Piękny kwiat bzu będzie główną atrakcją Twojej witryny

Piękny kwiat bzu będzie główną atrakcją Twojej witryny

Nie ma takiego ogrodnika ani ogrodnika, który choć raz w życiu nie zasadziłby tego małego czarującego kwiat pod nazwą całuny. Opieka nad nią nie jest szczególnie trudna, jeśli kiedykolwiek byłeś w jakikolwiek sposób zaangażowany rośliny ogrodowe. Nie będzie trudno nawiązać z nią przyjaźń i nowo przybyłych: wystarczy przestrzegać naszych prostych instrukcji i porad! Z należytą starannością w krótkim czasie dostaniesz prawdziwą perłę swojego projektowanie krajobrazu, co cię zadowoli dacza od początku wiosny do pierwszych letnich dni, a także jesienią.

 • Odmiany
 • Kiedy najlepiej siać? 
 • Lądowanie w otwartym terenie
 • Instrukcje dotyczące pielęgnacji
 • Jak korzystać z sadzonek?
 • Co robić w przypadku chorób?
Odnosi się to do wieloletnich roślin okrywowych

Kwiat należy do wieloletnich roślin okrywowych

Kwiat rośnie w kamienistych warunkach lub w pobliżu rzeki

Rośnie w warunkach skalistych lub w pobliżu rzeki

To piękno z rodziny wieloletnich kapust, pochodzi z Azji Mniejszej, południowej Europy i Ameryki Łacińskiej. Aubereta nie rośnie na łąkach i polach zalewowych, można ją znaleźć w pobliżu kamienistych zboczy i na brzegach rzek. Skromny w wyglądzie, ale nietypowy w środku, pokazuje jej niepowtarzalny charakter, a ten kontrast skromnego wyglądu i skomplikowanych manier urzeka ludzi. Małe fioletowe kwiatostany, otoczone zielonymi liśćmi, rozprzestrzeniają się na dowolne powierzchnie, ale wymagają regularnej uwagi i troski.

Rozkosznie kwitnące fioletowe kaskady w konstrukcji żywopłotu

Rozkosznie kwitnące fioletowe kaskady w konstrukcji żywopłotu

Odmiany

Aubrieta ma drugie imię - aurericium, należy do szlachetnego rodzaju okrywy rośliny pejzażowe. Kwiaty nie są szczególnie duże, ale tworzą gęsty stos żywej tkaniny, z której projektanci korzystają imitacja panelu, sadzenie na pionowej powierzchni lub jako malownicze dywan, tworząc horyzontalnie duże wysepki ziemi.

Pełen urok rośliny ujawnia się w obfitości odmian. Jest ich więcej niż dwanaście, ale większość ogrodników preferuje tylko niektóre z nich.

Najlepsza opcja do ozdabiania kamieniami w ogrodzie

Najlepsza opcja do ozdabiania kamieniami w ogrodzie

Możliwe jest również uprawianie w domu

Możliwe jest również uprawianie w domu

Typowe odmiany krajobrazu

 1. Kaskada - długotrwały rodzaj kwiatów z czerwony lub niebieski kolor z żółty środek. Liście różnią się całorocznie szaro-zielonym kolorem.
 2. Hybrydowy - najwcześniejsza odmiana, głównie różowa, lub fioletowy kwiaty, ale czasami są gatunki z szkarłatnymi płatkami. Lekko wystają ponad liście, które dekoratorzy zauważyli i używają dekorowanie ogrodów, gdzie znajdują się kamienne elementy, pęknięcia ogrodzenia i gruz ściany ogrodzeń. Wypełniając je, nadają unikalny naturalny kolor. Hybrid aubration dzieli się na kilka podgatunków, z których najpiękniejsze są trzy. Ten „lekarz Myulz” z niebiesko-fioletowy kwiatów i wysokości do 16 cm wysokości, „czarownictwem Maroko” o dużych kwiatów do 1,5 cm średnicy (kolor może się zmieniać) i „borshiz białe” - unikalny i jeden z A rodzaj podgatunku z dużymi, wyjątkowo białymi kwiatami.
 3. Deltoidy. W zwykłych ludziach - liliowych krzak. Kwiaty mają fioletowy, niebieski lub fioletowy kolor, a kwiatostany tworzą się w postaci pędzli, dla których roślina i otrzymała porównanie z gałęziami bzu.
  Hybrydowa odmiana

