Krásny dizajn krajiny kvetinové záhony

Krásny dizajn krajiny kvetinové záhony

Každá vlastná rešpektovaná hostiteľka je kvetinová záhrada. Niekto má rád svieže, bujné kvitnúce rastliny, niekto - dekoratívne zelené plantáže s nezvyčajnou zeleňou alebo krásne tvarované listy. Tí, ktorí milujú zeleň, to je rád hostiteľ - očarujúce neobvyklé rastliny, ktoré, aj keď príležitostne, ale kvitnú so skromnými zvonmi. Jeho hlavnou výhodou sú listy zelenej, svetlozelenej, modro-šedej, zlatožltej farby, nápadné a pruhované farby a najnepodobnejšie formy. Po zasadení hostelu na vašej kvetinovej záhrade dostanete originálnu fontánu zelene, ktorá vašemu záhrade prinesie očarujúci vzhľad!

 • Popis a hlavné charakteristiky
 • Typy hostiteľov
 • Hostiteľ v dizajne krajiny
 • Vlastnosti starostlivosti
Hostiteľské kríky sú veľmi pôsobivé

Kuchyňa Bushe vyzerá veľmi pôsobivo

Popis a hlavné charakteristiky

skutočnosť: na rozľahlosti našej krajiny sa hostiteľ objavil vďaka obchodníkom z Európy, ale rodná pôda tejto rastliny sa považuje za vzdialené Japonsko, kde v prírodných podmienkach sa rastlina nachádza v lesoch av miestach s úrodnou pôdou.

Spočiatku je pevne zakorenená v botanických záhradách a priťahuje jej dekoratívne zafarbenie. V priebehu času ju ocenili dizajnéri krajiny ako nenároční a ľahko sa starajú trvalka. Preto hostiteľa častejšie možno nájsť v mestách kvetinové záhony, v dizajne parkov a verejných záhrad. A keď poznáme mentalitu našich krajanov, nie je prekvapujúce, že migrovali z mestských záhonov kvetinové záhrady súkromných pozemkov krajiny.

Plot vysokých kvitnúcich kríkov

Plot z vysokých kvitnúcich kríkov

Jasné kvetinové záhony v dizajne krajiny

Jasné kvetinové záhony v dizajne krajiny

 • hostiteľ Je to viacročná bylina, ktorá patrí do rodiny lilie a podobá sa tvaru Bush. V závislosti od druhu má listy rôznych tvarov a farieb. V dnešnej dobe je známe viac ako 4 tisíce odrôd, preto je z jej sortimentu vždy možné zvoliť požadované sfarbenie, veľkosť dosiek a vyzdobiť dachu, záhradu alebo pozemok podľa vašich predstáv. Hlavnou výhodou hostiteľov je, že počas leta rastlina nestráca svoju dekorativitu a stále zostáva elegantná a nezvyčajná.

V závislosti od farby listov sú hostitelia:

 1. s lesklý lesk alebo matná;
 2. s postriekaním a bez nich;
 3. s odtokom a bez neho;
 4. s bielym okrajom pozdĺž okraja alebo pestrá;
 5. s zelená okraj pozdĺž okraja.
hostiteľ"Июнь"

Hosta "June"

Okrem toho sú tu kríky miniatúrnej veľkosti s listami dlhými do 10 cm a obrie s listami dlhšími ako 100 cm. Okrem toho sú listy v tvare srdca a takmer okrúhle alebo úzke a dlhé.

Zaujímavé! Počas kvitnutia v strede hostiteľa vyrastie dlhá stonka, na ktorej kvitnú kvety s kvetmi vo forme zvonov.

Kvitnúce miniatúrne hostiteľské kroviny

Kvitnúce miniatúrne hostiteľské kroviny

K poznámke! Funkcia hostiteľov, ktorá sa stala dôvodom nepríjemnosti kríkov a jednoduchosti starostlivosti o nich, je jej oddenka s pobočkami podobnými kordu, ktoré jej umožňujú rásť dobre do zeme a absorbovať potrebné živiny a vlhkosť z pôdy.

Typy hostiteľov

Ako už bolo spomenuté vyššie, existuje niekoľko tisíc typov hostiteľov, ale najobľúbenejšie v USA dizajn krajiny použite nasledovné:

