Wbudowany zestaw mebli z naturalnych materiałów

Wbudowany zestaw mebli z naturalnych materiałów

Wśród szerokiej gamy mebli do mieszkania szczególne miejsce oddzielają właśnie systemy przechowywania. We współczesnym świecie są one dziełem sztuki, spełniającym oprócz głównej funkcji przechowywania rzeczy właściciela, wiele dodatkowych. Ze względu na wielkość i przestronność Szafy z drzwiami przesuwanymi mogą znacznie zaoszczędzić przestrzeń i przestrzeń pokoju, wypełniają puste nisze, kąty, służą jako pokój partycje, maskować niedociągnięcia ścian pokoi i nie tylko.

Aby uzyskać maksymalną harmonię mebli z atmosferą pomieszczeń, konieczne jest podejście z całą odpowiedzialnością do wyboru szafy. Wtedy będzie ci służyć jak najdłużej i idealnie pasuje do wnętrza mieszkania.

Model z przesuwanymi drzwiami jest jednym z najbardziej popularnych systemów przechowywania

Model z przesuwanymi drzwiami jest jednym z najbardziej popularnych systemów przechowywania

Wskazówki dotyczące wyboru

Szafka szafki - doskonałe rozwiązanie do niemal każdego pomieszczenia. Szczególnie wyraźnie wpasowuje się w przestrzeń podczas wykonywania na zamówienie. Do etapów wyboru odpowiedniego modelu można przypisać następujące etapy:

 • Lokalizacja instalacji. W zależności od tego niuansu można nawigować w rozmiarze modelu, jego konfiguracji, dekoracji i pojemności oraz głównym przeznaczeniu mebli, niezależnie od tego, czy jest to dekoracja wnętrza, czy miejsce do przechowywania rzeczy.
Oryginalny design wbudowanych mebli w pokoju dla dwójki dzieci

Oryginalny design wbudowanych mebli w pokoju dla dwójki dzieci

 • Budowa, jego typ. Na tym etapie konieczne jest wykonanie pomiarów i określenie urządzenia szafy. System coupe to rozwiązanie konstrukcyjne, które składa się ze stalowej lub aluminiowej ramy drzwi z prowadnicami.
 • Definicja wymiarów szafa.
 • Wybór materiału do mebli, profili, systemu Drzwi, a także akcesoria. Oszczędzanie na jakości materiałów do produkcji może znacznie skrócić żywotność modelu, a także wygodę jego użytkowania.
Przestronne i praktyczne meble idealnie nadają się do przedpokoju

Przestronne praktyczne meble idealnie nadają się do przedpokoju

 • Napełnianie szafki. Konieczne jest podjęcie decyzji w sprawie zawartość wewnętrzna, położenie półek, ich szerokość, liczba barów i inne parametry.
 • Projekt zaprojektowana szafka. Aby maksymalnie zharmonizować meble z wnętrzem pomieszczenia, konieczne jest opracowanie jego projektu zgodnie ze wspólnym rozwiązaniem stylistycznym.
Elewacja zestawu słuchawkowego: lustro z brązu z nożem; Rama ze skóry krokodyla

Zestaw słuchawkowy: lustro z brązu z nożem, ramka ze skóry krokodyla

Materiały

W zależności od rodzaju materiału określa się okres użytkowania mebli. Często produkty są wykonane z następujących materiałów:

 1. Drewniana płyta wiórowa jest zdecydowanie najbardziej dostępnym i powszechnie stosowanym materiałem. Wytwarza się go poprzez dociskanie cząstek drewna, mieszając je z roztworami wiążącymi na bazie organicznej.
 2. Rothang - tropikalna liana. Używane do tworzenia mebli z wikliny.
 3. Bambus nadaje się do dekoracji mebli.
 4. Mirror bardzo często stosowany w produkcji szaf przesuwnych. Zwykle grubość materiału wynosi 4 mm.
 5. Rysunek na lustrze - oryginalne praktyczne rozwiązanie do dekoracji wnętrza pokoju. Można go wykonać na zamówienie - pozwala to właścicielowi wyrazić się w aranżacji wnętrz.
 6. Lakobel ma często zastosowanie, jest to szkło nieprzezroczyste, które ma różne kolory.
Naturalne materiały w projektowaniu wnętrza przyjaznego dla środowiska

Naturalne materiały w projektowaniu wnętrza przyjaznego dla środowiska

Zintegrowany zestaw słuchawkowy wizytowy - fasada lacobel

Zintegrowany zestaw słuchawkowy wizytowy - fasada lacobel

Rada! W procesie wyboru elewacji do mebli należy wziąć pod uwagę różne warianty zarówno materiału jak i wzoru. Eksperymentuj, łącz je - a następnie otrzymasz indywidualną garderobę według własnego projektu.

