Voda z vrtov je často kontaminovaná rôznymi toxickými látkami a môže obsahovať cudzie nečistoty a patogénne baktérie

Voda z vrtov je často kontaminovaná rôznymi toxickými látkami a môže obsahovať cudzie nečistoty a patogénne baktérie

Väčšina ľudí verí, že voda pochádza dobre, A priori je čistá a nemôže obsahovať škodlivé nečistoty. Samozrejme, vo väčšine prípadov to je, ale naopak. Často je pitná kvapalina kontaminovaná a obsahuje veľké množstvo toxínov, nečistôt, baktérií. V tejto súvislosti vzniká úplne logická otázka: kde a ako analyzovať vodu zo studne a koľko to stojí? Ak máte pochybnosti o kvalite vašej pitnej vody, neváhajte vykonať špeciálnu analýzu.

 • V akých prípadoch je potrebné overenie?
 • Kde môžem analyzovať?
 • Typy ukazovateľov na hodnotenie
 • Etapy chovu 
 • Koľko stojí analýza vody?
Súkromný dom je ťažké si predstaviť bez zdroja pitnej vody

Súkromný dom je ťažké si predstaviť bez zdroja pitnej vody

V akých prípadoch je potrebné overenie?

Ide o dobrovoľnú udalosť, ale v živote sú chvíle, kedy je jej implementácia mimoriadne nevyhnutná.

 1. Nadobúdanie / predaj nehnuteľností. V prvom prípade si môžete byť istí, že budete piť čistú vodu. V druhej - zvýšenie hodnoty a hodnoty ponuky nehnuteľností v očiach potenciálneho kupujúceho.

  Po kúpe nehnuteľnosti je potrebné skontrolovať kvalitu pitnej vody

  Po kúpe nehnuteľnosti je potrebné skontrolovať kvalitu pitnej vody

 2. Máte problémy so zdravím. Ak vy alebo tvoji blízky máte zdravotné problémy, pitie čistej vody je kľúčom k oživeniu. Koniec koncov mnoho ochorení pochádza z dôvodu znečistenej vody - trávenie, nachladnutie, alergické reakcie.

  Nízka kvalita vody môže spôsobiť mnohé choroby

  Nízka kvalita vody môže spôsobiť mnohé choroby

 3. Príprava na otvorenie inštitúcií. Ak máte v úmysle otvoriť DDU alebo zdravotné stredisko, je nevyhnutne potrebná klinická ambulancia, sanatórium, kontrola kvapaliny pre rôzne nečistoty.
 4. Výpočet systémových údajov. V prípade, že bolo rozhodnutie prijaté získanie príslušnej filtračnej jednotky, bude potrebné určiť stupeň znečistenia vôd.
Kontrola kvality vodného prostredia pred inštaláciou čistiacich systémov

Kontrola kvality vodného prostredia pred inštaláciou čistiacich systémov

Pravidelne uskutočňujte tieto udalosti a opakujte ich každých niekoľko rokov, pretože pod vplyvom prírodných faktorov sa zloženie vody môže meniť.

Dôležité! Analýza pitnej kvapaliny je mesiac po vŕtaní. Koniec koncov, nečistoty, ktoré vznikli v dôsledku montáže, sa v tomto čase vyrovnali.

Mesiac po vŕtaní je potrebné poslať vzorky do špeciálneho laboratória

Mesiac po vŕtaní je potrebné poslať vzorky do špeciálneho laboratória

Kde môžem analyzovať?

Existuje množstvo laboratórií zapojených do vykonávania takýchto analýz. Ich rozdiely sú v cenách služieb, ako aj v kvalite práce. Najlepšie je dať prednosť veľkým spoločnostiam, ktoré dlhodobo pracovali na trhu. Pred konečným rozhodnutím stojí za zoznámenie sa so zoznamom testov, ktoré sa vykonávajú.

Tip! Treba tiež zistiť, či má spoločnosť vlastnú laboratóriu a štátnu akreditáciu. Každá inštitúcia sa zaväzuje uzavrieť zmluvu, v rámci ktorej budú uvedené všetky testy a testy.

Typy ukazovateľov na hodnotenie

Na analýzu celkového stavu kvapaliny sa musia vykonať rôzne testy. Obsahujú organoleptické, mikrobiologické, chemické opatrenia, ako aj komplexné posúdenie, ktoré je navrhnuté tak, aby poskytovalo čo najkomplexnejší obraz o celkovej kvalite vody. Tradične leví podiel laboratórií vykonáva overovacie činnosti pre niekoľko indikátorov.

