Eschsolcia to piękna roślina, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji

Eschsolcia to piękny kwiat, który nie wymaga wiele uwagi

Eschsolcia to roślina o typie polowym, bezpretensjonalna w pielęgnacji. Jeśli chcesz stworzyć w domu i na działka ogrodowa mały raj, możesz śmiało zaangażować się w sadzonkę tego kwiatu.

Spis treści:

 • Informacje ogólne
 • Uprawa i sadzenie roślin
 • Funkcje sadzenia roślin
 • Cechy troski o kulturę
 • Zbiór nasion warzyw
 • Znane odmiany
Płatki tego kwiatu są jak motyle

Płatki tego kwiatu są jak motyle

"Фруктовый взрыв" оживит домашнюю клумбу

"Wybuch owoców" ożywi domowe posłanie

Kremowe odcienie płatków delikatnych eshcholtsii

Kremowe odcienie płatków delikatnej escollation

Słoneczny kwiat tworzy nastrój całego klombu kwiatowego

Słoneczny kwiat tworzy nastrój całego klombu kwiatowego

Ta kultura, która ma tak dziwną nazwę, jest bezpretensjonalnym kwiatem. Są całe duże pola, zajęcie to. Rozkosz zasługuje na pojawienie się kwitnących kwiatów, nawet istnieje cała legenda, w której płatki zmieniają się w złoto, podczas gdy ziemia jest wypełniona nasionami tego metalu. Eschsolcia, którego fotografia jest reprezentowana w szerokim asortymencie, może być uprawiana warunki domowe, w tym celu konieczne jest zapewnienie jej właściwej opieki.

Informacje ogólne

Eschulin jest uprawiany przez ogrodników i zapalonych ogrodników na całym świecie. Jest to roślina jednoroczna, która ma rzeźbione liście, wygląda jak piołun. Różnorodne kwiaty mogą mieć żółty kolor. Kwiaty beżowe i brzoskwiniowe z podwójnymi płatkami były również udanymi botanikami. W samej przyrodzie eshsholzia rośnie na północnoamerykańskich polach i łąkach, zajmując zwykle bezpłodny teren. Rozmnażanie rośliny odbywa się samodzielnie.

Pole rocznego kwiatu można wykorzystać w wystroju domu

Pole roczny kwiat może być używany w krajobrazie domu

Piękny skład wildflowers w domu

Skład wildflowers w domu

Kwiat jest długotrwały, jeśli reżim temperatury w sezonie chłodniczym wynosi plus lub 0 ° C. Kultura kwitnie na początku lata i kwitnie aż do jesieni. Ze względu na strukturę, roślina jest bliską krewną maku, ponieważ jej liście mają substancje lecznicze. Nasiona można jeść, a pyłek przeznaczony jest do stosowania w kosmetologii. Indianie, którzy są pierwotnymi mieszkańcami tych regionów, używali takiego maku w medycynie od niepamiętnych czasów.

Ocena asortymentu"яблоневый цвет" с невероятно красивыми резными лепестками

Asortyment "jabłoni" z wyrafinowanymi rzeźbionymi płatkami

Świetliste rośliny, które ozdobią każde kwietne łóżko

Świetlista roślina ozdobi każde łóżko kwiatowe

Uprawa i sadzenie roślin

Eschsolcia, której opieka jest dość prosta, jest interesującą rośliną. Wysiewanie nasion łóżko kwiatu występuje w kwietniu, kiedy znika zagrożenie temperaturą ujemną. Roślina ta charakteryzuje się delikatnymi pędami i słabo radzi sobie z przeszczepem, ponieważ występuje w nim siew ogród. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że kwiaty są związane z uprawami kochającymi światło, dlatego ważne jest, aby wybrać stronę, która ma dobre oświetlenie.

Essholtsiya rozmnaża swoje nasiona i cieszy oko rok po roku. Wielu myli go z wieloletnią

Essholtsiya rozmnaża swoje nasiona i cieszy oko rok po roku. Wielu myli go z wieloletnią

Gleby zaleca się wybrać neutralne. Dla prawidłowego rozwoju roślin ważne jest wprowadzenie złożonych nawozów mineralnych do gleby, jeszcze przed wysianiem nasion. Zabrania się przekarmiania rośliny azotem, ponieważ eschólcia może odmówić kwitnienia i istnieje ryzyko śmierci. Przed położeniem nasion w ziemi należy wyrównać klomb, najpierw go wykopując, aby zrobić małe rowki w odległości około 30 cm. Nasiona podczas siewu należy wymieszać z piaskiem i osadzić płytko. Miejsce to jest następnie mulczowane przez siekanie torfu, liście, trociny.