Półki i takie tam

Wielofunkcyjność produktu z reguły zależy od jego wypełnienia, które określa, ile mebli będzie przestronnych i ile miejsca zajmie. Wypełnienie może wyglądać następująco:

 1. Półki. Dla maksymalnej wygody półki są wykonywane głównie w odległości 30 do 40 cm od siebie, a najbardziej optymalna głębokość wynosi od 50 do 70 cm.
 2. Pudełka chowany. Konstrukcja szuflad może być pełna lub prosta.
 3. Sztanga do wieszania ubrań.
 4. Siatki na buty pomagają również zaoszczędzić miejsce i przestrzeń. Są wygodne przechowuj buty przez wszystkie sezony.
Efektywne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego obszaru

Efektywne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego obszaru

Ta lista nie jest kompletna, może być rozszerzona o inne konstruktywne rozwiązania i akcesoria dla uproszczenia i wygody przechowywania rzeczy. Lokalizacja półek, bary i inne rzeczy, które możesz zaprojektować samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów. Właściwe umieszczenie rzeczy pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce.

Rada! Trzeba wziąć pod uwagę miejsce, w którym będzie umiejscowiona szafa (na pewno już o tym myślałeś), bo od tego zależy projekt gotowych mebli. 

 

Wbudowane urządzenie

Wbudowane urządzenie

Opcje projektowania

Wybierając meble w sklepie otrzymasz do wyboru dwa podstawowe rozwiązania projektowe:

 • Szafka szafy. Ten widok obejmuje wszystkie ściany boczne wraz z tylnym, dolnym i górnym panelem, to znaczy, że mebel jest oddzielnym "pudełkiem", który można przechowywać w pomieszczeniu oddzielnie.
Przeznaczenie gruntu na apartament typu studio z meblami

Zoning apartament studio z meblami

 • Wbudowana szafa. Dostarczany jest tylko przez przedni panel, a ściany są ścianami pomieszczenia lub jego kątem. Podłoga i sufit pomieszczenia pełnią również funkcje górnego i dolnego poziomu mebli. Pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze. Możesz umieścić szafę w ściana niszy, które pomogą Ci zaoszczędzić na materiałach w produkcji. Jedyną wadą tego projektu jest jego osłabienie (z powodu braku części paneli, mocowanie jest wykonane w ścianie, a to z kolei może być nierówne).
Narożnik strychu przekształca się w użyteczną część

Róg strychu zmienia się w użyteczną część

Ważne! Należy zauważyć, że w przypadku wersji wbudowanej, ściany z płyt gipsowo-kartonowych - nie mogą wytrzymać dużych obciążeń.

Przesuwane drzwi umożliwiają instalację w każdym dostępnym miejscu pokoju

Przesuwane drzwi umożliwiają instalację w każdym dostępnym miejscu pokoju

Do notatki! Pamiętaj, że meble gabinetowe droższe, a wbudowana konstrukcja pozwala zainstalować szafkę praktycznie w każdym rogu lub niszy pomieszczenia, jednocześnie zapewniając większą pojemność, a także pomagając zaoszczędzić miejsce i przestrzeń.

Meble nie są wbudowane, aby lepiej chronić rzeczy przed wilgocią, są stabilne i mobilne. Wybór zależy od preferencji, gustu i miejsca instalacji.