  Hybrydowa odmiana

  Widok kaskadowy

  Widok kaskadowy

Kiedy najlepiej siać?

Rozmnażanie odbywa się za pomocą nasion, dwie metody są praktykowane - z wstępnym sadzeniem sadzonek i bez jego użycia.

Rada! Doświadczeni ogrodnicy powinni wybrać metodę sadzenia, ponieważ bezpośrednie sadzenie bezpośrednio na ziemię do września (drugie kwitnienie) często dzieli odmiany.

Kwitnienie aurebry

Kwitnienie dorosłej rośliny

Siew na sadzonkach

Nasiona sadzi się około 2-2,5 miesiąca przed pierwszym upałem, to znaczy, gdy kończy się luty lub zaczyna się marzec.

Co musisz zrobić:

 • Przygotowujemy małe pojemniki z torfowymi pigułkami (można je kupić w każdym sklepie ogrodniczym);
 • na nasączonym wodą podłożu rozprowadzamy nasiona, posypujemy je niewielką ilością piasku;
 • nawilżamy warstwę piasku z pistoletu natryskowego;
 • umieszczamy pod filmem.

Rada! Normalna temperatura dla starzenia jakościowego wynosi + 18-20 ° C.

Opieka

Uprawy powinny być wentylowane, okresowo konieczne jest usunięcie polietylenu, należy również nawilżyć glebę podczas jej wysychania. Jednak z podlewanie powinieneś uważać - roślina nie lubi nadmiaru wilgoci. Przez dwa tygodnie, kiedy nadejdzie pora sadzenia sadzonek, należy go nawozić nawozem. Zwykle jest to kompleks minerałów we właściwym stężeniu, jest sprzedawany w specjalistycznych sklepach ze szczegółowymi instrukcjami.

Rada! Aubieta nie toleruje bardzo dobrze procesu zbierania, dlatego aby uniknąć tymczasowego przeszczepu sadzonek, należy je natychmiast sadzić na osobnych naczyniach.

Wspaniałe połączenie fioletu i purpury

Wspaniałe połączenie fioletu i purpury

Piękna bylina na kamiennym ogrodzeniu

Efektywna bylina na kamiennym płocie

Lądowanie w otwartym terenie

Wstępnie wyhodowane sadzonki są przeszczepiane w pierwsze ciepłe dni, kiedy nie ma zagrożenia nocnymi przymrozkami. Najczęściej jest to pierwsza połowa maja. Głębokość otworu jest proporcjonalna do korzeni, a szerokość powinna być dwukrotnie większa niż pojemność, z której wyrósł materiał nasadzeniowy. Odległość między kwiatami powinna wynosić około pięciu centymetrów.

Lepiej wybrać miejsce lądowania obszary o maksymalnym nasłonecznieniu, sama gleba musi być rzadka, tutaj działa zasada "im gorszy, tym lepszy", ponieważ aybertsia, co dziwne, jest ogólnie najlepiej uprawiana na kamieniach lub między talerzami beton. Gleba musi być neutralna i dobrze jest wpuścić wilgoć.

Wielu początkujących ogrodników obawia się, że nie poradzą sobie z procesem uprawy pędów, lub po prostu nie mają na to czasu. W tym przypadku mogą siać nasiona bezpośrednio w glebie. Proces sadzenia w tym przypadku różni się od wstępnego wydalania nasion przez jego prostotę. Istnieje jednak niuans, który można uznać za minus: po posadzeniu nasion bezpośrednio w glebie roślina kwitnie tylko w drugim roku życia.

