Krásne lila kvet bude vrcholom vášho webu

Krásne lila kvet bude vrcholom vášho webu

Neexistuje žiadny taký záhradník alebo záhradník, ktorý aspoň raz v živote nevyrábal túto malú očarujúcu kvetina pod menom plášťa. Starostlivosť o ňu nie je obzvlášť ťažká, ak ste sa niekedy podieľali na nejakom záhradné rastliny. Nebude ťažké sa s ňou a nováčikmi spriateliť: stačí nasledovať naše jednoduché pokyny a rady! S dobrou starostlivosťou v krátkom čase dostanete skutočnú perlu svojho dizajn krajiny, čo vás poteší chata od začiatku jari až po prvé letné dni, a tiež na jeseň.

 • druhy
 • Kedy je najlepšie zasiať? 
 • Pristátie na otvorenom teréne
 • Pokyny na starostlivosť
 • Ako používať odrezky?
 • Čo robiť v prípade chorôb?
Ide o trvalé rastliny

Kvetina patrí k trvalým rastlinám

Kvety rastú v skalných podmienkach alebo v blízkosti rieky

Rastá v skalných podmienkach alebo blízko rieky

Táto krása z rodiny celoročnej kapusty pochádza z Malé Asie, južnej Európy a Latinskej Ameriky. Aubereta nevyrába na povodňových lúkach a poliach, nachádza sa v blízkosti kamenistých svahov a brehov rieky. Skromný vzhľad, ale neobvyklá vo vnútri, ukazuje svoju jedinečnú povahu a tento kontrast skromného vzhľadu a zložitých spôsobov láka ľudí. Malé fialové kvetenstvo, orámované zelenými listami, sa rozprestiera na akomkoľvek povrchu, ale vyžaduje pravidelnú pozornosť a starostlivosť.

Nádherne kvitnúce fialové kaskády v živých plotoch

Nádherne kvitnúce fialové kaskády v živých plotoch

druhy

Aubrieta má druhé meno - aurericium, patrí k ušľachtilému rodu terénu krajinné rastliny. Kvety nie sú obzvlášť veľké, ale tvoria hustú hromadu živých handričiek, ktoré používajú dizajnéri ako imitácia panelu, vysádzanie na vertikálnej ploche alebo ako malebné koberec, tvoria horizontálne veľké ostrovčeky zeme.

Plné kúzlo rastliny je odhalené v množstve odrôd. Existuje viac ako dvanásť z nich, ale väčšina záhradníkov uprednostňuje len niektoré z nich.

Najlepšia možnosť na zdobenie s kameňmi vo vašej záhrade

Najlepšia možnosť na zdobenie s kameňmi vo vašej záhrade

Môžete tiež rásť doma

Môžete tiež rásť doma

Spoločné odrody krajiny

 1. kaskáda - dlhodobý typ kvetov s červená alebo modrý farba s žltý Midway. Listy sa líšia celoročne šedozelenou farbou.
 2. hybridný - najstaršia odroda väčšinou ružová, alebo nachový kvety, ale niekedy existujú druhy s červenými okvetnými lístkami. Mierne vyčnievajú nad lístie, ktoré dekoratéři zaznamenali a používajú zdobenie záhrad, kde sa nachádzajú kamenné prvky, trhliny a trhliny plotov steny plôch. Napĺňaním ich dodávajú jedinečnú prirodzenú farbu. Hybridná olivovňa je rozdelená na niekoľko poddruhov, z ktorých najkrajšie sú tri. Tento "lekár Myulz" s modrofialové kvety, a vysoký až 16 cm na výšku, "očarujúce Maroka" s veľkými kvetmi až 1,5 cm v priemere (farba sa môže meniť) a "borshiz biela" - unikátny a jeden zo symbolov druh poddruhu s veľkými, výnimočne bielymi kvetmi.
 3. deltový. V bežných ľuďoch - šeřík Bush. Kvety majú fialovú, modrú alebo fialovú farbu a kvetenstvo sa vytvára vo forme kefiek, pre ktoré rastlina získala porovnanie s vetvami lila.
  Hybridná odroda

  Hybridná odroda

  Kaskádové zobrazenie

  Kaskádové zobrazenie

Kedy je najlepšie zasiať?

Reprodukcia sa uskutočňuje pomocou semien, pričom sa vykonávajú dve metódy - s predrastom sadeníc a bez ich použitia.

Tip! Skúseným záhradníkom sa odporúča, aby si vybrali metódu sadenice, pretože priame zasievanie ihneď až do septembra (druhé kvitnutie) často rozdeľuje odrody.

Kvitnúca aurbrae

Kvitnutie dospelého rastliny

Zasievanie sadeníc

Semená sa vysadia asi 2-2,5 mesiacov pred prvým teplom, to znamená, keď sa koniec februára alebo marca začína.

Čo musíte urobiť:

 • Pripravujeme malé nádoby s rašelinovými tabletami (je možné zakúpiť v každom záhradníckom obchode);
 • na vodou nasiaknutom substráte rozložíme semená, posypeme ich malým množstvom piesku;
 • namočíme vrstvu piesku z striekacej pištole;
 • umiestnime pod film.

Tip! Normálna teplota pre kvalitu starnutia je + 18-20 ° C.

starostlivosť

Plodiny by mali byť vetrané, pravidelne je potrebné odstrániť polyetylén, je tiež potrebné navlhčiť pôdu pri jej vyschnutí. Avšak s zalievanie mali by ste byť opatrní - rastlina nemá rád prebytočnú vlhkosť. Po dobu dvoch týždňov potom, keď je čas vysadiť sadenice, musí byť oplodnené hnojivom. Obvykle je to komplex minerálov v správnej koncentrácii, predáva sa v špecializovaných predajniach s podrobnými pokynmi.

