Prawidłowo dobrane meble z drewna organicznie pasują do projektu działki

Prawidłowo dobrane meble z drewna organicznie pasują do projektu działki

Wiosną i latem popularna staje się kwestia tworzenia mebli ogrodowych własnymi rękami. Udane domowe może stać się najważniejszą ozdobą każdego ogrodu. Zanim zastanowimy się, jak właściwie wykonać meble do ogrodu własnymi rękami, należy określić, co można z nich zrobić. Najczęstszym materiałem do mebli wiejskich jest drzewo, które idealnie pasuje krajobraz strony, ale używane są również inne materiały. Koniecznie przyjrzyj się uważnie, jeśli w daczy lub w wiejskim domu pozostały niepotrzebne rzeczy. Dość często arcydzieła uzyskuje się od najprostszych przedmiotów.

Spis treści

 • Najpopularniejszym trendem są drewniane meble
 • Finezja mebli z wikliny
 • Niezawodność metalu w meblach ogrodowych
 • Właściwe wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy
Przytulna pergola z sofą

Przytulna pergola z sofą

Piękne połączenie tekstur i materiałów w ogólnym zestawie

Piękne połączenie tekstur i materiałów w ogólnym zestawie

Leżanka z miękkich poduszek, uszyta własnymi rękami

Leżanka z miękkich poduszek, uszyta własnymi rękami

Wygodny plastikowy fotel

Wygodny plastikowy fotel

Meble ogrodowe własnymi rękami. Najpopularniejszym trendem są drewniane meble

Drewniane meble są przyjazne dla środowiska, piękne, zwięzłe i stosunkowo łatwe w produkcji. Czasami nawet szorstka męska siła nie jest potrzebna do pracy z drewnem. Meble ogrodowe są wykonane z drewna własnymi rękami na różne sposoby, w zależności od tego, które materiały mają być użyte:

 • Najłatwiej jest pracować z gotowymi płytami, prętami, regałami - już przetworzonym materiałem. Istnieje wiele prostych i bardziej złożonych sposobów na zrobienie mebli do daczy własnymi rękami. Aby odpocząć wygodnymi ławkami z tyłu, do organizacji uczty jest niezastąpiony cały zestaw, a od ławki bez nóg będzie huśtawka - wymaga tylko kilku umiejętności stolarskich, tablic i bogatej wyobraźni.
Proces produkcji ławek ogrodowych

Proces produkcji ławek ogrodowych

Rada! Lepiej nie wybierać mebli do tworzenia kłód drzew iglastych. Wydzielają żywicę, która plami ubranie. Jeśli nie ma innego materiału, musisz najpierw odkamienić drewno.

 • Gdzie więcej monumentalnych ławek i stołów uzyskuje się z kłód. Czasami można po prostu umieścić duży dziennik i narzucić kilka poduszek, aby wygodnie usiąść, ale lepiej jest pracować nad stworzeniem bardziej interesującego projektu. Niektórym mistrzom udaje się obejść bez jednego gwoździa, tworząc konstrukcję mobilnego dziennika.
Stolik kawowy w stylu eko

Stolik kawowy w stylu eko

 • Idealne do tworzenia mebli konopnych. Poszczególne małe pnie można zaadoptować na stołki, a kikut większy - pod tabela. Ważne jest, aby naprawić kikuty, aby nie spadały i nie się chwieją, na co można je wkopać w ziemię lub umieścić na płaskiej powierzchni - cokole na tarasie lub niewielki obszar na trawnik. Aby wygodnie usiąść, możesz uszyć dla nich jasne poduszki.
Podwieszane łóżko składane

Podwieszane łóżko składane

 • Jeśli użyjesz gałęzi i zaczepów z lasu, aby stworzyć meble ogrodowe, możesz dostać się do tej bajki. Natura sama dyktuje pierwotne zarysy przyszłych arcydzieł. Harmonijnie pasujący do projektu każdej witryny jest ławka ogrodowa wykonana z gałęzi, do której ramy lepiej jest zastosować bardziej trwały materiał (kłody, belki itp.). Koryagi lub gałęzie są czasami używane nawet jako nogi, ale dla wzmocnienia konstrukcji lepiej jest ozdobić je tylko oparciem i podłokietnikami.
Eleganckie krzesło z bali