Ta roślina tworzy puszysty krzew z jasnymi kwiatostanami

Puszysty kolorowy dywan z jasnych kwiatostanów eschululi

Czasami można siać i jesienią, w tym przypadku kwitnienie kultur roślin rozpoczyna się wcześniej. Na terenie południowych krain roślina rośnie od końca kwietnia do początku pierwszego miesiąca letniego. Następnie roślina jest przycinana i pojawiają się nowe kwiaty, które nie nadają się do zamrożenia do przymrozków w listopadzie. Po wykiełkowaniu kiełków ważne jest, aby przeprowadzić przerzedzanie i pozostawić odległość około 20 cm między pędami, po czym roślina się powiela, nie będzie konieczne ponowne sadzenie w następnym roku.

Do siewu wymagana jest płytka dziura

Do siewu wymagana jest płytka dziura

Funkcje sadzenia roślin

Eschsolcia, sadzenie i pielęgnacja, które należy przeprowadzić zgodnie z instrukcjami, sadzi się w glebie typu otwartego. Jeśli położysz go pod ziemią w październiku, wtedy w chłodnym czasie kultura przejdzie naturalną rozwarstwienie, a na wiosnę będzie można uzyskać silne pędy, a ty będziesz musiał tylko zniknąć. Kwiat pojawi się dużo wcześniej, niż przy siewie wiosennym. Jeśli istnieje powód do odłożenia siewu na wiosnę, można zostawić nasienie do kwietnia w dolnej szufladzie lodówka. Takie podejście zapewni zarówno zachowanie, jak i stratyfikację.

Sadzonki roślin

Przed sadzeniem kwiatów escholtsii, sadzenia i pielęgnacji - pierwszy, z którym musisz zdecydować. Najczęściej sadzonki mają zaszczepiać nasiona bezpośrednio w glebie, ale interesujące jest to, że doświadczeni hodowcy mają tendencję do sadzenia roślin przez sadzonki. Kultura jest wyposażona w długi system korzeniowy, podobny do pręta, więc istnieje ryzyko i prawdopodobieństwo uszkodzenia podczas przeszczepu. Wskazuje to na potrzebę składania nasion w torfowych pigułkach. Sadzenie i późniejsze procedury pielęgnacyjne są przeprowadzane w określonej kolejności:

Wysiew nasion w torfowych pigułkach

Wysiew nasion w torfowych pigułkach

 • Tabletki są umieszczane w plastikowym pojemniku, gdzie woda jest wysyłana do namoczenia;
 • po tym płyn pozostaje. Każda tabletka powinna zawierać nasiona, aplikowane za pomocą mokrych wykałaczek;
 • powyżej nasiona są posypane ziemią, następnie spryskane wodą za pomocą rozpylacza;
 • Pojemnik do przechowywania trybu temperatury musi być przykryty szkłem lub folią.
Jednorodne podlewanie tabletek torfowych z pistoletu natryskowego

Jednorodne podlewanie tabletek torfowych z pistoletu natryskowego

Dzięki takiemu podejściu możesz spodziewać się pierwszych sesji w ciągu tygodnia lub dwóch z tych okresów. Konieczne jest usunięcie szkła i przeniesienie pojemnika do miejsca ze źródłem światła, przy zachowaniu reżimu temperatury - powinien on wynosić około 20 ° C. Na tym etapie ważne jest dbanie o glebę w razie potrzeby, szczególnie w okresie po wschodach. W ciągu trzech tygodni przed całkowitym zejściem na otwartą przestrzeń, możliwe jest rozpoczęcie procesu utwardzania sadzonek. Po południu są one przeprowadzane do chłodu.

Przesadzanie sadzonek w otwartym terenie

Przesadzanie sadzonek w otwartym terenie

Cechy troski o kulturę

Kwiaty eshsoltsii, których zdjęcia są dość różnorodne, są łatwe w czyszczeniu, więc nawet leniwi ogrodnicy będą w stanie to wykonać.

 • Podlewanie. Roślina woli osadzać się w glebie typu suchego, dlatego nie wymaga częstego podlewania. Zazwyczaj kultura ma wystarczającą ilość wilgoci, co daje deszcz, ale jeśli lato jest suche i nie ma naturalnej wilgoci, konieczne jest nieco podlewać łóżko, gdy gleba wyschnie. Zaleca się przeprowadzanie takich wydarzeń wieczorem, po zamknięciu wszystkich kwiatów.
Właściwe siedzenia i podlewanie eschol'tsii pomogą wyhodować piękne jasne kolory

Właściwe siedzenia i podlewanie eschol'tsii pomogą wyhodować piękne jasne kolory

 • Nawóz do gleby. Związki organiczne do doładowania w tym przypadku nie są konieczne, ale przed zakwitnięciem rośliny konieczne jest nabycie minerału priorytetowego. Konieczne jest samodzielne przygotowanie roztworu zawierającego 1 łyżkę. łyżki na 10 litrów wody, pod każdym krzakiem wymagane jest około 2 litry tej substancji. Konieczne jest również regularne polepszanie składu gleby, w którym roślina rośnie.
Przed sadzeniem konieczne jest nawożenie gleby

Przed sadzeniem konieczne jest nawożenie gleby

 • Po kwitnieniu można natychmiast usunąć kwiat, który zapewni kulturom roślin możliwość kwitnienia za pomocą nowych sił. Nie zaleca się również pozostawiania skrzynek zawierających nasiona, starych pędów w krzakach.

