Cam, içeceğin renk spektrumunu mükemmel bir şekilde iletir

Cam, içeceğin renk spektrumunu mükemmel bir şekilde iletir

Türk çay için bardaklar Orta Doğu'da çeşitli isimler var ve en yaygın yemekler. Ülkemizde de çay içmenin bu özellikleri giderek daha fazla talep görüyor. Bu şaşırtıcı değildir, çünkü böyle bir kabın ana işlevi, en popüler sıcak içeceğin sıcaklığını ve hoş kokusunu korumaktır. Bardakların şekli de bardakların özelliklerini etkiler. Bir versiyona göre, Türk çayı kupası bir lale benziyor - hassasiyet ve sevgi sembolü.

  • Doğu'da çay içmenin tarihi
  • Türk kupalarını ne kadar doğru kullanıyorsunuz?
  • Özellikleri ve kapsamı 
  • Neden kullanmak
Gerçek şarkıcılar içkinin tadı doluluğunu ortaya çıkarmak için doğru yemeklerin önemini anlayacaklar

Gerçek tadımcılar, çay tadı doluluğunu ortaya çıkarmak için doğru yemeklerin önemini anlayacaklar

Doğu'da çay içmenin tarihi

Avrupa'da çay, seramik bardaklardan içmek için alışkın olsa da, Asya'da başka kurallar ve gelenekler vardır.

Notuna! Batıda, bu kap 180 ml'lik bir hacme sahiptir ve şekli, içeceğin en uygun sıcaklığa sahip olmasını sağlamaya yardımcı olur. Orta Asya'ya gelince, özellikle Rusya'nın doğusunda ve Kafkasya'da çay bardağı kullanma geleneği var.

Soruyu cevaplamak zordur, çay seremonisi için bu eşsiz özellik nerede ve ne zaman ortaya çıktı, ama genellikle Türk camı olarak adlandırılır. Bir armut şekline benzeyen bir fincandır. Ruslar böyle çanak çömlek Çay için bir fincan yerine standart dışı bir şarap kadehi daha muhtemel olduğunu hatırlatır.

Türk çay bardağı gerçekten bir lale şeklini andırıyor

Türk çay bardağı gerçekten bir lale şeklini andırıyor

Cam daraltılır ve üste doğru, en dar kısım ortadadır ve şekil olarak tatlı bir meyveye benzemektedir. Sıcak çay bardaklara dökülür ve bir kişi onu yakmadan hemen içebilir. Camın alt kısmında sıvı sıcak kalır, tepede hızla soğur. Orta kısımda olduğu gibi, sıcaklık rejimlerini karıştırır. Bu nedenle böyle bir bardağa çay içilmesi çok uygundur.

Bilmek önemlidir! Türkiye'den, Azerbaycan'dan ve diğer bazı ülkelerden yeni başlayanlar ve tecrübeli gurmeler sadece bu türden bardaktan çay içiyorlar. Bu fenomenin çok makul bir açıklaması var. Bu tencere, şekli nedeniyle, her zaman optimum sıcaklığı sağlar.

Türk kupalarını ne kadar doğru kullanıyorsunuz?

Özel Türk kupalarının rasyonel kullanımı, 1 santimetreye kadar bir dolguyu gerektirir. Bu site dudaklar için tasarlanırken, olası yanıklardan korunmaları gerektiğini düşünmek önemlidir. Özel tabaklarda veya saplı bardak tutucularda bir içecek servis edilir. Şu anda, tepsiler, semaverler ve diğer yemek öğelerinin olduğu tüm kümeleri satın almak zor değil.

Günlük çay içmek için ayarla

Günlük çay içmek için ayarla

Şenlikli zarif hizmet

Şenlikli zarif hizmet

El ile yapılan enfes seramik seti

El ile yapılan enfes seramik seti

Asya Geleneklerinin Özellikleri

Asya’nın doğusundaki çay, Rus insanlarda olduğu gibi 5-10 dakika boyunca içilmiyor, ama uzun bir süre boyunca. Bu içki olmadan herhangi bir olayda yapamazsınız. Onunla düğünler, yıldönümleri kutlanır, kurumsal etkinlikler düzenlenir. Bir işlemde, daha az kullanılan yeşil, yaklaşık 15 bardak siyah içecek alabilir.

Her ailede bayram ve gündelik kümeler var. Bir çay partisinin günlük yapılması için porselen ürünler veya plastik. Tatil için bardaklar aynıdır, ancak zengin, genellikle altın desenlerle dekore edilmiştir.

Bilmek önemlidir! Asya ülkelerindeki çaylar, geldikleri nedenden ve ne kadar süre kalacaklarından bağımsız olarak konuklara sunulmaktadır. Eğer konuk bu içeceği misafir etmeyi düşünmüyorsa, o zaman onu bir düşman veya iyi bir insan olarak görmez.

Kaliks özellikleri ve kapsamı

Özel çay seti - Türkiye'de ve diğer doğu ülkelerinde çay içmenin özelliklerinin ortak bir unsuru. Bu tencerede, herhangi bir içki gerçek bir mutluluk olur, ki bu kişi her yudumdan zevk alarak, mümkün olduğu kadar çabuk alır. Bu nedenle, tadı ve aromanın her notasını hissetmek önemlidir. Türk'ün sabahı her zaman bir bardak lezzetli çay ile başlar.

Evinizi, gelenekleri ödüllendiren oryantal bir kişinin evi altında stilize etmek istiyorsanız böyle bir ürünü satın alabilirsiniz. Çay setleri daima en popüler ve popüler sıcak içeceklerin uzmanları tarafından seçilir.

Bu tür bardakları neden kullanmalısınız?

Bu çeşit yemekler lehine birçok nüans vardır. Bu cihazı kullanmaya başlarsanız, geleneksel kupalara dönmek istemezsiniz. Ve bu oldukça mantıklı, çünkü türk çayı bardakları size aynı zamanda birkaç avantaj sağlıyor:

kolaylık Armut şeklindeki form, tutamaç olmadığı varsayılarak, içecekleri altta sıcak tutacak ve yüzeyde ısınacaktır;
çekici görünüm Doğu mutfağından yemekler için çay, her gün ve özel bir tatil için masanın mükemmel bir dekorasyonu olarak kabul edilir;
ürün şeffaflığı geleneğe göre, Türkiye'de çay her zaman böyle bardaklarda servis edilir ve gerektiğinde tekrar doldurulur, bu nedenle çoğu zaman ürün camdan yapılır, böylece bakmakta olan hostes her zaman bardağı doldurma zamanı geldiğinde görür.

Bu yemeğe yakından bakarsanız pişman olmayacaksınız, sonuç olarak mükemmel bir içecek ve her tatil için harika bir dekorasyon alacaksınız.

Türk çay bardağı: Doğu’da çay içmeyi düzgün bir şekilde kullanma ve kullanma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 63 = 68