Tip! Aubieta veľmi dobre toleruje proces zberu, a preto, aby sa zabránilo dočasnej transplantácii sadeníc, je potrebné okamžite ich vysadiť v samostatných nádobách.

Veľkolepá kombinácia fialovej a fialovej

Veľkolepá kombinácia fialovej a fialovej

Krásna trvalka na kamennom plotu

Účinná trvalka na kamennom plotu

Pristátie na otvorenom teréne

V prvých teplých dňoch sa vysadia vopred pestované sadenice, keď nie je hrozba nočných mrazov. Najčastejšie ide o prvú polovicu mája. Hĺbka otvoru je primeraná koreňom a šírka by mala byť dvojnásobkom kapacity, v ktorej rastlinný materiál rástol. Vzdialenosť medzi kvetmi by mala byť asi päť centimetrov.

Je lepšie vybrať miesto pristátia oblasti s maximálnym slnečným žiarením, pôda sama o sebe by mala byť štíhla, ale využíva princíp "horšie, tým lepšie", pretože aubretsiya, napodiv, je to najlepšie urobiť rastie na skalách alebo medzi doskami betón. Pôda musí byť neutrálna a je dobré ponechať vlhkosť.

Mnoho začínajúcich záhradníkov sa obáva, že sa nebudú vyrovnávať s procesom rastúcich výhonkov, alebo jednoducho nemajú čas na to. V tomto prípade môžu zasiať semená priamo do pôdy. Proces výsadby sa v tomto prípade odlišuje od predbežného vylučovania zo semien jednoduchou. Existuje však nuancia, ktorá sa môže považovať za mínus: po zasadení semien ihneď do pôdy rastlina kvitne až v druhom roku života.

Vysádzanie obretes na otvorenom teréne

Možnosť výsadby v pôde

Tip! Ak chcete okamžite kvitnúť, použite metódu predzosievania sadeníc doma. Ale ak nemáte čas a nie ste si istí svojimi zručnosťami, druhý spôsob je jednoduchší. Je pravda, že uvidíte kvety len za rok.

Pokyny na starostlivosť

Dospelá rastlina potrebuje hojné zavlažovanie len pri prvom výsadbe, ak sa použije sadenica. Ďalej bude vyžadovať vodu iba vtedy, keď sa krajina úplne vyschne, takmer v čase sucha. Ak si ju často vysypete, riskujete, že stratíte množstvo kvetov a že budete mať výlučne svoje zelené listy.

Tip! Najlepšou možnosťou zavlažovania je kropenie. Stojí to za inštaláciu rozprašovacie zariadenia, v extrémnych prípadoch môžete použiť plytkú kanvicu.

Pred začiatkom obdobia kvitnutia na začiatku jari a jesene by mal byť obrite hnojený hnojivom. Na začiatku leta sa rastlina prerezáva takmer na úroveň zeme, aby jej dal druhý život do jesene. To prispieva k obnove a dáva príležitosť vybudovať nové výhonky s kvetmi.

Na výsadbe pôdy by sa mali vyskytovať výsadby

Pristátie by sa malo uskutočňovať na nepatrnej pôde

Ako používať odrezky?

Po prerezávaní je vždy veľa dobrých odrezkov, ktoré sú veľmi nešťastné hádzať. A nerobte to, pretože s ich pomocou existuje iný spôsob reprodukcie. Sú vysadené v substráte zmesi rovnakých podielov piesku a rašeliny v roku 2008 skleník, a v auguste sa opäť vrátia na svoje trvalé miesto. Pred zimou sa im podarí získať oporu a usadiť sa. V miestach s ťažkým chladným počasím môžu zostať pod skleníkom až do jari.

Elegantný kvitnutie tejto rastliny nenechá nikoho ľahostajným

Elegantný kvitnutie tejto rastliny nenechá nikoho ľahostajným

Kamenné schody zdobené luxusným viacbunkovým

Kamenné schody zdobené luxusnými trvalkami

Čo robiť v prípade chorôb?

Zvyčajne je táto rastlina odolná voči mnohým vírusom a hmyzu a je možné spôsobiť jej hlavné poškodenie iba pretečením, ktoré vyvoláva rozpad koreňov. Okrem toho sú ešte dvaja nepriatelia - vošky a múčnatka.

Plesnivá plesňa je huba, znak jej vzhľadu je belavý korytnačka na kvety a listy, v zanedbanom stave sa stáva hnedou. Táto choroba spomaľuje rast, ničí dekoratívny krásny výhľad a výrazne znižuje odolnosť voči zime. Jedným z všeliek pre múčnatku je koloidná síra.

Vošky - pijavice pre rastliny to zožiera všetky džúsy a ovocie vírusov, ale zničiť to jednoduché - stačí kúpiť a používať malatión Biotlin, fufanon alebo Arriva.

Viacfarebná citlivosť, nie nižšia ako najdrahšia mäkká tkanina, tenký živý koberec jemných okvetných lístkov, kvitnúca rozprávková posteľ - to je to, čo je plášť. Predstavte si: chladný letný večer, krásne stromy, otvorená terasa, kaviareň, malá tabuľka a skutočne raj kvitnúci ostrov, nad ktorým kŕdle stádo farebných motýľov ... Predložené? A teraz viac pre semená!

Ako pestovať tieň? Krajinoví dizajnéri a záhradníci odhaľujú všetky tajomstvá

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − = 36