Güzel yer karoları

Şık yer karoları

mutfak Antik çağlardan beri evin kalbi kabul edilmiştir - tüm aile kahvaltı, öğle ve akşam yemeği toplar ve burası genellikle misafirleri almak için kullanılır. Bu nedenle, rahat ve aynı zamanda işlevsel hale getirilmelidir. Mutfakta sadece çekici bir görünüm değil, aynı zamanda maksimum rahatlığı da göz önünde bulundurmanız gerektiğini düşününce, iç mekanın her detayını iyice düşünün. Düzenlemede en az rol oynamak değil zemin kaplaması. Kalitesinden, ailenin tüm üyelerinin güvenliğine ve her şeyden önce, doğrudan oraya çok zaman harcayacak olan metresine bağlıdır.

 • Bir karo nasıl seçilir?
 • stil
 • malzemeler
 • döşeme
Bej tonlarında mutfak tasarımı

Bej tonlarında mutfak tasarımı

Bir karo nasıl seçilir?

seçme mutfak zemin kaplaması, Bu odanın özelliklerini düşünün. Esas olan, burada yemek pişirmenin olduğu. En temiz ve özenli sahipleri bile, yiyecek parçacıklarının ayaklarının altına girmesini engelleyemezler. Çoğu proses, dökülebilen kaynar su kullanımını da içerir. Aynı zamanda, bu yerin yemek için yaratıldığı unutulmamalıdır, zeminin de kirlendiği, özellikle evde çocuklar varsa.

İpucu! Mutfağın işlevselliğini hesaba katmak gerekir, bu yüzden sürekli gereksinim tesislerin temizliği. Asıl önemli olan, kir, toz ve mikropların miktarını en aza indirmektir, çünkü bunlar bakteri ve hastalıkların ana kaynaklarıdır.

Yerdeki parlak bir desen, monofonik bir iç mekanı sulandırmaya yardımcı olacaktır.

Yerdeki parlak bir desen, monofonik bir iç mekanı sulandırmaya yardımcı olacaktır.

Kontrast deseni ile döşeme

Kontrast deseni ile döşeme

Örneğin, pirzola için bir çekiç gibi birçok mutfak aleti, dökme demirden yapılmış kızartma tavaları ve diğerleri, oldukça ağırdır. Zemine düşme olasılığını hesaba katmak gereksiz değildir.

Yukarıdakilerden devam ederek, bitmiş formdaki zeminin aşağıdaki avantajlara sahip olması gerektiği sonucuna varılabilir:

 1. nem direnci;
 2. sıcaklık değişimlerine direnç;
 3. dayanımı;
 4. bakım kolaylığı;
 5. güneş ışığına karşı dayanıklılık;
Art Nouveau tarzında güzel iç

Art Nouveau tarzında güzel iç

Rahat parlak koltuklar

Rahat parlak koltuklar

Malzemenin bu özellikleri varsa, uzun bir zaman sürecek. Bu kriterler için en uygun olan karo.

Dikkat lütfen! Özellikle ıslak olduğunda yüzey kaygan olmamalıdır. Bu odada güvenlik sağlayan şey budur.

Çatı katı tarzında geniş mutfak

Çatı katı tarzında geniş mutfak

stil

Önemli! Bu mekânın organizasyonundaki son rol, sadece işlevsellikle değil, aynı zamanda estetik görünümü ile de oynanır. Çok fazla zaman geçiren bir kadının hatırlanması önemlidir. mutfak, rahat ve rahat hissetmeli ve küçük şeyler dikkatini dağıtmamalı ve rahatsız etmemelidir.

Aynı şey, genellikle mutfağa bakan ailenin geri kalanı için de geçerlidir ve burada bir öğünde bir araya gelmeleridir. Bu nedenle, alt kısmı da dahil olmak üzere, iç mekanın her detayını çalışmak daha iyidir. Diğer unsurlarla uyumlu olmalıdır. Bu durumda, karoya tercih vermek de daha iyidir. Bugün, üreticiler her bir alıcının kendileri için uygun olanı bulabileceği çok çeşitli ürünler sunmaktadır. Fayans farklıdır - büyük veya küçük kareler ve hatta dikdörtgenler olabilir.

