preto môže byť v palete, ktorá zodpovedá štýlu alebo sa stane jasným prízvukom. Fanúšikovia klasického chladného interiéru by sa mali držať šedej, svetlo modrá a hnedá mierka. A ak chcete diverzifikovať interiér, môžete pridať nejaké textílie jasne zelenej, orgován alebo farbu piesku.

Farebné uteráky robia rozmanitosť v hlavnej palete

Farebné uteráky robia rozmanitosť v hlavnej palete

Jasná podložka je veľmi vhodná

Jasná rohož je vhodná v kúpeľni

okrem koberec a uteráky v kúpeľni sú potrebné zrkadlo, čo je dôležitý detail interiéru a musí byť v súlade s celkovou myšlienkou. Je žiaduce, aby ste si zvolili zrkadlo jednoduchého tvaru elegantný rám z dreva alebo úplne bez rámčeka. Príslušenstvo by nemalo byť zdĺhavé a náročné, len prísne a stručné modely.

Tip! Kbelík na odpadky by tiež nemal priťahovať pozornosť, takže je vhodný kovový kryt s pedálom.

Zrkadlo v drevenom čiernom ráme

Zrkadlo v drevenom čiernom ráme

Dizajnéri odporúčame zdobiť kúpeľňu so zelenými farbami na mierne oživenie interiéru. Na bielom pozadí veľmi efektívne vyzerajú vnútorné rastliny. A ich umiestnenie je vhodné pre takmer akékoľvek miesto.

K poznámke! Zvyčajne sú kvetiny umiestnené vedľa umývadla alebo na poličke, ak sa rastlina natáča. V tých prípadoch, kde je kúpeľ umiestnený na podstavci, pomôže ozdobiť okolitý priestor hrnček s kvetinami.

Kvety dokonale dopĺňajú dekor

Kvety dokonale dopĺňajú dekor

Tip! Venujte pozornosť každému detailu: misky na mydlo, dávkovače mydla, kefy na poháre, držiak na papier by mali byť starostlivo vyberané a harmonicky spojené s interiérom, inak by bol štýl rozbitý.

Loading...