Závesné záchodové sedadlo so sedadlom microlift: prehľad o konštrukcii a jej výhody

Krásna vnútorná hygienická miestnosť v podkroví

Interiér hygienickej miestnosti v podkroví

Takýto dizajn WC bol nedávno použitý v našej krajine. Často sa to dá nájsť v nákupných a športových centrách, ale inštalácia tohto modelu je užitočná a pohodlná v apartmánoch a domoch. Existujú rôzne modely a konfigurácie týchto produktov. Majú dlhú životnosť a ľahkú údržbu. Táto možnosť navyše zaberá malý priestor, pretože nádrž je inštalovaná v stene. miska Nemá nohu, ktorá narušuje štruktúru, ktorá vám umožňuje umiestniť podlahové krytiny pod záchodová misa.

 • Štrukturálne prvky 
 • výhody
 • Bežné chybné predstavy
 • Ďalšie funkcie
 • Klady a zápory systému
 • Ako si vybrať?
Škandinávsky štýl v dizajne toalety

Škandinávsky štýl v dizajne toalety

Štrukturálne prvky

Na akomkoľvek vhodnom mieste na použitie kovového rámu je nainštalovaný. Najčastejšie ide o stenu, na ktorej sú umiestnené komunikačné siete, ale toto nie je axióm.

Tip! Hlavná vec je nájsť miesto na inštaláciu odtokovej nádrže. Malo by to byť výklenok v stene asi 25 centimetrov, v ktorom pre stena skryť nádrž. Okrem sádrovej dosky sa môže použiť aj iný materiál.

Mramorová výzdoba stien a podlahy kúpeľne v kombinácii s toaletou

Mramorová výzdoba stien a podlahy kúpeľne v kombinácii s toaletou

Závesné WC je veľmi štýlové

Závesné WC je veľmi štýlové

K poznámke! Nádrž je upevnená na štyri upevňovacie prvky (dve na stenu a dve na podlahu). Týmto spôsobom môžete nastaviť výšku. Nádrž sa vyrába najčastejšie z plastu a môže mať rôzny objem - od 3 do 9 litrov. Hadice zo súpravy pomáhajú rýchlo nainštalovať toaletu.

Schéma inštalácie závesnej toaletnej misy

Schéma inštalácie závesnej toaletnej misy

Inštalácia rámu a odtokového suda

Inštalácia rámu a odtokového suda

Výhody modelu zavesenia

Tento produkt vyzerá dobre malá kúpeľňa alebo toaleta, pretože vizuálne zväčšuje plochu. Rôzne dizajnové riešenia sa hodia záchod v každom kúpeľni.

Ďalšou výhodou je zníženie hluku počas klesania vody. Starostlivosť a údržba toaliet netrvá veľa času a úsilia. Špeciálny povlak neumožňuje vytváranie vápna a hrdze, pretože voda rýchlo odteká a nezostane na povrchu.

Bežné chybné predstavy spotrebiteľov 

 • Najčastejšie ľudia, ktorí majú nadváhu, pochybujú, že takáto konštrukcia prežije. Toto je podvod, ktorý nemá žiadny základ.

Informácie! Kovový rám poskytuje spoľahlivé a pevné pripevnenie na stenu a výrobcovia zaručujú, že výrobok dokáže vydržať až do hmotnosti 400 kg.

Podlahové tašky s 3D-vzorom

Podlahové tašky s 3D-vzorom

 • Druhým nesprávnym názorom je predpoklad, že v prípade rozpadu bude potrebné demontovať dlaždice, aby sa dostali k mechanizmu. Prax hovorí naopak: prístup k nádrži je jednoduchý a akýkoľvek mechanizmus nie je ťažký.
 • Ďalšou nesprávnou koncepciou je, že je ťažké nájsť na trhu časti a potrebné súčasti. To však nie je: dodávame všetky potrebné diely a na trhu sanitárnej keramiky je ľahké kúpiť akúkoľvek náhradnú časť na výmenu.
Toaletná mísa bez sprchy má veľa výhod oproti klasickým modelom

Toaletná mísa bez sprchy má veľa výhod oproti klasickým modelom

WC miska Inspire Black

Závesné WC Inspire Black

 • Ďalším mýtom sú vysoké náklady na tovar tejto skupiny. Cena závisí od zvoleného inštalačného systému a výrobcu produktu.