Kątowa konstrukcja będzie niezaprzeczalną zaletą dla małych pomieszczeń

Kątowa konstrukcja będzie niezaprzeczalną zaletą dla małych pomieszczeń

Realizacja na zamówienie

Aby jak najlepiej i dokładnie spełnić swoją podstawową funkcję i cel, produkt powinien idealnie pasować do pomieszczenia. Aby wytrzymać wszystkie wymiary, najlepiej zamówić produkcję szafy indywidualnie. Możesz więc określić wymiary wszystkich części tuż pod wymiarami swojego pokoju, uporządkuj półki wewnętrzne, partycje, Pręty i inne wypełniacze w kolejności i kolejności, które są dla Ciebie wygodne.

Gotowy projekt mebli do zamówienia

Gotowy projekt mebli do zamówienia

Ważne! W przypadku zamówienia istnieje możliwość regulacji głębokości, ponieważ w sklepach w gotowej formie szafy z drzwiami przesuwanymi prezentowane są w standardowych rozmiarach, które są najczęściej spotykane. 

Możesz wybrać projekt, a co najważniejsze - projekt. Jest otwarta przestrzeń dla wyobraźni, a producent pomoże ci poruszać się w trendach mody.

Właściwe wypełnienie pozwala stworzyć skuteczny system lokalizacji wszystkich elementów garderoby

Właściwe wypełnienie pozwala stworzyć skuteczny system lokalizacji wszystkich elementów garderoby

Rada! Wykonanie mebli na zamówienie będzie Cię kosztować więcej niż tylko zakup w sklepie. Ale taka szafa nie jest kupowana przez rok, więc jego wybór powinien być dokładny.

Za pomocą wbudowanych mebli można wizualnie zmienić parametry pomieszczenia - "wyciągnąć" je na wysokość, szerokość lub długość

Rozwiązanie konstrukcyjne 

Fasada szafki przenosi główny ładunek wnętrza. Aby zmaksymalizować styl pomieszczenia, może on być solidny, rzeźbiony, otwarty lub zamknięty. Fantazja na ten temat może trwać długo.

Rada! Fasada lustra można ozdobić różnymi rodzajami wzorów, ozdób lub wykonać matowanie przez piaskowanie.

Oryginalny design pomoże stworzyć atrakcję wnętrza

Oryginalna konstrukcja szafki określa styl wnętrza

Niektóre modele tworzone w poszczególnych rozmiarach przekraczają koszt podobnych gotowych rozwiązań w sklepach meblowych

Niektóre modele tworzone w poszczególnych rozmiarach przekraczają koszt podobnych gotowych rozwiązań w sklepach meblowych

Gdzie kupić szafę?

Na współczesnym rynku istnieje duży wybór sklepów specjalizujących się w meble gabinetowe, Istnieje również wiele sklepów internetowych tego profilu. Gdzie kupić meble - ty decydujesz.

Rada! Wybierając miejsce zakupu, szczególnie jeśli chodzi o sklep internetowy, najlepiej jest przejrzeć opinie klientów, zapoznać się z proponowanym zakresem usług, mówiąc krótko, aby zapoznać się z organizacją, jeśli jest telefon, najlepiej porozmawiać osobiście z przedstawicielem sklepu.

Doskonałe rozwiązanie do małego korytarza

Doskonałe rozwiązanie do małego korytarza

Jeśli zdecydujesz się na osobiste zamówienie, wskazane jest, aby mieć osobisty kontakt w sklepie, w którym oferowane będą różne modele, w końcu, patrząc na nich, będziesz w stanie określić szybciej. Możliwe jest także wyjaśnienie przedstawicielowi organizacji, co Cię interesuje.

Do notatki! W takich sklepach istotne programy do projektowania wspomaganego komputerowo, i zanim zaczniesz to robić, zostaniesz przedstawiony swojej szafie w wirtualnej formie do pojednania. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób, ponieważ nie trzeba przerabiać pracy.

Wewnętrzna przegroda w przestronnym pokoju typu studio z dużym zestawem funkcjonalnych segmentów

Wewnętrzna przegroda w przestronnym pokoju typu studio z dużym zestawem funkcjonalnych segmentów

W każdym przypadku, gdy musisz dokonać tak poważnego zakupu, musisz zorientować się w szerokim zakresie i dokonać właściwego wyboru, a następnie meble będzie ci służyć przez wiele lat!

Nie tylko przechowywanie: jak wybrać funkcjonalną i przemyślaną szafę?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 − = 67