Tarzda beyaz iç »Parisli şık»

mutfak - Aile sıcaklığı ve coziness sembolü, uzun süre evde özel bir yer verildi. Bakmakta olan hosteslerin mutfak başyapıtları doğmuştur. Ailenin günle buluşması, kahvaltıyla başlaması ve eskortlar, akşam yemeği ile bitirmek burada. Mutfak en çok ziyaretçilerin kabul edildiği bir yer haline gelir. Aile ve arkadaş canlısı toplantılar için daha rahat ve ev hanımlarının işi kolay ve keyifli, odanın her detayını ayrıntılı olarak düşünmek gerekiyor. 10 metrekarelik odadaki alanı nasıl kullanacağınızı düşünün. Metre, balkona erişim imkanına tabidir.

İçindekiler: 

 • imar
 • Çalışma alanının düzenlenmesi 
 • Rahat bir köşenin organizasyonu 
 • Balkon kullanma 
 • Sonuç
Panoramik pencerelere sahip şık ülke

Panoramik pencerelere sahip şık ülke

Paralel mobilya düzenlemesi ile modern iç

Paralel mobilya düzenlemesi ile modern iç

Modern tarz, klasik mobilya ve modern tarzın unsurlarını birleştirmenizi sağlar.

Modern tarz, klasik mobilya ve modern tarzın unsurlarını birleştirmenizi sağlar.

imar

Bir oda için on metre kare ortalama büyüklüktedir. Düzgün bir şekilde planlanmışsa, düzenleme için ayarlanan tüm gereksinimleri karşılayacak ve bunlardan biri işlevseldir. Tam olarak sağlamak için mutfağın iki ana alanını oluşturmalısınız:

 • çalışma;
 • yemek.
Günlük yaşamda düzgün bir şekilde yerleştirilmiş alan çok önemlidir

Günlük yaşamda düzgün bir şekilde yerleştirilmiş alan çok önemlidir

Modern iç mekanda küçük yuvarlak yemek masası

Modern iç mekanda küçük yuvarlak yemek masası

Açık bir şekilde ayrılmalıdırlar, ama aynı zamanda tek bir alan içerisinde uyumlu bir görünüm olmalıdır. Uzmanlar, birkaç farklı yöntem kullanmanızı önerir.

 1. Görselleştirme - Görsel farklarla bölgelerin bölünmesi. Bunun için zeminin ve diğer yüzeylerin duvarlarını kaplamak için farklı tonlar ve hatta malzemeler kullanılır. Vurgu iç ve dekoratif unsurlar arasındaki farktır.
 2. Fiziksel ayrım - Bunun için, bir bölgeyi diğerinden ayıran fiziksel nesneler kullanılır. Bunun için, işlevsel bir iç eleman kullanılır. raf veya dolap. Bu, bölgeyi rasyonel olarak kullanmanıza izin verecektir, ancak odayı bölmek isterseniz, örneğin bir perde ile nesneyi bile süsleyebilirsiniz.
 3. Hafif ayrım yardımı ile bölgelerin tahsisini sağlar Her aydınlatma metodu için düzenleme.
Beyaz cepheler ile birlikte siyah çini koyu önlük şık görünüyor

Beyaz cepheler ile birlikte siyah çini koyu önlük şık görünüyor

Yumuşak bir kanepeye sahip konforlu yemek alanı

Yumuşak bir kanepeye sahip konforlu yemek alanı

Birbirlerini birleştirerek birkaç yöntem kullanmak en iyisidir. Böylece, imar etkisi daha etkili ve işlevsel olacaktır.

İpucu! Söz konusu olduğunda imar alanı 10 karelik bir alan, gibi büyük ayırma nesneleri kullanmayın mutfak adası veya büyük ekranlar.

Çalışma alanının düzenlenmesi

Odanın bu bölümü, hostesin iş sürecinde ihtiyaç duyduğu her şeyle donatılmalıdır. Kural olarak, hazır mobilya takımları ve ankastre cihazlar var. Bu bölümde iki tür planlama vardır:

 1. düz veya doğrusal;
 2. açısal.

Bu seçeneklerin her ikisi de kendi yollarıyla işlevsel ve pratiktir. Basitlik ve kompaktlık için çalışıyorsanız, ilk seçeneği seçmek daha iyidir, ancak aynı zamanda çalışma alanını artırmakla ilgileniyorsanız, daha mantıklıdır. çok sayıda başparmak ile köşe seti. Bir malzeme seçerken, dayanıklı ve bakımı kolay olduğundan emin olmak için dikkat etmeniz gerekir. Alt tabaka için, kural olarak, sunta, ağaç vb. Kullanılabilir.

