Prvé svieže a jasné jarné kvety

Prvé svieže a jasné jarné kvety

Možno žiadne iné rastliny nespôsobujú toľko emócií ako prvé jarné kvety. Jarné podpichuje prvé skutočne teplé slnečné lúče, sa najskôr rozmraziť a nesmelé prúdy, ale zdalo sa, prvosienky, tieto malé, ale veľmi tučné rastliny povedať konečný príchod jari.

obsah:

 • snežienka
 • Proleski
 • krókusy
 • Iridodiktium
 • Eranthis
 • čemerice
 • muscari
 • sasanka
 • prvosienka
Zostavte si s prvorožkami a po chladnej zime vás budú potešiť svojimi farbami

Zostavte si s prvorožkami a po chladnej zime vás budú potešiť svojimi farbami

Možno, že primroses nie sú spokojní so špeciálnym bohatstvom farieb alebo trvaním kvitnutia, ale takmer všetci sú veľmi nenároční v starostlivosti. Dôležité je len na jeseň, aby si pre nich vyzdvihli správne miesto na pestovanie. Primrosy (cibuľovité a odrodové) preferujú miesta s dobrým osvetlením a vlhkou pôdou, ale bez stagnácie vody. Ak je cibuľovité primroses, takže sa potešili s kvitnutím na jar, je potrebné vysadiť z jesene (výnimka - hyacinty a krokusy), potom na jar môže byť vysadená hľuza alebo pľúcny pruh.

Tip! Primárne rastliny by mali byť vysadené v spoločnosti s trvalky, ktoré ich nahradia po kvete.

Pozrime sa podrobnejšie, ktoré kvety sú prvé naplnenie záhrady s kvitnutím po spánku.

snežienka 

Krásne a jemné snežienky

Krásne a jemné snežienky

 • Iné meno - Galanthus. Veľmi studená rastlina, ktorá sa objavila na záhrade, len zasnežovala. Na jar kvitne jeden z prvých, dokonca mrazy nemôžu vážne poškodiť kvet.

Snežienka, rovnako ako iné druhy melkolukovichnyh nie je vyberavý o pôde, ale dáva prednosť voľné, vlhká, úrodná pôda, dobre odvodnená, s stojatých vôd žiaroviek pečiatok. Najlepšie miesto pre výsadbu je pod stromami, pod kríky, ktoré na začiatku jari nevytvárajú hustý tieň.

Tip! Zavlažovanie bude potrebné iba vtedy, ak je zima veľmi málo a prameň je veľmi suchý.

Sneženie je ephemeroid, vzdušná časť rastliny zomrie po krátkom vegetačnom období. Reprodukovať - ​​žiarovka-deti, najlepšie obdobie pre transplantáciu je júl-september.

Snežienky nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, ale vyzerajú veľmi krásne

Snežienky nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, ale vyzerajú veľmi krásne

Zriedkavé ružové snežienky

Zriedkavé ružové snežienky

Proleski

Ďalšie kvety, ktoré sa spájajú s prameňom, aj keď sú považované za obyvateľov lesa, kde kvitnúce lesy tvoria obloha-modré jazerá na poľoch. Ale tieto jarné primrosy nájdu svoje miesto na záhrade - v skalky, Alpská horská dráha. Na trávniku, medzi ešte prázdnymi kríkmi a stromami, vyzerá nádherne modrá.

Najslávnejší je sibírsky smrek - kvitne na konci marca, je ľahko rozpoznateľný svojimi piercingmi modrými zvonovitými kvetmi. Ale druhy odrody sú oveľa rozmanitejšie - môžu byť biele, modré, fialové a dokonca jemne ružové.