Tasarımın ana farkı renk şemasıdır. Satılık klasik renkleri bulabilirsiniz:

 • beyaz;
 • siyah;
 • kahverengi.
Peteğin şeklinde karo çok şık görünüyor

Peteğin şeklinde çini çok etkileyici görünüyor

Farklı zemin kaplaması ile imar alanı

Farklı zemin kaplaması ile imar alanı

Pencerenin yakınındaki bir yemek masasının başarılı bir şekilde yerleştirilmesi

Pencerenin yakınındaki bir yemek masasının başarılı bir şekilde yerleştirilmesi

Ayrıca daha az popüler olan renkler parlak değildir. Arka plan monofonik olabilir veya farklı bir renk tonuna sahip olabilir. Farklı süs eşyaları ve resimler bulabilirsiniz. Ayrıca üreticiler de ürünler üretiyorlar. Bir tuğla taklit etmek, farklı ahşap ve taş türleri. Tasarım seçimi odanın tarzına karşılık gelir.

İmitasyon ahşap ile etkili seramik fayans

İmitasyon ahşap ile etkili seramik fayans

Şekillendirme malzemeleri

Kullanmaya karar verirseniz mutfak katını dekorasyon fayanslar, buna ek olarak, kurulum için ihtiyaç duyulacak bir takım başka alet ve aletler satın almanız gerekecektir. Her şeyden önce, hangi parçaların tabana bağlanacağıyla özel bir yapışkan alın. Rekabet ortamında üreticiler özel ürünler üretme eğilimindedir. Fakat her biri bunu farklı şekillerde başarır. Bazıları kaliteye odaklanırken, diğerleri kaliteye odaklanır.

İpucu! Yapılan işin daha uzun süre mümkün olduğu için size sunulması, bir döşeme için bir tutkalın saklanması gerekli değildir. Ama en pahalı markaları kovalamak da gerekli değil.

Kullandığınız yapıştırıcı, aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 1. yoğunluğa bağlı olmayan ve düzgün bir tabaka oluşturmaya izin veren ılımlı plastisite;
 2. Tutarlılık, plakaların ve tabanlar arasındaki boşlukların doldurulmasını sağlar, ki bu da fayansın ömrünü uzatır;
 3. çeşitli kitlelere karşı direnç;
 4. Özellikle büyük kareleri seçerken yüksek bir kurutma seviyesi.
Oturma odası mutfak ile kombine

Oturma odası mutfak ile kombine

Beyaz renkte mutfak iç

Beyaz renkte mutfak iç

Bu özellikler, döşeme sürecini basitleştirecektir. Böyle bir araçla, işiniz daha doğru ve doğru olacaktır.

İpucu! Karışım sadece plakaların altına değil, aynı zamanda aralarındaki dikişleri de doldurur. Bu nedenle, daha uzun süre örtmek ve daha iyi bir şekilde ilgilenmek için, sıcaklık ve nemdeki değişikliklere ve aynı zamanda antifungal özelliklerin varlığına karşı direncin özel dikkat gösterilmesi.

Kendinden döşeme karoları için gerekli araçlar

Kendinden fayans döşeme için gerekli araçlar

Tutkalın yanı sıra, onarım için minimum bir takım sete de ihtiyacınız olacaktır. Onları dükkanda satın alabilirsiniz.

araç kader
Dişli spatula karışımın uygulanması ve tesviye edilmesi amaçlanmıştır;
Kauçuk spatula yüzeye fazla zarar vermeden zarar vermenize izin verir;
Çini Kesici Bu tür bir özelliği başka bir yerde tamir etmeyi planlamıyorsanız kiralayabilirsiniz. Çok nadiren, sadece bütün kareler kullanılır, çoğu durumda bazılarının belirli bir boyuta kesilmesi gerekir;
Bina seviyesi mükemmel düz bir yüzey oluşturacak;
Lastik çekiç kareyi belli bir pozisyonda ayarlamak için tasarlanmıştır;
Alanı ölçmek için rulet, plaka sayısının hesaplanması sayesinde;
mala örgü Derzleri bitirmek, yüzeylerini düzleştirmek, fazlalıktan kurtulmak için tasarlanmıştır;
Matkap, çırpma teli veya mikser Çözeltiyi seyreltmek için kullanılır;
Plastik haçlar Eklemlerin organizasyonu için levhalar arasında monte edilir.
Mutfak yakınında küçük oturma alanı

Mutfak yakınında küçük oturma alanı

Ayrıca, malzemeleri, iş kıyafetlerini, suyu ve diğer doğaçlama malzemeleri karıştırmak için bir kap hazırlamanız gerekir.

döşeme

3D resimli döşeme

3D resimli döşeme

İpucu! Karo yemek odası ve yemek pişirme alanları için zemin olarak kullanılabilir, ancak ana dezavantajı yüksek maliyettir. Bu bakımdan ve duvardaki bir uzmanın hizmetleri ucuz değildir. Bu nedenle, bunu kendiniz yapmak çok daha ekonomiktir.