Ionometer I-510 je určený na stanovenie aktivity vodíkových iónov vo vodných roztokoch

Ionomér I-510 na stanovenie aktivity vodíkových iónov vo vodných roztokoch

indikátor Čo to znamená?
Aktivita iónov vodíka Normálna hodnota je v rozmedzí 6 až 9 jednotiek. Ak je hladina prekročená, voda sa stane nepríjemnou a získa zdanlivo mydlové vlastnosti. Zhoršuje jej vôňu.
tuhosť Toto je kriticky dôležitý ukazovateľ, pretože zobrazuje obsah iónov vápnika a horčíka v pitnej kvapaline. Ak je voda príliš tvrdá, poškodzuje nielen stroje a riad, ale aj zdravie človeka.
Suchý zvyšok Tento parameter odráža obsah rôznych rozpustených látok organického alebo anorganického charakteru vo vode.
Prítomnosť dusičnanov Koncentrácia týchto škodlivých prvkov by nemala mať vyššiu hodnotu ako 45 mg / l. Ak je parameter väčší, môže to znamenať, že pôda je kontaminovaná dusičnanmi.
Sírany a chloridy Podľa normatívnych noriem by koncentrácia prvých prvkov nemala presiahnuť 500 mg / l, druhá - 350.
oxidability Tento indikátor znamená prítomnosť kyslého prostredia vo vode. Nesmie prekročiť 5-7 mg / l.
Mikrobiologické vyšetrenie  Navrhuje, aby sme zistili, koľko mikroorganizmov obsahuje 1 ml tekutiny. GOST predpokladá, že voda zo studne by ich nemala vôbec obsahovať.
Organoleptický výskum Tieto ukazovatele umožňujú posúdenie parametrov, ako sú vlastnosti chuti, faktor priehľadnosti, farba, aróma.
Ióny vápnika a horčíka môžu spôsobiť poruchu niektorých domácich spotrebičov

Ióny vápnika a horčíka môžu spôsobiť poruchu niektorých domácich spotrebičov

Detekcia koncentrácie biologických objektov vo vzorke

Detekcia koncentrácie biologických objektov vo vzorke

Etapy udalostí

Podľa normatívnych ukazovateľov noriem existuje niekoľko etáp analýzy vody.

 1. Uzavretie zmluvy s vybraným laboratóriom.
 2. Príchod špecialistu do domu, aby sa voda vzala. To sa robí v špeciálnych kontajneroch. Umiestňujú čas a miesto plotu. Obvykle sa používajú dva nádrže - jeden pre chemický výskum, druhý pre mikrobiologické analýzy.
 3. Odber vzoriek odobratých do laboratórnych podmienok.
  vzorkovanie

  vzorkovanie

  Pomocou niektorých zariadení je možné vykonať analýzu doma

  Pomocou niektorých zariadení je možné vykonať analýzu doma

 4. Priamy výskum. Po prvé sa kontrolujú organoleptické faktory. Následne sú v práci zahrnuté špecializované analytické chemikálie, ktoré určujú prítomnosť určitých chemických látok vo vode. Ďalej im pomáhajú mikrobiológovia, ktorí určujú počet baktérií.

  Analýza vzorky vody v laboratóriu

  Analýza vzorky vody v laboratóriu

 5. Na konci práce sa robia závery, ktoré sa odovzdávajú v dokumentárnej forme zákazníkom inšpekcie. Prijímajú protokol s výsledkami všetkých testov, ako aj hlavné odporúčania na odstránenie problémov.

  Príklad príslušnej chemickej analýzy vody od akreditovaného laboratória SES

  Príklad príslušnej chemickej analýzy vody od akreditovaného laboratória SES

Dôležité! Načasovanie opatrení je najčastejšie určované veľkosťou zvolenej inštitúcie. Malé spoločnosti vykonajú skúšku v priebehu niekoľkých týždňov, zatiaľ čo veľké laboratóriá zvládnu túto úlohu za 3-7 dni.

Koľko analýzy vody z studne

V skutočnosti štúdia nie je taká drahá, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad. Na oplátku obdrží zákazník obrovský prínos. Cenový rozsah služieb sa môže líšiť. Ale vezmeme do úvahy priemer.

K poznámke! Celkovo analýza spolu s odberom vzoriek stojí vo výške 3.000 až 5.000 rubľov. Ak ide o rozšírenú prieskum, prichádza za cenu až 6000 rubľov. Pokiaľ ide o úplné preskúmanie, bude musieť zaplatiť asi 9000 rubľov za to. Celková čiastka závisí od zoznamu kontrolovaných parametrov, ako aj zo zoznamu ďalších služieb.

Po analýze odborníci poskytnú odporúčania, ako zlepšiť kvalitu pitnej vody, ako vybrať filter alebo čistiaci systém

Po analýze odborníci poskytnú odporúčania na zlepšenie kvality pitnej vody a povedia vám, ako si vybrať filter alebo čistiaci systém

Preto sme preskúmali vlastnosti analýzy a urobili špeciálne závery. Je dôležité vybrať si správne laboratórium, spoliehať sa na skúsenosti z jeho práce, profesionalitu personálu, kvalitu použitého zariadenia a spätnú väzbu. Iba odborníci budú môcť túto udalosť organizovať čo možno kompetentnejšie a kompetentnejšie.

Analýza vody zo studne: typy indikátorov, stupňov a nákladov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 5