Vrabci - tezhe snežienky len s modrými kvetmi

Vrabci - rovnaké snežienky len s modrými kvetmi

More z lesa

More z lesa

Bodky sú hrubé trvalky, nezakrytých a nezávislých rastlín, ktorých najlepším miestom bude klenba ovocnej záhrady s drobnou a pomerne úrodnou pôdou. Perfektne sa reprodukujú ako semenáctvo a rozdeľovanie žiaroviek, ktoré môžu po desaťročia pohodlne rásť na tom istom mieste. Je dostatočná zimná odolnosť, ale je lepšie pre zimu miesto, kde vyrastie, zakrývajú hromadu lístia.

krókusy

Crazy jasne žlté krokusy

Crazy jasne žlté krokusy

Aj bez otvorenia a pod snehom, krokusy vyzerajú jasne a krásne

Aj bez otvorenia a pod snehom, krokusy vyzerajú jasne a krásne

Prvým (to môže byť dokonca koniec februára) kvitnúce botanické druhy, neskôr - v apríli - početné hybridy krokusov. Najlepšie zo všetkého krókusy pozrite sa do skupiny - z toho jasné farby sú ešte výraznejšie a výraznejšie. Môžete kombinovať rôzne druhy krokusov a kombinovať ich s ostatnými prvoradami.

Zvlášť výrazne vyzerajú krokusy na pozadí kameňov, kontrast jemných kvetov a prísnych balvanov je dekoratívny, a preto sú tieto jarné kvety vždy zasadené rockeries a na skalnatých kĺzačkách. Vynikajúce krokusy vyzerajú a trávnik, ale treba mať na pamäti, že môžete začať kosiť trávu až po úplnom vyčerpaní listov.

Tip! Jar je šafran sú vysadené na jeseň, v rovnakej dobe, kedy sú dobre cítiť ako slnko av tieni, ale slnko je bohaté kvitnutie a kvety - jasnejšie. Rovnako ako ostatné žiarovky preferujú drobivé a vodu priepustné pôdy, keď voda stagnuje, žiarovky hnijú.

Viacfarebná čiapka krokusov

Viacfarebná čiapka krokusov

Starostlivosť - minimum, nie je potrebné vyhrabať krokusy na zimu každý rok. Divé kvety sú odstránené tak, aby nekryli krásu kompozície. Na zimu môže byť ich rast pokrytý listami alebo kompostom. Rozmnožené krokusy, rovnako ako iné drobné, dcérske výrastky - žiarovky - vysadenie jedného, ​​po 2 - 3 rokoch na tomto mieste bude husté hniezdo.

Tip! Chcete, aby sa brky rozkvitli skoro - nechajte ich na najslnečnejšom mieste, kde prichádza sneh.

Iridodiktium

Jasný iridodicium tiež odkazuje na primordiu

Jasný iridodicium tiež odkazuje na primordiu

Veľkolepé iridotektum lila

Veľkolepé iridotektum lila

Tieto kvety sú volané dúhovky-snežienky, kvitnú skoro na jar, akonáhle padne sneh. Je to mrazuvzdorné trvalé trvalé, aj keď vo vzhade pripomínajú obyčajné duhovky. Sú to nízka, ale to je veľmi atraktívne a elegantné, s svetlé farby pôvodnej farby (svetlo modrá, fialová, modrá, azúrová, purpurová, červená, oranžová) s priemerom 5 až 7 cm, s efektnou vzormi škvrny a pruhy na plátky.

K poznámke! Vzhľadom na ich malý (až 10 cm) rast, sú ideálne pre kamenné záhrady, v čase kvitnutia (marec-apríl) urobia vynikajúcu spoločnosť pre ostatné cibuľové. Na trávniku sú najlepšie zasadené skupinou, na jednom prístave to bude príliš nenápadné.

Starostlivosť o iridodicium takmer úplne zopakuje starostlivosť o tulipány. Majú radi svetlo, dobre odvodnené, výživné pôdy, ale čo je najdôležitejšie - sú veľmi slnkom milujúce, je veľmi dôležité zvážiť výber miesta na pestovanie. Pre letné žiarovky je lepšie vykopať, hlavným znakom toho sú listy, ktoré začali zomierať. Oni sú vysadené súčasne s tulipánmi, na začiatku jesene. Najlepší spôsob reprodukcie je vegetatívny, jedna dospelá žiarovka zvyčajne dáva 1-2 náhradníkov.

