Stekloboi v kúpeľni: dizajnové prvky, výhody a starostlivosť o ne

Steklooboi sa objavili relatívne nedávno, ale už sa stávajú veľmi populárnymi

Steklooboi sa objavil pomerne nedávno, ale už sa stal veľmi populárnym

V kúpeľni Nie je to len miesto, kde sme vodné postupy. Tu ráno začíname s umývaním, dostaneme poplatok vivacity, a tu so sprchou alebo teplým kúpeľom sa pripravujeme na spánok - umyjeme všetky negatívne prijaté za deň. Preto je dôležité vybaviť kúpeľňu pohodlne a čo najviac pohodlne. Moderný trh finálnych materiálov ponúka širokú škálu produktov, ktoré poskytujú pohodlie a komfort v každej izbe. Výborný príklad - sklenená tapeta!

 • Čo je tapet zo sklenených vlákien?
 • typy
 • Výhody a nevýhody
 • Vyberte si kúpeľňový materiál
 • Technológia lepidla
 • záver
Sklolaminátová tapeta môže mať inú štruktúru

Sklolaminátová tapeta môže mať inú štruktúru

Čo je tapet zo sklenených vlákien?

Tento materiál sa objavil na trhu pomerne nedávno, ale už získal mýty. Preto je pre mnohých veľmi ťažké pochopiť, čo táto metóda dokončovania predstavuje. Pomôžeme vám odpovedať na väčšinu otázok.

Materiál na dokončenie kúpeľne musí byť odolný voči vlhkosti

Materiál na dokončenie kúpeľne musí byť odolný voči vlhkosti

Sklolaminát chráni vaše steny pred vznikom trhlín

Sklolaminát chráni steny pred vznikom trhlín

 • sklenené vlákno Je to druh dokončovacieho materiálu, ktorý je založený na tenkých elastických vláknach, ktoré sa vzájomne navzájom spájajú a vytvárajú jedinú tkaninu.

Veľkou chybou je porovnanie tohto materiálu so sklenou vlnou, a preto väčšina ľudí odmieta kúpiť. Okrem zosúladenia názvu nemajú nič spoločné, pretože na výrobu sa používajú rôzne druhy vlákien, ako aj tapeta podrobia sa špeciálnemu ošetreniu predtým, ako sa stanú súčasťou plátna. V dôsledku toho, na rozdiel od známej izolácie, tento materiál je nielen trvanlivý, ale aj bezpečný.

Čierna farba v dokončení hygienickej miestnosti je veľmi odvážne rozhodnutie

Čierna farba v dekorácii hygienickej miestnosti - odvážne rozhodnutie

typy

V srdci všetkých sklenených vlákien je rovnaké vlákno, ale v závislosti od spôsobu väzby sa získajú rôzne druhy látok. K dnešnému dňu existujú iba dve skupiny plátov:

 1. hladké (často nazývané "pavučina");
 2. úľava.
Príklady textúr tapiet zo sklolaminátu

Príklady textúr tapiet zo sklolaminátu

K poznámke! Majú nielen odlišný vzhľad, ale aj účel. "Web" má spevňujúce vlastnosti a je určený na vyrovnanie povrchu. Všimnite si, že tento druh musí byť nevyhnutne natretý.

Naopak, reliéf sa používa na konečnú výzdobu interiéru. Druhý typ sa môže líšiť vo svojom vzhľade. Preloženie vlákien rôznymi technikami vám umožňuje získať rôzne vzory. Na nich, ak je to žiaduce, môžete aplikovať farbu. V tomto prípade je to najlepšie akryl alebo latex. Voľba odtieňa, ako aj rozhodnutie dodatočného dizajnu obalu závisí od vašich osobných preferencií.

Výhody a nevýhody

Ako už bolo uvedené vyššie, sklenené pilóty sú novým materiálom na trhu stavebných materiálov, ale vzhľadom na veľký počet výhod rýchlo získavajú popularitu. Z nich možno odlíšiť:

 1. Sila.
 2. Bezpečnosť.
 3. Trvanlivosť.
 4. Estetika.
Návrh kúpeľne v štýle cheby-chic

Návrh kúpeľne v štýle cheby-chic

Výhody tapety zo sklenených vlákien

Výhody tapety zo sklenených vlákien

Závesný nábytok v kúpeľni

Závesný nábytok v kúpeľni

To všetko sa dá dosiahnuť vďaka vysokej kvalite a špeciálnej štruktúre vlákien.