Önemli bir rol oynuyor en kaliteli. Tüm mobilyalarla aynı malzemeden yapılabilir ve daha kalın ve dayanıklı olabilir.

Çalışma alanında iyi bir arka ışık önemlidir

Çalışma alanında iyi bir arka ışık önemlidir

Çalışma alanında her şey el altında olmalıdır.

Eldeki her şey - çalışma alanının ana prensibi

İpucu! Sık sık ve büyük miktarlarda pişirirseniz, en iyi şekilde kurulur beton tezgah. Diğer malzemelerin analoglarından daha dayanıklı ve dayanıklıdır.

Yerleşik tekniği seçerek, bu bölgenin yerleştiği kişinin tercihine de dikkat etmek gerekir. Hostes menüsü hamur işleri veya fırında pişmiş herhangi bir yemek varsa, o zaman uygun ekipman satın almaya değer.

İpucu! Pişirme işlemi sadece bir tabak kullanımını içeriyorsa, satın alabilirsiniz ocak.

Her durumda, pişirme alanı üzerinde olmalıdır yüklü başlık.

Dolapların bolluğu, gereksiz tüm şeyleri gizlemenize izin verir.

Dolapların bolluğu, gereksiz tüm şeyleri gizlemenize izin verir.

Eklektik bir iç kısımda üst rafı açın

Eklektik bir iç kısımda üst rafı açın

 • Teknolojinin bir buzdolabı olması gerekir. Mutfakta irade ev sahibi olacak bulaşık makinesi ve / veya çamaşır makinesi.
 • Aydınlatmayı doğru bir şekilde düzenlemek önemlidir. Tavan lambası tarafından sağlanan bir ortak, ve tezgahın üstündeki asılı dolapların altında bir lamba olarak yerel olabilir.

Rahat bir köşenin organizasyonu

Odanın yemek alanını düzenlerken, rahatlık ve rahatlığın oluşturulması bir önceliktir. Bugüne kadar pazarda geniş bir dizi uygun set bulunmaktadır. Onların büyüklüğü, muhtemel misafirlerin yanı sıra aile üyelerinin sayısına da bağlıdır.

Bu bölümün ana unsuru yemek masası. Bu olabilir:

 1. kare;
 2. dikdörtgen;
 3. yuvarlak;
 4. oval;
Fransız Provence unsurları ile iç

Fransız Provence unsurları ile iç

Oval bir yemek masası ile yumuşak rahat köşe

Oval bir yemek masası ile yumuşak rahat köşe

Notuna! En uygun göz önüne alınır katlanır masalar, misafirlerin varış durumunda boyutu artırılabilir.

Masaya ek olarak, oturmak için yerlere dikkat etmeniz gerekir. Bunlar sandalyeler tabureler veya köşeleri şeklinde döşemeli mobilya. İç elemanların seçimi, görünümleri ve tasarımı, odanın genel tarzına bağlıdır.

İpucu! Depolama alanına sahip yumuşak köşelerin montajı, iç mekan kullanımının rasyonelliğini arttırır ve odanın işlevselliğini arttırır.

Servis aletlerini ve diğer aksesuarları saklamak için yerler düzenlerken, onları yiyecek alım yerinin yakınında koymak en iyisidir. Bu, sunum sürecini basitleştirecek ve hızlandıracaktır.

Balkon kullanma

kullanılabilirlik balkon, mutfaktan düzenlenmiş erişim, kural olarak, mobilya yerleştirme olasılığını karmaşıklaştırdığı için, büyük bir dezavantajdır, ancak mekanın doğru bir şekilde düzenlenmesiyle, bundan faydalanabilirsiniz. Rasyonel düzenleme için iki seçenek vardır.

 • Ilk durumda balkon depolama odası olarak hareket edebilir. Bunu yapmak için, yiyecek, teçhizat ve mutfak eşyalarının depolanması için raflar, raflar ve diğer mobilyalarla donatılmalıdır.
Pencereden güzel manzaralı bar sayacı

Pencereden güzel manzaralı bar sayacı

 • İkinci seçenek, ilave bir yemek alanının organizasyonunu sağlar. Bunu yapmak için uygun mobilyalarla donatılmalıdır.

Düzenleme yöntemi, ekipmanın büyüklüğüne ve sahiplerin tercihlerine bağlıdır.

Sonuç

Oda 10 metrekaredir. Balkonlu m, fonksiyonel bir mutfak düzenlemek için mükemmel bir seçenektir. Ana şey doğru düzenleme yöntemlerini seçmektir.

Hafif mini çözümler: mutfak tasarım özellikleri 10 m². balkonlu metre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 1