Bu süreci kolaylaştırmak için, kurulumun nasıl gerçekleştirileceğini ayrıntılı olarak ele alacağız.

Hazırlık çalışması

Yeni, yeni inşa edilmiş bir odada çalışmazsanız, o zaman bir çeşit zemine sahip olmanız garanti edilir. Bu bağlamda, ilk aşama onun sökülmesidir. Nasıl yapıldığının kapsamı türüne bağlıdır. Bu ise parke, o zaman bir çivi sürücüsü gerekebilir eğer muşamba - bir inşaat bıçağı ve karo Bir çekiç ve keski gerekir.

Eski kaplamanın sökülmesi

Eski kaplamanın sökülmesi

Önemli! Kural olarak, baz belirli düzensizlikler vardır. Bu, çıkarılamayan eski karışımların kalıntıları veya oluşan çöküntüler ve boşluklar nedeniyle olabilir. Bu nedenle yüzey tesviye edilir.

Ayrıca büyük bir cetveli anımsatan düz uzun bir alete ihtiyacınız olacak. Ahşap, plastik veya demirden yapılabilir. Bu araçla, çözelti düzleştirilmiş ve düzgün bir tabaka ile döşenmiştir. Kuruduktan sonra, alan bir astar ile kaplıdır.

Zemin tesviye

Zemin tesviye

Büyük bir fırça ile astarlama

Büyük bir fırça ile astarlama

Baz hazır olduğunda, çözümü karıştırabilirsiniz. Bunun için tutkal, sıvı ve bir karıştırıcıya ihtiyacınız var (özel bir nozulla delin). Kuru ve sıvı oranı, genellikle paketin üzerindeki talimatlarda belirtilir.

Yapışkan çözeltinin hazırlanması

Yapışkan çözeltinin hazırlanması

montaj

Döşeme işlemi çok önemlidir, bu yüzden alanı mükemmel bir şekilde pürüzsüz hale getirmek için gerekli tüm adımları dikkatli bir şekilde takip edin. Kural olarak, yapıştırıcı üzerine konur, ancak bazı durumlarda mastik kullanılabilir.

Önemli! Yapıştırıcı, alt tabakaya bir çentikli mala kullanılarak orta tabaka tarafından uygulanır. Aynı zamanda ters tarafta da uygulanır.

Tutkal uygulaması

Tutkal uygulaması

Daha sonra bir eleman uygulanır ve seviye göstergesinde bir çekiçle hizalanır. Aşağıdaki parçaları, bir önceki ile bir araya getirirken, çaprazlar eklenir.

Yapıştırıcı, genişliği 3 mm'den az olmayan, ancak ana alanla aynı düzlemde olan dikişlerde çıkıntı yapmalıdır. Daha fazla olduğu ortaya çıkarsa, fazlalık bir kauçuk spatula ile kaldırılır.

Fayans döşeme

Fayans döşeme

Fayans kesme için bir değirmeni kullanarak

Fayans kesme için bir değirmeni kullanarak

Yardımcı işaretleme

Yardımcı işaretleme

İpucu! Seramik, tutkaldan aşırı nemi almamak için, kullanmadan önce, kısaca suya batırılabilir.

Adım adım adım süreci

Adım adım adım süreci

Her şey kuruduktan ve şeklini geri kazandıktan sonra, derzlerin tam bir derzi ve öğütülmesi gerçekleştirilir. ayrıca düzenlenen ıslak temizlik.

Enjeksiyon

Enjeksiyon

Aynı şekilde, PVC üzerine seramik karolar serilir. Bugün üreticilerin koruyucu tabakanın yanlış taraftan çıkarıldığı ve hedefe istenen parçanın uygulandığı kendinden yapışkanlı versiyonlar sunduğunu unutmayın.

hatalar

Yeni başlayanların çoğu şu hataları yapar:

 1. eşit olmayan ve kırılgan baz;
 2. astarın reddi;
 3. boşlukların oluşumu;
 4. sıcaklık parametrelerinin gözlenmemesi;
 5. kalitesiz yapıştırıcı kullanımı.
Akdeniz tarzında yüksek tavanlı mutfak

Akdeniz tarzında yüksek tavanlı mutfak

İpucu! Bu beklentileri ortadan kaldırarak uzun, güvenilir ve güvenli bir şekilde size dayanacak güzel bir örtü oluşturabilirsiniz!

Yemek odası iç duvar resmi

Yemek odası iç duvar resmi

Döşeme mutfak döşeme için en iyisidir

Döşeme mutfak döşeme için en iyisidir

Mutfak için zemin döşemesi: türleri, malzemeleri ve istiflemeyi anlamak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 + = 88