Eleganckie krzesło z bali

 • Aby stworzyć meble ogrodowe lub udekorować je, można użyć pluć drzew. Takie spili mogą być stosowane do blatów stołowych, krzeseł i stołków. Są one przymocowane do siebie i do podstawy za pomocą wodoodpornego kleju.
Krzesło Stump

Krzesło Stump

Huśtawka ogrodowa z desek

Huśtawka ogrodowa z desek

Zestaw mebli z baru

Zestaw mebli z baru

Stolik kawowy z drewna opałowego

Stolik kawowy z drewna opałowego

Finezja mebli z wikliny

Wygląda bardzo pięknie meble z wikliny w ogrodzie, ale bez odpowiedniego przygotowania do stworzenia "sklepu" arcydzieła nie zadziałają. Tkanie z winorośli lub rattanu jest żmudną pracą. Na początek warto spróbować splotu co najmniej elementu mebli - blatu stołu lub okrągłego siedziska na stołek.

Huśtawka rattanowa

Huśtawka rattanowa

Ławki wykonane z plastikowych pojemników

Ławki wykonane z plastikowych pojemników

Niezawodność metalu w meblach ogrodowych

Metal ma pewne zalety w stosunku do drzewa. Przede wszystkim jest to wytrzymałość konstrukcji i jej trwałość. Jednak praca z metalem jest znacznie trudniejsza. Aby stworzyć meble ogrodowe, użyj grubościennych rurek stalowych lub duraluminium. Części metalowe można łączyć ze sobą za pomocą śrub lub nakrętek lub można je spawać ze sobą.

Jasne metalowe tkanie

Jasne metalowe tkanie

Krzesło i stolik z żelaznych prętów

Krzesło i stolik z żelaznych prętów

Rada! Jako zalecenie do tworzenia mebli ogrodowych wykonanych z metalu, można zaproponować metodę gięcia pojedynczych części. Zwykle używa się do tego specjalnych urządzeń, ale można się bez nich obejść. Rura jest wypełniona przesiewanym piaskiem, a drewniane kołpaki umieszczane są w końcach. Następnie zaznacz miejsce zarysu i zamocuj rurkę w imadle. Punkt gięcia jest ogrzewany za pomocą palnika, po czym rura zaczyna "ustępować". Po zgięciu należy zdjąć nakrętki i wylać piasek.

Stylowy fotel i otomana na metalowej ramie

Stylowy fotel i otomana na metalowej ramie

Ażurowe meble z metalowych beczek

Ażurowe meble z metalowych beczek

Właściwe wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy

Na pewno w każdym rzucić lub garaż istnieje wiele rzeczy, z którymi można wykonać meble ogrodowe. Piękne ciekawe pomysły na ogród rodzą się czasami z najbardziej nieprzedstawialnych rzeczy:

 • Drewniany kołowrotek (bęben) do kabla jest uważany za wyjątkowe znalezisko dla ogrodnika. Stół ogrodowy wykonany z drewnianej cewki nie musi być wykonany, sam jest stabilny. Konieczne jest tylko nieznaczne pokazanie oryginalności, odpowiednio dekorując blat stołu i nogę. Dla większej wygody można przymocować parasol chroniący słońce do środka cewki. Również z cewek są krzesła, sofy, taborety i inne kreatywne rzeczy.
 • Nie rzucaj zużytych opon. Guma jest bardzo wytrzymałym materiałem, doskonale sprawdzi się w ogrodzie. Przy okazji, z opon, uzyskuje się idealne huśtawki lub krzesła wiszące dla dorosłych i dzieci. Rozważ prosty sposób tworzenia oryginalnych foteli z opon samochodowych:
 1. Na początek musisz dokładnie wyczyścić trzy opony, które wkrótce staną się fotelem i przygotować kilka przyszłych podpór - gałęzi lub wąskich kłód.
 2. Na dwóch oponach, z których jedna stanie się siedzeniem, a druga oparciem, wykona otwory w środku lub nieco bliżej wewnętrznej krawędzi opony.
 3. W tych dziurach mijamy linę mocną liną, aby uzyskać kratę. Aby uzyskać większą wytrzymałość samego siedzenia, możesz tworzyć guzki w pobliżu każdego otworu: jeśli lina pęknie w jednym miejscu, siedzenie pozostanie mocne. Lepiej jest dokręcić linę do oporu, ponieważ po jej użyciu lekko się rozciągnie.
 4. Dalej jedna opona z "siatką", którą nakładamy na zwykłą, dla trwałości mocującą je za pomocą nakrętek lub скобы od wewnątrz. Okazuje się, że jest to rodzaj otomana lub taboretu.
 5. Dodajemy z powrotem. W tym celu należy wybrać mocne nogi wsporcze. Do nich przymocowana jest ostatnia opona z siatką ze sznurka. Miejsce do odpoczynku jest gotowe.
Huśtawki ogrodowe z opon