Eranthis

Slnečné kvety v snehu

Slnečné kvety v snehu

 • Pôvod tohto názvu je preklad z latinského názvu - Eranthis (Erantis), čo znamená "jar" a "kvet".

Často sú to prvé jarné kvety, ktoré sú pred dokonca mrazuvzdornými snežienkami. Jednotlivé kvety (žlté, v tvare pohára, nie viac ako 3 cm v priemere) niekedy len prechádzajú cez sneh, sprevádzané elegantnými bronzovo-zelenými listami. Kvitnutie trvá asi 2 týždne.

Malé žlté kvety môžu zdobiť vašu záhradu

Malé žlté kvety môžu zdobiť vašu záhradu

Jasný prameň v suchých listoch minulého roka

Jasný prameň v suchých listoch minulého roka

Tieto malé rastliny sa najlepšie vysádzajú v skupinách - takže vyzerajú oveľa efektívnejšie, zatiaľ čo dobrá spoločnosť bude skoro rázovitá - snežienky, krokusy alebo iridodicium.

Tip! Najlepšie miesto pre ich výsadbe - opadavý ker alebo strom, v polotieni, pôda - svetlá, neagresívnym, krmivá, dostatočne vlhký (kontraindikované stagnácii vody a sucha).

Reprodukcia - semená, s týmto kvitnutím prídu až v treťom roku po výsadbe, potom sa dobre vynásobia semenom.

čemerice

Iné mená - "Kristova kvetina" alebo "vianočná ruža", podľa legendy to bola táto kvetina, ktorú priniesli Betlehemští pastieri novonarodeným Ježišom. V stredoveku je nevyhnutne zasadená hellebore blízko domu, predpokladá sa, že chráni pred zlými duchmi, zlé oko a čarodejníctvo.

 • čemerice - evergreen trváca podzemok kvitnúce skoro na jar, pred tým, než začnú potešiť kvitnúce snežienky a krókusy, a závod samotný je ľahké tolerovať mrazy až -6S.

Kvety môžu byť veľmi rozmanité - biele, vínové, žltkasté so zeleným odtieňom, tmavo červené, broskyňou atď.

Zmrzlina je jemne ružová farba

Zmrzlina je jemne ružová farba

Frostbitten je jedným z najkrajších jarných kvetov

Frostbitten je jedným z najkrajších jarných kvetov

Omrznutie nie je na pôde mimoriadne náročné, ale je lepšie vybrať miesto s voľnou, vlhkou a dobre odvodnenou plochou. Uprednostňuje penumbru, je dobré ju pestovať pod jabloňou - jej listy budú prírodným mulčovačom, ktorý nielenže zvýši plodnosť pôdy, ale aj poskytne liečivé rastliny užitočné látky.

Tip!  Pri výbere miesta na výsadbu hellebore by sa malo brať do úvahy, že rastlina veľmi bolestivo reaguje na časté transplantácie, ale na jednom mieste dokonale rastie 10 rokov.

Hľuzovka sa množí podľa semien (kvitnutie príde na 3 roky), ale častejšie - rozdelením kefa.

muscari

Štandardná kvetina Muscari má odtieň modrej až bielej farby

Štandardná kvetina Muscari má odtieň modrej až bielej farby

Japonský Muscari má ružovú farbu

Japonský Muscari má ružovú farbu

Ostatné mená sú myšia hyacint alebo cibuľa, cibuľové trvalky, veľmi nenáročné, ale veľmi rýchlo rastúce rastliny. Môžete vysadiť ako na slnku, tak aj v podhľade, pod krovami, v pôde - s dobrou priepustnosťou vody, žiarovky nemôžu vydržať zmáčanie. Kvety bielej až tmavo modrej (v závislosti od druhu) sa zhromažďujú v hustých kvetenstvách (apikálnych alebo racemóznych) až do výšky 8 cm.

V prvých druhoch kvitnutia začína v apríli, trvá 2-3 týždne, potom listy zomierajú, takže sa musíme starať o kvety, ktoré ich prídu nahradiť.