Medzi nedostatky možno hovoriť o potrebe vyhľadávania výklenok na namontovanie nádrže. Prívod vody sa najlepšie vykonáva pomocou flexibilnej hadice, ale pomocou rúrky, pretože bude odolný.

Ďalšie funkcie

Na zaistenie jednoduchosti použitia sa používajú rôzne krycie konštrukcie, z ktorých jeden sa nazýva mikroobvod. Jedná sa o systém, ktorý zabezpečuje tichý vzostup a pád veka. Taký vynález umožňuje nielen zbaviť sa nepríjemného zvuku padajúceho krytu, ale tiež nedovolí, aby praskol alebo vytvoril čip na inštalácii.

Pri absencii ráfika voda opúšťa rýchly prúd, ktorý dôkladne nadýchne hladký povrch bez akýchkoľvek ďalších prostriedkov

Pri absencii ráfika voda opúšťa rýchly prúd, ktorý dôkladne nadýchne hladký povrch bez ďalších prostriedkov

Tip! Pre rodiny s deťmi je potrebné takéto sedadlo zakúpiť s mikro-výťahom, pretože deti sa často zrania kvôli ostrému spúšťaniu veka.

Princíp tohto mechanizmu sa podobá na bližšie dvere, ale má menšie rozmery. Moderný trh ponúka toalety, ktoré sú vybavené takýmito systémami.

Výhody a nevýhody systému microlift

Tento dizajn má niekoľko výhod:

 1. vďaka mikropríslušeniu je veko hladko uzavreté a povlak zostáva bez čipov a škrabancov;
 2. doba používania takéhoto sedadla je oveľa dlhšia;
 3. tiché fungovanie je výhodné v noci, keď ostatní spia;
 4. v prípade automatického ovládania, veko nezávisle stúpa a padá. Táto funkcia má len drahé možnosti, ktoré sú vybavené senzory reagujúce na pohyb;
 5. Inštalácia je jednoduchá a netrvá veľa času.

Drevo vo vnútri záchodu vyzerá veľmi štýlovo

Drevo vo vnútri záchodu vyzerá veľmi štýlovo

Čiernobiely interiér hygienickej miestnosti

Čiernobiely interiér hygienickej miestnosti

Nevýhody mikroprocesu môžu zahŕňať:

 1. systém vám v prípade potreby neumožňuje rýchlo uzavrieť kryt;
 2. ak vynaložíte úsilie, môžete zlomiť mechanizmus;
 3. ťažko opraviť;
 4. pri demontáži systému je ľahké poškodiť vnútorné časti;
 5. Pri montáži by ste si mali dôkladne prečítať pokyny.
Kúpeľňa s panoramatickými oknami

Kúpeľňa s panoramatickými oknami

Ako si vybrať sedačku s mikroskopom?

 • Ak chcete správne vybrať veko, musíte merať rozmery záchodovej misy. Sú zapísané v záručnej karte alebo môžete sami vykonať merania (určite dĺžku a šírku záchodovej misy).

Tip! Zmerajte vzdialenosť medzi spojovacími prvkami nestojí za to, je to vždy štandardné. Malo by sa pamätať na to, že kryt sa vzťahuje na tovar, ktorý sa nedá vymeniť, takže potrebujete vedieť presnú veľkosť. Nakúpenie lacných výrobkov tiež nestojí za to, pretože najčastejšie ide o výrobky s nízkou kvalitou.

 • Pri výbere výrobkov venujte pozornosť kvalite výroby spojovacích materiálov a záručnej dobe pre tovar. Nezabudnite na vonkajší dizajn toalety, musí sa zapadať do interiéru miestnosti. Trh ponúka sedadlá s dodatočnými funkciami samočistiacej, vykurovacej a aromatizácie vzduchu.
Vodovodné armatúry by mali byť nielen pohodlné, ale dokonale zapadajú do vášho interiéru

Inštalatérske zariadenia by mali byť nielen pohodlné, ale aj dokonale zapadajúce do interiéru

Kúpiť závesné WC s mikro-výťah-sedadlo môže byť v špecializovanej sanitárnej keramiky alebo na internete. Na stránkach si môžete prezrieť tovar, prečítať jeho popis a kúpiť za hotovosť alebo bezhotovostné vyúčtovanie s dodaním na správnu adresu.

Loading...