Venujte pozornosť! Dôležitým faktorom je, že tento materiál je protipožiarny. Môže odolávať vysokým teplotám, nespája a nevypúšťa toxický toxický dym. Tiež je veľmi jednoduché pri údržbe a prevádzke - neboj sa o vlhkosť, ktorá umožňuje jej ošetrenie vodou, aj keď je to potrebné s použitím čistiacich prostriedkov.

Široká škála textúr vám umožňuje vložiť ich do každého interiéru. Ak je to potrebné, môžete farbu pravidelne meniť. Na jednom hárku môžete vložiť až 20 vrstiev farby.

Na tapety zo sklolaminátu možno použiť obrovské množstvo vrstiev farby

Na tapety zo sklolaminátu je možné aplikovať veľa vrstiev farby

 • Ale majú sklenené steny a mínusy, z ktorých hlavná je vysoká cena. Je to spôsobené zložitosťou výroby. Dnes sú na trhu iba dovezené vzorky, čo zvyšuje cenu nielen pre samotný výrobok, ale aj pre lepidlo.
 • Ďalšou nevýhodou je zložitosť inštalácie a dokonca nie všetci špecialisti dokážu zvládnuť tento proces. A služby profesionálov tiež nie sú lacné.

Ale napriek všetkým nevýhodám by ste ešte nemali popierať použitie takejto úpravy, pretože má oveľa viac výhod. A jeho špeciálne vlastnosti vám umožnia ušetriť peniaze na pravidelných opravách.

Vyberte si kúpeľňový materiál

K dnešnému dňu existuje obmedzený počet dokončovacie materiály, ktoré by mohli byť použité v kúpeľni. To je spôsobené špecifikami jeho použitia, ale sklenená tabuľa je relevantná pre takéto materiály. Ako už bolo uvedené vyššie, sklo je surovina na výrobu látky. To je roztavený špeciálnym spôsobom, vtiahnutím do vlákna, z ktorého po plávaní. To mu umožňuje splniť všetky kritériá a požiadavky na finišný materiál kúpeľne, a to:

 • odolnosť proti vlhkosti;
Sklolaminát má vynikajúcu odolnosť proti vlhkosti

Sklolaminát má vynikajúcu odolnosť proti vlhkosti

 • jednoduchosť starostlivosti;
 • prirodzenosť;
 • sila.

Stojí za zmienku, Vzhľadom na prítomnosť pórov tento materiál znižuje pravdepodobnosť prejavy huby a plesne z vlhkosti.

Technológia lepidla

Ako už bolo spomenuté vyššie, je ťažké vytvoriť tento materiál aj pre špecialistov. Ak však stále máte istotu vo svojich schopnostiach a chcete to urobiť sami, musíte si kúpiť tapetu, lepidlo a takú sadu nástrojov:

 1. valček s mäkkou tryskou;
 2. gumová stierka;
 3. ruleta;
 4. kontajner na lepidlo.
Interiér hygienickej miestnosti v morskom štýle

Interiér hygienickej miestnosti v morskom štýle

Čiernobiely interiér v štýle Art Deco

Čiernobiely interiér v štýle Art Deco

V prípade, že plánujete maľovať, získajte kefu a farbu na vodnej báze.

Tip! Dávajte pozor, aby farbivo bolo odolné voči vlhkosti.

Nie každá farba je vhodná na dekoráciu kúpeľne

Nie každá farba je vhodná na dekoráciu kúpeľne

Dôležité! Skôr než začnete, pripravte povrch. Mala by byť hladká, hladká a čistá. Na to môže byť predbežne omietnutá a utieraná. Následne pripravte povrch a nechajte ho vysušiť počas 3 hodín.

Ďalej prejdite na označenie. Aby ste to dosiahli, musíte nakresliť diagonály pozdĺž steny, bod ich priesečníka určí centrum, na ktoré je potrebné navigovať.

Na upevnenie tapety je nutné na stenu naniesť valčekom a potom prilepiť narezaný kus handry. Ak chcete zbaviť vzduch vo vnútri, umožní to vyrovnanie, pre ktoré môžete použiť gumovú špachtľu. Pod obrazom plátna musí byť pripravený základ. Na to sa používa rovnaké lepidlo ako pri upevňovaní.

Správne spájanie kĺbov

Správne spájanie kĺbov

záver

Steklooboi je nový praktický a atraktívny materiál, ktorý je vynikajúci pre väčšinu miestností a najmä pre kúpeľňu. Je odolný, bezpečný a nevyžaduje komplexnú údržbu. Výrobcovia zaručujú službu materiálu na 20 rokov.

Loading...