Tip! Tieto žiarovky sú pomerne agresívne, takže ak ste sa rozhodli len experimentovať, je lepšie ich pestovať v špeciálnych kontajneroch - inak ich stiahnutie z lokality bude veľmi problematické.

sasanka

Lesná sasanka bieleho kvetu

Lesná sasanka bieleho kvetu

Anemone je tiež veľmi jasná a krásna kvetina

Anemone je tiež veľmi jasná a krásna kvetina

 • Iné meno - sasanka, ale ak hovoríme o raných druhoch, potom toto - sasanka luth alebo dub.

Zároveň sa tento druh často nazýva "snežienka", a to ako začiatku kvitnutia, tak aj za sivosť bieleho kvetu. Na stromoch sa obličky začnú bobiť a drevené dubové drevo pokrýva priestor s pevným bielym kobercom.

Anemone má rôzne farby

Anemone má rôzne farby

V podmienkach kultúry sasanka dubových hájov výrazne zvyšuje výšku stoniek a veľkosť kvetu. Kvety budú vyzerať krásne na pozadí špirál a trpaslíkov dráč, zdôrazňujúc jemnú krásu ich jarnej zeleň. Ak chcete vysadiť sasanky, musíte vyzdvihnúť vlhkú, alkalickú, bohatú na humus pôdu, ale rozmarný anemón sa dobre prispôsobí všetkým podmienkam.

Tip! Najlepší čas na reprodukciu je skoro na jar, je vykonávaný rozdelením odožení. Anemone dubová háj je rastlina s plazivou oddenkou nachádzajúcou sa v hornej vrstve pôdy, preto je vhodné zakryť ju na zimu, inak v prípade silného mrazu môžu všetky púčikové kvetiny položené na jeseň zomrieť.

prvosienka

Prsná vyzerá dobre v kameňoch

Prsná vyzerá dobre v kameňoch

Primula na úkor ich farieb bude vždy vyzerať jasne a ružovo

Primula na úkor ich farieb bude vždy vyzerať jasne a ružovo

Primrose je možné vysadiť na mieste aj v kvetináčoch

Primrose je možné vysadiť na mieste aj v kvetináčoch

Naše preskúmanie bude neúplné bez týchto skôr nenáročných rastlín s počtom viac ako 550 druhov. Prvá z nich sa v apríli rozkvitá, ale priťahuje ich aj skutočnosť, že niektoré druhy môžu na začiatku jesene znovu kvitnúť. Prvotriedne odrody sú prvosienka jar (ovce) a primrose bežné.

Tip! Ak chcete získať bujnú kvitnúcu, okamžite po páde snehu, pri uvoľnení pôdy sa odporúča vyrobiť dusíkaté hnojivá a na začiatku kvitnutia sa odporúča vyrábať fosforové hnojivá.

Dobre odvodnená, vlhká pôda je vhodná na pestovanie. Pri výsadbe je veľmi dôležité brať do úvahy režim vlhkosti - pôda musí byť vlhká, ale voda by nemala stagnovať. Najefektívnejšou metódou reprodukcie je rozdelenie kríkov, ktoré sa vykonávajú s nástupom pokoja (začiatkom júna), po kvitnutí.

Tip! Na predĺženie kvitnutia prvokov je potrebné odstrániť už vyblednuté stonky, aby rastlina nevyužívala zásoby užitočných látok na zrenie semien.

Jasné jarné kvety v záhrade

Jasné jarné kvety v záhrade

Mnoho z primroses môže byť vysadený ako v pôde na pozemku, tak v hrncoch, ktoré môžu tiež ozdobiť vašu záhradu

Mnoho z primroses môže byť vysadený ako v pôde na pozemku, tak v hrncoch, ktoré môžu tiež ozdobiť vašu záhradu

Priehrada s jasnými jarnými kvetmi

Priehrada s jasnými jarnými kvetmi

Jarné primrosy (fotografia s menami): prebudiť svoje letné sídlo!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 − 74 =