Huśtawki ogrodowe z opon

Oryginalny sklep z opon samochodowych

Oryginalny sklep z opon samochodowych

Stolik kawowy opon i kieliszków

Stolik kawowy opon i kieliszków

Tabele cewek

Tabele cewek

Stół na romantyczną kolację z cewki

Stół na romantyczną kolację z cewki

 • Kolejnym znaleziskiem dla miłośników rekreacji wiejskiej będzie palety drewniane lub palet pozostawionych w transporcie materiałów budowlanych lub znajdujących się w pobliżu dużych sklepów. Meble ogrodowe wykonane z drewnianych palet są wykonywane w prosty i szybki sposób: wystarczy umieścić je jeden na drugim, aby utworzyć kwadrat stolik do kawy i kilka małych krzeseł. Jeśli istnieje wiele palet, możesz sporządzić prawdziwe kanapa narożna dla dużej firmy:
 1. Wykonujemy 6 lub 8 palet i starannie je czyścimy, aby ochronić się przed tym, co mogło się przedostać na paletę. Jeśli palety są za stare, sprawdź ich wytrzymałość i, jeśli to konieczne, napraw. Następnie palety zashkurim i pokryj je lakierem lub farbą we właściwym kolorze.

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 1

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 1

 2. Wybieramy miejsce na odpoczynek. Lepiej, żeby to miejsce znajdowało się na zapleczu lub w rogu budynku. Wtedy nie możesz zrobić oparcia. Jeśli wybierzesz otwartą przestrzeń, musisz utworzyć kolejne 3 lub 4 palety, aby utworzyć oparcie.

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 2

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 2

 3. Palety umieszczają literę G blisko siebie w dwóch rzędach (jeden na drugim). Aby uzyskać wytrzymałość, lepiej zabezpieczyć części za pomocą gwoździ lub śrub. W niektórych przypadkach bardziej odpowiednie będzie korzystanie z ruchomej konstrukcji w celu umieszczania palet w pokoju na wypadek deszczu lub w zimie.

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 3

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 3

 4. Jeżeli konieczne jest wykonanie oparcia, część podstawy odcina się od dodatkowych palet, aby można było przybić gwoździe lub metalowe profile do mocowania.

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 4

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 4

 5. Dla wygody, szyjemy poduszki do wielkości wynikowego siedzenia. Te same poduszki z pętlami mocującymi są wykonane dla oparcia. Dla uproszczenia czyszczenia lepiej przygotować kilka wymienne osłony, które nie będą brudzić samych poduszek.

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 5

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 5

 6. Pośrodku tego narożnika umieszcza się dwie kolejne palety jako stół ogrodowy. Dekoracja jest ograniczona jedynie chęcią i możliwościami autora.

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 6

  Sofa ogrodowa z palet. Zdjęcie 6

Jako pojedyncze elementy mebli ogrodowych mogą działać stare bębny, kosze lub wiadra. Możesz zrobić prawdziwy drewniany szezlong z ramy starego łóżeczka, pięknego stołu na kółkach ze zepsutej taczki itp. - Ważne jest, aby dać upust swojej wyobraźni.

Meble ogrodowe własnymi rękami – udane domowe (58 zdjęć)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 35 = 36