vyhliadka popis vyhliadka
patriot výška kroviny dosahuje 60 cm, šírka - viac ako 120 cm. Listy majú jasne zelenú farbu s rozmarom bielou fringing Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
Plantaginaceae rastie do výšky 70 cm a kvitne s bielymi zvonmi Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
Zelená fontána dospelá rastlina dosahuje výšku 50 cm a poskytuje bohatý kvitnutie s levanduľovými kvetmi Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
marginata výška až 30 cm, s listami tmavozelenej farby s bielym okrajom, biele, fialové, fialové kvety. Výhodne vysadené na východnej alebo západnej strane kvetinovej záhrady Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
šťastie výška do 60 cm, listy tvaru srdca so zlatým odtieňom, kvety s purpurovými zvonmi Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
Lanceolinát alebo úzky listnatý vo výške môže dosiahnuť 40 cm, listy sú ostré, tmavozelená farba Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
Siebold rastlina s nízkym rastom, ktorá môže rásť až na 30 cm, má svetlo zelené listy, mierne vrásčité a s voskovou vrstvou. Kvety s bledými kvetmi Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
zvlnený výška kroviny je až 30 cm, listy sú pozdĺžne s dĺžkou až 20 cm a zvlnené pozdĺž okraja, v strede každého listu je biely bod. Stopky majú svetlo fialovú farbu Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti
kučeravý výška 50-70 cm, charakterizovaná vlnitými listami a bielym prúžkom pozdĺž okraja každého listu. Kvetiny svetlo fialové Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti

Fakt! V poslednej dobe bol predstavený nový druh hostiteľa - "White Pen". Táto rastlina je veľmi nezvyčajná, má krémovo-bielu farbu, na ktorej rastú rastliny, pozdĺžne zelené žily. Táto odroda bude vyzerať veľmi originálne na pozadí tmavozelenej farby ihličnaté kroviny a rastlín.

akosť"Белое Перо" поможет создать очень необычную атмосферу в Вашем саду

Triedenie "biele perie" pomôže vytvoriť nezvyčajnú atmosféru v záhrade

Hostiteľ v dizajne krajiny

Hosta je obľúbeným dizajnérom krajiny, preto je aktívne využívaná zdobenie záhrady a záhonovb ako začiatočníci, tak odborníci. Táto rastlina so sviežou a jasnou zelenou bude vyzerať skvelo a vysokohorský vrch, a ďalej kvetinové lôžko, a suchý potok. Najdôležitejšie je, aby boli splnené podmienky pre jeho vylodenie.

Tip! Hosta bude vyzerať skvelo rybník, kde je pre ňu vytvorená samotná príroda najoptimálnejšie podmienky, zatiaľ čo sa s inými rastlinami, ktoré milujú aj vlhkosť a penumbra.

Hostitelia v súbore budú vyzerať veľmi harmonicky kamenné kompozície na pozadí dekorácie dreva, lemované murivom, uprostred trávnika, ako obrubník záhradná cesta a tak ďalej.

Krásna terénna úprava s ozdobným rybníkom

Obdivuhodný dizajn krajiny s ozdobným rybníkom

Kríky s bielymi zvonmi pomáhajú zdobiť schody

Kríky s bielymi zvonmi pomáhajú zdobiť schody

Dôležité! Výber hostiteľa pre alpský snímok, je lepšie uprednostniť trpasličí poddruh rastliny. Hoci nemajú jasné lístie ako ostatné hostitelia, ale veľmi dobre znášajú teplo a rýchlo si zvyknú na slnko.

Zdobením záhrady môžete vyzdvihnúť iné poddruhy hostiteľa s veľkými listami - prínos druhov tejto rastliny je bohatý.

Vlastnosti starostlivosti

 • Zariadenie nevyžaduje špeciálne podmienky a pravidelnú špeciálnu starostlivosť, ale aby sa dosiahla vynikajúca dekoratívnosť listovej koruny, hostiteľ musí byť pravidelne kŕmený minerálnymi hnojivami.
 • Najdôležitejšie je mať na pamäti, že ak sa počas výsadby mladých rastlín umiestnia hnojivá do otvorov, hostiteľ môže bezpečne rásť, aktívne kvitnúť a nestratiť svoju farbu bez hnojív počas 2-3 rokov. Ale zo sezónnych hnojív je lepšie neodmietnuť a implementovať tieto opatrenia na jar, na začiatku obdobia aktívneho rastu, počas kvitnutia a po ňom.
Pravidelne je potrebné kŕmiť rastlinu minerálnymi hnojivami

Pravidelne je potrebné kŕmiť rastlinu minerálnymi hnojivami

Klíčky budúcej záhradnej krásy

Klíčky budúcej záhradnej krásy

Pamätať! Ak chcete zachovať veľkosť listov, po odkvitnutí stopky by mali byť odrezané! Na jeseň-zimné obdobie musí byť rastlina pokrytá, aby bola chránená pred nákazami a mrazmi.

Tiež nezabudnite, že vo svojej vlasti rastie hostitelia na brehoch riek a na tieňových miestach, preto milujú dobre navlhčenú pôdu a vysokú vlhkosť. Ale s tým je žiaduce, aby to nepreháňalo. V horúcich dňoch môžete hostiteľa rozmaznávať s chladnou sprchou a ona bude ďakovne odpovedať na túto starostlivosť nasledujúci deň. Zhrnutie, stojí za to povedať, že rastúci hostiteľ, môžete premeniť a ozdobiť aj najviac neopísateľný a zanedbaný pozemok! Choďte do toho!

Odrody hostiteľov v dizajne krajiny: typy, názvy a vlastnosti starostlivosti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + = 12