Eschsolzia to doskonała roślina, która może ozdobić każde terytorium domu.

Różnorodność odcieni pozwala na zastosowanie escholu wapnia do tworzenia kompozycji dekoracji ogrodowych

Różnorodność odcieni pozwala na zastosowanie escholu wapnia do tworzenia kompozycji dekoracji ogrodowych

Zbiór nasion warzyw

W następnym roku nie przeprowadza się transplantacji rośliny. Kwiat może łatwo się rozmnażać i przetrwać zimę. Nic więc dziwnego, że rok później kwietnik stanie się jeszcze wspanialszy. Ale jeśli z jakiegoś powodu musisz zbierać nasiona, musisz wykonać kilka czynności:

 • po zakończeniu kwitnienia na roślinie umieszcza się luźny worek z gazy, pod którym rozpoczyna się proces dojrzewania nasion;
 • po tym kultura tworzy owoce, podobne do skrzynek z nasionami, ich dojrzewanie odbywa się 1 miesiąc po zakończeniu kwitnienia;
 • dojrzałe pudełko stanie się ciemne i stanie się nadmiernie wytrawne;
California eshcholcia jest jednym z najczęstszych gatunków tej rośliny

California eshcholcia jest jednym z najczęstszych gatunków tej rośliny

Słoneczna pogoda pomoże cieszyć się soczystymi odcieniami eschólci

Słoneczna pogoda pozwoli cieszyć się bogatymi odcieniami eschólci

 • trzeba go ciąć i rzucać nasiona na arkusz papieru, pozostawiając go do wyschnięcia w pokoju;
 • po wyschnięciu nasiona są składane do torby z papierem i wysyłane do lodówki, należy wybrać dla nich warzywa szuflada;
 • Do wiosny nasiona będą całkowicie gotowe do procesu sadzenia. Zachowują takie właściwości przez trzy lata.
Luksusowy puszysty krzaka eshcholtsii na domowym flowerbed

Luksusowy puszysty krzaka eshcholtsii na domowym flowerbed

Tak więc uprawa eschsolzia jest dość prosta i nie wymaga specjalnych warunków.

Eschholzia: zdjęcia znanych odmian

W przyrodzie jest 12 roślin należących do rodziny maków, ale tylko dwie odmiany kultury są dystrybuowane na otwartych przestrzeniach domowych:

 • Nadrzewny gatunek reprezentuje roczna roślina typu kompaktowego, rosnąca do 15 cm wysokości. Różni się on ażurowymi liśćmi, zebranymi w rozetę, nad którą następnie obserwowane są jaskrawo kolorowe kwiaty żółty.
Pstrokaty widok eschólcii kwitnie do pierwszych przymrozków

Pstrokaty widok eschólcii kwitnie do pierwszych przymrozków

Wysokość liściastych gatunków eschólcii sięga maksymalnie 15 cm

Wysokość liściastych gatunków eschólcii sięga maksymalnie 15 cm

 • Roślina kalifornijska jest najbardziej znaną odmianą. Jest to wieloletnia roślina zielna z rzeźbionymi liśćmi i pędami o prostym, cienkim typie, co umożliwia tworzenie pełzania krzak. Kwiaty tej kultury osiągają średnicę 9 cm.
Ashsholtsiya: fotografia - wygląd kalifornijski przypomina mak

Wygląd kalifornijski przypomina mak

Obfity rozkwit tego gatunku od czerwca do października

Ogromna Kalifornia kwitnie od czerwca do października

Na podstawie drugiej odmiany hodowcy przynieśli dodatkowe odmiany do dekoracji witryny - różne pod względem kształtu, charakterystyki barwy, czynniki odporności na wpływy zewnętrzne:

 • "Kwiat jabłoni" - charakteryzuje się podwójnymi kwiatami o szczególnej kruchości;
 • "Pole truskawkowe" jest również pół-podwójną hodowlą o interesującym zabarwieniu;
 • "Lody brzoskwiniowe" - kolejna popularna, szeroko stosowana odmiana;
 • "Wybuch owoców" - ma różne rodzaje kolorów.

Znane są również inne znane odmiany, takie jak "mikado", "balerina" i inne, a ich wybór zależy od warunków, w jakich można dostarczyć kwiat do uprawy. Eschsolcia i jej uprawa z nasion to bezpretensjonalny kwiat, który może udekorować Twoją witrynę tak ładnie, jak to możliwe.

Eschsoltzia: odmiany i porady doświadczonych ogrodników w zakresie pielęgnacji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 4 =