Sadzenie ptaków w otwartym terenie

Możliwość sadzenia w glebie

Rada! Jeśli chcesz natychmiast rozpocząć kwitnienie, użyj metody wstępnego rozmnażania sadzonek w domu. Ale jeśli nie masz czasu i nie jesteś pewien swoich umiejętności, drugi sposób jest łatwiejszy. To prawda, że ​​zobaczysz kwiaty tylko za rok.

Instrukcje dotyczące pielęgnacji

Dorosła roślina wymaga obfitego podlewania tylko przy pierwszym sadzeniu, jeśli użyto sadzonki. Co więcej, będzie wymagać wody tylko wtedy, gdy ziemia całkowicie wyschnie, prawie w czasie suszy. Jeśli podlejesz go często, ryzykujesz utratą obfitości kwiatów, dając cugle wyłącznie zielonym liściom.

Rada! Najlepszym rozwiązaniem do nawadniania jest zraszanie. Warto ją zainstalować urządzenia rozpylające, w skrajnych przypadkach można użyć płytkiej konewki.

Przed rozpoczęciem okresów kwitnienia wczesną wiosną i jesienią, obrite należy nawozić nawozem. Na początku lata roślina jest przycinana niemal do poziomu ziemi, aby nadać jej drugie życie jesienią. To przyczynia się do odnowy i daje możliwość budowania nowych pędów z kwiatami.

Sadzenie roślin powinno odbywać się na skąpym podłożu

Lądowanie powinno odbywać się na skąpej ziemi

Jak korzystać z sadzonek?

Po przycięciu zawsze jest dużo dobrych sadzonek, które są bardzo niefortunne do rzucenia. I nie rób tego, ponieważ z ich pomocą jest inny sposób reprodukcji. Są sadzone w podłożu z mieszaniny równych proporcji piasku i torfu szklarnie, a w sierpniu ponownie wracają na stałe. Przed zimą udaje im się zdobyć przyczółek i osiąść. W miejscach o surowej, zimnej pogodzie można je pozostawić pod szklarnią aż do wiosny.

Elegancki kwitnienie tej rośliny nie pozostawi nikogo obojętnym

Elegancki kwitnienie tej rośliny nie pozostawi nikogo obojętnym

Kamienne schody ozdobione luksusowym wielokomórkowym

Kamienne schody ozdobione luksusowymi bylinami

Co robić w przypadku chorób?

Zwykle roślina ta jest odporna na wiele wirusów i owadów i możliwe jest wyrządzenie jej głównej szkody tylko przez przelew, który wywołuje rozpad korzeni. Poza tym są jeszcze dwaj wrogowie - mszyce i mączniak prawdziwy.

Mączniak prawdziwy to grzyb, oznaka jego pojawienia się jest białawym łupieżem na kwiatach i liściach, w jego zaniedbanym stanie staje się brązowy. Ta dolegliwość spowalnia wzrost, niszczy dekoracyjny piękny widok i znacznie zmniejsza odporność na zimę. Panaceum na mączniaka prawdziwego jest siarka koloidalna.

Mszyce - krwiopijcy dla roślin to pochłania wszystkie soki i owoce wirusów, ale aby ją zniszczyć proste - wystarczy kupić i używać malation, Biotlin, fufanon lub Arriva.

Wielobarwny kruchość, nie gorszy od najdroższych miękkich tkanin, cienki, żywy dywan miękkich płatków, rozkwitające bajkowe łóżko - taki właśnie jest całun. Wyobraź sobie: chłodny letni wieczór, piękne drzewa, otwarty taras, szezlong, mały stolik i naprawdę rajska kwitnąca wyspa, nad którą stada stado kolorowych motyli ... Przedstawione? A teraz więcej nasion!

Jak rozwijać cień? Projektanci krajobrazu i ogrodnicy ujawniają wszystkie tajemnice

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =